Sparta – Bonusia Ostrava 2:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Future 5:12 (kon.) | Vítkovice – Liberec 9:0 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
FBC ČPP Bonusia Ostrava
Sobota 15.12.2012, 16:00 • Aréna Sparta Praha • Livesport Superliga

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního podvečera a těším se s Vámi u dalších onlajn přenosů. (18:01:29)

Máme za sebou utkání 12. kola florbalové extraligy mezi Spartou a Ostravou. Dlouho jsme viděli nerozhodné klání, ve kterém rozhodovali maličkosti. Šťastnějším celkem se nakonec stává Ostrava, která si díky brance Jana Daniše v prodlouženi s sebou odváží i dva body. Domácí z tohoto duelu připíší do tabulky bod.

65:00

64:39
    Ostrava právě vstřelila branku! Tak jsme se branky přeci jen dočkali! Zápas rozhodl navrátilec do hostující sestavy JAN DANIŠ. Asistence Skácel.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:00
    Do konce prodloužení zbývají už jen dvě minutky.

61:38
    V obrovské šanci se ocitl Moravec, který ale po brejku netrefil prázdnou branku. Fanoušci se už radovali! Aby tohle domácí ještě nemrzelo!

61:30
    Hra nabírá na tempu, hraje se nahoru dolu.

60:25
    Sparta se provinila útočným faulem.

60:01

Ani po třech třetinách neznáme vítěze. Ostrava se znovu dostala do vedení, když se trefil ve 43. minutě Šešulka. Sparta dokázala vyrovnat v přesilové hře, kdy se trefil Šimůnek. V závěru třetiny měli obrovský tlak hosté, ten ale nedokázali využít a je tady tedy prodloužení.

60:00

59:30
    Hosté si vytvořili obrovský tlak, střely na branku Beneše jen pršely, ani jedna se však neujala!

58:02
    Na druhé straně zakončoval z brejku Perušič, branku ale minul.

57:49
    Velký tlak hostů dvakrát zakončoval Curney, poprvé ho vychytal Beneš, napodruhé byla jeho střela zablokovaná.

57:00
    Oddechový čas pro hosty.

56:43
    Domácí fanoušci se snaží Spartu navnadit k větší aktivitě.

55:00
    Pět minut před koncem třetí periody se nám začíná hra vyrovnávat. Netroufl bych si tipnout, kdo se dnes stane vítězem.

54:20
    Malé ošetření musel podstoupit Beneš, který při jednom ze svých zákroků dostal přes prsty. Bude ale v pořádku.

53:32
    Domácí Šimůnek se zranil, uvidíme, jak moc velká ztráta to pro Spartu bude.

52:54
    Do velmi zajímavé šance se dostávali hosté, Curneyho ale v dobré příležitosti vychytal Beneš! Domácí mohou svému brankáři děkovat!

51:00
    Ostravu branka nepoložila, naopak se snaží své ztracené vedení získat zpět, což se jí zatím nedaří.

50:00
    Do konce třetí třetiny nám zbývá deset minut a hra je stále velmi vyrovnaná, uvidíme, zda někdo strhne hru na svou stranu, nebo jestli budeme svědky prodloužení.

49:43
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácím přesilovka přeci jen vyšla! Po skrumáži před Chrástovou brankou se nejlépe zorientoval JIŘÍ ŠIMŮNEK. Asistence Križko.

48:58
    Domácí kombinují kolem branky hostů ke střele se však dosud nedostali.

48:18
    Druhou přesilovku si dnes zahraje Sparta, na trestnou lavici míří Dominik Hanic za sekání.

46:30
    Při útočné akci přišli hosté o balonek, Sparta může na chvíli zaútočit.

45:31
    Sparta má veliké problémy obrat Ostravu o balonek. Tu hodně povzbudil gól Šešulky.

45:20
    Šimůnek přišel v souboji se Skácelem o balonek, míček drží Ostrava.

44:05
    Hosté dobře presují a Sparta má problémy s rozehrou.

43:01
    O vyrovnání se snažil domácí kapitán Moravec, jeho střela z levé strany ale nijak nevylekala Chrásta.

42:03
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Havel zbytečně ztratil míček a hosté šli do brejku, který nekompromisně zakončoval DANIEL ŠEŠULKA. Asistence Peřka.

40:31
    Třetí část začla lépe Ostrava, z pravé strany střílel Jiří Curney, Beneš byl ale pozorný a nohou míček vyrazil.

40:01

Oba celky máme již na palubovce, za okamžik nám začne třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 17:15.

Je tu konec druhé třetiny, která nám již branky přinesla, nejprve dostal hosty do vedení ve 26. minutě Šimíček po přihrávce Curneyho. Sparta na tuto branku odpověděla ve 35. minutě, kdy se po standardce prosadil Duchek. Uvidíme, co nám přinese třetí perioda.

40:00

39:24
    V závěru se ještě Sparta dostala k několika střelám, ani jedna se však neujala a míček končí za mantinelem.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:00
    Ostravští jsou brankou naopak velmi zaskočeni a momentálně se jim nedaří téměř nic.

36:08
    Domácí po vstřelené brance ožili a hostům dělají problémy svým velmi vysunutým presingem.

36:00
    Utkání sleduje 183 diváků.

34:46
    Skvěle zahraná standardní situace zakončená PETREM DUCHKEM přináší Spartě vyrovnání! Asistence Berka.

33:00
    Dořák před brankou tečoval střelu svého spoluhráče, teč mířila malinko mimo.

31:01
    Do velké šance se dostával Skácel, ale Beneš nedal svou kůži lacino a střelce vychytal.

30:32
    Berka zkoušel střelu z větší vzdálenosti, ani on ale výborně chytajícího Chrásta nepřelstil.

29:00
    Ke střele ze zajímavé pozice se dostal Linhart, Chrást byl však připraven.

28:07
    Curney znovu přihrával Šimíčkovi, který z podobné pozice svou druhou branku nepřidal.

26:42
    Když se domácí dostanou před branku hostí, málokdy zakončují a to je možná důvod, proč je skóre jaké je.

25:07
    Hostující Ostrava se dostává do vedení! ŠIMÍČEK prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence Curney.

24:44
    Po další standardce Sparty poslal Linhart míč jen za mantinel.

23:28
    V závěru přesilovky se ve velké šanci ocitla staronová posila hostů Daniš, v koncovce ale selhal!

23:28

22:58
    Ve slibné šanci Curney jen promáchl.

22:30
    Sparta se zatím v klidu brání.

21:28
    První vyloučení v zápase má na starosti Sparťan Linhart, který dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

20:32
    Hned v úvodu se do slibné šance dostával jeden z hostujících útočníků, Beneš ale skvěle zasáhl.

20:01

Vše je připraveno na začátek druhé třetiny.

Střely na branku po první třetině 8:7.

Další třetina začne přibližně v 18:37

Máme za sebou první třetinu extraligového klání mezi Spartou a Ostravou. Hraje se poměrně vyrovnaný florbal s minimem šancí na obou stranách. Oba týmy se snaží hrát čistě, v utkání jsme neviděli jedině vyloučení. Co jsme ovšem také neviděli jsou branky.

20:00

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny a stále jsme neviděli branku.

17:20
    Ke konci třetiny jasně aktivnějším celkem Ostrava, uvidíme, zda si ze své aktivity vypracuje brankovou příležitost.

16:00
    Domácí fanoušci ženou Spartu dopředu, ta má ale problémy s rozehrou.

15:35
    Další střelu vyslal na Ostravskou branku Perušic, Chrást se ale překonat nenechal.

14:37
    Obě strany se svými chybami v rozehře připravují o míček. Nikdo si ho neužije dlouho.

13:14
    Nebezpečná standardka Ostravy končí stejně jako na druhé straně ve zdi.

12:10
    Ve velké šanci se ocitl Skácel, na domácího brankáře si ale dobrou střelou nepřišel!

11:02
    Sparta vymýšlí za Ostravskou brankou, ta jí zatím do moc šancí nepustila.

10:00
    Zajímavá standardka pro Spartu, po které trefil Čermák pouze zeď.

9:20
    Nepřesné přihrávky na obou stranách se teď dost kupí.

8:50
    Zatím se hraje velmi svižný florbal s minimem přerušení.

7:50
    Na druhé straně střílel zajímavě Šešulka.

7:23
    Další obrovská šance domácích! Před prázdnou brankou se ocitl Šnajdr po přihrávce od Dvořáka. Hostující svatyni ale minul!

6:23
    Do brejku se dostal Berka, hostující Chrást byl ale připraven!

6:00
    Ostrava zmáčkla Spartu na její polovině, z tohoto tlaku ale nedokázala vytěžit ani střelu.

4:57
    Šimůnek byl faulovaný, rozehrávat bude Sparta.

3:50
    Hosté se usadili za brankou soupeře, odtamtud ale nic zajímavého nevymysleli.

3:28
    Velmi nepovedenou střelou se prezentoval Curney.

2:46
    Velký zámek Sparty nakonec zakončoval Moravec, brankář byl ale pozorný.

1:30
    Zatím se hraje velmi opatrný florbal na obou stranách.

00:01

Oba celky již postupně nastupují na palubovku, utkání nám za malý okamžik začne.

AC Sparta Praha: Kotoun (Kotouček) - Císař, Moravec, Černý, Čermák, Linhart, Berka, Vrána, Smetana, Duchek, Marvánek, Beneš, Rodina, Dvořák, Křižko, Perušič, Šnajdr, Havlas, Šimůnek

FBC ČPP Remedicum Ostrava: Turek (Chrást) - Plíhal, Barabáš, Hanic, Dziurdzik, Skácel, Šešulka, Robenek, Curney, Matula, Šimíček, Krzyžanek, Svačina, Klimscha, Kašpar, Peřka, Daniš, Trulík, Kolajta

Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl.

První letošní vzájemné utkání, které se hrálo v Ostravě vyhrálo Remedicum po boji 7:4. Dnes tak mají domácí hostům co vracet.

Remedicum Ostrava - Hosté jsou v tabulce o příčku nad Spartou. Z posledních pěti zápasů dokázali získat devět bodů. Ostravu do dnešního extraligového klání povede staronový trenér Smeták, který si svou premiéru odbyl ve středu, v pohárovém utkání jeho svěřenci vyřadili Vítkovice a postoupili do semifinále. Do sestavy hostů se také vrací z Future útočník Daniš.

AC Sparta Praha - Po třech týdnech, kdy se hrálo florbalové mistrovství světa se znovu rozbíhá kolotoč extraligových klání. Domácím se v poslední době příliš nedaří. Z posledních pěti utkáních vytěžil nováček soutěže pouze dva body, když pražané zvítězili v prodloužení nad Otrokovicemi. V tabulce jim zatím patří se ziskem třinácti bodů sedmá pozice.

Příjemné sobotní odpoledne přeji při sledování 12. kola naší nejvyšší florbalové soutěže. Pražská Sparta dnes na své palubovce přivítá svého souseda v tabulce Remedicum Ostrava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jiří Zabilanský

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 35. Duchek (Berka), 50. Šimůnek (Križko) - 26. Šimíček (Curney), 43. Šešulka (Peřka), 65. Daniš (Skácel)

ACEMA Sparta Praha: Beneš (Kotouček) - Císař, Moravec, Černý, Čermák, Linhart, Berka, Vrána, Smetana, Duchek, Marvánek, , Rodina, Dvořák, Křižko, Perušič, Šnajdr, Havlas, Šimůnek
    FBC ČPP Bonusia Ostrava: Chrást (Turek) - Plíhal, Barabáš, Hanic, Dziurdzik, Skácel, Šešulka, Robenek, Curney, Matula, Šimíček, Krzyžanek, Svačina, Klimscha, Kašpar, Peřka, Daniš, Trulík, Kolajta

Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl