Hradecká – Pavljučenkovová 1:2 (kon.) | Kvitová – Suárezová-Navarrová 2:0 (kon.)
Lucie Hradecká
1
3 6 3
Anastasija Pavljučenkovová
2
6 3 6
Neděle 30.12.2012, 04:15 • Court 1, Brisbane • WTA Brisbane - Brisbane International presented by Evie (tvrdý povrch)

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (06:01:40)

Ruska vstoupila lépe do dnešního utkání a první set také získala poměrem 6:3. Lucie Hradecká poté ve druhém setu zlepšila zejména údery ze základní čáry, lépe se jí také dařilo returnování a zaslouženě si došla pro vítězství 6:3. Bohužel pro ni, Pavljučenkovová se na rozhodující sadu dokázala lépe zkoncentrovat, zpřesnila podání, začala hrát opět svou nátlakovou hru, kterou donutila soupeřku k chybám a nakonec získala třetí set a tím pádem i celý zápas ve svůj prospěch a postoupila do dalšího kola.

Skončilo dnešní tenisové utkání 1. kola turnaje v Brisbane, v němž potvrdila svou roli favoritky Ruska Anastasia Pavljučenkovová, která porazila svou dnešní soupeřku, Češku Lucii Hradeckou ve třech setech 3:6, 6:3, 3:6.

Konec zápasu

3:6
    Je to tady, pokaženým returnem končí Lucie Hradecká svou pouť na turnaji v Brisbane, do dalšího kola postupuje Anastasia Pavljučenkovová.

0-40
    Je to tak, nabíhaný forhend přesně do rohu, Hradecká pouze v roli přihlížející.

0-30
    Další nevynucená chyba české tenistky, Ruska si jde pro vítězství.

0-15
    Hradecká chybuje.

3:5
    Čistá hra Hradecká, Pavljučenkovová jde podávat na vítězství v dnešním utkání.

40-0
    Razantní volej Češky ze sítě. Tři gemboly.

30-0
    Nevynucená chyba Rusky.

15-0
    Dlouhá výměna na jejímž konci je nepřesný forhend Rusky po lajně.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Lucie Hradecká.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:5
    Pavljučenkovová vyhnala soupeřku ven z kurtu a po náběhu na síť končí výměnu přesným volejem.

40-A
    A následně esem pro sebe získává výhodu.

40-40
    Ale ten soupeřka odvrací.

40-30
    Pavljučenkovová kazí úder ze základní čáry, česká tenistka má k dispozici jeden brejkbol.

30-30
    Když je nejhůř, Pavljučenkovová si pomůže náběhem na síť, kde je dnes excelentní.

30-15
    Vau, další skvělý return. Hradecká trestá menší úspěšnost soupeřky při prvním servisu!

15-15
    Tentokrát se již return Češce z druhého servisu nepovedl, míček končí v síti.

15-0
    Hradecká si nyní počkala na druhý servis soupeřky a dobře returnuje pod nohy soupeřky.

2:4
    Esem zakončuje Lucie tento gem, snižuje na 2:4, ale stále má ztrátu jednoho brejku.

40-30
    A znovu, Češka jde do úderů opět na maximum, ostatně nic jiného jí ani nezbývá.

30-30
    Přesný obouručný bekhend do protipohybu, Hradecká ještě bojuje.

15-30
    Pod nohy zahrává Ruska své soupeřce, ta dává pouze do sítě.

15-15
    Bod z podání.

0-15
    Razantně se Hradecká opírá do svého obouručného forhendu, totéž činí i její soupeřka, ta ale umisťuje míček do rohu, na něj je Češka krátká.

1:4

1:4

1:4
    Výborné podání, obtížný bekhendový volej, Pavljučenkovová exceluje a získává čtvrtý bod!

15-40
    Hradecká kontruje přesným úderem k základní čáře, Ruska v nouzi zahrává do autu.

0-40
    A Pavljučenkovová se opět dostává do pohody, výborný pohyb po kurtu, přesný forhend po lajně, tři gemboly.

0-30
    Údery z podřepu ze základní čáry jsou dnes z rakety Rusky smrtící!

0-15
    Esem vstupuje ruská tenistka do páté hry třetího setu.

1:3
    V nouzi zahraný křižný bekhend končí v autu, Pavljučenkovová bere své soupeřce podání a jde do vedení v rozhodující sadě.

30-40
    Esem odvrací česká hráčka první brejkbol, zbývá ještě jeden.

15-40
    Další chyba soupeřky, dva brejkboly pro Rusku.

15-30
    Hradecká nyní volí stopvolej na síti, místo vítězného voleje, Pavljučenkovová trestá nedůslednost soupeřky.

15-15
    Pavljučenkovová nezvládá forhend ze základní čáry, míček končí daleko v autu.

0-15
    Nevynucená chyba Hradecké.

1:2

1:2

1:2
    Výborný prohoz Rusky přesně po lajně končí tento gem.

30-40
    Pavljučenkovová kazí čopovaný bekhend.

15-40
    Dlouhý bekhend české tenistky končí v autu.

15-30

15-15
    Tentokrát se Pavljučenkovová dokázala prosadit po dobrém returnu soupeřky pod nohy.

15-0
    Obouručné returny Hradecké v tomto utkání vychází na jedničku.

1:1
    Zdravě naštvaná Češka nyní trefuje další přesný úder a je vyrovnáno.

40-15
    Dvojchyba, Hradecká naštvaně napálila vrácený míček.

40-0
    A opět, tři gemboly na straně české tenistky.

30-0
    Bod z podání, return Rusky končí v autu.

15-0
    Další povedený křižný forhend Hradecké přesně do rohu.

0:1
    Výměna stran, podávat bude Lucie Hradecká.

0:1
    Excelentní volej Rusky po náběhu na síť, tam je dnes Pavljučenkovová neskutečně silná.

30-40
    Další dobrý return české hráčky, na který tentokrát byla soupeřka krátká.

15-40

15-30
    Dobrý return Hradecké, ještě lepší bekhend soupeřky, která z podřepu zahrává přímo k lajně.

15-15
    Úžasný křižný forhend Hradecké, přesně do rohu.

0-15
    Výborným prvním podáním vstupuje do třetího setu Ruska.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Anastasia Pavljučenkovová.

0:0

6:3
    Lucie Hradecká vybojovala tento gem, ve kterém hrála hlavně na jistotu, půl metru za základní čarou a nakonec po chybě soupeřky tento gem také získává a tím pádem celý druhý set v poměru 6:3! Budeme svědky třísetové bitvy.

A-40
    Míček získává Hradecká.

40-40
    Anastasia výborně trefila podání soupeřky, té navíc míček nepříjemně "zaplaval" a ta ho nakonec posílá do sítě.

40-30
    Dvojchyba, Lucie riskuje na servisu.

40-15
    Třetí eso v řadě, šesté celkově, dva setboly pro Lucii Hradeckou.

30-15
    A další eso. Dva míčky dělí Hradeckou od vítězství ve druhém setu.

15-15
    Eso v nejlepší možné chvíli.

0-15
    Pavljučenkovová nyní trefuje své údery s neskutečnou razancí, těžko se tyto míčky vrací.

5:3
    A ta využívá hned ten první a snižuje stav ve druhém setu na 3:5 ze svého pohledu. Hradecká však jde podávat na vítězství ve druhém setu.

0-40
    Nepovedený return české tenistky, tři gemboly pro soupeřku.

0-30
    Výborný křižný forhend Rusky, přesně na lajnu.

0-15
    Nepříliš povedený return Hradecké, Pavljučenkovová zahrává zkušeně stopvolej ze sítě.

5:2

5:2
    Následuje přestávka a výměna stran. Hradecká má problémy zřejmě s levým kolenem či lýtkem, každopádně v utkání pokračuje.

5:2
    Pavljučenkovová kazí vysoký kros forhend a je z toho pátý bod pro soupeřku.

A-40
    Bod z druhého servisu, výhoda pro Češku.

40-40
    Pokažený forhend po lajně, shoda.

A-40
    Vzápětí eso, výhoda Hradecká.

40-40
    Pavljučenkovová zahrává pouze do sítě, shoda. Ale pozor, Lucie má zřejmě nějaké svalové problémy, nyní se trochu rozcvičovala před podáním!

30-40
    Ovšem tentokrát se Lucii povedl další skvělý úder, křižným forhendem do protipohybu nedala soupeřce šanci.

15-40
    První brejkbol Hradecká odvrací po nepovedeném vysokém voleji soupeřky.

0-40
    To byl rám rakety české tenistky a po vydřeném brejku v předchozí hře je tu možnost brejku i pro Rusku!

0-30
    Dvojchyba, Pavljučenkovová vede při podání Hradecké již 30:0!

0-15
    Těsný aut české tenistky.

4:2
    Povedeným returnem ze základní čáry donutila soupeřku k chybě, Pavljučenkovová následně opravdu kazí a je z toho první brejk pro Lucii Hradecku v tomto utkání.

40-15
    Pavljučenkovová kazí jednoduchý úder ze základní čáry a jsou z toho dva brejkboly pro českou hráčku!

30-15
    Skvělý křižný bekhend Hradecké.

15-15
    Milimetrový aut Rusky.

0-15
    Pokus o přelobování soupeřky na síti končí v autu, první bod pro Pavljučenkovovou.

3:2

3:2

3:2
    Esem končí Lucie Hradecká pátou hru druhého setu, kterou získává ve svůj prospěch.

40-15

30-15
    Pavljučenkovová si nyní rozběhala svou soupeřku a zakončuje přesným křižným forhendem.

30-0
    Eso Hradecká.

15-0
    Přesný bekhend české hráčky.

2:2
    Esem si pomáhá ruská tenistka a vyrovnává.

30-40
    Dvojchyba Pavljučenkovová.

15-40
    Vzápětí však Pavljučenkovová kazí jednoduchý bekhend.

0-40

0-30
    Hradecká kazí úder ze základní čáry.

0-15
    Rychlé nohy Hradecké již nestačili na stopvolej soupeřky.

2:1

2:1

2:1
    Výborný prohoz soupeřky na síti, poprvé v utkání se Hradecké povedlo získat bod po náběhu Pavljučenkovové na síť.

40-0
    Eso, tři gemboly pro Češku.

30-0

15-0
    Neskutečný úder Hradecké, vysoko zahraný obouručný bekhend končí přesně na lajně.

1:1
    Bodem z podání získává Pavljučenkovová první bod ve druhém setu, o který však musela nezvykle zabojovat.

40-A
    Další jistota Rusky na síti, výhoda.

40-40
    Totéž platí i pro soupeřku, dvě nevynucené chyby obou hráček v posledních dvou výměnách, opět shoda.

40-A
    Těsný aut Hradecké.

40-40
    Excelentní forhend do protipohybu soupeřky, Češka vybojovala shodu.

30-40
    Dvojchyba, zbývá ještě jeden gembol.

15-40
    Eso, dva gemboly pro Pavljučenkovovou.

15-30
    Jistota Rusky po náběhu na síť, kros forhend končí přesně v rohu kurtu.

15-15
    Tentokrát returnuje česká tenistka hodně nepřesně.

15-0
    Výborný return se povedl i Hradecké.

1:0
    Bod z podání, první bod vybojovala česká tenistka.

A-40
    Nepřesný return Anastasie končí v autu, výhoda Hradecká.

40-40
    Hradecká kontruje esem, shoda.

40-A
    Ruska těží z dobrých returnů druhých podání Hradecké. Výhoda pro ruskou tenistku.

40-40
    Pavljučenkovová výborně zareturnovala z druhého podání soupeřky.

40-30

30-30
    Výborný křižný bekhend do pravého rohu.

15-30
    Tentokrát se podání Češce povedlo, nabíhaný forhend umístěný přesně k lajně.

0-30
    A další dvojchyba.

0-15
    Dvojchybou vstupuje Lucie Hradecká do druhého setu.

0:0

0:0

3:6
    Bodem z podání končí první set, Pavljučenkovová ho získává ve svůj prospěch.

0-40
    Následuje bod z podání a jsou tu tři setboly.

0-30
    Vypadá to, že ruská hráčka se konečně dostává do tempa, skvělým nabíhaným forhendem donutila soupeřku k další chybě.

0-15
    Dlouhý return české tenistky končí v autu.

3:5
    Jasně končí Ruska osmou hru prvního setu, v níž bere své soupeřce podání a půjde podávat na vítězství v prvním setu.

40-A
    Fantastický return ruské tenistky, první brejkbol v tomto utkání.

40-40
    Výborný bekhend přesně do pravého rohu.

A-40
    Lucie hraje maximálně agresivně, z čehož pramení i nevynucené chyby, ovšem tentokrát donutila svou hrou k chybě i soupeřku a má výhodu.

40-40
    První shoda v utkání po nevynucené chybě české hráčky.

40-30
    Vzápětí ale Pavljučenkovová zahrává do autu, jeden gembol pro soupeřku.

30-30
    První souboj na síti zvládá Pavljučenkovová, která nádherně přelobovala Lucii Hradeckou.

30-15
    Excelentní křižný bekhend do protipohybu soupeřky.

15-15
    Hradecká kazí.

15-0
    Pěkná výměna, Hradecká "cpala" míčky pod nohy soupeřky, ta zahrává do sítě.

3:4

3:4

3:4
    Esem končí jednoznačnou hru Ruska, která vede v prvním setu 4:3.