Zenit – Malaga 2:2 (kon.) | Porto – Dinamo Záhřeb 3:0 (kon.) | Dynamo Kyjev – PSG 0:2 (kon.)
Arsenal – Montpellier 2:0 (kon.) | Schalke – Olympiakos 1:0 (kon.) | Anderlecht – AC Milán 1:3 (kon.)
Ajax – Dortmund 1:4 (kon.) | Manchester City – Real Madrid 1:1 (kon.)
Arsenal FC
2:0 (0:0)
Montpellier HSC
Středa 21.11.2012, 20:45 • Emirates Stadium, London • Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Příjemný fotbalový večer přeji všem příznivcům evropské kopané. Dnes je na programu 5. kolo základní fáze Ligy mistrů. Ve skupině B se spolu střetnou Arsenal s francouzským Montpellier.

Arsenal FC - Domácí družina je v dnešním utkání jasným favoritem. Po čtyřech odehraných utkáních mají svěřenci Arséna Wengera na svém kontě sedm bodů za dvě vítězství a jednu remízu. V posledním utkání se rozešli smírně s týmem z Německa Schalke 2:2. V případě dnešního vítězství a prohry Olympiakosu by si mohli hráči z Emirates Stadium zajistit postup do další fáze.

Montpellier HSC - To francouzský celek má v Lize mistrů úplně jiné starosti, když po čtyřech odehraných zápasech získali pouhý bod za remízu s Schalke 2:2. Na postup do další fáze chybí týmu z Montpellieru šest bodů a tak jejich šance na postup jsou již téměř ztracené.

Arsenal FC: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny, Arteta, Wilshere, Oxlade-Chamberlain, Santi Cazorla, Podolski, Giroud

Montpellier HSC: Jourdren - Yanga-Mbiwa, Bedimo, Congré, El Kaoutari, Deplagne, Belhanda, Estrada, Cabella, Mounier, Charbonnier

Rozhodčí: Firat Aydinus (Turecko).

Oba dnešní soupeři jsou již na hrací ploše připraveni na dnešní utkání, které za malý okamžik začne.

1

2
    Od začátku utkání mají míč na svých kopačkách domácí, kupředu se ale zatím moc neženou.

3
    Mertesacker rozehrával útočnou akci Arsenalu, ta ale brzy skončila po nepřesné přihrávce na Podolskiho.

4
    Yanga-Mbiwa zatáhl míč po pravé straně a centroval do vápna, jeho centr ale nenašel nikoho v modrém.

6
    Rychlou akci na jeden dotek předvedli teď hosté, na konci akce byl zakončující Charbonnier, který ale trefil obránce před sebou.

8
    Dlouhý pas doleva nezastihl na hřišti Podolski, zatím je to od Arsenalu příliš kostrbaté.

10
    Chamberlainův centr zablokován na roh.

11
    Po rohovém kopu se míč odrazil ven z vápna, a následně ho zpět vracel Cazorla, po jeho centru trefil Koscielny břevno!

14
    Cabella byl kousek před vápnem soupeře faulován a je tu zajímavá standardní situace pro hosty!

16
    Standardku rozehrával Yanga-Mbiwa, který trefil ale pouze zeď a následuje rohový kop.

17
    Z kterého si ovšem hosté vůbec nic nevytvořili a míč je daleko od branky domácích.

19
    Zápas se zatím hraje ve velmi pomalém tempu a k vidění nejsou ani žádné útočné akce.

20
    Faul ve středu hřiště, kterým se provinil Mertesacker.

21
    Cazorla se snažil dlouhým pasem najít Girouda, míč dostal ovšem velkou razanci a končí tak v zámezí.

22
    V offsidové pozici byl nachytán Podolski.

24
    Yanga-Mbiwa poslal k zemi Cazorlu, žlutit se ale nebude.

25
    Centr Chamberlaina zblokoval Bedimo do autu.

26
    Po špatné rozehře hostů se ke střele dostal Giroud, ta mu ale vůbec nesedla a míč končí daleko mimo branku.

26
    Bedimo obral Chamberlaina o míč jen za cenu rohového kopu.

27
    Po něm se ke střele z odraženého balonu dostal Chamberlain, který mířil jen doprostřed branky a Jourdren neměl žádný problém.

29
    Sám na branku mohl běžet Charbonnier, to by ovšem nemohl být v offsidu.

31
    Po vcelku nudném úseku přišla největší šance zápasu! Po chybě obránce se ke střele dostal Podolski, jehož střela jen těsně minula pravou tyč Jourdrenovy branky!

34
    Belhanda se dostal ke střele, kterou ale naštěstí pro domácí zblokoval Koscielny.

36
    Další velká šance a v ní znovu Podolski! Ten se dostal do vápna po narážečce s dvěma spoluhráči a tísněn obráncem branku o kousek minul!

39
    Po Sagnově centru je tu další rohový kop pro domácí.

40
    Ani ten ale nepřinesl domácím výraznější šanci.

40
    Za ostrý zákrok zezadu dostal žlutou kartu Cazorla.

41
    Centr z pravé strany si v klidu pohlídal Szczesny.

43
    Bedimův nepřesný centr už má v náručí Szczesny.

44
    Nebezpečný centr mířil do vápna hostů, obrana si ale poradila.

45
    Na konci první půle se ke střele dostal Belhanda, jeho pokus mířil dost nad branku.

45
    V první půli se bude nastavovat jedna minuta nad rámec hrací doby.

Máme za sebou první poločas pátého kola Ligy mistrů mezi Arsenalem a francouzským Montpellier. Po pětačtyřiceti minutách jsme na Emirates Stadium branku neviděli. Za zmínku stojí Koscielnyho hlavička, která trefila břevno. O dvacet minut později se do šance dostal Podolski, branku ovšem netrefil. Uvidíme, jestli se branky v druhém poločase dočkáme.

Druhý poločas začne přibližně v 21:46.

V Londýně je již vše připraveno na druhý poločas.

46

46
    Rozhodčí zahájil druhý poločas, oba celky nastoupily beze změn.

49
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Domácí jdou zkraje druhého poločasu do vedení! Vermaelena centr hlavičkoval Giroud k volnému WILSHEROVI, který překonal hostujícího gólmana!

51
    Po chybě Sagny budou hosté zahrávat rohový kop.

52
    Ten se však hrubě nepovedl a nakonec je odmáván offside Charbonnierovi.

53
    Žlutou kartu vidí Giroud za loket v obličeji Estrady.

56
    Hra Arsenalu se po vstřelené brance dost zklidnila a domácí se již neženou tolik dopředu.

57
    Dalším faulem se prezentoval Giroud, když se až příliš opřel do Congrého.

58
    Cabella se odhodlal ke střele z 30 metrů, ta však nemohla Szczesnyho vůbec ohrozit.

59
    Cazorla je po střetu s Yanga-Mbiwou ošetřován, vypadá to ale, že se nejedná o nic vážného.

60
    Praporek pomezního rozhodčího vlaje ve vzduchu, v offsidu se ocitl Giroud.

62
    Velmi obětavý obranný zákrok předvedl Giroud, který zablokoval ve skluzu míč na rohový kop.

63
    Rohové kopy nejsou dnes ani pro jeden celek výhodou.

63
    Tak to byla fotbalová nádhera v podání německého útočníka! LUKAS PODOLSKI si skvěle narazil vzduchem s Giroudem, a střelou z halfvoleje nedal žádnou šanci Jourdrenovi! Domácí jdou do dvoubrankového vedení!

65
    Na zemi se ne vlastní vinou ocitl hostující kapitán a je tu standardní situace pro Montpellier.

66
    Ten ale nebyl dobře rozehrán a dopředu se hnal Vermaelen, na kterém visel Bedimo vánoční ozdoba a po zásluze vidí žlutou kartu.

67
    Rohový kop budou zahrávat domácí.

68
    A znovu si s ním bez problémů poradila obrana hostí.

69
    Dvojí střídání předvede hostující lavička, Cabellu nahradí Herrera a místo Charbonniera nastoupí Martin.

70
    Tak nakonec budou střídat i domácí, pro dnešek už dohrál Oxlade-Chamberlain, místo něj nastupuje Ramsey.

73
    Domácí mají zápas pod kontrolou a krátkými přihrávky nepůjčují hostům míč.

74
    Cazorlův centr zblokoval jeden z obránců na roh.

75
    Sám Cazorla se také dostal po různých odrazech k zakončení, jeho pokus jen s obtíži vyrazil Jourdren na další rohový kop!

76
    Po něm se již fotbalisté Montpellieru ubránili a míč je u branky soupeře.

77
    Žlutou kartu za zákrok zezadu vidí Koscielny, navíc je tu standardka pro hosty.

77
    Tu Estrada nezahrál vůbec špatně, ale zakončení Belhandy bylo zablokováno Sagnou.

79
    Poslední změna v sestavě hostů, Estrada opouští hřiště nahradí jej Marveaux.

80
    A mohlo být s Montpellier ještě hůř! Giroud se ocitl sám před brankářem, kterého ale trestuhodně trefil!

82
    Žlutou kartu za faul na Cazorlu vidí Deplagne. Další standardní situace pro Arsenal, který je teď velmi aktivní!

84
    Druhou změnu v zápase předvádí Arséne Wenger, hřiště opouští Santi Cazorla a nahradí jej Coquelin.

84
    A vzápětí i poslední změna dnes, Gervinho vbíhá na hřiště místo Girouda.

88
    Utkání se již v poklidu dohrává, oba celky dobře vědí, že o vítězi je dnes rozhodnuto.

90+2
    Podolski se ještě snažil zakombinovat se svými spoluhráči, vše ale překazil El Kaoutari.

90+3
    Herrerův pokus branku polského brankáře minul.

Máme za sebou zajímavé utkání mezi Arsenalem a Montpellierem, který nakonec vyhráli domácí po zásluze 2:0. Po poměrně nudném prvním poločase se diváci dočkali branky hned v úvodu druhé půle, kdy se trefil Wilshere. To však nebylo ze strany Arsenalu vše, druhou branku ještě přidal Podolski a na Emirates Stadium se tak může slavit postup do dalších bojů, jelikož Olympiakos venku podlehl Schalke těsně 1:0.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám dobrou noc a těším u dalších onlajn přenosů. (22:38:43)