Dynamo Kursk
81:51 (29:8, 47:24, 59:37)
VŠ Praha
Čtvrtek 13.12.2012, 16:00 • Kursk (RUS). • Eurocup - ženy

To je z mé strany vše. S konstatováním, že VŠ Praha v odvetě vysoko prohrála na palubovce ruského Kursku, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek čtvrtku a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (17:35:48)

Bodově nejpilnější byla na domácí straně se sedmnácti body Princeová, v dresu pražského celku si do statistik připsala šestnáct bodů Dotsonová.

Skončilo nám odvetné osmifinálové utkání basketbalového Eurocupu žen. Pražské vysokoškolačky již v prvním utkání podlehly na domácí půdě Kursku o tři body a do Ruska odjížděly v roli outsiderek. To se nakonec i potvrdilo a favorizované Dynamo zvítězilo naprosto suverénně 81:51. Může se tak radovat z postupu mezi osmičku nejlepších, naopak pro český tým letos Eurocup končí.

40:00
    Konec zápasu. (81:51)

39:52
    Čerepanovová je ještě v závěru utkání zablokována obranou. Zdá se, že už se nic nestane. (81:51)

39:28
    Snowová je při obou trestných hodech neomylná. (81:51) (81:51)

39:00
    Elhotová stahuje náskok již na menší rozdíl než třicet bodů. (79:51) (79:51)

38:33
    Tarasavová střílí další koš, domácí hráčky již opět značně zvolnily, nemají kam pospíchat. (79:49) (79:49)

37:54
    Reisingerová opět alespoň kosmeticky upravuje výsledek, o vítězi je již dávno rozhodnuto. (79:47) (79:47)

37:26
    Na druhé straně palubovky se trefuje za dva body Elhotová. (79:45) (79:45)

37:08
    Snowová se prosazuje po rychlém protiútoku. (79:43) (79:43)

36:23
    Dotsonová se dopouští ztráty, další šance pro Dynamo k navýšení výsledku. (77:43)

36:02
    VŠ Praha si vybírá další oddechový čas. (77:43)

36:02
    Bimbaiteová se trefuje z obou trestných hodů. (77:43) (77:43)

35:18
    Dotsonová se prosazuje pod košem. (75:43) (75:43)

35:00
    Lawlessová se trefuje dvakrát ze značky trestného hodu. (75:41) (75:41)

34:34
    Tarasavová snižuje hrozivě vypadající náskok soupeřek. (73:41) (73:41)

34:20
    Čerepanovová se ani nadvakrát nedokázala prosadit v podkošovém prostoru. (73:39)

33:41
    Na druhé straně se za tři body trefuje Bimbaiteová. (73:39) (73:39)

33:31
    Na druhé straně se z dobré pozice trefuje Pudláková. (70:39) (70:39)

33:02
    Domácí hráčky se nějak rozjely, přitom mají už tak obrovský náskok. Z další protiakce se trefuje Snowová. (70:37) (70:37)

32:25
    Lawlessová si pod košem dobře vyskočila pro míč a střílí další koš. (68:37) (68:37)

31:46
    Lisinová využívá další chyby pražských hráček. Kursku vychází vstup do poslední části na jedničku (66:37). (66:37)

31:11
    Čerepanovová to zkusila za tři body a vyplatilo se. (64:37) (64:37)

30:22
    Lawlessová se jako první prosazuje v závěrečné čtvrtině. (61:37) (61:37)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (59:37)

Třetí čtvrtinu sice vyhrávají pražské vysokoškolačky, ale rozdíl ve skóre je nadále markantní. Dá se předpokládat, že v poslední čtvrtce Kursk bude utkání už pouze dohrávat, což bylo patrné i v závěru třetí části hry.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (59:37)

29:54
    Tak ještě i Matulková se dvakrát trefuje ze stejného místa. (59:37) (59:37)

29:40
    Tarasavová přidává další bodík jedním proměněným trestným hodem. (59:35) (59:35)

29:22
    Pudláková vyzkoušela štěstí v podobě střelby za tři body, neúspěšně. (59:34)

28:51
    Dotsonová se dvakrát trefuje ze značky trestného hodu. (59:34) (59:34)

28:34
    Tarasavová hned dvakrát v řadě neuspěla v podkošovém prostoru. (59:32)

27:57
    Murphyová zkusila střelbu za tři body, nebyla však přesná. (59:32)

27:35
    Až Dotsonová přerušuje dlouhou sérii bez bodového zisku. (59:32) (59:32)

27:14
    Pudláková se rovněž nedokázal trefit do prostoru koše. (59:30)

26:46
    Pohůnková na druhé straně střílí nepřesně, další šance pro Kursk k navýšení náskoku. (59:30)

26:23
    Čerepanovová nejprve nebyla úspěšná za tři body, ale následně si vše vynahrazuje alespoň dvojkou. (59:30) (59:30)

25:57
    Hostující hráčky v těchto chvílích kupí jednu ztrátu za druhou. (57:30)

25:20
    Důraz Johnsonové pod košem se opět vyplatil. (57:30) (57:30)

24:52
    Murphyová na druhé straně střílí trojku, těch jsme v dnešním utkání příliš neviděli. (55:30) (55:30)

24:16
    Bakajsová se dvakrát prosazuje ze značky trestného hodu. (52:30) (52:30)

23:59
    Bimbaiteová na druhé straně byla zablokována obranou. (52:28)

23:16
    Elhotová je dnes poněkolikáté nepřesná při střelbě za tři body. (52:28)

22:59
    Murpyhová opět v akci, tentokrát byla faulována a při trestných hodech je úspěšná jen na padesát procent. (52:28) (52:28)

22:16
    Naopak přichází koš Murphyové, která se dobře uvolnila pod košem. (51:28) (51:28)

22:00
    Elhotová netrefuje trojku, vysokoškolačky mohly stáhnout náskok na méně než dvacet bodů. (49:28)

21:08
    Johnsonová není za tři body úspěšná. (49:28)

20:50
    Dotsonová střílí další koš po přečíslení. (49:28) (49:28)

20:19
    Přichází blesková odpověď Pražanek, prosazuje se za dva body Tarasavová. (49:26) (49:26)

20:08
    Jen osm vteřin stačilo domácím hráčkám k otevření skóre ve druhé půli. (49:24) (49:24)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (47:24)

Ve druhé čtvrtině Rusky pokračovaly ve svém suverénním výkonu a vytvořily si dokonce více než třicetibodový náskok. Po vypuštěném závěru je však poločasové skóre "jen" o 23 bodů. O postupujícím je však nejspíše rozhodnuto.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (47:24)

19:57
    Závěr poločasu hráčky Dynama zcela vypustily a ještě se prosazuje Dotsonová. (47:24) (47:24)

19:05
    Tarasavová střílí další koš pražských vysokoškolaček po zbytečné ztrátě Kursku. (47:22) (47:22)

18:48
    Domácí hráčky očividně zvolnily a dovolují Elhotové skórovat. (47:20) (47:20)

18:03
    Dotsonová snižuje beznadějně vypadají stav. (47:18) (47:18)

17:33
    Murphyová se dostala k míči a svůj brejk zakončuje košem. (47:16) (47:16)

17:05
    Vodopjanovová však ukončuje menší bodovou sérii Pražanek. (45:16) (45:16)

16:46
    V podobné situaci se prosazuje i Reisingerová. (43:16) (43:16)

16:10
    Elhotová si dobře vyskočila pro míč v podkošovém prostoru a snižuje. (43:14) (43:14)

15:45
    Okamžitá odpověď v podání Snowové. (43:12) (43:12)

15:39
    Elhotová tentokrát při trestných hodech stoprocentní. (41:12) (41:12)

15:16
    Johnsonová na druhé straně zakončuje rychlou akci domácích. (41:10) (41:10)

15:05
    Tak až po patnácti minutách hry se dostávají Pražanky na deset bodů. Reisingerová byla při střelbě trestných hodů přesná. (39:10) (39:10)

14:56
    Elhotová jen potvrzuje marnost pražských vysokoškolaček, když neproměnila ani jeden z trestných hodů. (39:8)

14:15
    Elhotová byla při střelbě za dva body úspěšně zablokována. (39:8)

13:54
    Trenér Pražanek si samozřejmě už vyžádal oddechový čas. (39:8)

13:54
    Stejná hráčka se opět řítila na koš a zakončila svou akci přesně. (39:8) (39:8)

13:19
    Čerepanovová se stává další úspěšnou střelkyní, Pražanky jsou již naprosto odevzdané. (37:8) (37:8)

12:58
    Stejná hráčka je přesná i po další ztrátě pražského týmu. Domácí pokračují ve svém suverénním výkonu i nadále. (35:8) (35:8)

12:40
    Bimbaiteová je úspěšná při střelbě trestných hodů. (33:8) (33:8)

11:51
    Tak až rychlý brejk Lisinové otevřel skóre druhé části zápasu. (31:8) (31:8)

11:13
    Ani Vodopjanovová se ve druhé čtvrtině jako první nedokázala nadvakrát prosadit. (29:8)

10:34
    Čerepanovová to zkoušela za tři body, je však nepřesná. (29:8)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (29:8)

První čtvrtinu zcela ovládly hráčky ruského Kursku, které si vytvořily naprosto luxusní, více než dvacetibodový, náskok.

10:00
    První čtvrtina skončila. (29:8)

09:59
    Domácí hráčky to ještě stihly a první čtvrtinu vyhrávají vysoko 29:8. (29:8)

09:51
    Necásková ještě koriguje skóre v první čtvrtině. (27:8) (27:8)

09:27
    Lisinová proměňuje dva trestné hody. (27:6) (27:6)

09:07
    Princeová navyšuje vedení Kursku již na devatenáct bodů. (25:6) (25:6)

09:00
    Oba celky se na konci první čtrvrtky poněkud trápí. (23:6)

08:27
    Na druhé straně se netrefuje do koše ani Princeová. (23:6)

08:11
    Dotsonová je neúspěšná, Pražanky se nadále střelecky trápí. (23:6)

07:30
    Bimbaiteová je na druhé straně přesná za dva body. (23:6) (23:6)

07:16
    Dva úspěšné trestné hody Pohůnkové znamenají mírné snížení hrozivě vypadajícího náskoku. (21:6) (21:6)

07:00
    Pohůnková to zkoušela za tři body, ale její pokus nebyl přesný. (21:4)

06:38
    Pražanky faulovaly a Johnsonová je v obou trestných hodech naprosto přesná. (21:4) (21:4)

06:13
    Lisinová využívá další rychlou akci k přesné střelbě za dva body. (19:4) (19:4)

05:45
    Tým VŠ Praha si po špatném začátku vyžádal oddechový čas. (17:4)

05:45
    Další ztráta Pražanek znamená úspěšný rychlý brejk v podání Princeové. (17:4) (17:4)

05:14
    Johnsonová je opět pod košem neomylná, zdá se, že Kursk bez problémů kráčí za postupem. (15:4) (15:4)

04:29
    Dotsonová bleskově pod košem snižuje. (13:4) (13:4)

04:21
    Opět to je Princeová, kdo zasazuje další bleskový úder do koše Pražanek. (13:2) (13:2)

03:45
    Sledujeme pasáž bez úspěšných hodů. (11:2)

03:21
    Reisingerová míjí koš, hostujícím hráčkám se prozatím vůbec nedaří. (11:2)

02:45
    Princeová opět prokázala důraz pod košem a zvyšuje domácí náskok. (11:2) (11:2)

02:11
    Murphyová byla tentokrát dobře zablokována obranou Pražanek. (9:2)

01:43
    Princeová při dalším rychlém protiútoku neomylná a favoritky si hned v úvodu zápasu vytvářejí náskok. (9:2) (9:2)

01:06
    Dotsonová maže nulu na straně pražských vysokoškolaček. (7:2) (7:2)

00:53
    Tak to je začátek jako hrom. Johnsonová proměňuje rychlý brejk. (7:0) (7:0)

00:34
    Princeová se prosazuje z podkošového prostoru. Navíc byla faulována a proměňuje i následný trestný hod. (5:0) (5:0)

00:10
    Snowová posílá Kursk hned z první útočné akce do vedení. (2:0) (2:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Oba celky jsou již připraveny na palubovce, osmifinálová odveta může za okamžik začít.

Dynamo Kursk: Snowová, Vodopjanovová, Bimbaiteová, Čerepanovová, Princeová, Johnsonová, Mazurová, Murphyová, Lisinová, Machlinová, Lawlessová.

VŠ Praha: Tarasavová, Elhotová, Bartáková, Reisingerová, Matulková, Bakajsová, Pohůnková, Dotsonová, Pudláková, Necásková.

V posledním vzájemném souboji nasbíraly nejvíce bodů Princeová (22 b.) a Snowová (21 b.) na straně ruského celku, Tarasovová (18 b.) a Dotsonová (17 b.) pak v kádru pražských vysokoškolaček.

Oba celky mají za sebou již úvodní osmifinálový duel. Ten se odehrál na pražské Folimance a přinesl poměrně vyrovnanou partii. Favorit se na vítězství pořádně natrápil, nakonec si však domů odvezl těsné vítězství 66:63.

Pro VŠ Praha je už vůbec postup mezi šestnáctku nejlepších úspěchem. Ve čtyřčlenné skupině G měly Pražanky shodnou bilanci tří výher a tří proher. Hned dvě vítězství si připsaly překvapivě na palubovkách soupeřek.

Kursk je od začátku velkým favoritem této série. A nejen této osmifinálové série, ale vůbec i celé soutěže. Již v loňské sezóně dokázaly hráčky Dynama získat v Eurocupu nejcennější trofej. V základní skupině navíc zvládly suverénně všechna čtyři utkání.

Přeji příjemný čtvrtek všem fanouškům basketbalu. Na programu jsou opět osmifinálová utkání Eurocupu žen. V něm se představí basketbalistky VŠ Praha na půdě Dynama Kursk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.