Havlíčkův Brod – Pardubice 1:6 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:2 (kon.) | Chomutov – K. Vary 5:2 (kon.)
Třinec – Zlín 1:2 (po s.n.) | Hvězda Praha – HC Plzeň 1:9 (kon.)
po s.n.
HC Oceláři Třinec
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Berani Zlín
Neděle 16.12.2012, 12:00ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zdravím všechny příznivce hokeje, dnes nás ve Werk-aréně čeká poslední zápas třineckého mladšího dorostu v tomto roce, a to proti velmi silnému soupeři. Oceláři momentálně vedou východní část tabulky, avšak Zlín je pouze o dvě příčky níže, a tak toto střetnutí zavání velmi zajímavým duelem.

Úvodní buly startuje přibližně za 10 minut.

00:01

00:20
    Oceláři se ihned po buly vrhli do útoku a už okupují útočné pásmo.

00:45
    Zlín se zmocnil kotouče a vyvezl jej na druhou stranu.

01:20
    První střelu zápasu zaznamenává Stiksa, který od modré prověřil třineckého Hlaváče v bráně. Gólman domácích tuto střelu podržel a vhazovat se bude po jeho pravici.

01:52
    O puk se bojuje v rohu kluziště na straně domácích.

02:20
    Prozatím je úvod velmi opatrný, lze znát, že ani jeden tým nechce dopustit chybu, která by je stál brzké inkasování.

02:55
    Hosté natlačili kotouč na bránu Ocelářů a Hlaváč znovu výborně zasahuje.

03:26
    Miloš Roman vyvezl puk do pásma Zlína a podél mantinelu jej předal svým spoluhráčům.

04:04
    Musím konstatovat, že Ocelářům dělá velké problémy přechod do útoku a obrana Zlína funguje opravdu skvěle.

05:32
    Hraje se ve středním pásmu a na ledě se posledních pár sekund neděje nic zajímavého. Prakticky není o čem psát.

06:11
    Kofroň od mantinelu našel před bránou stojícího Miloše Romana, avšak druhý jmenovaný si neporadil s touto křižnou přihrávkou a místo zakončení byl o puk obrán.

06:45
    Jak by se lidově řeklo, hokej je prozatím nemastný, neslaný. Dochází k mnoho chybám, což vede k divácky nudnějšímu průběhu.

07:40
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení. Střelu Stiksy z pravého křídla nejprve Hlaváč vyrazil betonem, avšak na dorážku MICHALA KOLÁŘÍKA do horních pater brány byl už domácí gólman krátký. Asistence: Filip Stiksa, David Peška

08:35
    Tento gól hráče Zlína viditelně povzbudil a momentálně jsou u každého puku rychleji než Třinečtí.

09:18
    Hosté drží útočné pásmo, ale ke střele se už pár vteřin nemohou dostat.

09:56
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláří vyrovnávají po zcela nenápadné akci! DAVID KOFROŇ neuvěřitelně zpoza brány vystrčil svou hůl k pravé tyči a protlačil z této neobvyklé pozice puk až do brány. Asistence: Lukáš Kaukič.

10:43
    Tentokráte je to už zcela jiná hra než doposud. Třinecké mladíky vyrovnávající branka viditelně povzbudila a hra odpovídá momentálnímu skóre utkání.

10:50
    Fridrich (ZLN) - 2 minuty - Nedovolené bránění.

11:20
    Hostům se daří odolávat náporu domácích a úspěšně brání.

11:40
    Zlín vyhazuje puk a rychle střídá své řady.

12:10
    Hráči bojovali o kotouč u mantinelu v pásmu Zlína tak dlouho, až se rozhodčí rozhodli přerušit hru.

12:36
    Hosté drží puk v bezpečné vzdálenosti od své brány a zdá se, že toto oslabení ubrání.

12:50
    Je to tak, právě nyní je Zlín kompletní.

13:39
    Kotouč dopadl na domácí střídačku, a tak se bude vhazovat ve středím pásmu.

14:25
    Hra se dostala do fáze, kdy si hráči znova neumí přesně přihrát, a tak puk velmi intenzivně střídá své majitele.

15:14
    Gago vystřelil na hlaváče a poté dorážel do odkryté části brány Tomešek! Naštěstí pro domácí se tento forward netrefil mezi tři tyče.

16:20
    Likvidační zákrok u mantinelu předvedl třinecký Mach na Davida Pešku, a tak putuje na trestnou lavici na dvě minuty za vražení na hrazení.

16:50
    Janiczek vyhazuje kotouč a Zlín musí založit nový útok z hloubi svého pásma.

17:24
    Hostům se přesilová hra vůbec nedaří, prakticky si ještě nevyměnili jedinou přihrávku v útočné třetině.

18:07
    Tentokráte je z pásma Ocelářů vyhnala nepřesná přihrávka na modrou čáru.

18:20
    Domácí jsou již v pěti. Troufám si tvrdit, že během tohoto oslabení se Oceláři příliš nezapotili.

18:56
    Před hlaváčem nebezpečně poskakoval puk, a tak se tento třinecký gólman rozhodl podržet kotouč i za cenu vhazování před jeho bránou.

19:27
    Jan Hlaváč předvádí skvělé zákroky v bráně a výrazně se podílí na momentálním vyrovnaném stavu utkání!

20:00

Třetina, ve které oba týmy vsítili jednu branku dokazuje, že se dnes střetly dva kvalitní týmy a body mohou připadnout na kteroukoliv stranu. Která strana bude bodovému zisku blíže nám možná napoví už druhá perioda, která započne přibližně za 11 minut.

20:01

20:26
    Jako první ve druhé dvacetiminutovce utkání útočí domácí Oceláři.

21:02
    Třinečtí sice drží útočné pásmo, avšak David Ling ještě nemusel zasahovat proti žádné střele.

21:50
    Od modré čáry příklepem pálil Fridrich a Jan Hlaváč tuto střelu pouze vyrazil. O zbytek práce se už postarala domácí obrana, která puk poslala pryč z nebezpečného prostoru před bránou.

22:40
    Oceláři si zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici totiž putuje Luděk Kuncek, který se provinil nedovoleným bráněním.

23:10
    Hosté vyhodili puk a do útoku se ještě pokoušel hnát Jakub Tomešek. Ten ale neměl dostatek sil a nestihl ke kotouči dobruslit dříve než jeho soupeři.

24:03
    Třinec míchá s pukem v útočném pásmu a připravuje si situaci, která by mohla skončit gólem.

24:40
    Zlín je již kompletní, tato přesilová hra proběhla rychle díky ani jednou nepřerušené hře.

25:25
    Velmi tvrdě vystřelil Lukáš Jašek, gólman hostů pokryl tuto ránu.

26:02
    Třinečtí jsou momentálně aktivnějším týmem.

26:50
    Zlín získal puk ve vlastním pásmu a vybruslil s ním do útoku, kde kombinuje přihrávky.

27:39
    Hlaváč zachytil kotouč lapačkou o svou helmu a přerušuje hru. Tento mladý, třinecký gólman dnes chytá opravdu znamenitě.

28:07
    Stiksa nejspíše našel za bránou díru v síti třinecké nebo puk protlačil pod spodní konstrukcí. Tento potencionální gól samozřejmě nemůže být uznán.

28:38
    Je pískán ofsajd hostů a hlouček fanoušků Zlína je velmi nespokojen.

29:05
    Puk klouzá podél mantinelu v pásmu Zlína a hra pomalu ztrácí tempo.

29:49
    Kaukič to z otočky zkusil, avšak jeho střela letěla opravdu velmi daleko od cíle.

50:53
    Hraje se ve středním pásmu a já jen marně hledám nějakou situaci, která by stála za zmínku.

31:08
    Ondřej Imrich putuje na trestnou lavici odpykat dvouminutový trest za nedovolené bránění, kterým se provinil.

31:30
    Po krátké přetahované o puk se jej zmocnili domácí a okamžitě vyhazují.

32:24
    Tentokráte se Oceláři osvobozují vyvezením kotouče do pásma Zlína, kde jej soupeři prakticky předali.

33:08
    Končí další přesilová hra hostů a ta byla znovu velmi špatná z jejich podání. Hostům se dnes hra ve zvýhodněném počtu opravdu nedaří.

33:54
    Hráči jakoby jen bez smyslně plácali do puku, a to je pro diváky velice nezáživné, jelikož kotouč lítá všemi možnými směry bez určeného cíle.

34:42
    Jakub Tůma si vybruslil s kotoučem až do útočného pásma, avšak dvojice protihráčů jej o puk obrala v rohu kluziště.

36:02
    Již se zdálo, že domácí vsítili gól, neboť se za bránou rozsvítilo světlo. Branka to však nejspíše nebyla a pokračuje se tak ve hře vhazováním před Lingem.

37:08
    Domácí ovládají útočnou třetinu a přemýšlí, kudy nejsnáze dostat puk mezi tři tyče brány Zlína.

37:54
    Velký zmatek byl teď před bránou domácích Ocelářů. Prostor před brankou byl velmi zhuštěn několika hráči a kotouč klouzal jen pár centimetrů od tyče. Celou situaci nakonec vyřešil brankář Hlaváč.

38:11
    Nazarij Babčuk (ZLN) - 2 minuty - Nedovolené bránění.

38:30
    Třinečtí jsou rozestaveni ve své přesilovkové formaci a pečlivě si připravují vhodné zakončení.

39:09
    Třinec je stále v útoku a hosté mají neskutečné štěstí, že se ještě domácím nepovedlo přesně trefit několik slibných příležitostí.

39:54
    Ještě 6 vteřin před koncem periody se bude vhazovat po levici Davida Linga.

40:00

Je za námi již druhá perioda, ve které ani jeden tým nedotáhl žádnou akci ke gólové radosti, a tak je stav stále 1:1. Kdo si dnes odnese všechny tři body nebo větší podíl z nich je stále velmi nejisté.

Třetí dějství začne přibližně ve 13:29.

40:01

40:11
    Zlínu naskočil z trestné lavice pátý hráč do počtu.

40:57
    Přihrávku Tůmy směrem do útoku nenašel žádný jeho spoluhráč, a tak se puku zmocnili hosté.

41:53
    O kotouč se bojuje za bránou hostů.

42:18
    Třetí třetina pokračuje velmi nudnou hrou, ač to nerad jako komentátor píšu.

42:52
    Nahození na Hlaváče domácí gólman kryje a bude se vhazovat v pásmu Třince.

43:44
    Bezmála dvacet vteřin si domácí hráči vyměňovali přihrávky podél mantinelu v útočném pásmu až o puk přišli. Nejspíše by to chtělo více zpřímočařit hru.

44:46
    Tentokráte si do útočné třetiny vybruslili hráči Zlína, kteří taktéž dlouho nepobyli v blízkosti protější brány, neboť Oceláři obrali soupeře o puk.

46:46
    Jelikož nemám o čem psát, sdělím vám jeden komentář jednoho z diváků, který jsem zaslechl. A to je: "Je to hrozná hra".

47:32
    Kofroň od levé tyče zlínské brány posílal přihrávku spoluhráči na druhou stranu, kterou jeden z hráčů Zlína vyrazil zpátky na výše jmenovaného. Tento třinecký forward měl možnost zakončit sám do odkryté části, avšak bekhendem tuto část z velmi obtížného úhlu nezasáhl.

48:30
    Hra pomalu začíná mít ten správný náboj, za což jsme rozhodně všichni v Třinci rádi.

49:30
    Tentokráte se do šance dostal Zlín. V podobné situaci jako před chvílí Třinec nedokázali trefit branku ve slibné příležitosti.

50:00
    Hra odpovídá momentálnímu skóre utkání. Vyrovnanost obou týmů je vskutku znát.

50:55
    Hraje se ve středním pásmu s tím, že kotouč patří domácím.

51:42
    Bude se vhazovat po levici Linga.

52:02
    Nazarij Babčuk dnes již podruhé putuje na trestnou lavici. Tentokráte se provinil hákováním, což por něj znamená dvouminutový trest.

52:27
    Oceláři si vymněnují přihrávky podél pravého křídla.

52:50
    Zlín vyhazuje puk a rychle střídá.

53:27
    Domácí zakládají novou útočnou akci z hloubi svého vlastního pásma.

53:33
    Stiksa znovu vyhazuje puk a zdá se, že ani tato přesilová hra nebude využita.

54:02
    Přesně tak, Babčuk právě naskočil na led a Zlín je tak kompletní.

54:46
    Domácím nevyšla rychlá rozehrávka vpřed a je pískáno zakázané uvolnění.

55:00
    Již celých 45 minut nepadla branka v tomto zápase, což je dle mého názoru velmi dlouhá doba.

55:52
    Kaukič stíhal podél mantinelu volný puk, avšak nepovedlo s emu projít mezi dva bránící, zlínské hráče.

56:41
    Kofroň skvěle našel na středu kluziště Miloše Romana, který v souboji jeden na jednoho neuspěl proti bránícímu hráči Zlína.

57:13
    Střelu Adámka od modré čáry nevědomky zablokoval spoluhráč třineckého kapitána, Lukáš Jašek.

58:00
    Pomalu se chýlí k závěru třetí třetiny a prozatím vše nasvědčuje tomu, že dnes bychom mohli být svědky prodloužení, či až samostatných nájezdů.

58:44
    Oceláři jsou vykázáni do středního pásma kvůli sevření puku, což pravidla samozřejmě nedovolují.

59:08
    Tým HC Oceláři Třinec si vybírá oddechový čas. Domácím nejspíše remíza nestačí a chtějí se tak ještě v závěru periody domluvit nad nějakou akcí.

59:34
    Dle mého názoru trenéři řekli svým svěřencům taktiku na jednoho vystrčeného hráče v útoku.

60:00

Celých 50 minut jsme neviděli gól a jelikož je stav stále nerozhodný, bude následovat pětiminutové prodloužení po kratičké přestávce.

60:01

60:01

60:15
    Bartko vystřelil z pravého křídla a brankář Ling tento pokus kryje. Oceláři tak alespoň snadno získávají vhazování v útočném pásmu.

60:58
    I na druhé straně musel zasahovat Jan Hlaváč. Střelu Fridricha od modré čáry bez problémů zachytil, avšak kvůli nebezpečně projíždějícím protihráčům se rozhodl puk podržet pod svou lapačkou.

61:39
    Další zákrok Hlaváče, který znovu končí vhazováním před jeho bránou.

62:25
    A do třetice všeho dobrého. Tentokráte Hlaváč zachytil střelu Stiksy.

62:30
    Další zákrok Hlaváče! Musím vyzdvihnout výborně chytajícího třineckého brankáře.

62:57
    Je to až neskutečné, jak třinečtí propadávají a před Hlaváčem se bude odehrávat již šesté vhazování!

63:27
    Ihned poté, co domácí získali puk Jašek beze smyslu vyhodil kotouč dopředu. Třinečtí nehraji vůbec dobře.

64:25
    Pásmo Ocelářů je bezesporu nejhranějším územím tohoto prodloužení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Jelikož se o vítězi nerozhodlo ani po pětašedesáti minutách hry, budou následovat samostatné nájezdy, které rozhodnou o tom, který tým si dnes odnese o jeden bod navíc.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první nájezd pojede za domácí Jašek.

Lukáš Jašek nevyzrál proti Lingovi svou kličkou do bekhendu.

Werbik stejnou kulišárnou jako před chvílí Jašek překonal Ovčařiho! 0:1.

Adámek vyrovnává na 1:1 střelou do levého růžku brány.

Gago zvyšuje na 1:2 střelou mezi betony Ovčařiho.

Kofroň neproměnil. O vítězi je rozhodnuto.

65:00
    Vítězný gól si připisuje MICHAL GAGO, který proměnil druhý nájezd svého týmu.

Po nesmírně vyrovnaném duelu se z dvoubodového vítězství radují hráči Zlína, kteří si dle mého názoru výhru zasloužili už jen především kvůli skvěle odehranému prodloužení.

Ode mne je to z dnešního utkání vše. Loučím se s vámi a přeji příjemné prožití vánočních svátků. (14:15:35)