Luleå – Brynäs 4:3 (kon.) | HV71 – Tappara 1:2 (kon.) | Vienna Capitals – Eisbären 3:2 (po pr.)
HC Slovan – Färjestad 1:4 (kon.)
spusu Vienna Capitals
3:2 (0:0, 1:0, 1:2)
Eisbären Berlín
Čtvrtek 13.12.2012, 20:30 • Albert Schütz Eishalle • European Trophy

UPC Vienna Capitals 3:2 prodl. EHC Eisbären Berlin (0:0, 1:0, 0:0)

Branky: 39. Soares (Olsson, Lundbohm), 47. Woger, 63. Lakos A. – 48. Christensen (Braun L), 60. Olver. Rozhodčí: Vinnerborg, Rönnmark - Lohnston, Smeibidlo. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:30.

UPC Vienna Capitals: Zaba - Bjornlie, Lakos A., Veideman, Fraser, Klimbacher, Lakos P. - Fortier, Gratton, Rotter - Olsson, Soares, Schiechl - Draschkowitz, Blatný, Lundbohm - Nador, Schweda, Woger.

EHC Eisbären Berlin: Zepp - Hördler, Katic, Braun C., Talbot, Baxmann, Sharrow, Brierre - Rankel, Christensen, Mulock T.J. - Busch, Olver, Tallackson - Braun L., Mulock T., Arniel - Supis, Schlenker, Haase.
    (00:01:24)

Závěrečná třetina sebou přinesla i řadu napínavých momentů. Nejprve domácí odskočili na rozdíl dvou branek, když ve 47. minutě zvyšoval na 2:0 Wogera. Ale za minutu bylo sníženo, trefil se hostující Christensen 2:1 a vyrovnání zařídil 47 sekund před koncem třetí třetiny Olver.
    Domácí však dostali v prodloužení také možnost přesilové hry, kterou zužitkoval přesnou ránou od modré André Lakos a posunul svůj tým do závěrečných bojů. Děkujeme za pozornost!

62:48
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Tak se přece jen domácí dočkali! V prodloužení využili svoji přesilovou hru čtyři proti třem. Na modré čáře si několikrát vyměnili kotouč obránci a právě ANDRÉ LAKOS prudkou ránou prostřeluje hostujícího brankáře, který měl zakrytý výhled. Asistence: Jamie Fraser.

61:48
    Vyloučen hostující C. Braun za hákování a oslabuje svůj tým, který posílá do třech.

61:45
    Také na druhé straně se domácí dostali ke kombinaci v útočném pásmu a také si zahrají přesilovku.

61:33
    Z rohu se nedostal hostující Tallacskon.

61:27
    Znovu hosté v útočné třetině.

60:55
    Výborně zapracoval domácí Olsson a posouvá puk do středního pásma.

60:33
    Sami se však dostávají pod tlak.

60:02
    Buly vyhráli domácí, kteří se zřejmě pokusí rozhodnout v prodloužení.

60:01

60:00

59:13
    Eisbären právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Hosté zúročili odvolání svého brankáře a srovnávají. Po velkém boji před brankou se nejlépe zorientoval hostující DARIN OLVER a pošle zřejmě zápas do prodloužení. Bez asistence.

58:45
    Nebezpečná rána od modré od Olvera a před brankou zřejmě ještě kotouč někdo tečoval.

58:37
    Vytvořili obrovský tlak ve třetině domácích.