Opava – Přerov 3:0 (kon.) | Val. Meziříčí – Vsetín 4:3 (kon.) | Karviná (Baník) – Poruba 2011 3:4 (po s.n.)
Frýdek-M. – Havířov 1:14 (kon.) | Prostějov – Nový Jičín 5:2 (kon.) | Břeclav – Mor. Budějovice 5:1 (kon.)
Bílina – Řisuty 2:1 (kon.) | Tábor – Klatovy 5:4 (kon.) | Kobra – Jablonec n/N 5:4 (kon.)
po s.n.
HK Baník Karviná
3:4 (1:1, 1:1, 1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 17.11.2012, 17:00 • ZS Karviná - Fryštát • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Na led sedmé Karviné přijíždí osmá Poruba a čísla napovídají, že dnes byhom měli vidět mimořádně vyrovnaný duel. Poruba má jen o bod méně a týmy mají prakticky stejné skóre. Porubští dokonce dokázali vstřelit o dva góly více než Karviná.

Sestavy v minulém kole:

HC Baník Karviná:
    Smolka (Iláš) – Javín, Sznapka, Krajíček, Krause, Kowalczyk, Vnenk - Moravec, Contratto, Miczek, Pavliš, Badžo, Samiec, Segiň, Mikšan, Rosůlek, Mareček.
    HC RT TORAX Poruba:
    Gleich – Šindelář, Wolf, Hruzík, Prokop P., Zientek, Prokop L., Vychodil – Hašek, Krayzel, Vaněk – Buček, Pavlačka, Seidler – Sedlář, Vrána, Holuša – Galajda.

Hlavním rozhodčím bude pan Roman Mrkva z Frýdku – Místku , na čarách mu budou asistovat Marek Mrákava z Orlové a Martin Řezáč z Ostravy.

Góly v oslabení: 1

S přihlédnutím k tomu, že se zápas hraje na karvinském kluzišti přinášíme i statistiky týmů v domácím, respektive venkovním prostředí.

Góly v oslabení: 0

Karviná měla dnes poprvé nastoupit bez svého nejproduktivnějšího útočníka a zároveň nejlepšího střelce ligy Libora Pavliše, ale zkušený forward se rozhodl před svým odchodem ještě jeden zápas odehrát.

Pro tuto chvíli je to vše. Znovu se přihlásíme krátce před 17. hodinou z karvinského zimního stadionu a přineseme další podrobnosti.

Před malou chvílí skončilo rozbruslení a to je neklamný důkaz toho, že utkání zanedlouho začne.

A na led už nastupují hosté v bíločervených a domácí v modrých dresech.

00:01

00:10
    První náznak akce domácích byl přibržděn ve středním pásmu.

00:33
    Icing Karviné.

00:51
    Z levé strany střílel Vychodil, ale minul bránu Smolky.

01:15
    Galajda vystřelil ze střední vzdálenosti, ale Smolka je pozorný.

01:30
    Opět Galajdova rána, tentokrát z nebezpečnější pozice, ale domácí gólman je stále pozorný.

02:52
    Samiec najížděl zprava na Gleicha, ten jeho střelu vyrazil.

02:59
    Na druhé straně střílel příklepem Šindelář, Smolka vyráží.

03:20
    Buček inkasuje od hlavního sudího dvě minuty za hákování.

03:45
    Pavliš dostal ideální přihrávku, branku však jen těsně minul.

04:10
    Rosůlek pálí, Gleich vyráží.

04:20
    Contratto dostal přihrávku před prázdnou branku. Do jeho střely však vložil hůl pozorný obránce.

05:04
    Po další střele Contratta Gleich přerušuje hru.

05:10
    Vaněk mohl jet sám na bránu, Krajíček se však vrátil včas na své místo.

05:20

06:17
    Po Seidlerově střele je hra přerušena Smolkovým zákrokem.

07:14
    Rosůlek střílel tvrdě, avšak minul bránu.

07:39
    Karviná právě vstřelila branku!
    LIBOR PAVLIŠ dostal od Contratta ideáílní pas a poprvé rozveselil domácí publikum.

08:11
    Hašek střílel od modré, Smolka měl odkrytý výhled a jeho střelu lapil.

08:46
    Moravec putuje na trestnou lavici. Obdržel dvě minuty za vražení na hrazení.

09:42
    Šindelář střílel od modré čáry, Smolka byl připraven.

10:37
    Přesilovka se hostům příliš nedaří. Vhazuje se ve středním pásmu.

10:46

11:25
    Contratto zle dotíral na bránu hostů, ke gólové dorážce se ale nedostal.

12:10
    Krause svou snahu přehnal a už jede zpytovat svědomí na trestnou lavici. Zde si na dvě minuty odpočine za hákování.

12:41
    Moravec sice prostřelil Gleicha, od jeho betonu se však puk odrazil mimo brankoviště.

12:43
    Síly na ledě jsou srovnány, Buček je vyloučen na dvě minuty za sekání.

13:37
    Porubští nyní kombinovali ve svém útočném pásmu, Smolka však nakonec jednu z jejich přihrávek skryl pod svou lapačku.

14:10

14:14
    Poruba právě vstřelila branku!
    L. Prokop namazal před prázdnou bránu do vyložené šance LUĎKU KRAYZELOVI a ten se z podobných pozic nemýlí. Je srovnáno a hostující celek navíc zaznamenává gólový úspěch v početní nevýhodě! Buček totiž stále pyká na trestné lavici.

14:43

15:39
    Tvrdou ránu Slavíka Smolka kryje.

16:07
    Hosté nyní působí jako pokropeni živou vodou. Je jich všude plno a hráči Baníku mají plné hokejky práce.

17:10
    Krayzel přihrál Haškovi a ten prověřil pozornost domácího gólmana.

17:25
    Mikšan si najel do ideální střelecké pozice, ovšem Gleicha nepřekvapil.

18:14
    Hra se nyní odehrává převážně ve středním pásmu.

18:51
    Krayzel poslal šouravý kotouč před Smolkovu svatyni, ten jej v klidu odehrál.

19:38
    Těsně před závěrem první třetiny vylučuje hlavní arbitr utkání Rosůlka na dvě minuty za podražení.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:45 hod.

V první části zápasu jsme byli svědky zcela vyrovnané partie, čemuž odpovídá také skóre. Hostující Torax Poruba však do druhé třetiny nastoupí s výhodou jednoho hráče v poli, jelikož mu do skončení přesilové hry zbývá více jak minuta.

20:01

20:41
    Prokop dostal přihrávku od Šindeláře, střelou od modré však pouze vyprášil Smolkovy betony.

21:38

21:55
    Contratto krásnou přihrávkou našel Pavliše a ten lehce tečovaným pukem vyděsil Gleicha.

22:21
    Buček nahazuje, Smolka chytá.

22:59
    Miczkův bekhend se otřel o venkovní konstrukci hostující klece.

23:51
    Haškův příklep směřoval vysoko nad svatyni Smolky.

24:04
    Vyloučen Pavliš na dvě minuty za podražení.

24:21
    Ofsajd hostí.

24:55
    Poruba se usadila ve své útočné třetině, k nebezpečnému zakončení se však nedokáže dostat.

25:16
    A síly na ledě se opět srovnají. Dvouminutový trest dostal Galajda za sekání.

25:46
    Kowalczykova pumelice řádně vyprášila betony hostujícího gólmana.

26:04

26:51
    Vrána mohl ujíždět do samostatného nájezdu, rozhodl se však pro zpětnou přihrávku a tím akci zmařil.

27:16

27:39

28:00
    Mladý Krause střílel od modré, Gleich však jeho ránu viděl a následně skryl v náručí.

28:30
    Další povedená Kowalczykova střela od modré končí v Gleichově výstroji.

28:54
    Domácí budou hrát přesilovku. Na trestné lavici sedí L. Prokop za držení hole.

29:41
    Javín si couvaje hledal ideální střelecký postoj, avšak při svém manévru se dostal do ofsajdové pozice.

30:14
    Ofsajd Baníku.

30:54

31:09
    Contratto našel zadovkou Moravce. Jeho střelu Gleich ukryl do lapačky.

31:51
    Obrovská chyba Gleicha, který neodhadl situaci při rozehrávce a namazal na hokejku Číhalovi.Ten následně přihrál DAVIDU MIKŠANOVI, na kterého zívala prázdná branka. Domácí se ujímají vedení.

32:15
    Vnek si jede odpočinout na trestnou lavici na dvě minuty za vražení na hrazení.

33:46
    Torax tlačí, ale hráči Baníku skvěle brání a neumožňují hostům kombinaci.

34:15

34:46
    Krásná rána Contratta vyskočila Gleichovi z lapačky a odskákala mimo prostor brány.

34:55
    Po nevinně vypadající akci a málo nebezpečné střele LUKÁŠE HRUZÍKA se puk ocitá za zády domácího gólmana. Je srovnáno.

35:00
    Vstřelená branka velmi rozradostnila hlouček porubských fandů na místním zimním stadionu.

36:12
    Kouč domácích Flašar dává velmi hlasitě najevo svůj záporný postoj k rozhodování hlavního arbitra v dnešním zápase.

37:02
    Opět štírek Contratto! Najel si po pravé straně, v rozhodujícím okamžiku mu však kotouč sjel z hole.

37:54
    Krayzel si najel po křídle, avšak branku domácích přestřelil.

38:35
    Série šancí domácích! Moravec, Kowalczyk ani Mikšan ovšem neskórovali. Ochránce hostující svatyně nyní nevěděl kam dřív skočit a v jednom případě jej dokonce zachránila tyčka.

38:58
    A zápas okoření i bitka! U Gleichovy brány se do sebe nekompromisně pustili Rosůlek s Vychodilem. Výsledek jejich pěstního souboje zní: vítězství na body pro hráče Poruby. Oba hříšníci inkasovali pětiminutový + osobní trest do konce utkání.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:39 hod.

V prostřední části zápasu pokračovali hráči obou týmů ve vyrovnané partii. Na konci třetiny začala mít mírně navrch Karviná, jejíž narůstající tlak byl ovšem utlumen bitkou. Její oba aktéři do dnešního zápasu již ovšem nezasáhnou.

40:01

40:15
    Javín prověřil pozornost Gleicha málo nebezpečnou střelou od modré čáry.

40:51
    Krayzel chtěl vyslat do šance P.Prokopa, ten však na jeho přihrávku nedosáhl.

41:50
    Pavlačka chtěl vystřelit, byl ovšem tísněn Vnenkem.

43:02
    Po několika nepřesnostech se do šance dostal Contratto, ovšem ve svíé snaze neuspěl.

43:33
    Typická Kowalczykova rána zvaná "dělovka" přinutila Gleicha předvést pěkný zákrok.

44:06
    Poruba si nyní pohrála s obranou Baníku jako batole s nejnovější verzí mobilního telefonu Samsung a Šindelář namířil touš do prázdné brány, Krajíček se ovšem na poslední chvíli doklouzal do vlastní brány a puk doslova vyhodil rukou z brankové čáry zpět do obranné třetiny domácího týmu!

45:13
    Vyloučen Slavík na dvě minuty za nedovolené bránění.

45:55
    Poruba se brání velmi dobře, už poněkolikáté vyhazuje kotouč až ke Smolkovi.

46:38
    Až nyní střílel Kowalczyk, kotouč se však zastavil o nohy klubka hráčů před ním.

47:06
    Výpad porubských skončil na betonech Smolky.

47:13

47:22
    Na ledě zůstává klečet Moravec. Již se však sbírá a směřuje na střídačku. Vypadá to na problém s kolenem, Vylučovat se ovšem nebude.

47:45
    LIBOR PAVLIŠ, který dnes ani neměl hrát, dává svou druhou branku! Po Contrattově přihrávce se neunáhlil, našel si nejideálnější střeleckou pozici a lehkou střelou zápěstím kolem bezmocného Gleicha posílá domácí do vedení.

48:56
    Moravec je zpátky na ledě. Na vážnější zranění to tedy nevypadá.

50:11
    Ofsajd Karviné.

50:46
    Sznapka hledal přihrávkou přes celé hřiště některého ze svých spoluhráčů, kotouč nakonec skončil na porubských holích.

51:41
    Samiec si pěkně zpracoval nepříjemně skákající kotouč, obehrát hostujícího beka však nedokázal.

52:36
    V těchto pasážích utkání je domácí tým lepší a nedovoluje hostům vyrovnání.

53:24
    P. Prokop neudržel nervy na uzdě a zcela nesmyslně fauloval přímo před zraky hlavního sudího. Jsou z toho dvě minuty za nedovolené bránění.

54:08
    Pavliš nahazuje kotouč do útočného pásma.

54:56
    Mikšan se napřáhl až ke stropu haly, ale do střely vložil příliš energie. Zlomil při ní hůl.

54:24

54:25
    Neudržitelný Pavliš se dostal do samostatného nájezdu, puk se mu ale nepodařilo propasírovat mezi betony Gleicha do sítě za ním.

55:15
    Kowalczykova rána končí nad bránou Gleicha.

56:54
    Moravec vystřelil, jeho pokus ovšem zblokoval jeden z hostujících beků.

57:20
    Smolná branka pro domácí. Na malém prostoru si rychle vyměnili přihrávku Buček s PATRIKEM PROKOPEM a druhý jmenovaný polovysokou střelou z bezprostřední blízkosti vyrovnává.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:25
    Zientekova střela minula bránu domácích.

59:04
    Porubští nyní vsítili branku, tu však hlavní sudí neuznává, pro její dosažení rukou.

59:04
    Oddechový čas pro domácí.

59:28
    Seidler si hezky sjel po pravém křídle až ke Smolkovi, ten však byl na jeho výpad připraven a prostřelit se nenechal.

59:51
    Oddechový čas pro hosty.

59:58
    Po jednom ze zákroků byl Smolka zatlačen do své klece, která tento nápor nevydržela a ocitla se mimo své základní postavení. Vhazuje se po levé ruce domácího gólmana.

60:00

Jelikož šedesát minut nerozhodlo o vítězi dnešního zápasu, čeká nás prodloužení. Před ním si ještě gólmani obou týmů u střídaček vzrušeně vyměňují názory a musí je umravňovat jak jejich spoluhráči, tak i rozhodčí.

60:01

60:43
    Krajíček se uvolnil a v samostatném nájezdu mířil ke Gleichovi.Vsítit branku se mu ale nepodařilo.

61:32
    Pavliš byl kousíček od hattricku, ale neuspěl. V rozhodující chvíli jej puk, v důsledku nerovnosti na ledě, přestal poslouchat.

62:40
    Galajda pádil směrem na Smolku, čistým zákrokem jej však odzbrojil Kowalczyk.

63:32
    Moravec mohl mířit do samostatného nájezdu, puk však zůstal po přihrávce za jeho bruslemi.

64:00
    Běží poslední minuta prodloužení.

64:24
    Kowalczyk pálí, ovšem mimo.

64:40
    Stejný hráč, podobná střela, stejný výsledek.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Jelikož v prodloužení branka nepadla, budou, po krátké úpravě ledové plochy, následovat samostatné nájezdy, které již musejí stanovit vítěze dnešního zápasu.

Sérii trestních střílení zahájí karvinský David Mikšan.

A nedává.

Za hosty je vyslán na steč Jiří Hašek.

A je neúspěšný, stejně jako domácí kanonýr Libor Pavliš.

Marek Pavlačka vsítil branku! Poruba vede v sérii 1:0.

Za domácí se rozjíždí Pavel Kowalczyk.

65:00
    Kowalczyk neuspěl. Jediným úspěšným arbitrem se tak stal hostující MAREK PAVLAČKA a zajišťuje hostujícímu celku prémiový bod navíc.

Dnešní vyrovnaný zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byli šťastnější hráči hostujícího Torax Poruba. Já se s Vámi pro tuto chvíli loučím, přeji příjemný zbytek víkendového dne a u některého z dalších on-line přenosů se těším nashledanou. (19:38:16)

Jiří Dominec

Branky a nahrávky: 8. Pavliš (Contratto, Kowalczyk), 32. Mikšan (Číhal), 48. Pavliš (Contratto, Krajíček) - 15. Krayzel (Prokop L., Hašek), 35. Hruzík (Seidler, Buček), 58. P. Prokop (Buček), 65. Pavlačka (pen.)

HK Baník Karviná: Smolka (Iláš) – Krajíček, Javín, Kowalczyk, Vnenk, Krause, Sznapka – Mikšan, Moravec, Číhal, Samiec, Pavliš, Mareček, Contratto, Miczek, Segiň, Blatoň, Badžo, Rosůlek.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Rudl) – Zientek, Hruzík, Šindelář, L. Prokop, Vychodil, P. Prokop, Slavík – Hašek, Krayzel, Šimkovič, Buček, Vrána, Pavlačka, Vaněk, Holuša, Seidler, Galajda.

Rozhodčí: Koliba - Mrákava, Řezáč