2
6 3 6
Úterý 13.11.2012, 11:10Challenger Helsinky - HPP Open (krytý tvrdý povrch)

To je z mé strany vše a těším se na počtenou u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký den. (13:10:36)

A je dobojováno. Dudi Sela nakonec po velké bitvě zdolal Jana Hernycha 2:1 na sety postupuje do druhého kola challengeru v Helsinkách, naopak český hráč na turnaji končí. Nutno ale dodat, že vítězství Izraelce se nerodilo vůbec lehce ...

První set trval třicet minut a ovládl ho Dudi Sela, který vyhrál 6:3. Nutno ale dodat, že první sada byla velmi vyrovnaná. Viděli jsme v ní jeden jediný brejk. Jan Hernych si za stavu 2:3 neudržel servis a to rozhodlo. Poté už izraelský tenista dopodával tento set do vítězného konce.

Druhý set byl podobný, jako ten první. Za stavu 3:2 pro Hernych si Dudi Sela neudržel své podání a český hráč se dostal do trháku. Pak už si oba tenisté své podání udrželi a druhou sadu tak vyhrál Hernych 6:3. Nutno dodat, že zaslouženě, protože o poznání zlepšil svůj výkon.

Začátek třetího setu vyšel lépe Hernychovi, který hned ve třetím gemu vzal svému soupeři podání. Jenže hned v dalším gemu český tenista vyrobil spoustu chyb a ani on si podání neudržel. Jenže o chvíli později ztratil Sela další podání a s českým hráčem to vypadalo velice dobře. Pak ale přišel nekonečný gem, který zvládl lépe Sela a vzal si své podání zpět. O dvě hry později Hernych opět ztratil podání a poté už Sela dopodával toto utkání do vítězného konce.