BK IMOS Brno – Bourges 60:63 (kon.) | Mondeville – ZVVZ USK Praha 70:61 (kon.)
70:61 (11:13, 24:18, 18:17)
ZVVZ USK Praha
Středa 05.12.2012, 20:05Euroliga - ženy

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (21:38:48)

Nejlepší střelkyní zápasu byla domácí Sharpová a hostující Brunsonová. Obě zaznamenaly šestnáct bodů.

Dnešní utkání skončilo. Z vítězství, nutno dodat že zaslouženého, se radují domácí hráčky, které zejména díky skvělé sérii tříbodových pokusů poráží USK Praha 70:61.

40:00
    Konec zápasu. (70:61)

39:52
    Vaughnová dává za dva body, ale USK nezachycuje rychlý přechod domácích a Coulibalyová zřejmě rozhodla svým košem o vítězství domácího týmu. (70:61) (68:61)

39:22
    Brunsonová také dává trestný hod za faul Coulibalyové, ale Pražankám již zbývá zoufale málo času. Domácí tým si jde pro vítězství. (66:59) (66:59)

39:11
    Vítečková fauluje, Coulibalyová proměňuje jeden trestný hod. Následně za faul Brunsonové dává trestný hod i Sharpová. (66:58) (65:58)

38:16
    Vítečková neúspěšná při tříbodovém pokusu, následnuje timeout USK. (64:58) (64:58)

38:10
    Navíc z protiútoku se trefuje Coulibalyová a domácí opět odskakují. (64:58) (64:58)

37:52
    Brunsonová dává koš, ale hostujícím hráčkám již mnoho času nezbývá. (62:58) (62:58)

37:20
    Šance Pražanek, Tanquerayová ztrácí míč a USK jde do útoku. (62:56) (62:56)

36:53
    Rychlý protiútok USK zastavuje domácí Sharpová faulem, budou z toho dva trestné hody, které nakonec proměňuje Lardyová. (62:56) (62:56)

36:42
    Brunsonová neúspěšná, na druhé straně dává koš Minteová, náskok domácích je osmibodový. (62:54) (62:54)

35:49
    Pražankám chybějí úspěšné tříbodové pokusy. Díky nim si domácí hráčky vypracovaly náskok, který se jim daří držet. (60:54) (60:54)

35:32
    Sharpová trefuje za dva body. (60:54) (60:54)

34:10
    Vaughnová dává šanci USK úspěšným košem na možný zvrat v utkání. Pražanky jsou "na dostřel"! (58:54) (58:54)

33:20
    Lassiterová dává "pouze" dvoubodový koš, přesto si domácí basketbalistky udržují slušné vedení. (58:52) (58:52)

32:10
    Vaughnová a poté i Vítečková jsou úspěšné při dvoubodovém pokusu, USK snižuje na rozdíl čtyř bodů! (56:52) (56:52)

31:18
    Domácí basketbalistky pokračují v tříbodové sérii, nyní se trefuje Lassiterová (56:48) (56:48)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (53:48)

Ve třetí čtvrtině Pražanky nepropadly, přesto jí prohrály o bod a po ztrátě ze druhé čtvrtiny tak prohrávají o šest bodů.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (53:48)

29:44
    Vaughnová proráží a k míči se před koncem třetí čtvrtiny dostávají domácí hráčky. (53:48) (53:48)

29:12
    Lassiterová fauluje Zrůstovou a ta proměňuje trestný hod. (53:48) (53:48)

28:11
    Lassiterová dává koš a totéž i Vaughnová na druhé straně, domácí vedou o šest bodů. (53:47) (53:47)

26:58
    Nejprve Vaughnová úspěšná za dva body a poté i Škerovičová, která se trefuje za tři body! (51:45) (51:45)

26:17
    Hráčky Mondeville si našly novou zábavu - tříbodové koše! Čtvrtou úspěšnou trojkou naskakuje hrozivý rozdíl ve skóre, tentokrát se trefuje Sharopvá a domácí vedou již o jedenáct bodů! (51:40) (51:40)

25:52
    Elhotová dává za dva body. (48:40) (48:40)

25:26
    Jak jinak, třetí tříbodový koš v řadě Tanquerayové a rozdíl ve skóre je již desetibodový! (48:38) (48:38)

25:07
    Pražanky ztrácí další míč, tentokrát neúspěšná Brunsonová. (45:38) (45:38)

24:51
    Vítečková neúspěšná, když jí zablokovala Minteová a protiútok Mondeville zakončuje druhou trojkou po sobě Tanquerayová! (45:38) (45:35)

24:34
    Tanquerayová proměňuje tříbobodový pokus. (42:35) (42:35)

24:02
    To je série, Lardyová, Brunsonová, ani Vaughnová nedávají své pokusy a do útoku jdou domácí hráčky. (39:35) (39:35)

22:52
    Brunsonová ale z rychlého kontru snižuje. (39:35) (39:35)

22:46
    Protiútok Mondeville ale zakončuje košem Sharpová. (39:33) (39:33)

22:06
    Škerovičová proměňuje oba trestné hody, sníženo! (37:33) (37:32)

21:56
    Obě obrany nyní dominují. (37:31) (37:31)

20:46
    Brunsonová a Škerovičová neúspěšné, domácí hráčky mohou navýšit své vedení. (37:31) (37:31)

20:08
    Tanquerayová dává za dva body a domácí tým vstupuje lépe do třetí čtvrtiny. (37:31) (37:31)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (35:31)

USK zatím drží v naději výborný Brunsonová, která zaznamenala již jedenáct bodů. Druhou nejlepší střelkyní USK je Vítečková se sedmi body.

Mondeville střelecky táhne Coulibalyová se sedmi body, šest bodů si připsala Sharpová.

Domácí tým ve druhé čtvrtině otočil průběh utkání razantně ve svůj prospěch, když po té úvodní prohrával o dva body a po té druhé již o čtyři body vede.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (35:31)

19:50
    Deset vteřin před koncem druhé čtvrtiny snižuje na rozdíl čtyř bodů hostující Vaughnová. (35:31) (35:31)

19:21
    Sharpová úspěšná za dva body. (35:29) (35:29)

19:05
    Brunsonová je výtečná v proměňování trestných hodů, nyní dává další dva, po faulu Drammahové. (33:29) (33:29)

18:26
    Protiútok domácích zakončuje úspěšný dvoubodový pokus Coulibalové. (33:27) (33:27)

18:12
    Brunsonová trefuje oba trestné pokusy po faulu Mbuyambaové. (31:27) (31:27)

17:47
    Drammahová trefuje další tříbodový hod, domácí tým uniká USK. (31:25) (30:25)

16:45
    Vaughnová neúspěšná při střeleckém pokusu, u míče domácí hráčky. (28:25) (28:25)

16:24
    Lassiterová na druhé straně úspěšná při tříbodovém pokusu a Mondeville vede o tři body. (28:25) (28:25)

16:00
    Je to tak! Vítečková dává koš a je vyrovnáno. (25:25) (25:25)

15:32
    Tanquerayová netrefuje koš, Pražanky mohou vyrovnat! (25:23) (25:23)

15:24
    Timeout domácího týmu. (25:23) (25:23)

15:24
    Tanquerayovou zastavuje dobrým obranným zákrokem Vaughnová a z protiútoku se trefuje za dva body Dubljevičová. (25:23) (25:23)

14:58
    Vítečková snižuje, Pražanky se drží soupeře zuby-nehty. (25:21) (25:21)

14:41
    Mbyuymbaová opět trefuje za dva body, domácí basketbalistky jsou v herní pohodě. (25:19) (25:19)

14:25
    Vaughnová snad již protrhla střeleckou smůlu USK a snižuje hrozivě narústající skóre. (23:19) (23:19)

13:42
    Vítečková netrefuje trojku, to je škoda, soupeř znovu uniká a dává koš, je z toho vedení o šest bodů! (23:17) (23:17)

13:24
    Dubljevičová ztrácí míč a soupeř trestá! Sharpová zvyšuje vedení domácího týmu. (21:17) (21:17)

13:10
    Kambaová trefuje, domácí tým opět ve vedení o dva body. (19:17) (19:17)

12:33
    Dubljevičová vyrovnává, ale domácí tým je rozjetý. (17:17) (17:17)

12:01
    A díky trefě Coulibalyové za dva body jdou poprvé do vedení! (17:15) (17:15)

11:49
    Škerovičová nedává a domácí jdou do rychlého protiútoku. (15:15) (15:15)

11:40
    A i druhý hod, je vyrovnáno. (15:15) (15:15)

11:40
    Kambaová proměňuje první trestný hod po faulu Burgrové. (14:15) (14:15)

10:58
    Z rychlého protiútoku se ale prosazují domácí, Kambaová trefuje za dva body. (13:15) (13:15)

10:46
    Dubljevičová dává za dva body. (11:15) (11:15)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (11:13)

Nejlepší střelkyní USK je, dle očekávání, Američanka Brunsonová, která zaznamenala již sedm bodů.

Domácí tým střelecky táhne Coulibalyová, ta zatížila konto soupeře třemi body.

První třetina pražskému USK vyšla, skvělým vstupem si český tým vypracoval vedení, které sice v závěru čtvrtiny lehce prohospodařil, každopádně úvod utkání se USK povedl a po první čtvrtině český tým vede o dva body.

10:00
    První čtvrtina skončila. (11:13)

09:02
    A tyto nezdary trestá domácí Sharpová, která dává koš za dva body. (11:13) (11:13)

09:02
    Následuje další neúspěšná série Pražanek, postupně trojkový pokus nedává Vítečková, za dva body nedává ani Brunsonová, a to dvakrát po sobě. (9:13) (9:13)

08:40
    Paugaiteová dává za dva body. (9:13) (9:13)

08:24
    De Forgeová se trefuje za tři body, tato "trojka" přišla v pravý čas! (7:13) (7:13)

08:05
    Pražanky si berou oddechový čas. (7:10) (7:10)

08:04
    Nepříjený série bez vstřeleného koše USK pokračuje, domácí se navíc díky trefě Minteové prosazují za dva body! (7:10) (7:10)

06:55
    Taktovku přebírá domácí tým, ale nyní se skvělým obranným zákrokem blýskla Škerovičová. (5:10) (5:10)

06:40
    Coulibalyová proměňuje jeden ze dvou trestných hodů a Mondeville snižuje vedení pražského týmu. (5:10) (5:10)

06:06
    Vaughnová, Vítečková i Brunsonová neproměňují své šance, stav tak zůstává stále stejný. (4:10) (4:10)

04:51
    Série neúspěšných útočných akcí na obou stranách, každopádně pražské USK si stále drží vedení. (4:10) (4:10)

03:37
    Následně se Elhotová pokouší o tři body, neúspěšně. (4:10) (4:10)

03:22
    Coulibalyová se trefuje za dva body. (4:10) (4:10)

02:34
    Brunsonová proměňuje. (2:10) (2:10)

02:34
    Zároveň je odpískán faul Kambaové, Pražanky budou zahrávat trestné hody. (2:9) (2:9)

02:34
    Brunsonová opět zvyšuje vedení USK úspěšným dvoubodovým košem. (2:9) (2:9)

02:11
    Tanquerayová dává první dvoubodový koš domácích. (2:7) (2:7)

01:46
    Brunsonová vzápětí zvyšuje již na 7:0 pro USK! Výborný vstup do utkání. (0:7) (0:7)

01:15
    A pozor, znovu se v úvodu utkání ukazuje Vítečková, která dává trojku! (0:5). (0:5)

00:48
    Brunsonová dává první koš utkání, Pražanky vedou. (0:2) (0:2)

00:11
    Lassiterová zkouší střílet za tři body, neúspěšně, výborný doskok Vaughnové. (0:0) (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

USO Mondeville Basket: Sharpová, Tanqueraová, Johannèsová, Minteová, Paugaiteová, Kambaová, Millavetová, Mbuyambaová, Coulibalyová, Drammehová, Lassiterová

ZVVZ USK Praha: M. Zrůstová, Škerovičová, Dubljevičová, Burgrová, Vaughnová, Elhotová, De Forgeová, Lardyová, Vítečková, Brunsonová.

Které hráčky patří ke klíčovým postavám USO Basket? Jednoznačným top-skórerem je americká křídelnice Amanda Lassiter, která v průměru střádá 16,2 bodu při velmi dobré úspěšnosti tříbodové střelby téměř 40%. V dvojciferných číslech je ještě třiadvacetiletá pivotka Naignouma Coulibaly, jejíž průměry činí 10 bodů a 8,4 doskoku, výrazněji se prosazují také rozehrávačky Kristen Sharp (9 bodů) s Ingrid Tanqueray (7,6 bodu + 3,8 asistence).

Ke třetímu euroligovému zápasu v řadě na soupeřově palubovce nastoupí basketbalistky ZVVZ USK Praha uprostřed tohoto týdne. Čeká je cesta do Francie, kde ve středu večer budou usilovat o třetí vítězství na půdě USO Mondeville. Oba sokové mají mírně pasivní bilanci 2/3 a je tedy jasné, že hrát se bude skutečně o hodně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.