Viťaz – Ufa 0:3 (kon.) | Čerepovec – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Minsk – Riga 2:3 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 03.01.2013, 14:00 • Ice Hockey Center 2004 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

SALAVAT JULAJEV UFA:
    Ve východní konferenci se situace Ufě hodně komplikuje. Nyní jí patří „až“ sedmá pozice a po třech porážkách v řadě si drží sedmibodový odstup od deváté Jugry. Jako hostující celek si v letošní sezóně připsal pouze osmnáct bodů ze stejné porce zápasů. Julajev si po Spengler Cupu, kde porazila pouze české Vítkovice (4:5prodl.), už připsal pátou porážku z posledních šesti klání.

Hvězdami týmu jsou hlavně brankář Iiro Tarkki, který si v odchytaných osmadvaceti zápasech připsal 91,2% úspěšnosti. V obraně se daří především Vitalijemu Proškinovi s pěti brankami a čtrnácti asistencemi. Bodování týmu vede Igor Mirnov (16+11).

VIŤAZ ČECHOV:
    Postup do závěrečných vyřazovacích bojů je pro domácí již vzdálen deseti bodů. Proto musí Čechov bojovat o každý bod. Ale minulé čtyři porážky z posledních pěti utkání jim situaci velmi zkomplikovaly v Západní konferenci.

Viťaz drží nad vodou vynikající bilance na kluzištích soupeřů. Naproti tomu doma je jejich forma nejhorší v lize. Dokázali na svém stánku vyhrál za plné tři body pouze dvakrát! A nasbírali tam pouze patnáct bodů ze sedmnácti duelů.

Mezi hlavní opory patří gólman Ivan Kasutin, který si i přes nezdary svého mužstva drží vynikající procentuální úspěšnost svých zákroků téměř na 93%. Ale největší hvězdou je útočník Alexandr Koroljuk, který za čtrnáct dní oslaví své sedmatřicáté narozeniny. Na svém kontě má již nasbíraných pětadvacet bodů za čtrnáct branek a jedenáct asistencí.

V novém roce pokračuje Kontinentální hokejová liga. Již svá osmatřicátá klání odehrajou Čechov s Ufou. Oba soupeři se nyní nenachází v nejlepší formě. Jejich poslední měření sil na začátku září vyznělo lépe pro Viťaz, který překvapivě udolal Salavat na jeho ledě v napínavém souboji 2:3 po samostatných nájezdech. Sledujte s námi atraktivní podívanou. Zápas začíná ve dvě hodiny odpoledne.

Viťaz Čechov: Lisutin (Saprykin) - Markov A., Markov D., Fahey, Golonkov, Chafizullin, Troščinskij, Sjelezňov, Kudinov, Malevič - Hennessy, Koroljov, Koroljuk - Černov, Dvurečenskij, Panarin - Timkin, Bělousov, Baďjukov - Tichomirov.

Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Arjutin) - Baranka, Proškin, Blaťák, Kolcov, Šulakov, Aťjušov, Gurkin - Musatov, Gluchov, Saprykin - Filtaov, Chlystov, Zinovjev - Mirnov, Pilhström, Kajgorodov - Svitov, Gerejev, Pankov - Paršin.

Rozhodčí: Zacharov, Ronn - Goljak, Dědjulja.

Vítám Vás na zápase Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se utkají týmy Čechova a Ufy. Za několik minut začne úvodní ceremoniál.

Místní hlasatel již vyvolává úvodní pětky na ledovou scénu. Na modré čáry se za nimi řadí jejich spoluhráči, aby si poslechli státní hymnu.

Probíhají poslední přípravy před samotným zahájením střetnutí.

00:01

00:02
    Úvodní buly první třetiny vyhráli hosté.

00:31
    Kteří se také jako první nastěhovali do třetiny soupeře. Ale Saprykin se od hrazení nedostal.

00:36
    Golonkov však hrál na svého spoluhráče Koroljuka nepřesně a je z toho zakázané uvolnění.

01:13
    Také domácí už ve třetině Fuy.

01:27
    A Panarin zakončoval akci svého týmu. Tarkki chytá.

01:44
    Domácí opět v tlaku. Ale Tarkki v dalším skvělém zákroku.

02:09
    Chafizullin zachytil vyhození na modré.

02:14
    Ve velké šanci domácí Timkin, který tečoval ránu od modré. Vynikající zákrok Tarkkiho.

02:30
    Nápor Čechova pokračuje.

02:31
    Ale útočnou akci zastavilo postavení ofenzivního hráče Viťazu v brankovišti.

02:55
    Hosté se po delší době opět objevují v útočné třetině.

03:10
    Ale dlouho se tam nedzdrželi. Domácí Daniil Markov dostává hru do středního pásma.

03:30
    Čechov natlačení před branou soupeře.

03:40
    A nebezpečná rána od modré v podání Daniila Markovova.

03:50
    Musatov raději hraje na zakázané uvolnění. Ufa začíná být hodně pasivní.

04:26
    Konečně se podařilo hostům dostat z tlaku a zakládají vlastní útok.

04:40
    Hostující Filtaov se však v útočném pásmu neprosadil.

05:00
    Ale Baranka pokračuje v jeho akci.

05:11
    V dobré střelecké pozici hostující Zinovjev, který byl na chvíli úplně volný před brankou Lisutina.

05:45
    Salavat pokračuje dále v tlaku.

05:50
    Nakonec vše vyřešil až zásah domácího brankáře Lisutina, který se nenechal obelstít a chytá střelu Pilhströma.

06:20
    Na druhé straně založil akci Andrej Markov.

06:31
    Velká šance domácího celku, ale Tarkki výborně podržel své spoluhráče po zakončení Timkina.

06:50
    Na druhé straně střílel do připraveného Lisutina Proškin. A rychle na druhou stranu.

07:14
    Kde z protiútoku střílel z mezikruží domácí Koroljov. Výborný zákrok hostujícího brankáře. Který jeho střele ukázal svůj lapačkový semafor.

07:25
    Další nepříjemná rána Bělousovova.

07:50
    Hostující Aťjušov uklidňuje hru za vlastní brankou.

08:20
    Svitov už po jeho pasu zakládá útok Ufy.

08:33
    Který ale skončil hned krátce po útočné modré čáře.

09:10
    Domácí jdou dopředu po pravé straně.

09:20
    Prudká rána Hennessyho z pravého kruhu, Tarkki vyráží.

09:40
    Zatím se hraje hodně čistě. Oba celky jsou nyní velmi vyrovnané.

10:20
    Filtaov vystrašil domácího gólmana zakončením po elegantní otočce v mezikruží. Ten betonem vyráží jeho pokus do rohu.

10:41
    Oba celky zkvalitnily obrannou hru.

11:36
    Nepřesný pokus od modré v podání obránce hostujícího mužstva. Salavat nyní aktivnější.

11:50
    Musata se tlačil do zakončení, ale nakonec vše domácí obrana zvládla.

12:05
    Také Saprykin se snažil protlačit do zakončení, ale už má Lisutin kotouč pod kontrolou.

12:38
    Čechov se na chvíli osvobozuje.

12:51
    A opět posouvá kotouč do středního pásma domácí Daniil Markov.

13:06
    Po individuální akci Antona Koroljovova musel zasahovat Iiro Tarkki, který po jeho ráně do helmy se raději nechává ošetřit.

13:20
    Opět nepříjemný pokus hned po buly, hostující brankář vyráží do rohu.

13:45
    Viťaz nyní kontroluje střední pásmo a svému soupeři ztěžuje jeho přechod.

14:05
    A sám podniká nebezpečné výpady. Troščinskij střílel do Tarkkiho při jednom z nich.

14:27
    Domácí Chafizullin zakládá za brankou další útočnou akci.

14:35
    Ale je z toho pouze zakázané uvolnění po pasu na Černovova.

14:58
    Po menší odmlce zasahoval domácí Lisutin po střele Gluchovova.

15:05
    Ufa pokračuje v tlaku.

15:37
    Jejich akci zakončoval hostující Zinovjev. Další pozorný zákrok Lisutina.

15:40
    První vyloučení. Na trestnou lavici usedá domácí Denis Sergejev. Který si odsedí trest za svého brankáře, ten byl potrestán za vychození puku do hlediště.

16:02
    Ufa se hned usadila v pásmu Čechova.

16:10
    Ovšem výborně zapracoval v obraně domácí Timkin.

16:30
    Ufě se však přesilová hra vůbec nedaří.

17:20
    Až nyní se hostujícímu celku podařilo usadit v útočné třetině.

17:40

17:41
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hosté se však přece jen prosadili, když vstupoval domácí vyloučený hráč z tresné lavice na ledovou plochu. Způsobil zmatek před domácím brankářem Lisutinem ALEXANDR SVITOV, pod kterým také kotouč do branky propašoval. Asistence: Denis Paršin, Alexandr Pankov.

18:40
    Viťaz se pokouší ještě do první přestávky vyrovnat.

19:04
    Ale už hrají hráči Ufy.

19:25
    Útočnou akci zakončoval z pravého kruhu Pihlström.

20:00

Oba celky nabídly v úvodní části utkání vynikající hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Po řadě možností se nakonec prosadili hráči Salavatu, kteří na závěř přesilové hry využili ještě oslabení svého soupeře a Svitov otevřel skóre zápasu. Další branka do konce první třetiny již nepadla. Stav 0:1.
    Celkový počet střel: 13/16.
    Vyloučení: 1/0.
    Využití: 0/0.
    Vyhraná vhazování: 11/10.
    Druhá třetině začne přibližně ve 14:48.

Hlavní aktéři dnešního napínavého duelu se vrací na ledovou scénu, kde se za malou chvíli bude pokračovat.

20:01

20:02
    První vhazování ovládli hráči domácího týmu.

20:10
    Hned se přerušuje po offsidu hráčů Ufy.

20:32
    Následuje zakázané uvolnění hostujícího celku. Saprykin si neporozuměl se svými spoluhráči.

20:43
    Ufa v útočném pásmu.

21:05
    Ale kotouč sebral Koroljuk.

21:20
    Který také na druhé straně zaměstnal Tarkkiho.

21:37
    Zinovjev se snažil prosadit ke střele ve třetině Čechova.

21:55
    Řada osobních soubojů ve středním a následně v pásmu Viťazu.

22:22
    Hra se výrazněji zpomalila.

22:41
    Timkin pouze vyhazuje po ubránění výpadu soupeře.

23:06
    Svitov se neprosadil podél hrazení.

23:37
    Po delší odmlce také domácí v útočném pásmu.

23:49
    Ale Saprykin dostává opět hru do středního pásma.

24:04
    Nakonec si vynutil faul hostující Pankov. Za držení odchází na trestnou lavici domácí Tichomirov.

24:15
    Ufa již hraje ve středním pásmu.

24:30
    Následuje postavení mimo hru. Znovu se hráčům Ufy nedaří srovnat na přesilovou hru.

24:55
    Viťaz se výborně brání.

25:06
    Až Mirnov dostal kotouč do pásma soupeře, kde zakončoval od modré Kolcov. Lisutin v poklidu chytá jeho ránu, na kterou dobře viděl.

25:23
    Ufa opět nastěhovaná v útočném pásmu.

25:34
    Stále váhají se střelbou a domácí se osvobozují.

25:35
    Koroljov vystihl přihrávku a vyhazuje.

26:04

26:25
    Timkin už hraje před brankou Tarkkiho, ale nezamířil přesně.

26:53
    Hosté jdou nyní dopředu po levém křídle.

27:01
    Pankov zakončoval útočnou akci do připraveného Lisutina.

27:10
    Hned po buly pálil Proškin, jeho rána z první šla hodně mimo branku domácího celku.

27:33
    Hosté pokračují v kombinaci v pásmu Čechova.

27:45
    Sražená rána mimo hrací plochu.

28:12
    Znovu zmatek před Lisutinem, který domácí zvládli.

28:34
    Andrej Markov pálil z pravého kruhu na Tarkkiho, hostující gólman vyráží.

28:58
    Černov v útočném pásmu. Kterého ale ubránil Baranka.

29:24
    Čechov nyní aktivnější.

29:37
    Ale kotouč již bere hostující Mirnov.

29:58
    Kajgorodov se však neprosadil od hrazení do zakončení.

30:09
    Hostující Paršin se dostával do nebezpečné palebné pozice. Domácí obrana jej v čas zablokovala.

31:08
    Nápor hostující Ufy však neměl výraznějšího trvání.

31:35
    Řada nepřesností na obou stranách.

31:50
    Hostující Aťjušov rozehrává za vlasní brankou další ofenzivní akci svého celku.

32:10
    Ufa se natlačila před branku Lisutina.

32:22
    Hostující Zinovjev ve velké možnosti, ale mijí branku domácího brankáře.

33:07
    Tlak Salavatu pokračuje.

33:27
    Další vynikající zákrok Lisutina, který vychatal Svitovova.

33:50
    Čechov se osvobozuje.

34:06
    Ufa v posledních minutách stále lepší.

34:25
    Nyní však hráči Viťazu opět vyrovnali hru.

34:57
    A domácí Timkin se dostával z pravé strany do zakončení. Také Tarkki ukázal výborný zákrok.

35:50
    Už se hraje dlouho bez přerušení. A domácí Timkin pokračuje v tlaku.

36:10
    Už jej odzbrojil hostující Kolcov.

36:47
    Opět domácí Hennessy se pokoušel prostřelit Tarkkiho. Ten vyráží.

37:25
    Dopředu jdou nyní hráči Ufy.

37:30
    Vynikající pas z levého křídla na najíždějícího ANTTIHO PILHSTRÖMA, který měl před sebou odkrytou branku a prostřeluje přesouvacího se domácího brankáře Lisutina. Asistence: Igor Mirnov

37:48
    Ufa si vytvořila slušný náskok a kontroluje hru v závěrečných dvou minutách v prostřední části.

38:07
    Nyní pálil z úctivé vzdálenosti domácí Panarin.

38:27
    Koroljukovovi se nepodařilo se svojí formací dostat do tlaku. Hosté se již soustředí pouze na bránění.

39:40
    Ani na druhé straně hostující Mirnov se neprosadil.

39:55
    Ještě zakázané uvolnění Pilhströma.

40:00

Ve druhé části utkání opět bylo k vidění vyrovnané klání, ovšem postupem času měli více ze hry hostující hráči Ufy, kteří také využili jednu ze svých šancí. Mirnov našel na protější straně najíždějícího Pilhströma - 0:2. Stav se již do konce třetiny nezměnil.
    Celkový počet střel: 17/26.
    Vyloučení: 2/0.
    Vyhraná vhazování po druhé třetině: 15/18.
    Závěrečná část utkání startuje v 15:30.

Oba celky se již naposled v dnešním atraktivním utkání vrací z kabin na ledovou plochu, kde se rozhodne o vítězi, zatím k němu mají nejblížě hráči Ufy. Ti vedou po dvou třetinách 0:2.

40:01

40:02
    První buly v závěrečné třetině vyhráli domácí.

40:30
    Ti se však daleko nedostali. Ufa už zakládá vlastní ofenzivní akci.

40:50
    Ale nikam nepospíchá. Nastupují druhé formace.

41:09
    Čechov lehce získal kotouč zpátky na vlastní hole.

41:20
    Ale Černov se neprosadil. Dopředu jdou hosté.

41:40
    Ve velké příležitosti hostující Zinvjev, výborný a hlavně pohotový zákrok Lisutina.

41:51
    Na trestnou lavici usedá Antti Pihlström. Dostává menší trest za podražení.

42:15
    První přesilová hra domácího celku, ale moc se mu nedaří.

42:30
    Stále se domácí hráči Čechova marně snaží usadit v útočném pásmu.

42:50
    Sražený kotouč mimo hrací plochu. Zatím působí domácí Viťaz i početní výhodě hodně bezradně.

43:17
    Konečně domácí Koroljuk u hrazení v obranném pásmu Ufy.

43:33
    Ale přichází o kotouč.

43:51

44:09
    Hosté kontrolují zápas a Čechov ani příliš neprotestuje.

44:25
    Salavat opět v útočném pásmu.

44:25
    A dává hodně překvapivý gól. Hostující OLEG SAPRYKIN tečoval nahozený kotouč od modré za záda překvapeného Lisutina, který o něj ještě zavadil svojí lapačkou, ale na změnu směru letícího puku nedokázal zareagovat, a Ufa tak uniká již o tři branky. Bez asistence.

45:20
    Na druhé straně se snažil prosadit hodně aktivní Koroljov.

45:30
    Ale hostující brankář Tarkki je zatím bezchybný.

46:15
    Hostující Kolcov uklidňuje hru za vlastní brankou.

46:33
    Ufa opět v tlaku.

46:40
    Ale od hrazení se neprobojoval hostující Filtaov.

47:05
    Také domácí se daleko nedostali. Chafizullin hraje na zakázané uvolnění.

47:32
    Koroljuk se dostal po buly v útočném pásmu do zakončení z bezprostřední blízkosti. Tarkki zatím drží čistý štít.

48:09
    A další vynikajcí zákrok hostujícího brankáře po střele Joshe Hennessyho z levého kruhu. Nyní jej spoluhráči nechávají až nezvykle vyniknout.

48:34
    Na opačné straně zakončoval hostující Filtaov, ale také Lisutin vše dobře vyřešil.

48:41
    Po něm od modré pálil hostující Baranka, ale domácí brankář celou situaci dobře viděl a chytá kotouč.

49:29
    Domácí konečně získávají puk pod kontrolu.

50:07
    Timkin však ztrácí kotouč ve středním pásmu.

50:38
    Čechovu se nedaří přechod přes střední pásmo a Ufa čeká na výpady do otevřené obrany.

51:14
    Až nyní se dostala první formace domácích do útočné třetiny, a nebezpečně zakončoval z pravého kruhu Hennessy.

51:37
    Timkin se dále snaží opět prosadit. Ale obranný blok na modré je výborně postaven.

51:55
    Na opačné straně musel zasahovat Lisutin po střele Chlystovova.

52:22
    Domácí Černov se snaží prosadit u mantinelu v útočné třetině.

52:50
    Panarin pokračuje v jeho ofenzívě. Ale Filtaov dostává hru do středního pásma.

53:36
    Na trestnou lavici míří hostující Alexandr Svitov za podražení.

53:45
    A hráči Viťazu se hned rozestavili na přesilovou hru.

54:10
    Od modré pálil nebezpečně domácí Andrej Markov. Tarkki chytá.

54:20
    Následně se hosté osvobozují.

54:47
    Nyní se už Čechovu nedaří proniknout do útočné třetiny. Hosté se výborně brání.

55:15
    Opět dobře zapracoval do obrany hostující Baranka.

55:36

55:48
    Ufa už pouze kontroluje výsledek.

56:37
    Dochází k potyčce uprostřed ledové plochy. Hra je přerušena.

56:37
    Zřejmě se domácímu Troščinskijemu nelíbil zákrok u hrazení od Chlystovova. A vyjel proti svému soupeři.

56:37
    Za hrubost odchází na trestnou lavici domácí hráč. Alexej Troščinskij dostává menší trest za hrubost.

56:40
    Ufa již pohodlně kontroluje závěrečné minuty utkání.

57:14
    Ufa již pouze hlídá výsledek.

58:21
    Na trestnou lavici odchází hostující Kolcov za nedovolené bránění.

58:37

58:50
    Čechov se snaží v přesilové hře alespoň o čestnou branku.

59:10
    Ale hosté se dobře brání a svému soupeři téměř nic nedovolují.

59:40
    Domácím se vůbec nedaří závěrečné minuty i v početní výhodě a Ufa si v klidu uhlídá výsledek.

60:00

Ve třetí třetině už se jednalo o jednoznačnou partii hostující Ufy, která se také po několika minutách dostala do tříbrankového vedení. Svůj náskok do konce závěrečné třetiny již udržela. Děkujeme za pozornost!

Viťaz Čechov 0:3 Salavat Julajev Ufa (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 18. Svitov (Paršin, Pankov), 38. Pilhström (Mirnov), 45. Saprykin. Rozhodčí: Zacharov, Ronn - Goljak, Dědjulja. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 3200. Střely na branku: 24:37.

Viťaz Čechov: Lisutin - Markov A., Markov D., Fahey, Golonkov, Chafizullin, Troščinskij, Sjelezňov, Kudinov, Malevič - Hennessy, Koroljov, Koroljuk - Černov, Dvurečenskij, Panarin - Timkin, Bělousov, Baďjukov - Tichomirov.

Salavat Julajev Ufa: Tarkki - Baranka, Proškin, Blaťák, Kolcov, Šulakov, Aťjušov, Gurkin - Musatov, Gluchov, Saprykin - Filtaov, Chlystov, Zinovjev - Mirnov, Pilhström, Kajgorodov - Svitov, Gerejev, Pankov - Paršin.
    (16:25:53)

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 18. Svitov (Paršin, Pankov), 38. Pilhström (Mirnov), 45. Saprykin

HC Viťaz Moskevská oblast: Lisutin (Saprykin) - Markov A., Markov D., Fahey, Golonkov, Chafizullin, Troščinskij, Sjelezňov, Kudinov, Malevič - Hennessy, Koroljov, Koroljuk - Černov, Dvurečenskij, Panarin - Timkin, Bělousov, Baďjukov - Tichomirov.

Rozhodčí: Zacharov, Ronn - Goljak, Dědjulja