HC Kladno – HC Litvínov 3:1 (kon.) | Zlín – Slavia 3:4 (kon.) | HC Plzeň – Ústí n/L 5:4 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 3:4 (kon.) | Jihlava – Liberec 5:2 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 2:3 (kon.)
Pardubice – Sparta 1:4 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 15.11.2012, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Jeschke (Bernart) - Škvor, Pilný, Petira, Bureš, Chmelař, Vácha, Fridrich, Robertson, Vachutka, Březina, Starý, Veselý, Zelinger, Havlík, Voženílek, Poulíček, Schneider, Řezníček, Moravec

HC Sparta Praha: Sedláček (Bílek) - Skřivánek, Březina, Veselý, Doležal, Škop, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Vacek, Pokorný, Brzobohatý, Simon, Eis, Matějček, Merta, Sekera, Procházka.

Rozhodčí: Homola - Čížek, Lučan.

Oba celky se již vzájemně zdraví na modrých čarách.

00:01

00:43
    Sparťanský Martin Procházka proklouzl do útočného pásma a pomáhá spoluhráčům založit první vážnější šanci.

01:09
    Neúspěšně, máme tu první přerušení - icing.

01:20
    Ihned po vhazování pozornost Vojty Sedláčka vyzkoušel David Březina.

01:56
    Na druhé straně dopředu vyrážel Zdeněk Doležal, posunul puk na modrou a po střele jednoho z obránců si zákrok připisuje také Jeschke.

02:48
    Sražená přihrávka domácích si našla cestu až na druhou stranu hřiště, kde úřaduje opět Jeschke.

03:29
    Pardubice se nyní zuby nehty drží v útočném pásmu a roztáčejí kolotoč kolem Sedláčkovy klece, ten ale spolu s jeho obranou odolává.

03:41
    V akci dva na dva fauloval domácí Jan Veselý, jenž obdržel dvě minuty za hákování a Sparta Praha bude hrát první přesilovku.

04:15
    Hosté kombinují před Jeschkem, o střelu se pokusil Tomáš Brém, ale pardubický obránce ji zablokoval.

04:57
    K dalšímu příklepu se dostal opět Tomáš Brém, tentokrát kryje Jeschke.

05:22
    Sparta právě vstřelila branku!

Hosté sehráli svou přesilovou hru velmi dobře a výsledkem je jejich jednobrankové vedení! Po přihrávce Davida Skřivánka se do puku opřel DAVID MERTA a překonal pardubického brankáře. Asistence: David Skřivánek, Dominik Simon.

07:43
    Sparťané pokračují ve své hře ve velmi vysokém tempu a domácí hráči se na hřišti jen těžko orientují.

08:31
    V útočné třetině nyní na chvíli Pardubice. Adam Chmelař se šikovně pokoušel prokličkovat před Sedláčka, ale obránce Pražanů jej odstavil.

09:23
    Puk za Jeschkeho brankou, oba týmy střídají.

10:14
    Ondřej Starý dostává 2 + 10 minut za faul do oblasti hlavy a krku. Menší trest odpyká hráč číslo 6 Luděk Pilný.

10:45
    Sparta se opět usazuje v útočném pásmu. Prázdnou branku měl před sebou Patrick Brzobohatý, ale promáchl!

11:59
    Síly na ledě se na chvíli vyrovnají, Tomáš Brém dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

12:09
    Pardubice právě vstřelily branku!

Stav utkání je opět vyrovnaný! Po pohledné spolupráci celé formace v útočném pásmu se prosazuje vysoký centr JAN VESELÝ! Asitence: Adam Chmelař, Jan Škvor.

12:14

13:59

16:26
    Jan Schneider nadvakrát zkoušel překonat Sedláčka, ten nejprve jeho střelu vyrazil před sebe a vzápětí ji přidržel na hrudi a přerušuje hru.

18:19
    David Březina ujel po pravé straně hřiště a švihem zakončil do lapačky Sedláčka.

18:37
    Puku se ujímá Sparta a vyráží dopředu.

19:06
    U mantinelu se nyní do hry nechtěně zapojil sudí a zamezil tak domácím opustit obranné pásmo.

19:16
    Na druhý pokus se to už ale podařilo a Sparta začíná od vlastní branky.

20:00

20:01

20:23
    Do útočného pásma kotouč nahazoval Patrik Poulíček, černou pryž však urychleně dojel pražský obránce a hra se stěhuje před Jeschkeho.

21:27
    Ten si záhy připisuje první zásah v prostřední části hry.

21:48
    Ze strany pálil Zdeněk Doležal, puk kryje opět pardubický brankář.

23:40
    První zákrok si ve druhé třetině připisuje také Vojtěch Sedláček a rozhodčí opět přerušuje.

25:00
    Sparta si zahraje další přesilovku. Patrik Poulíček dostává dvě minuty za sekání.

25:18

Pražané touto nabídkou nepohrdli a bleskurychle jdou do vedení! Po přihrávce Dominika Müllera se před Jeschkeho dostal LUDĚK ŠKOP, vystřelil a pardubický brankář puk vyrazil před sebe. Střelci už potom stačilo pouze doklepnout puk za jeho záda - 1:2! Asistence: Dominik Müller, Stanislav Eis.

26:45
    Hosty tento gól patřičně nakopnul a jsou teď u každého kotouče první. Domácí ovšem nezůstávají pozadu a snaží se po druhé v zápase vyrovnat.

27:22
    Hostující střelec druhé branky Luděk Škop nyní uháněl na pardubického brankáře, ale zastavil jej ofsajd.

28:09
    U puku byly na chvíli Pardubice, ale jejich nepovedenou rozehrávku vystihli hráči v rudých dresech a opět mají slovo.

29:14
    V krátkém časovém sledu teď dvakrát do hry zasáhl Jeschke proti aktivnímu útoku Sparty Praha.

30:08
    Pardubický brankář do třetice.

30:15
    A po čtvrté. Hosté se opravdu snaží střílet z každé pozice.

30:40
    Puk se nyní přece jen dostal až za Sedláčkovu branku kde jej uzmul sparťanský obráce a ve snaze o rychlé objetí branky upadl a vysadil klec z původního postavení, hra je přerušena.

31:36
    Těsně nad branku nyní pálil Jan Veselý!

32:31
    Parduvice přidaly na tempu a na jejich hře je to vidět. Hodně práce má v těchto chvílích i Sedláček spolu se svou obranou.

33:26
    Domácí hráče teď přibrzdil ofsajd.

34:08
    Na Jeschkeho puk nahodil David Skřivánek a pardubický brankář jej ihned rozehrál na svého spoluhráče, jenž dopředu vyslal Jana Veselého. Po jeho střele úřaduje hruď Sedláčka.

35:00
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Patrick Brzobohatý osekával svého protivníka a dostává dvě minuty.

36:00
    A nyní se počet hráčů na hostující trestné lavici zdvojnásobí. Martin Sekerka dostává dvě minuty za vysokou hůl.

36:13

Paradoxně ale přichází další branka pražského celku! V oslabení pět na tři (!) ujel Martin Procházka a zakončil přesně! Bez asistence.

37:22
    V pokračující přesilovce se Pardubice sice snaží, ale jsou zaskočeni inkasovaným gólem, což se na jejich hře podepsalo.

37:58
    V posledních vteřinách přesilovky od modré puk na Sedláčka nahodil Chmelař.

38:00

39:21
    V poslední minutě druhé třetiny je to opět Sparta, která je aktivnějším celkem a pohodlně vede o dvě branky.

40:00

40:01

40:28
    V úvodu se puk zdržuje na hokejkách Sparty Praha. Stěhují se před Jeschkeho a ten zasahuje.

41:15
    Na druhé straně se ke slovu dostaly Pardubice, ale Sedláček je dnes velmi jistý.

41:45
    Domácí rozhodně nechtějí utkání prohrát a nadále se zdržují v útočném pásmu.

42:33
    Žádnou vážnější šanci se ale nepřipravili a tak hraje opět Sparta Praha.

43:04
    Pražané jsou opravdu velmi aktivní a většina z odehrané části poslední třetiny se tak zdržuje před Jeschkem.

45:15
    Bylo nařízeno trestné střílení pro Pardubice.

45:15
    K němu se rozjel Jan Veselý, ale na Sedláčkovu lapačku si nepřišel.

45:55

Zákonitě tak přichází trest v podobě čtvrté branky hostů! Dominik Müller předložil na modrou kotouč DAVDIU MERTOVI a ten ukázkovým příklepem střílí svůj druhý gól. Asistence: Müller.

49:27
    Pardubice se snaží seč jim síly stačí o snížení stavu, ale Sparta je výrazně proti.

51:17
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Michal Petira dostává dvě minuty za podražení.

51:27
    O deset vteřin později hru zdržoval Ondřej Starý a Sparta bude hrát přesilovku pět na tři!

53:27
    Hosté prakticky celou přesilovku strávili v útočné třetině, ale vážnější šanci si nepřipravili a Pardubice jsou již kompletní.

55:54
    Dopředu vyrážel dnes aktivní Jan Veselý, ale jeho střela byla sražena mimo hřiště. Sparta hru kontroluje a v klidu dohrává.

56:05
    Michal Petira v závěru utkání dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

56:51
    Pardubice se i ve čtyřech ženou dopředu a snaží se s výsledkem něco udělat.

57:49
    V útočném pásmu už je Sparta.

58:05

58:08
    Stanislav Eis dostává taktéž dvě minuty za nedovolené bránění.

58:52
    Sparta ve dvou hráčích na jednoho uháněla na Jeschkeho, ale pardubický obránce skočil do přihrávky!

59:25
    Pražané vyhazují.

60:00

Máme tu konec utkání. Sparta v něm zaslouženě vítězí od tři branky a odváží si tak z Pardubic po ukázkovém výkonu tři body. Hezký zbytek dne Vám přeje Marek Votke. (20:04:27)

Marek Votke

Branky a nahrávky: 13. Veselý (Chmelař, Škvor) - 6. Merta (Skřivánek, Simon), 26. Škop (Müller, Eis), 37. Procházka, 46. Merta (Müller)

HC Dynamo Pardubice: Jeschke (Bernart) - Škvor, Pilný, Petira, Bureš, Chmelař, Vácha, Fridrich, Robertson, Vachutka, Březina, Starý, Veselý, Zelinger, Havlík, Voženílek, Poulíček, Schneider, Řezníček, Moravec

Rozhodčí: Homola - Čížek, Lučan