Chabarovsk – Omsk 1:3 (kon.) | Novokuzněck – Barys 6:8 (kon.) | Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 2:3 (po pr.)
Metallurg Novokuzněck
6:8 (2:4, 3:3, 1:1)
Barys Nur-Sultan
Pondělí 07.01.2013, 11:00KHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (13:26:12)

Ve třetí třetině padly již "pouze" dva góly, po jednom na každé straně. Nejprve vykřesal další jiskřičku naděje pro Metallurg šestou brankou kapitán mužstva Mereskin, který se prosadil v 51. minutě. Vítěznou brankou v 56. minutě však rozhodl o zkáze domácího týmu Žajlauov, který tímto zaznamenal hattrick a hlavně potvrdil zisk tří bodů pro Barys Astanu.

Dnešní, na góly nesmírně bohaté, utkání právě končí. Tři body si nakonec odváží kazašský klubu Barys Astana, který dnes přestřílel svého soupeře na 8:6!

60:00

59:43
    Navíc se po nepřesné rozehrávce stěhuje hra až před Sorokina, je po nadějích.

59:32
    Domácí sice ještě v posledních vteřinách tlačí svého soupeře před Poluektova, ale ti se brání dobře.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny a možná i celého utkání.

58:46
    Zakázané uvolnění Astany.

58:25
    Puk však opět v pásmu domácích, kam ho hosté nastřelují ze středního pásma.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:25
    Ale v jejich hře je již patrná "křeč", i když náskok soupeře je "pouze" dvoubrankový a rozhodně ne nepřekonatelný.

56:05
    Puk za Sorokinem, domácí rozehrávají.

55:01
    Astana právě vstřelila branku!
    A videorozhodčí dává sudímu zprávu, že puk již byl za brankovou čarou, to znamená, že TALGAT ŽAJLAUOV dává hattrick (čepice na ledě nehledejme) a hlavně osmou branku svého týmu! Asistence: Fjodor Poliščuk.

55:01
    Závar před Sorokinem, rozhodčí dává najevo, že si musí ověřit, zda branka po střele Žajlauova byla nebo ne.

54:18
    Hosté v plném počtu, domácí nevyužili přesilovou hru pět na tři, to by mohl být klíčový okamžik!

54:06
    Hosté hrají již ve čtyřech.

53:19
    Další zákrok Poluektova proti střele z levé strany, domácím se nedaří rozhýbat bránící trojici rychlou a přesnou kombinací.

53:05
    Bumagin pálí z pravé strany, Poluektov vyráží a puk opouští třetinu, bránící trojice může jít vystřídat.

52:50
    Domácí kombinují před Poluektovem.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 7. Turukin (Nazarov), 16. Bumagin (Kagarlickij), 21. Černych (Kagarlickij), 25. Turukin (Nazarov), 33. Kagarlickij (Černych), 51. Mereskin (Vyglazov) - 5. Upper (Rachmanov), 9. Boyd (Dawes, Rachmanov), 9. Žajlauov (Poliščuk, Krasnoslobodcev), 16. Alexandrov (Gavrilin, Spiridonov), 32. Žajlauov (Poliščuk), 35. Spiridonov (Alexandrov), 36. Starčenkov (Hutchinson), 56. Žajlauov (Poliščuk)

Metallurg Novokuzněck: Lazušin (36. Sorokin) - Ježov, Metljuk, Černych, Bumagin, Kagarlickij - Romanov, Grišin, Jefimov, Lazarev, Mereskin - Arzamascev, Sopel, Žafjarov, Islamov, Vyglazov - Skutar, Kurepanov, Simon, Turukin, Nazarov
    Barys Nur-Sultan: Lassila (5. Poluektov) - Savčenko, Litviněnko, Žajlauov, Poliščuk, Krasnoslobodcev - Hutchinson, Beljakov, Starčenko, Upper, Ruděnko - Novopašin, Fadějev, Boyd, Rachmanov, Dawes - Grigorjev, Mnacjan, Spiridonov, Alexandrov, Gavrilin

Rozhodčí: Rogačov, Soin - Gorděnko, Tomilov