Djoković – Del Potro 2:1 (kon.) | Federer – Murray 2:0 (kon.)
4 6 6
Juan Martín Del Potro
1
6 3 2
Neděle 11.11.2012, 15:30 • O2 Aréna, Londýn • Turnaj mistrů - Nitto ATP Finals (krytý tvrdý povrch)

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásný zbytek neděle a u dalších online přenosů (třeba hned dnešního druhého semifinále) na počtenou! (17:48:22)

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Esa: 9-5
    Dvojchyby: 1-2
    Využité brejkboly: 4/10-2/7
    Vyhrané míče: 89-75

Novak Djoković se v druhé části zápasu nakonec dokázal vzchopit a utkání dovést do vítězného konce, což se ze začátku nezdálo příliš pravděpodobné. Dobře hrající Del Potro totiž získal první sadu v poměru 6:4, v úvodu té druhé se dostal rychle do vedení 2:1 a šel podávat. Svůj servis ovšem nezvládl, což nakonec byl nejspíše zlomový bod celého utkání, Srb totiž dokázal dovést druhý set do vítězství 6:3 a v tom třetím už nedal Argentincovy vůbec žádnou šanci a zvítězil 6:2, celkově tedy 2:1 na sety a může se tak těšit na zítřejší finále proti lepšímu z dvojice Roger Federer-Andy Murray, druhé semifinále je na pořadu dne ve 20:45.

6:2
    Dalším úspěšným bodem přímo z podání získává Djoković čistou hrou posledním gem třetí sady, kterou vyhrává v poměru 6:2, celkově tedy 2:1 na sety! Srb se tak může těšit na zítřejší finále, ve kterém narazí na lepšího z dvojice Federer-Murray.

40-0
    Další eso Srba znamená tři mečboly!

30-0
    Hodně špatný return v podání Argentince, který se zdá být hodně odevzdaný.

15-0
    Djoković začíná svou cestu za vítězstvím esem.

5:2
    Djoković získává druhý brejk v rozhodujícím setu dnešního semifinále a půjde podávat na vítězství!

A-40
    Těsný aut Argentince znamená další brejkbol Djokoviće.

40-40
    Úspěšný volej Djokoviće znamená shodu.

30-40
    Del Potro získává gembol.

30-30
    Djoković přetavil svůj skvělý return v dobrou pozici, z které pak vytěžil srovnání na 30:30.