Luleå – Brynäs 4:3 (kon.) | HV71 – Tappara 1:2 (kon.) | Vienna Capitals – Eisbären 3:2 (po pr.)
HC Slovan – Färjestad 1:4 (kon.)
HC Slovan Bratislava
1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Färjestad Karlstad
Čtvrtek 13.12.2012, 20:30 • Orange Aréna • European Trophy

Ve třetí třetině už gól nepadl. Färjestads kontroloval vedení, Slovan naopak své šance nevyužil. Švédové tak zaslouženě po výhře 4:1 postupují do semifinále Red Bull Salute, ve kterém se střetnou s Tapparou Tampere. (22:31:51)

60:00

59:56
    Kukumberg (SBA) ještě vyloučen za hákování.

57:01
    Na druhé straně se do koncovky dostal Lundh.

56:09
    Nyní však Bartovič to vzal na sebe a ohrozil gólmana, který se štěstím nekapituloval!

55:01
    Tempo hry už polevilo, Švédové se nikam nehrnou a Slovan není schopen se gólově prosadit.

51:24
    Bakošovu šanci zmařil obránce soupeře, takže gólman BK nemusel zasahovat.

50:55
    Švédové nadále kontrolují tříbrankový náskok, o který pravděpodobně už nepřijdou.

48:39
    Slovan se sice snadno dostává do útočné třetiny, ale nemá tolik brankových šancí, kolik by poteboval.

46:29
    Slovan získává převahu, nyní měl slušnou příležitost Miklík.

44:15
    Tabačkovu ránu dorážel Bakoš, který netrefil z části odkrytou klec!

43:50
    Závaru před brankou Färjestadsu domácí nevyužili.

43:32
    Sekera pálil od modré, gólmana hostů ale nepřekvapil.

42:36
    Wallin (FAR) vyloučen za podražení.

42:01
    V úvodu třetí části zápasu jsme zatím šance neviděli.

40:01

Färjestads je v dnešním zápase lepší a brzy se dostal do velkého vedení. V závěru druhé třetiny Švédové polevili, čehož využil Michal Vondrka ke snížení na 1:4 z pohledu bratislavského Slovanu.

40:00

38:06
    Slovan právě vstřelil branku!
    Skvělá individuální akce MICHALA VONDRKY přinesla Slovanu snižující branku. Český útočník se prosadil díky své šikovnosti až před gólmana, kterého s přehledem překonal. Asistence: Miroslav Preisinger.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 39. Vondrka (Preisinger) - 7. Lajunen (Berglund), 10. Grundel (Westlund), 21. Åslund (Lundh), 25. Wallin (Holtet, Berglund)

HC Slovan Bratislava: Konrád - Sigalet, Tabaček, Sersen, Sekera, Mihálik, Ďatelinka, Kudrna, Dravecký - Miklík, Bližňák, Vondrka - Hudáček, Lipiansky, Bartovič - Kukumberg, Kytnár, Bakoš - Ölvecký, Šťastný, Preisinger
    Färjestad Karlstad: Pettersson-Wentzel - Tollefsen, Westlund, Lee, Nygren, Grundel, Lajunen, Andersson, Olofsson - Berglund, Wallin, Holtet - Lundh, Hillding, Åslund - Thorell, Fröberg, Görtz - Røymark, Bastiansen, Nygård

Rozhodčí: Koch, Schukies, Korba, Rovenský