75:54 (18:17, 17:8, 21:16)
ERA Basketball Nymburk
Neděle 13.01.2013, 14:00 • Basket Hall, Krasnodar • VTB liga

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (15:35:37)

Nymburk se v tomto utkání potýkal se střeleckou nemohoucností a poté, co ani v jedné třetině nedokázal svého soupeře přehrát, zaslouženě v tomto utkání prohrává.

Domácím se dnes dařilo téměř vše, od dobrého útoku, po skvěle zorganizovanou obranu.

Skončilo dnešní utkání, ve kterém se český tým ČEZ Nymburk musí vypořádat s debaklem na palubovce Lokomotivu Kubáň v poměru 54:75!

40:00
    Konec zápasu. (75:54)

39:30
    Dva body ze tří trestných hodů pro Nymburk, kosmetická úprava skóre. (75:54) (75:54)

39:09
    Maxim Grigorjev se prosazuje zpod koše a zvyšuje vedení domácího týmu. (75:52) (75:52)

38:49
    Domácí ale kontrují stejným způsobem. (73:52) (73:52)

38:26
    Pěkný protiútok Nymburka. (71:51) (71:51)

38:03
    Dva body domácích, o osudu zápasu je již rozhodnuto. (71:48) (71:48)

37:49
    Naymick fauluje pod košem domácích, míč mají domácí. (69:48)

36:49
    Další nepřesný pokus za tři body hostů, tentokrát se z levé strany netrefil Lukáš Palyza. (69:48) (69:48)

35:36
    Naymick zakončuje rychlý protiútok dvoubodovým košem. (69:48) (69:48)

34:21
    Oba trestné hody domácí proměňují. (69:46) (69:46)

34:12
    Další přesná trefa Browna, domácí vedou již o jedenadvacet bodů! (67:46) (67:46)

33:09
    Welsh se ze střední vzdálenosti trefuje za dva body. (65:46) (65:46)

32:51
    Derrick Brown smečuje do koše. (65:44) (65:44)

32:22
    Ovšem na palubovce řádí domácí Savrasenko, další dva body pro Kubáň. (63:44) (63:44)

32:04
    Po dlouhé době se hostům podařilo přehrát obranu domácích, na konci akce je dvoubodvý koš Welshe. (61:44) (61:44)

31:39
    Ale domácí "obr" Savrasenko je k nezastavení, jeho koš za dva body jen umocňuje debakl hostů. (61:42) (61:42)

31:12
    Nymburk dává jeden trestný hod ze dvou a snižuje na sedmnáctibodový rozdíl. (59:42) (59:42)

30:41
    Kalnetis dává. (59:41) (59:41)

30:41
    Kalnetis prochází obranou Nymburka a navíc byl faulován, jeho koš platí a bude mít výhodu jednoho trestného hodu. (58:41) (58:41)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (56:41)

Ale ani Nymburk nedává koš, do poslední čtvrtiny půjdou hosté s patnáctibodovou ztrátou.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (56:41)

29:12
    Domácí nestihli zakončit ve vymezeném čase, k míči se dostávají hosté. (56:41) (56:41)

28:51
    Nymburk se marně snaží o překonání dobré defenzivy domácích. (56:41) (56:41)

27:54
    Domácí si vědí rady, Savrasenko dává za dav body. (56:41) (56:41)

27:31
    Rančík podklouzl pod košem domácích, Nymburk ztrácí míč. (54:31) (54:41)

27:10
    Další faul hostů, domácí proměňují Bykovem jeden ze dvou trestných hodů. (54:31) (54:41)

26:58
    Vzápětí fauluje i pod druhém košem Savrasenko, Welsh zahrává dva trestné hody. Nakonec proměňuje pouze jeden. (53:41) (53:41)

26:42
    Nečas zaváhal při obranném zákroku, domácí dávají dva body a navíc mají výhodu jednoho trestného hodu. (52:40) (52:40)

26:19
    Další dva body pro Nymburk, rázem se náskok domácích snížil na deset bodů. (50:40) (50:40)

26:02
    Michael Efbehria vzápětí dává za dva body a snižuje ztrátu Nymburka. (50:38) (50:38)

25:51
    Tak konečně, Lukáš Palyza se trefuje za tři body. (50:36) (50:36)

25:36
    To neplatí pro domácí tým, Alexej Savrasenko proměňuje svůj pokus se signálem za tři body. (50:33) (50:33)

25:12
    Hostům se nedaří střelba, další pokus o tři body nepřesný. (47:33) (47:33)

24:32
    Derrick Brown proměňuje rychlý protiútok a domácí vedou již o čtrnáct bodů. Lavička hostů reaguje oddechovým časem. (47:33) (47:33)

24:10
    Nicméně pro tuto chvíli Mariče nahradí Savrasenko. (45:33) (45:33)

24:05
    Ale Marič se při tomto bloku zřejmě zranil a těžce se zvedá z palubovky. V utkání ale pokračuje. (45:33) (45:33)

24:01
    Rančík zablokován pod košem Kubáně Maričem, domácí mohou zaútočit. (45:33) (45:33)

23:49
    Ale domácí kontrují další skvělou trojkou. (45:33) (45:33)

23:19
    Následně i Rančík dává za dva body. (42:33) (42:33)

22:59
    Palyza snižuje. (42:31) (42:31)

22:36
    Následně ale Simas Jasaitis dává tříbodový pokus a domácí vedou již o třináct bodů. (42:29) (42:29)

22:05
    Naštěstí pro Nymburk, Welsh se trefuje se střední vzdálenosti za dva body. (39:29) (39:29)

21:39
    A vzápětí i Derrick Brown proměňuje svůj pokus v další dva body. (39:27) (39:27)

21:26
    Mantas Kalnietis dává první koš dommácích v této čtvrtině. (37:27) (37:27)

20:45
    První dva body zaznamenávají hosté. (35:27) (35:27)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (35:25)

Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí čtvrtina začne přibližně v 14:55 hodin. (35:25)

Druhá čtvrtina se Nymburku vůbec nepovedla a pouze osm bodů zaznamenaných v této části znamená, že náskok domácích narostl již na deset bodů. (35:25)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (35:25)

19:57
    Ale poslední slovo má nakonec přece jen domácí tým, Bykov dává koš za dva body a domácí půjdou do šaten s desetibodovým náskokem. (35:25) (35:25)

19:34
    Petr Benda dává ze střední vzádlenosti koš za dva body. (33:25) (33:25)

19:21
    Marič proměňuje jeden ze dvou trestných hodů, náskok domácích je desetibodový. (33:23) (33:23)

18:58
    Dobrá hra Welshe, který bere míč domácím při rozehrávce a nakonec i dává koš. (32:23) (32:23)

18:35
    Až nyní se mění skóre, Kubáň proměňuje dva trestné hody a vede již o jedenáct bodů. (32:21) (32:21)

17:12
    Palyzův střelecký pokus za dva body také nepřesný. (30:21) (30:21)

16:48
    Naštěstí pro hosty, ani domácím se nyní v zakončení příliš nedaří. (30:21) (30:21)

16:02
    Výtečný blok domácích, další neúspěšný útok hostů. (30:21) (30:21)

15:43
    Další neúspěšný střelecký pokus hostů, navíc se ani Naymickovi nedaří doskočit míč, domácí jdou do útoku. (30:21) (30:21)

15:30
    Lavička Nymburku si bere další oddechový čas. (30:21)

14:26
    Alexej Savrasenko dává za dva body. (30:21) (30:21)

14:06
    Další chyba v rozehrávce hostů, kterou domácí trestají úspěšným dvoubodovým košem. (28:21) (28:21)

13:58
    Vzápětí ale Zubkov po faulu Palyzy dává oba trestné hody. (26:21) (26:21)

13:26
    Lukáš Palyza proměňuje oba trestné hody, Nymburk snižuje vedení domácích na tři body. (24:21) (24:21)

13:19
    Ale ani Kubáň nedává koš. (24:19) (24:19)

13:02
    Neúspěšný střelecký pokus hostů, do útoku postupují domácí. (24:19) (24:19)

12:14
    Další úspěšný tříbodový pokus, domácí odskakují ve vedení, lavička Nymburka si bere oddechový čas. (24:19) (24:19)

11:24
    Domácí ale kontrují úspěšným tříbodovým pokusem. (21:19) (21:19)

10:54
    Welsh dává za dva body, Nymburk opět ve vedení! (18:19) (18:19)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (18:17)

První čtvrtinu vyhrál domácí tým 18:17, za malý okamžik začne druhá čtvrtina.

10:00
    První čtvrtina skončila. (18:17)

08:49
    Vzápětí se ale trefuje i Marič, domácí jsou opět ve vedení. (18:17) (18:17)

07:12
    Taylor proměňuje oba trestné hody, Nymburk opět ve vedení. (16:17) (16:17)

06:49
    Rychlý kontr domácích po chybě v rozehrávce Nymburka zakončují domácí košem. (16:15) (16:15)

06:13
    Jedním proměněnm trestným hodem jdou hosté do vedení. (14:15) (14:15)

05:49
    Nymburk ale drží krok s domácím týmem, další úspěšný dvoubodový pokus (14:14) (14:14)

05:21
    Vzápětí ale další obranný faul pod vlastním košem, domácí proměňují oba trestné hody. (14:12) (14:12)

05:11
    Rančík proměňuje svůj dvoubodový pokus, vyrovnáno. (12:12) (12:12)

04:49
    Dva trestné hody po faulu Welshe domácí proměňují a jdou opět do vedení. (12:10) (12:10)

04:39
    Úspěšný tříbodový pokus Nymburka, je opět vyrovnáno. (10:10) (10:10)

04:18
    Jasaitis zvyšuje vedení domácích. (10:7) (10:7)

03:45
    Jeden trestný hod domácí proměňují. (8:7) (8:7)

03:25
    Domácí využívají oba trestné hody, vyrovnáno. (7:7) (7:7)

01:34
    Benda dostává hosty do vedení! (5:7) (5:7)

01:24
    Ale i Nymburk proměňuje svůj tříbodový pokus. (5:5) (5:5)

00:54
    První trojka v utkání, domácí jdou do vedení. (5:2) (5:2)

00:34
    Domácí z rychlého protiútoku vyrovnávnají. (2:2) (2:2)

00:23
    Nymurk vstupuje lépe do utkání. (0:2) (0:2)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:2)

Utkání začne každým okamžikem.

Lokomotiv Kubáň Krasnodar: Calathes, Baron Jr., Marič, Zubkov, Bykov

ČEZ Nymburk: Welsh, Naymick, Taylor, Nečas, Rančík

Rozhodčí: Večerskis (LTU), Čajkovskij (RUS), Syrytsa (BEL). (24:19)

Po skvělém eurocupovém vítězství nad španělským Bilbaem čeká český basketbalový klub ČEZ Nymburk další velmi těžký soupeř, a to opět na palubovce soupeře. Tentokrát se Nymburk vydá do Ruska, kde mu bude chtít překvapivou porážku oplatit tým Lokomotiv Kubáň Krasnodar. Vše v rámci jedenáctého kola evropské baksetbalové soutěže VTB Promo Cup 2012/2013.

Nymburk dokázal v prvním vzájemném zápase na vlastní palubovce vyhrát rozdílem sedmi bodů, 81:74, ačkoliv po prvním poločase prohrával o pět bodů. Výtečnou třetí čtvrtinou, kterou Nymburk vyhrál 31:13, však skóre otočil a nakonec zápas dovedl do vítězného konce.

Nymburk, který trápí rozsáhlá marodka, jde do utkání z osmé pozice desetičlenné skupiny B, když v dosud odehraných deseti utkáních čtyřikrát zvítězil a šestkrát prohrál.

Lokomotiv je nyní na čtvrtém místě téže skupiny VTB ligy se šesti výhrami z deseti zápasů a s šestnácti body. V posledním zápase sehrál vyrovnanou partii se Žalgirisem a prohrál o pouhých 7 bodů na hřišti Kaunasu. Předtím zvládl porazit eurocupového soupeře Nymburku VEF Rigu o pět bodů.

Trenér ČEZ Nymburk Ronen Ginzburg pro klubový web před utkáním mj. uvedl:

"My nikdy nemáme problém se sebevědomím. Víme, že máme dobrý kádr a že jsem schopni hrát s top týmy. Kubáň je ale ohromně silný tým. Proti nám je fakt, že hrajeme venku, že hrajeme proti tak silnému týmu a bohužel v tuto chvíli nevím, zda budu mít k dispozici alespoň 7 hráčů, protože máme hodně zraněných...
    ... určitě nebude hrát Tweedy Carter, který měl problém s vízem do Ruska, Miljan Pavkovič je nemocný a pravděpodobně nenastoupí. Pomikálek, mimochodem podle mě jeden z našich nejlepších hráčů v zápase s Bilbaem, je zraněný a nevypadá to vůbec dobře. Rado Rančík má také zdravotní problémy a není jisté, zda bude moct hrát. Nový hráč Mike s námi absolvoval zatím jen jeden trénink, takže u něj je také otazník. Až po sobotním tréninku uvidíme, kolik hráčů vůbec dáme dohromady. Takže v tuto chvíli od zápasu Kubání neočekávám vůbec nic a budu rád, když budeme schopni odehrát důstojný zápas."

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.