Hr. Králové – Sparta 0:0 (odl.) | HC Kladno – HC Plzeň 2:3 (po s.n.) | Havlíčkův Brod – Motor ČB 3:2 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 1:4 (kon.)
HC Rebel Havlíčkův Brod
3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Banes Motor České Budějovice
Čtvrtek 29.11.2012, 15:00 • ZS Kotlina Havlíčkův Brod Kapacita: 4000 • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Fantastický Jan Brož nedovolil soupeři ve třetí třetině srovnat a Rebelové se tak i potřetí v řadě radují před domácími fanoušky z výhry a dotahují se na vyšší příčky, z nichž jednu okupují právě Budějovice.

To je ode mne z našeho komentátorského stanoviště vše! Já se s vámi loučím, přeji vám hezký zbytek večera a někdy příště u onlajnu z Kotliny - napočtenou! (17:04:45)

60:00

59:51
    Rebelové ihned po buly sebrali puk a poslali jej na opačnou stranu kluziště. Zakázané uvolnění, Rebelové jsou blízko k výhře!

59:45
    Oddechový čas pro hosty u Českých Budějovic.

59:45
    Útok hostujícího celku byl vytlačen ven z útočné třetiny a při bleskovém návratu zpět do pásma se vystavil do ofsajdu.

59:25
    Kváča míří na střídačku! České Budějovice hrají v šesti!

59:23
    Rebelové vyhazují. Kváča mířil na střídačku, ale musel se rychle vrátit.

59:23
    Domácí v plném počtu. Budějovice na kotouči zle zatápí domácí obraně. Nyní zblokovaná střela od modré tak tak že nezapadla za Brože.

58:13
    Ihned po buly domácí hokejisté vyhazují puk daleko od své klece. Kváča je v bráně.

58:18
    Oddechový čas pro domácí Rebely.

58:18
    Budějovice sice dokázaly vstřelit branku, ale ta neplatí, jelikož bylo pískáno. Ale pěkně popořadě. Jiří Ondráček zpoza brány nepřekvapil Jana Brože střelou po ledě. Následně puk před kasu vrátil, ale hostující forvard nedokázal překonat fantasticky se roztahnuvšího gólmana. Následně sice kotouč doklepl hráč MOUNTFIELDU, ale vysokou holí!

57:36
    Michal Němec zablokoval zakončení Jana Bárty. Následně je pískána hra vysokou holí od hostujícího kapitána. Buly ve středním pásmu.

57:15
    Soupeřovi kotouč přeskočil hůl a míří do střední třetiny.

57:12
    Tlak soupeře ruší až Lukáš Vala (HBR), který v levém rohu podrazil Martina Maška, který mohl nahrávat před bránu.

56:29
    Jakub Abbrent se nyní vydal po pravém křídle k brance a dokonce vystřelil, ale jeho nepřesný pokus skončil jen na připraveném Kváčovi, Ten si tak po dlouhé době opět šáhl na kotouč.

55:38
    Daniel Kolouch nyní lehce zaváhal a nepřesným nahozením dal šanci soupeři, ale naštěstí byl nablízku Daniel Kolouch, který mu pomohl soupeře zdvojit a odstavit.

54:35
    Rebelové nyní dobře brání modrou čáru. David Bušek nyní nadvakrát dokázal zastavit přihrávku soupeře před modrou a domácí tak šetří čas.

53:50
    Lukáš Vala nyní ruší infarktový tlak Budějovic a spolu s Tomášem Nguyenem vyvážejí kotouč ven ze třetiny do středního pásma.

52:39
    Ondřej Šulek vypálil ze spodku levého kruhu, ale trefil jen připravené Brožovy betony! Následně do prázdné klece mohl dorážet Tomáš Fencl, ale nepochopitelně minul odkrytou část branky, kam se Brož jen stěží natahoval!

51:34
    Střela hostujícího mančaftu z levého kruhu byla domácími obránci odražena do ochranné sítě.

51:09
    Rebelové se nyní dokázali vymanit z tlaku soupeře pouze pod tou podmínkou, že se bude vhazovat znovu před Brožem. Zahráli na zakázané uvolnění.

50:55
    Rebelové jsou pod tlakem. Vyhození Jiřího Kopice zachytil Martin Mašek, který si sjel blíže k brance, ale jeho pokus skončil na levém betonu domácího muže s maskou.

49:48
    Jakub Doktor vyjel zpoza brány, ale trefil jen připraveného Brože, jenž následně zlikvidoval i dorážku Ondřeje Šulka z bezprostřední blízkosti.

48:45
    Ondřej Šulek z rohu kluziště posílal puk na brankoviště, kde jej holí vypíchl Brož. Následně kotouč do střední třetiny posunul David Michálek.

47:55
    Budějovičtí bojovali o kotouč v rohu útočného pásma. Nakonec jej vydoloval Martin Mašek, ale jeho výzvu nikdo nevyslyšel a hrají tak domácí hokejisté.

47:01
    David Matějka zavezl kotouč do útočné třetiny, kde na levém kruhu vypálil, ale trefil jen připraveného Jana Brože. Následně jej Budějický hráče sekl a do parády si jej vzal Marek Bancíř.

46:24
    Tomáš Fencl projel jako blesk máslem na pravý kruh, odkud vyslal střelu, která však skončila na přední tyči na hrudi brankáře Jana Brože.

46:01
    Jan Bárta z mezikruží "golfákem" minul horní tyčku Brožovy svatyně.

45:48
    Domácím se nepovedla kombinace a David Michálek zbrkle poslal kotouč po hrazení na zakázané uvolnění.

45:20
    MOUNTFIELD se tlačil nyní opět před kasu Jana Brože, ale domácí se osvobozují. Ovšem jen za cenu icingu.

44:59
    Rebelové si nyní mocně přihrávali o mantinel a rotovali v levém rohu útočného pásma. To vše ale jen do té doby, než byl od kotouče odstaven Jakub Abbrent Janem Farkou.

44:20
    Nyní se i domácí drželi v útočné třetině a dokonce donutili soupeře v úzkých zahrát na zakázané uvolnění.

43:54
    Českobudějovičtí jsou nyní mohutně natlačení před domácí klecí, ale Rebelové zatím obstojně brání a nepouští soupeře k vážnějšímu ohrožení brány.

43:15
    Nyní jeden z domácích obránců zastavil pokus Tomáš Fencla z pravého kruhu vlastní nohou.

42:46
    Jakub Abbrent poslal do rohu kluziště kotouč na Jiřího Vlacha, kterého však tvrdě naremploval na mantinel Jan Schwarz. Sudí nevylučuje, Rebel je otřesen.

42:00
    Nyní konečně dokázali Rebelové podržet kotouč i v útočné třetině a MOUNTFIELD vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

41:35
    České Budějovice jsou i nadále natlačeni před domácí bránou, Rebelové se osvobozují vždy jen výhozy do střední třetiny.

40:25
    Ondřej Šulek našel zpoza brány na levém kruhu volného Tomáše Fencla, který z první tlačil kotouč na bránu, ale fantasticky se přesunul Brož a bryskním zákrokem ramenem mu šanci sebral!

40:01

Aktéři, kteří v dnešním zápasu hrají role nejhlavnější, jsou již na ledové ploše. Siréna troubí a hráči se již pomalu šikují na vhazování.

Další třetina začne přibližně v 16:31.

Rebelové dokázali krátce před polovinou zápasu své vedení navýšit na 3:1 zásluhou Koloucha, ale krátce na to se prosadil Bárta, který tak opět dostal Motor do kontaktu.

40:00

39:36
    Domácí hráči se v těsné blízkosti Kváčovy brány nedokázali prosadit a kotouč sebraly České Budějovice, které s ním mířily kupředu, ale byly zastaveny Rebely.

38:27
    Mountfield právě vstřelil branku!

V signalizované výhodě dokázali hosté vyrovnat a z tribuny se ozývají nepěkná slova rozhořčení! Tomáš Fencl našel zpoza brány na levé straně spodku mezikruží volného JANA BÁRTU, který se s ničím nemazal a řízl puk na bránu a zakončil přesně za bezmocně se natahujícího Jana Brože! Asistence: Tomáš Fencl a Daniel Klimecký.

37:55
    Jan Bárta ihned po buly bleskově vyslal na domácí klec střelu, ale ta skončil jen na hrudi stojícího připraveného Jana Brože.

37:50
    Domácí jsou v plném počtu. Jan brož nyní přerušil hru poté, co jeden z hostů objel bránu a trefil jen jeho beton.

37:00
    Brož opět musel přerušit hru po střele z pravého křídla. Ihned po buly domácí hráči posílají puk až ke Kváčovi.

36:04
    Tomáš Fencl rychle vypálil od modré čáry, jeho schovaný pokus vyrazil betonem před sebe Jan brož, který se následně převalil proti dorážce Jana Bárty a z pro něj beznadějně vypadající situace vyšel jako král! Fantastický zákrok! Následně domácí vyhazují.

35:50
    Bude se opět vylučovat a na trestnou lavici míří domácí hráč. Je jím Jiří Kopic (HBR) za podražení.

35:24
    Ondře Šulek ihned po buly vypálil na bránu, ale tam byl připravený gólman Rebelů, který jeho pokus podržel na hrudi.

35:12
    Nakonec se kotouče chopili Budějovice a jejich kontr přerušili domácí jen za cenu zakázaného uvolnění.

34:45
    V útočném pásmu nyní operuje trojka Tomáš Cejpek - Ondřej Veselka - Jiří Vlach, ale bez útočného efektu, jelikož se nemohou vymotat zpoza brány.

34:00
    Tomáš Nguyen si vyjel z mírného úhlu až na spodek pravého kruhu, odkud zakončil, ale Kváča nastavil svou hruď, kde také hrací gumu podržel.

33:33
    V útočném pásmu nyní kouzlil s kotoučem Tomáš Fencl, který nakonec i zakončil, ale našel jen náruč připraveného Jana Brože.

33:12
    Jan Bárta vypálil po rychlém kontru, ale Jakub Lacina jeho pokus odrazil nohou. Navíc vše ještě jistil Brož.

32:44
    Domácí se také dostali k útočnému slovu, ale na modré čáře byli zastaveni odpískaným ofsajdem.

32:05
    Českobudějovičtí vytvořili na pravém kruhu závar, po němž od modré čáry pálil tvrdě Martin Kadlec, ale trefil jen betony bleskového Jana Brože.

31:32
    Na pravém kruhu byl odstaven Daniel Kolouch a kupředu uháněl Jan Farka, který z pravého křídla kousek za modrou vystřelil, ale Brož drží puk v lapačce.

31:10
    Z trestné lavice se vracející Jakub Lacina za modrou čárou nahodil puk na bránu a Kváča kotouč podržel v lapačce. Po více jak dvou minutách domácí střídají.

30:56
    Domácí jsou v plném počtu, přesilovku přežili, ale kotouč má stále na holi hostující mančaft.

30:07
    Daniel Klimecký od modré čáry vypálil dělovku, která však minula horní tyč Brožovy brány. Hraje se stále v pásmu Rebelů a bez přerušení.

29:27
    Budějovice kombinují, hrají aktivně a neustále se snaží něco vymyslet. Domácí však důrazně napadají a sabotují úmysly hostů.

28:56
    V rohu pásma bojoval o kotouč David Michálek s Michalem Bláhou, který uháněl kupředu spolu s Martinem Remiášem, jehož před prázdnou brankou vychytal Brož! Zakončení mu hákováním znemožnil Jakub Lacina (HBR).

28:04
    Tomáš Cejpek zazdil stoprocentní šanci! Najížděl spolu a Jiřím Vlachem dva na jednoho, ale nedokázal dobře nahrát a obránce hostů, který pod něj lehl měl tak z pekla štěstí, jelikož byl na ledě příliš brzy!

27:28
    Na druhé straně drží ve své výstroji Jan brož střelu jeho jmenovce Bendy z pravého křídla.

27:03
    Jakub Kraučuk zachytil na levém kruhu odražený puk, popojel si blíže k brance a zápěstím trefil jen Kváčovu hruď.

26:21
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!

Z ničeho nic přichází rána do zátylku Budějovických hráčů! Po střele domácích hráčů z pravého kruhu, kterou Kváča vykopl před sebe, chtěl hostující hráč rozehrát, ale našel jen hůl DANIELA KOLOUCHA, který se s ničím nemazal, posadil si gólmana a pod tělem zakončil! Bez asistence.

25:36
    Erik Blahuta nahazoval ze středního pásma a domácí muž s maskou opět lehce zariskoval, když kotouč chtěl betonem přihrát hned spoluhráčovi. Povedlo se mu to.

25:14
    Na pravém mantinelu se bojovalo o kotouč, který nakonec získal Marek Bancíř, který se snažil posunout kotouč svému spoluhráčovi do jízdy, ale je z toho opět jen icing.

24:41
    Zakázané uvolnění Rebelů. Ti nyní kazí drobný nápor soupeře, který se už už nadechoval k srovnání stavu zápasu.

24:24
    Lukáš Stehlík se probíjel za modrou čárou ke střele, ale zaklekl před ním obránce a jeho pokus zneškodnil.

24:10
    V útočné třetině se ke střele dostala skvadra z Českých Budějovic, ale pokus z vrcholu mezikruží mířil nad.

23:24
    Rebelové jsou již v plném počtu a v klidu drží kotouč na holích. Nyní možná až dlouho vyčkávají na volná okénka v obraně soupeře.

23:00
    Jan Benda také poslal jednu ránou na bránu, ale minul ji a Rebelové vyhazují ke Kváčovi.

22:33
    Tomáš Fencl napřáhl na modré čáře a jeho tvrdá střela skončila jen na Brožově betonu.

21:58
    Domácí hráči byli nyní zatlačeni do hloubi vlastního obranného pásma, ale kotouč sebrali. Následně hrací guma opustila hřiště. Buly ve středním pásmu.

21:32
    Rebelové vyhazují kotouč ven ze třetiny. Petr Kváča bleskově rozehrává.

21:10
    Ovšem další kontr hostujícího celku již končí vyloučením. Na trestné lavici sedí domácí hráč Jakub Kraučuk (HBR) za sekání.

20:59
    Kupředu se znovu tlačily České Budějovice, ale domácí obrana odolala a nikoho nepustila do šance.

20:37
    Začalo se zostra. Oba celky se tlačily kupředu, ale vystřelit dokázal jen Tomáš Fencl, jehož vychytal Brož, který následně puk podržel.

20:01

Hráči obou celků již najíždějí na led, kde jsou také rozhodčí dnešního zápasu, který tak bude moci každou chvilkou pokračovat.

Další třetina začne přibližně v 15:43.

Máme za sebou strhující první třetinu, v níž měly ze začátku navrch České Budějovice, ale jim cestu zatarasil skvělý brankář Jan Brož, který ovšem kapituloval, když jej prostřelil Šulek. Domácí však během dvaatřiceti vteřin dokázali zápas otočit, když nejprve v přesilovce udeřil Nguyen a následně se po závaru prosadil Benák.

20:00

19:28
    Tomáš Fencl se prohnal až na pravý kruh, odkud zakončil, ale domácí muž s maskou vytasil bleskovou vyrážečku a puk vyrazil nad branku.

18:26
    Jiří Ondráček pádil za nahozeným kotoučem, ale na levém kruhu u něj blíže byl gólman Rebelů Brož, který puk odpálil do středního pásma. Brož se nebál zariskovat a vyplatilo se.

17:37

A vida strýčka Fida! Rebelové dokázali bleskově strhnout vedení na svou stranu a v Kotlině propukla salva radosti! Daniel Kolouch nahodil puk na bránu, gólman Kváča puk vyrazil před sebe, kde se hostující obránci angažovali méně, než domácí hráči a JIŘÍ BENÁK dotlačil kotouč za záda ležícího gólmana Motoru! Asistence: Daniel Kolouch.

17:05

Domácí také v přesilovce skórují a máme zde srovnáno! Jakub Lacina sebral v útočné třetině kotouč a zavezl jej do útočného pásma, kde našel na spodku mezikruží před brankou TOMÁŠE NGUYENA, který se do kotouče opřel a mezi betony skóroval! Asistence: Jakub Lacina.

16:54
    České Budějovice hned po buly vyhazují až k Brožovi a napadat uhání Tomáš Fencl.

16:40
    Rebelové budou hrát přesilovku. Jejich menší tlak skončil poté, co se Jan Farka provinil nedovoleným bráněním.

16:28
    Jakub Lacina našel na spodku levého kruhu Lukáš Valu, jenž zapříčinil závar před Kváčou, který následně kotouč pokryl pod tělem.

15:58
    Až nyní se domácí barvy dostaly do útočné třetiny, ale kotouč je na zadním mantinelu, kde o něj všichni bojují.

15:23
    Domácím se nedaří přejít přes střední pásmo, to je skvěle bráněno hráči v modročerveném.

14:45
    Martin Remiáš našel z levého křídla na modré čáře Jiřího Ondráčka, jehož pokus skončil na bližší tyči na betonu Jana Brože.

13:54
    Hosté jsou v plném počtu. Na levém kruhu se ještě pokusil vystřelit Jiří Ondráček, ale domácí muž s maskou zasáhl betonem.

13:22
    Michal Němec dlouho váhal se střelou, až trefil protihráče, který vyhazuje obloučkem až na Brože.

12:45
    Českobudějovičtí opět dostávají kotouč až k domácí kleci, kde drží čas Ondřej Šulek.

12:17
    Lukáš Vala táhl útočnou akci domácích, kteří se následně po vyjetí zpoza brány mohli prosadit, ale Kváča pokryl kotouč pod svým tělem.

11:57
    Budějovice vyhazují a Tomáš Fencl skvěle napadá.

11:34
    V pádu Lukáš Vala dostal kotouč ze třetiny, kupředu uháněl Tomáš Nguyen, ale byl za modrou čárou nedovoleně bráněn Lukášem Stehlíkem (CEB), který si posedí na trestné.

10:21

Využitá přesilovka znamená vedení pro hosty! České Budějovice se rychle dostaly do útočné třetiny a na pravém kruhu dostal kotouč ONDŘEJ ŠULEK, který si povyjel do mezikruží blíže k brance a střelou nad Brožovu vyrážečku načal střelecký účet zápasu! Asistence: Daniel Klimecký a Jan Bárta.

09:59
    Budějovice chvilku kombinovali a po střele Jana Bárty, který minul bránu, domácí vyhazují kotouč ven ze třetiny.

09:30
    Jakub Lacina na modré čáře chyboval a kupředu pílil Michal Bláha, ale byl odstaven. Následně se Budějovice v rozhu pásma chopily kotouče, ale Tomáš Nguyen (HBR) hráče hostů podrazil.

08:48
    První vážnější práce také pro Petra Kváču, který si počkal na bližší tyči na na levém křídle bruslícího Jana Jelínka, jehož pokus vyrazil hrudí před sebe.

08:05
    Ondřej Šulek se probil až před domácí klec, kde zakončil jen do gólmana, který následně podržel pokus Jana Bárty z vrcholu mezikruží.

07:18
    Jan Vacek si v obranné třetině hodil kotouč s Markem Bancířem, který následně pokazil nahrávku a domácí tak opět přicházejí o puk.

06:40
    Hosté z jihu Čech jsou zatím výrazně lepší. Domácím se nedaří přejít přes modrou čáru. Nyní byl odstaven Tomáš Cejpek.

05:38
    Velká šance Budějovic! Jiří Ondráček z pravého křídla našel na levém kruhu Davida Matějku, který z první vypálil, ale přesouvající se Brož jeho pokus zachytil mezi nohy! Další parádní zákrok domácího muže s maskou!

05:15
    Střela Jana Farky lehce změnila před Brožem směr, což jej rozhodilo, ale kotouč nakonec přeletěl vzdálenější Brožovu tyč.

04:41
    Martin Kadlec se ze středního pásma prokličkoval až na pravý kruh, odkud vypálil, ale na bližší tyči našel jen nastavenou náruč gólmana Rebelu.

04:09
    Na pravém kruhu se po bleskovém návratu do pásma dostal Jan Bárta, ale trefil jen boční síťku Brožovy klece.

03:42
    Jan Farka se mezi kruhy dostal až k zakončení, ale trefil jen obránce stojícího před ním.

02:48
    Rebelové se dostali z útočné třetiny a donutili MOUNTFIELD k tomu, aby zahrál na zakázané uvolnění.

02:32
    Martin Remiáš s Michalem Bláhou si nyní předávali v útočné třetině puk, ale nakonec o něj přišli, jelikož do přihrávky vložil hokejku Tomáš Cejpek.

01:30
    MOUNTFIELD je v úvodních minutách aktivnější. Nyní se dral kupředu Remiáš, ale touš ztratil mezi kruhy, kde se neprobil ke střele.

00:37
    Budějovičtí si v obranném pásmu poradili si akcí Rebelů a na druhou stranu pádil Tomáš Fencl, který se v rohu kluziště uvolnil a na modré čáře našel v jízdě napřaženého Daniela Klimeckého, jehož dělovku nad ledem vykopl betonem gólman Rebelů Jan Brož!

00:06
    Úvodní buly vyhráli Rebelové a Michal Němec se snažil nahazovat kotouč do útočné třetiny, ale vyhodil jej jen na střídačku. Nevylučuje se.

00:01

Kapitáni si podali ruce s rozhodčími, hráči se pozdravili na modré čáře. Kotlinou se nese hlas hlasatele, který místní publiku vítá na tomto zápase. Utkání začne každou chvilkou.

Na ledové ploše se již objevily černobílé dresy trojlístku dnešních arbitrů, jimž dnes vévodí z pozice hlavního pan Zdeněk Paulík z Jihlavy, jemuž na čarách asistují pánové Petr Kotlík z Kostelce u Jihlavy a Jaroslav Kuřítko z Jihlavy.

Oba celky jsou již nastoupeny na ledové ploše a rozcvičují se, aby mohly za necelou čtvrthodinku začít osmnácté kolo extraligy mladšího dorostu, v němž se domácí Rebelové pokusí obrat o body dalšího soupeře a přiblížit se tak znovu vyšším pozicím. Naopak Českobudějovičtí budou chtít dnes urvat všechny tři body a přiblížit se pozicím zaručujícím play-off.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Brož (Marek) - Jelínek, L. Vala "C", Lacina, Vacek, Veselka, Vlach, Benák, Nguyen, Kraučuk, Němec, Cejpek "A", Kopic, Bušek, Michálek, Bancíř, Kolouch "A", Abbrent

HC Mountfield: Kváča (Kotrla) - Kadlec, Benda, Remiáš, Farka, Fencl, Šulek, Schmidmayer, Bláha, Schwarz, Klimecký "A", Matějka "A", Bahula, Ondráček, Švagr "C", Bárta, Doktor, Stehlík, Mašek

Rozhodčí: Zdeněk Paulík - Petr Kotlík, Jaroslav Kuřítko.

MOUNTFIELD je na tom oproti předposledním Broďákům o dvě příčky lépe a na svém kontě mají o jedenáct bodů více. Přesto je však bodový zisk Jihočechů za uplynulých pět zápasů stejný, jako v případě Havlíčkobrodských. V posledním kole nastoupili Českobudějovičtí na domácím ledě proti Jihlavě, kterou zdolali díky výbornému výkonu gólmana Petra Kváči a dvoubodovému příspěvku Ondřeje Šulka, který ke vstřelené brance do klece Dukly přidal i jednu asistenci.