2:3 (0:1)
Itálie
Středa 09.01.2013, 18:00 • MSH Kladno • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Futsalisté České republiky přivítají i ve druhém přípravném zápase soupeře z Itále a pokusí se mu vrátit úterní porážku z chrudimské haly v poměru 2:4.

Osmifinalisté letošního MS nepředvedli proti bronzovým medailistům z letošního světového šampionátu vůbec špatný výkon a prohráli o dvě branky, navíc mohli ve druhém poločase i ztrátu snížit či dokonce vyrovnat.

Český výběr opět bude spoléhat především na výkony bratrů Marešů a na Lukáše Rešetára, který v úterý hodně zlobil obranu favorizovaného soupeře.

Naopak česká defenzíva si bude muset dát pozor na Romana, který vsítil hned dvě branky a výraznou měrou přispěl k vítězství svého celku.

Náš výběr dokázal porazit italský výběr pouze ve dvou vzájemných utkáních z dosavdaních čtyřiadvaceti odehraných a po včerejším utkání je možné, že nyní v kladenské hale svou dlouholetou bilanci alespoň lehce vylepší.

Česko: Gerčák (Žďánský) - Belej, Frič, Koudelka, Holý, Seidler, Sláma, Oliva, Rešetár, Cupák,Slováček

Itálie: Barigelli (Putano) - Cavinato, Da Silva, De Luca, Del Pizzo, Ercolessi, Fortino, Leggiero, Lima, Mentasti, Merlim, Nicolodi, Romano

Rozhodčí: Garcia - Blažej, Černý.

Zazněly obě hymny a oba týmy jsou připraveny hrát.

1

1
    První zákrok českého brankáře Gerčáka.

2
    Zatím se spíše bojuje ve středu hřiště, naši jsou lehce aktivnější.

2
    Skvělý zákrok Gerčáka a následná střela zblízka jde nad.

3
    Italové nás nyní tlačí a vybojovali dva rohové kopy.

4
    Italové udělali chybu v rozehrávce a mohli jsme jít dopředu, ovšem je z toho jen rohový kop.

5
    Italové jsou aktivnější a kombinují kolem našich, ovšem ti dobře brání. Zatím je k vidění hodně nepřesností.

6
    Tlačit se snaží naši a nyní střeka Beleje jen těsně minula levou tyčku. Ihned na to zasahuje Barigelli znovu.

7
    Češi se dopouštějí prvního faulu, nyní se hraje nahoru-dolů.

8
    Druhý faul českého výběru, Itálie má stále herní převahu.

9
    První velká šance našeho výběru, po přízemní kombinaci vytàhl Barigelli střelu Rešetára na rohový kop.

10
    Češi teď měli další náznaky šancí, následný brejk jsme zastavili na posledni chvíli.

11
    Itálie znovu kombinuje, ale český výběr opravdu skvěle bràní. Nyní jsme hasili další nebezpečnou situaci.

12
    Další šance hostů končí odkopem od naší branky.

12
    Prvního faulu se dopouštějí také Italové.

13
    Italové jsou po dobrém presingu našeho týmu zatlačeni na vlastní polovinu.

14
    Češi se dopouštějí třetího faulu a Mentasti následně napálil břevno!

15
    Domácí jsou na půlce a zkouší útočit, italský blok je ale hodně silný. Češi se dopouštějí už čtvrtého faulu.

16
    Druhý faul mají také Italové, Češi ale v následném brejku dva na jednoho neuspěli.

17
    Itàlie se snaží zužitkovat převahu, ale na českou obranu zatím vyzràt nedokáže.

18
    Italové to zkoušejí vzduchem, dnes jim ale chybí více přesnosti. Navíc nyní mají na kontě už tři fauly.

19
    Kombinace Česka také není přesná a znovu tlačí soupeř.

20
    Itálie právě vstřelila branku!
    Tak necelých 50 sekund před koncem se Itàlie dostává do vedení po ráně DIEGA CAVIANTA přímo po břevno.

20
    Oddechový čas si bere kouč Neumann.

21

21
    Češi se snaží útočit, o míč ale vzápětí přicházejí.

22
    Naši se dopouštějí prvního faulu a u míče je soupeř.

23
    České střely jsou úspěšně blokovány.

23
    Ràna Rešetára směřující do branky je odkopnuta na rohový kop. Italové mají první faul.

24
    Češi bojují, v ofenzívě jsou ale zatím bezzubí. Nyní rozehráváme od vlastní branky.

25
    Další český pokus je zblokován, stále ale máme chuť útočit.

25
    Český brejk je zabrzďen a po následném rozehrání z autu odvrací Barigelli na roh.

26
    Druhý italský faul a Barigelli stále drží svůj tým. Nyní naše obrana včas zastavuje protiútok soupeře.

27
    Třetí italský faul, ovšem po špatném rozehrání Rešetára musí hasit italský brejk domácí brankář.

28
    Za protesty dostává první žlutou kartu zápasu Marco Ercolessi.

28
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tak konečně! Po nádherné přízemní kombinaci srovnává stav MICHAL SEIDLER.

29
    Brankář Barigelli likviduje nebezpečný pokus našeho týmu. Máme velký tlak!

30
    Nyní velká italská šance, nicméně naše obrana se štěstím odvrací.

31
    Dopouštíme se druhého faulu, akce Itálie končí střelou nad branku.

32
    Tlak soupeře sílí, ovšem další dvě ošemetné situace jsme dokázali vyřešit.

33
    Střely na obou stranách, končí ale těsně mimo.

33
    Skvělé. Otáčíme výboj utkání, po dalekonesné střele dává svůj druhý gól v zápase MICHAL SEIDLER.

34
    Máme třetí faul, soupeř ale zvyšuje obrátky!

35
    Máme čtvrtý faul a první našì žlutou kartu dostává David Frič. Hrozíme ale z brejků a snažíme se rozhodnout.

36
    Nyní to Itálii směrem dopředu nejde a přichází lehce o balón.

37
    Kouč Itálie Menichelli si bere oddechový čas.

37
    Stále jsme na útočné polovině, nicméně i přesto si bereme oddechový čas

38
    Hosté to zkoušejí v šesti bez brankáře a tlačí. Následně přicházejí o míč, ale jejich chybu netrestáme.

39
    Italsý brankář musel na chvíli do branky, ale hosté jsou znovu v šeati v poli. Nyní dvakrát dobře zasáhl český gólman.

40
    Bohužel jsme nadějné vedení neudrželu. Půl minuty před koncem se trefuje GABRIEL LIMA.

40
    Tak nakonec dostáváme dvě vteřiny před koncem rozdílovou trefu. Po našem pátém faulu se ke střele znovu dostává GABRIEL LIMA a díky teči rozhoduje o vítězství Itálie.

V kladenské hale jsme viděli velmi hezké utkání, ve kterém nakonec náš tým prohrává. V druhém poločase sice otočil výsledek, jenže v závěru inkasoval dvakrát během minuty, a proto prohrává. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. (19:45:11)