Třinec – Slavia 5:2 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 2:5 (kon.) | Kladno – Litvínov 3:2 (kon.)
Motor ČB – K. Vary 3:5 (kon.) | Zlín – Plzeň 4:1 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Piráti Chomutov
2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 08.01.2013, 17:30Tipsport extraliga

I třetí třetina skončila nerozhodným stavem. Za domácí snížil Sikora, pár vteřin před koncem přidal pátou branku hostů Burger. Vítkovičtí dnes zaslouženě vyhráli. To je z dnešního zápasu vše, přeji hezký zbytek úterního večera a brzy zase napočtenou. (20:09:05)

Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen střelec jedné branky - Marek Sikora. Za hosty byl nejlepším hráčem brankář Roman Málek

Vítkovice právě vstřelily branku!

JIŘÍ BURGER se po Malíkově přihrávce řítil sám na branku a uklidil kotouč do prázdné branky. Asistence: Marek Malík

59:32
    V obrovské šanci byl Pulpán, který pálil od modré. Jeho střela nadělala Málkovi velké problémy

59:13
    Omlouváme se za výpadky internetu. Domácí to budou zkoušet bez brankáře. Hraje se 6 na 4

57:48
    úmyslný ofsajd hostů

57:27
    Domácí si zahrají přesilovku. Na dvě minuty za zdržování hry je vyloučen Húževka

56:45
    V dobré šanci byl Ujčík, jeho pokus však Řehoř kryje svým betonem

56:32
    Pavlas měl před sebou volného Zálešáka, který by šel sám na branku. Pavlas místo přihrávky ale volil nahození do útočného pásma, ve kterém nikdo z domácích nebyl.

55:43
    Sikora přihrával na volného Hromase, který sám před brankou na třikrát nedokázal překonat Málka

05:10
    Oddechový čas pro hosty.

54:50
    Pokus Patrika Lušňáka skončil na Málkovo vyrážečce, vhazovat se bude před hostující brankou

54:17
    Burger šel jeden na jednoho a z úhlu přestřeluje Řehořovu branku, nyní se hraje za domácí brankou

53:25
    V obrovské šanci byl Hruška, Málek kryje. Hosté jsou teď pod obrovským tlakem

52:26
    Piráti právě vstřelili branku!

Tak tohle asi Málek nečekal. U modré čáry se po Macháčkově přihrávce k puku dostal MAREK SIKORA, který přízemní střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence Petr Macháček

48:36
    Vítkovice si zahrají další přesilovku. Na dvě minuty za hákování je vyloučen Důras

47:08
    Svačina zkoušel prostřelit domácího brankáře, který vyrazil a k puku se dostal domácí bek, který vyhazuje přes všechny čáry

Dnešní utkání sleduje 2 769 diváků.

46:05
    Bojuje se za Řehořovo brankou. Vše ale vyřešil domácí brankář a přikryl puk lapačkou

45:04
    Oba týmy v plném počtu

44:50
    Přečíslení dva na jednoho. Gajovský unikal s Palinem. První jmenovaný chtěl přihrát na volného Palina, hostující obránce přihrávku vystihl

43:01
    Vyloučení na obou stranách. Z domácího kádru vyloučen Lušňák za sekání, z hostujícího je vyloučen za hrubost Káňa. Hraje se čtyři na čtyři

42:55
    Zálešák byl sám před Málkem. Hostující brankář skvělým zákrokem vyráží

42:15
    Pulpán našel hezkou přihrávkou Lušňáka, který unikal hostující obraně. Vystřelit ale nestihl, neboť mu vítkovičtí obránci puk stačili vypíchnout. Poté se hosté řítili do protiútoku a střelu jednoho z Vítkovických zablokoval domácí obránce

Málek: 16

Ve druhé třetině už jsme viděli vyrovnanější hokej, než v té první. Hosté nejprve v sedmadvacáté minutě zvýšili svůj náskok už na 4:0. Domácí dlouho hledali recept na skvěle chytajícího Málka. Našli ho až v přesilovce pět na tři, kdy se prosadil slovenský forvard Miroslav Zálešák, který tak snížil na rozdíl tří branek.

37:50
    Pulpán skvěle našel Důrase, který mohl střílet z první, měl před sebou odkrytou branku. Nakonec ale volil zpracování a následná střela skončila těsně mimo Málkovo branku. Tohle byla obrovská šance. Pokračuje pětivteřinová přesilovka pět na čtyři

36:37
    Domácí po brance jakoby ožili a drží si útočné pásmo. Nebezpečně střílel Pulpán

35:55

Domácí využívají přesilovou hru a snižují na 1:4. MIROSLAV ZÁLEŠÁK dostal skvělou přihrávku a z velkého úhlu prostřeluje Málka. Asistence: Lukáš Pulpán

35:30
    Petr Strapáč dostal dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku. Domácí mají před sebou dlouhou přesilovku pět na tři

34:06
    Ondřej Roman putuje na trestnou lavici. Za sekání a následné držení protihráče obdržel čtyřminutový trest

34:06
    Domácí se dostali do přečíslení tři na jednoho, Důrasova střela se mezi tyče nevešla. Bude se ale vylučovat

33:48
    Závar před hostující brankou vyřešil Málek, který podržel puk ve své lapačce

33:05

32:26
    Piráti se na chvíli udrželi v útočném pásmu, střelu Palina likviduje Málek

31:43
    Macháček teď znovu chyboval, tentokrát dokonce dvakrát v krátkém časovém úseku, hosté se díky tomu dostali dvakrát do šance a to ve vlastním oslabení. V té druhé šanci se ocitl Svačina, Řehoř kryje. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích

31:01
    Hromas díky své bojovnosti vybojoval faul a domácí si zahrají další přesilovku, dnes už třetí. Na trestnou lavici zamířil vítkovický Ujčík za hákování.

30:53
    Macháček uklouzl a puk se dostal k Ujčíkovi, kterého naštěstí pro domácí zastavil ofsajd

30:40
    Mrázek zakládal protiútok, k nahozenému puku se dostal Lušňák, kterého srazil jeden z hostujících beků. Zákrok však zůstal bez povšimnutí rozhodčích, hra se až teď přerušila a Lušňák s problémy odjíždí na střídačku

29:25
    Burger nahodil kotouč do útočného pásma, ze kterého se domácí nemohou dostat.

28:17
    Roman Szturc udělal Pavlasovi hezkou kličku, kterou se uvolnil. Pavlas ho poté nepochopitelně zatáhl za nohy a putuje na trestnou lavici, za podražení obdržel dvouminutový trest

28:10
    Vítkovičtí jsou nadále aktivnějším týmem.

27:34
    Přestávka na čištění ledu, vhazovat se bude před Řehořem

27:25
    Hřebejk s Kraftem si vyměnili puk před Málkovo brankou, Málek vytáhl další skvělý zákrok a stále drží čisté konto

26:23

Nepozornost domácí obrany využil VLADIMÍR SVAČINA, když nejprve stál úplně sám před Řehořem, který puk vyrazil vysoko nad, poskakující puk však neviděl a puk končí za jeho zády.

25:59
    Ke střele se dostal Palin a po něm i Pulpán. Hostující brankář si s jejich pokusy poradil. Vhazuje se před Málkem

25:21
    Málek kryje další pokus Pirátů, vhazovat se bude po jeho pravici

24:40
    Strapáč přes půl hřiště přihrával Ujčíkovi, který mu puk před brankou ještě vracel, Strapáč se k zakončení ale nedostal

24:19
    Obrovská šance pro domácí Piráty, Důras tvrdě pálil, jeho střela se odrazila od zadního mantinelu, což Málek nečekal a domácí útočník mohl skórovat. Puk ale včas zalehl Málek

24:02

23:25
    Lušňák vybojoval puk za Málkovo brankou, o který ale hned přišel a hosté jsou do protiútoku

23:07

22:18
    Barinka vyzkoušel pozornost Řehoře, který si s jeho střelou ale poradil. Domácí jsou ve čtyřech, hraje se ve středním pásmu.

22:01

21:54
    Sikora hledal přihrávkou Důrase, který se k puku nedostal a následně na to fauloval. Je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Hosté si tak zahrají přesilovku 4 na 3

20:53
    Síly se na ledě vyrovnají, na dvě minuty za podražení míří na trestnou lavici vítkovický Burger. Hraje se 4 na 4

20:21
    Přesilovku si zahrají hosté, na dvě minuty za sekání je vyloučen Račuk.

20:01
    Úvodní vhazování druhé části vyhráli znovu domácí a ženou se do protiútoku. Bude se ale vylučovat

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:24.

Zákroky brankářů v první třetině:
    Kostúr: 2, Řehoř: 5
    Málek: 9

V závěru první třetiny mohli domácí vstřelit branku, Důras měl ke své střele dostatek prostoru, Málek ale vyrážečkou vyrazil. První část patřila jasně hostujícímu celku, který si vypracoval několik slibných příležitostí a tři z nich proměnil. Po první třetině je stav 0:3 a nutno říci, že hosté vedou zaslouženě.

20:00

19:50
    Vítkovičtí drží kotouč za svou brankou

19:15
    Pavlas střílel z velké dálky, Málek vyráží betonem

19:04
    David Hruška teď nechtěně nastřelil pukem Kůse, který se drží za obličej, hra je přerušena. Jaroslav Kůs si to zamířil rovnou do kabiny a podle zpráv odjel na vyšetření rovnou do nemocnice.

18:40
    Hřebejk si nerozuměl s Lušňákem a do protiútoku se znovu dostali hosté, vše končí zakázaném uvolnění Vítkovických

17:42
    Domácí jsou třetí brankou zřejmě zaskočeni, Vítkovice se drží v útočném pásmu.

16:10
    Icing domácích.

14:25
    V domácí brance došlo ke střídání, Kostúra nahradil Řehoř.

14:25

Domácí se stále trápí s rozehrávkou a přichází trest v podobě třetí branky. Špatnou rozehrávku domácí obrany trestá VIKTOR UJČÍK, který měl ke skórování dostatek prostoru. Asistence Radim Hruška, Marek Malík

13:49
    Domácí kapitán Kraft zachytil nepřesnou rozehrávku hostující obrany. Se svou přízemní střelou ale Málkovi problémy neudělal.

12:04
    Domácí si vytvořili několik slibných šancí. Kraftova střela Málkovi problémy nenadělala a Vítkovice tak stále vedou 2:0.

11:42
    David Hruška si teď povodil obranu Vítkovických, přihrávkou hledal lépe postaveného Kůse, který se ale ke střele nedostal.

10:22
    Macháček kombinoval před Málkem, skvělou přihrávkou našel Sikoru, na kterého čekala prázdná brána, trestuhodně však přestřelil.

09:50

09:22
    Piráti kombinují za Málkovo brankou, ke střele se dostal Rýgl, který pálil nepřesně.

08:37
    Piráti si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici putuje Peter Húževka, na dvě minuty za nedovolené bránění.

07:25
    Rutta nahodil kotouč do útočného pásma. Puk se dostal až k Málkovi, který kryje. Vhazovat se bude po Málkově levici.

07:12
    Icing Vítkovických, přestávka na čištění ledu.

06:27
    Obrovská šance pro domácí. Hromas ujel vítkovické obraně a řítil se sám na Málka, který jeho pokus s přehledem zlikvidoval.

05:18

Kudělka našel přesnou přihrávkou LUKÁŠE KLIMKA, který lehce přešel přes domácího obránce a sám před Kostúrem se nemýlil. Asistence: Tomáš Kudělka.

05:00
    Pulpán hledal přihrávkou Krafta, vše ale končí ofsajdem.

04:30
    S Klimkovo střelou Kostúr problém neměl a puk drží v lapačce.

04:00
    Nikým neatakovaný Stehlík se dostal až před Kostúra, puk ale netrefil.

02:49
    Hruška se Zálešákem teď kombinovali za Málkovo brankou, puk ale ztrácí a do útoku se ženou hosté.

02:28
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Na trestnou lavici putují z každé strany po jednom. Z Vítkovického týmu vyloučen Voráček za nafilmovaný pád, z Chomutovských je vyloučen Rutta za podražení.

02:20
    Domácím se prozatím nedaří dostat do útočného pásma.

01:02

Diváci teprve usedali na svá místa a už je tu první gól. Ondřej Roman zavezl kotouč do útočné třetiny a vyslal prudkou střelu na Kostúra, který s přehledem vyrazil. Puk se ale dostal za branku a Rudolf Huna našel úplně volného ONDŘEJE ROMANA, který prostřeluje Kostúra. Asistence: Rudolf Huna

00:01
    Úvodní vhazování vyhráli domácí.

00:01

V brance Pirátů se dnes znovu objeví Matúš Kostúr, trenér Peter Oremus přichystal v brankovišti změnu. Filipa Šindeláře, statisticky nejlepšího brankáře Tipsport extraligy, nahradí o dva roky starší Roman Málek.

Hezký podvečer z chomutovské arény. Před námi je 38. extraligové kolo, ve kterém domácí Chomutov přivítá tým Vítkovic. Předchozí dva duely byly naprosto odlišné. V prvním střetnutí, hraném v Chomutově, Piráti zvítězili 3:2 po prodloužení. Druhý duel ovládli hráči Vítkovic, kteří před domácím publikem zvítězili 5:0. Chomutovští tak mají svému dnešnímu soupeři co vracet. V sestavě Pirátů už chybí Michael Frolík, který odcestoval zpět do zámoří, konkrétně do Chicaga. Ve vítkovických barvách nenastoupí obránci Roman Polák, který se vrátil do St. Louis a Filip Kuba, který odcestoval na Floridu. Podle všeho by se nejslavnější hokejová soutěž měla rozeběhnout v půlce ledna. Hráči nejprve budou absolvovat předsezónní kempy. Zpět ale k dnešnímu zápasu, který začíná v tradiční „chomutovský“ čas - 17:30. Oba týmy zahájily tradiční rozbruslení.

Trenéři domácího celku museli před dnešním zápasem udělat několik změn. Michaela Frolíka, z první formace, nahradí Nikola Gajovský, který se znovu objeví v první formaci, po boku Davida Hrušky a uzdraveného Miroslava Zálešáka. Nemocného Treiile nahradí ve čtvrté formaci Karel Ton. U Vítkovických se jedná pouze o malou změnu, Ondřeje Šedivého dnes nahradí Peter Húževka.

Piráti Chomutov: Kostúr (Řehoř) - Mrázek, Rýgl, Pulpán, Palin, Rutta, Trefný, Pavlas, Macháček – Lušňák, Kraft „C“, Hřebejk – D. Hruška, Zálešák, Kůs – Důras, Sikora, Hromas – Račuk, Gajovský, Ton.

HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) - Barinka, Kudělka, Sloboda, Rehák, Malík, Stehlík, Voráček – Káňa, Burger „C“, Klimek – Svačina, Roman, Huna – Strapáč, R. Hruška, Ujčík – Szturc, Kucsera, Húževka – Kolouch.

Rozhodčí: Minář, Turčan - Kostka, Lhotský.

Dva vzájemné zápasy a dvě utkání jako den a noc. V tom prvním Chomutov prohrál o dvě branky, ve třetí třetině ale zabral, dokázal snížit a v ohromném závěrečném tlaku vstřelil deset vteřin před koncem vyrovnávací branku Zálešák. Dokonalý obrat pak dokonal v prodloužení Michael Frolík. Chomutov tedy první střetnutí s Vítkovicemi vyhrál 3:2 a trenér Antonik si výkon svých svěřenců pochvaloval.

Druhé utkání už tak dobré v podání Chomutova nebylo. Do poloviny zápasu sice Piráti s Vítkovicemi drželi krok, pak ale stačilo pouhých sedm minut, Vítkovice za záda Řehoře poslaly hned čtyři branky a poslední třetina už se tak jen dohrávala – Vítkovice v ní nicméně přidaly ještě jednu branku. Domů jeli Piráti s debaklem 0:5.

Vítkovicím se letošní ročník příliš nedaří. Zatím drží desáté místo, mají 48 bodů a o účast v předkole play-off budou muset asi hodně bojovat – vždyť stejný počet bodů a jen horší skóre mají i jedenácté České Budějovice.

Chomutov je v pásmu bojů o udržení a s výjimkou Českých Budějovic, které mají několikabodový náskok, je na chvostu tabulky situace velmi vyrovnaná

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petr Horčička

Branky a nahrávky: 36. Zálešák (Pulpán), 53. Sikora (Macháček) - 2. Roman (Huna), 6. Klimek (Kudělka), 15. Ujčík (R. Hruška, Malík), 27. Svačina (Roman), 60. Burger (Malík)

Piráti Chomutov: Kostúr (od 15. Řehoř) - Mrázek, Rýgl, Pulpán, Palin, Rutta, Trefný, Pavlas, Macháček – Lušňák, Kraft „C“, Hřebejk – D. Hruška, Zálešák, Kůs – Důras, Sikora, Hromas – Račuk, Gajovský, Ton.
    HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) - Barinka, Kudělka, Sloboda, Rehák, Malík, Stehlík, Voráček – Káňa, Burger „C“, Klimek – Svačina, Roman, Huna – Strapáč, R. Hruška, Ujčík – Szturc, Kucsera, Húževka – Kolouch.

Rozhodčí: Minář, Turčan - Kostka, Lhotský