Mladá Boleslav – Hr. Králové 5:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Třebíč 4:3 (po pr.) | Most – Jihlava 4:3 (kon.)
Písek – Olomouc 2:0 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 2:1 (kon.) | Šumperk – Benátky n/J 3:2 (po s.n.)
po s.n.
DRACI PARS ŠUMPERK
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
Čtvrtek 27.12.2012, 18:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

I mezi svátky se bude bojovat v 1.lize! Po menší pauze na sebe narazí Salith Šumperk a HC Benátky nad Jizerou.

Benátky naposledy na svém ledě porazily Litoměřice. Celkem 2:1. Trefil se Špaček a Kolmann. Na stadion si našlo cestu celkem 330 diváků. Benátky budou chtít na vítěznou sérii určitě navázat.

Ovšem Šumperk také. V Hradci Králové to skončilo 2:3 až v prodloužení, kdy skóroval Brunec. Úspěšnou trefu si připsali ještě Červenka s Tesaříkem. Dnes nás tak čeká napínavý zápas, který přinese mnoho zajímavých situací. Domácí Draci jsou doma těžkým soupeřem pro každého. Uvidíme, jak si dnes povedou Benátky.

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) - Gewiese, Tesařík - Pastor, Sedlák - Novotný, Holík - Navrátil, Suchý - Červenka, Hlinka, Cink - Rufer, Hulva, Brunec - Matuš, Staněk, Finsterle - Meidl, Skoumal

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (Blažíček) - Kolmann, Mrkvička - Jaroměřský, Ulrych - Šimek, Moravec - Pabiška, Vála - Klimt, Skořepa, Chlapík - Špaček, Plodek, Liška - Kica, Král, Krejčík - Jonák, Jech, Maďar

Rozhodčí: Jeřábek A., Schmejkal - Adamec, Poruba.

00:01

00:02
    První bully dnešního utkání vyhráli hosté.

00:39
    Gewiese hledal ze svého pásma ve středním pásmu Hlinku, ten byl už o kousek dál.

01:16
    Hulva vjel dřív do pásma než Rufer, je z toho offside.

01:25
    Hulva vypálil bez přípravy střelou tahem, Stejskal chytil tento pokus lapačkou.

01:42
    Král dorážel před Štůralou! Domácí měli štěstí.

02:30
    Benátky právě vstřelily branku!
    Jestli předtím měl Šumperk štěstí, tak teď už ne. PATRIK MAĎAR se sám vydal ke Štůralovi a zakončil úspěšně. Bez asistence.

03:20
    Cink číhal v mezikruží, žádná přihrávka na něj nepřišla.

03:42
    Pastorova rána od modré nadělala Stejskalovi menší potíže, Šumperk pokračuje v útoku.

04:40
    Domácí Matuš byl rozjetý ve středním pásmu. Už jen si přehodit posledního hráče a jít sám do nájezdu... To se ovšem nepovedlo.

05:32
    Gewiese měl volno ke střele, branku však netrefil.

06:53
    Rufer si vzal ze svého pásma kotouč a uháněl na druhou stranu. Stejskala překonal, puk si to ale do branky nezamířil.

07:43
    Benátky jsou v postavení mimo hru. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

08:10
    Je zde první vyloučení. Dvě minuty dostal Tomáš Liška za vysokou hůl.

08:19
    Stejskal zastavil první pokus domácích v přesilovce.

08:26
    Holíkovu ránu chtěl dorážet Brunec, nakonec to nešlo.

08:48
    Bude se hrát 4 na 4. Vyloučen Jakub Hulva za podražení.

09:54
    Pastorova rána byla zblokována, hra je přerušena. Šumperk má při hře 4 na 4 více ze hry.

10:32
    Klimt byl před brankou úplně sám, Holík o něm však věděl. Přihrávku zastavil a dokonce založil hned protiútok.

10:48
    Hraje se už v plném počtu na obou stranách.

11:32
    Krejčík čekal na vhodný moment u Štůraly. To se málem povedlo, domácí brankář ale včas zasáhl.

12:18
    Staněk z protiútoku vystřelil na Stejskala. Ten pro jistotu podržel.

12:30
    Vyloučen domácí Vladimír Cink na 2 minuty za podražení.

13:15
    Domácí dobře brání svoji branku. Hosté hodně kombinují, ale málo střílí.

14:03
    Pastor získal nějaké vteřiny vyhozením to útočného pásma.

14:30
    Salith oslabení zvládl, hraje se v plném počtu.

14:55
    Červenka se mohl dostat do úniku, chyběl kousek. V poslední chvilce byl zastaven.

15:25
    Uvidíme další přesilovku. Vyloučen Aleš Vála na 2 minuty za držení.

15:35
    Benátky hned vyhazují kotouč.

16:02
    Brunec málem zachytil rozehrávku hostů před brankou. To by byl velký problém pro Benátky.

16:46
    Domácí se dostali do pásma, jenže z toho nevzešla ani střela.

17:25
    Benátky jsou kompletní. Šumperku se přesilovka příliš nepovedla.

18:36
    Draci ještě chtějí vyrovnat do konce třetiny. Zatím se to nedaří. Domácí mají problém s přechodem do pásma.

19:13
    Stejskal zasahoval až teď.

19:13
    U branky vznikla i menší potyčka. Vylučovat se nebude.

19:34
    Skořepa měl kousek k tomu, aby bekhendem dorazil puk.

20:00

Po dvaceti minutách hry vedou Benátky nad Jizerou 1:0. Šumperk měl nějaké šance, nebylo jich však tolik. Tu jedinou úspěšnou trefu si připsal už ve třetí minutě Patrik Maďar, když po samostatném úniku překonal Štůralu.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

20:01

20:02
    První bully druhé třetiny vyhráli opět hosté.

20:41
    Gewiese dostal přihrávku na modrou, puk nestačil zpracovat.

21:28
    Brunec s Ruferem teď měli dvě velké šance! Obě Stejskal zastavil.

21:34
    A další střela z velké blízkosti! Tentokrát od Hulvy, domácí se do toho pustili po hlavě.

22:19
    Benátky vyhodily na icing. Šumperk hraje ze začátku opravdu dobře.

23:09
    Staněk bojoval za brankou o puk. Kotouč ale skončil mimo led, rozhodčí navíc poslal hru do středního pásma.

23:16
    Hosté vyhodili zase na zakázané uvolnění.

24:08
    Sedlák vypálil dělovku od modré! Stejskal vytáhl parádní semafor lapačkou.

24:25
    Finstele nahodil od modré, Novotný se v netradiční pozici pokoušel tečovat.

24:58
    Vyloučen domácí Petr Gewiese na 2 minuty za podražení.

25:13
    Mrkvičkovu ránu od modré vyrazil Štůrala.

25:30
    Hosté využívají svojí přesilovou hru. TOMÁŠ KLIMT najel ze středního pásma do útoku a vystřelil příklepem. Rána šla do šibenice. Asistence: Tomáš Mrkvička

26:16
    Červenka hledal někoho v mezikruží, kde nikdo nebyl.

27:08
    Z otočky pálil Rufer mimo.

27:32
    Je tady další vyloučení na domácí straně. Dvě minuty si bude muset odsedět Adam Rufer za hákování.

27:35
    Hulva okamžitě vyhazuje puk.

27:59
    Benátky zatím nevystřelily na Štůralu. Ještě je čas.

29:02
    Král si sjel až před branku a chtěl zakončit. Chyběl opět kousek!

29:32
    Šumperk už hraje v pěti.

29:58
    Vyloučen Petr Kica na 2 minuty za hákování.

30:15
    Radim Matuš měl mnoho času k překonání Stejskala. Nevyužil ho dobře, domácí aspoň drží pásmo.

30:43
    Ulrych vyhazuje ze svého pásma.

31:02
    Brunec překonal Stejskala, puk poskakoval po brankové čáře, ovšem pak nějakým způsobem odjel. Velká škoda.

31:02
    Vyloučen Jan Plodek na 2 minuty za hákování.

31:21
    Skořepa byl faulován. Pojede se trestné střílení!

31:21
    Štůrala tento nájezd chytá! Hostující útočník chtěl nachytat brankáře forhendovou kličkou. Štůrala si ale zkušeně počkal a vyrazil betonem.

31:50
    Na druhé straně střílel Červenka z velkého úhlu, Stejskal pro jistotu podržel.

33:02
    Benátky už hrají v plném počtu. Šumperk měl mnoho šancí, jak snížit náskok hostů. Nakonec to nevylšo. V druhé polovině přesilovky se domácí ani nedostali do útočného pásma.

34:11
    Jech nedokázal zpracovat přihrávku na druhé, domácí pospíchají do útoku.

35:13
    Benátky dobře brání modrou čáru.

35:53
    Další vyloučení. Dvě minuty dostal Tomáš Liška za podražení.

36:21
    Kica prostrčil puk pod bránícím Staňkem. Šumperk přišel o pásmo.

36:58
    Holík chtěl střílet z první, rána se mu nepodařila.

37:32
    Červenka vypálil příklepem z velkého úhlu, trefil pouze stínícího Hlinku.

37:53
    Hosté se ubránili početní nevýhodě, hraje se 5 na 5.

38:37
    Špatná rozehrávka hostů skončila až na icingu.

39:20
    Hlinka hledal před brankou Cinka, ten byl ještě daleko.

40:00

Benátky nad Jizerou vyhráli tuto třetinu opět 1:0. Šumperk se snažil, avšak ani to nepomohlo ke vstřelení branky. Tomáš Klimt byl jediným úspěšným střelcem v této dvacetiminutovce. Další branku mohl přidat Skořepa z nájezdu, Štůrala ho ale vychytal. Uvidíme, jak tento duel dopadne. Zbývá nám ještě dalších 20 minut.

Další třetina začne přibližně v 19:39.

Oba týmy jsou na ledě, čeká se na poslední úvodní bully.

40:01

40:02
    První bully v poslední třetině vyhráli domácí.

40:34
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po levici Stejskala.

41:00
    Červenkovi se nepovedl přechod do útoku, Šumperk ztratil kotouč.

41:15
    Offside na straně hostů.

42:27
    Vyloučen Patrik Maďar na 2 minuty za vražení.

42:39
    Holík střílel od modré vedle, puk je mimo pásmo.

43:20
    Benátky vyhodili puk ke Štůralovy. Šumperk málo střílí ve své přesilovce.

44:27
    Benátky nad Jizerou jsou už v plném počtu. Domácí se v této přesilové hře neukázali.

45:34
    Skořepa vychytal rozehrávku Šumperk a zamířil si to k brance. Na Štůralu vypálil příklepem, domácí brankář skvěle zastavil tuto ránu.

46:26
    Staněk tečoval vyhození domácích, je z toho další icing.

47:02
    Finsterle vybojoval pásmo nahozením od modré.

48:23
    Chlapík přihrával na druhou, Holík tento pokus dostal s pásma.

48:41
    Matuš se obtáčel kolem branky, Stejskal byl pozorný.

49:10
    Hlinkovo nahození skryl do své náruče opět Stejskal. Domácí jsou sice více u puku, ovšem nic z toho není.

50:20
    Meidl střílel z velkého úhlu, tohle nebyl pro Stejskala problém.

50:50
    Hlinka se špatně podíval při rozehrávce - icing.

51:08
    Moravec střílel od modré, Štůrala na vše viděl a schoval puk do lapačky.

51:29
    Bekhendem to zkoušel Finsterle na druhé straně.

52:28
    Šumperk má možná poslední šanci, jak s výsldkem něco udělat. Vyloučen Petr Kica za podražení.

53:28
    Domácí dlouho tlačili, ale na Stejskala šlo minimum střel.

54:28
    Šumperk neopustil útočné pásmo, přesto nedokázal přesilovku využít. Hraje se 5 na 5.

55:13
    Hosté museli vyhodit na icing. Šumperk potřebuje více střílet.

56:01
    Sedlák ani Holík si na Stejskala stále nepřišli.

56:43
    Draci právě vstřelili branku!
    A ještě z toho bude drama! MICHAL HLINKA se napřáhl a příklepem poprvé dnes prostřelil Jiřího Stejskala. Asistence: Petr Gewiese

57:26
    Staněk číhal před brankou. Nakonec tečoval, Stejskal si poradil s tímto pokusem.

57:43
    Zakázané uvolnění Benátek. Šumperk má pásmo.

58:16
    Sedlák zkoušel střílet z dálky. Stejskal vše pokryl.

59:20
    Domácí se nemohou dostat do pásma.

59:30
    Štůrala na střídačce.

59:42
    Šumperk dokázal vyrovnat! Jakub Hulva přihrál na druhou, kde čekal ADAM ČERVENKA, který propálil Stejskala a tím vyrovnal 18 vteřin před koncem. Asistence: Jakub Hulva, Radek Meidl

60:00

Bude následovat prodloužení, jenž potrvá 5 minut.

60:01

60:35
    Gewiese zblokoval nebezpečnou ránu od modré.

61:02
    Benátky jsou zatím více nebezpečné.

61:28
    Pastor sevřel kotouč při zpracování, bude se vhazovat v útočném pásmu hostů.

61:57
    Tak tohle bylo něco! Jeden z hostujících hráčů přehodil Štůralu. Puk se pohyboval chvilku v brankovišti, poté už to vypadalo, že je v brance. Kotouč se ovšem zastavil na brankové čáře! Hosté už mohli vyhrát.

62:07
    Oddechový čas pro Šumperk.

62:55
    Skořepa zavezl puk do útoku.

63:16
    Jaroměřský tvrdě vypálil od modré, Štůrala vyrazil.

63:16
    Benátky budou hrát ve 3! Vyloučen Josef Skořepa na 2+2 minuty za vysokou hůl.

64:20
    Šumperk dlouho kombinoval. Na Stejskala se ale nic nedostalo.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Budou následovat nájezdy na 3 série.

Samostatné nájezdy začínají.

První pojede Tomáš Sedlák.

Domácí obránce dává! Sedlák si počkal, až Stejskal bude na zemi a zakončil.

Lukáš Krejčík dává i na druhé straně! 1:1.

Adam Chlapík nedal!

Radim Matuš už napotřetí neskóroval. Stav je vyrovnaný.

Lukáš Krejčík nedal.

Holíkovi chyběl kousek! Stav 3:3.

Adam Chlapík ani teď nedal.

Hlinka nerozhodl. Pokračuje se v nájezdech.

Patrik Maďar byl také neúspěšný.

Radim Matuš nedal.

Lukáš Král nedal.

65:00
    Jakub Hulva rozhoduje dnešní zápas!

Je za námi zápas, který byl určitě napínavý až do poslední vteřiny. Šumperk nakonec vyhrál v nájezdech. Pro dnešní den se s vámi loučím. (20:39:49)

Luboš Heider

Branky a nahrávky: 57. Hlinka (Gewiese), 60. Červenka (Hulva, Meidl), 65. Hulva - 3. Maďar, 26. Klimt (Mrkvička)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) - Gewiese, Tesařík - Pastor, Sedlák - Novotný, Holík - Navrátil, Suchý - Červenka, Hlinka, Cink - Rufer, Hulva, Brunec - Matuš, Staněk, Finsterle - Meidl, Skoumal

Rozhodčí: Jeřábek A., Schmejkal - Adamec, Poruba