Rufin – Berdych 0:3 (kon.) | Lopez – Štěpánek 0:3 (kon.)
2 2 4
Tomáš Berdych
3
6 6 6
Středa 16.01.2013, 02:59 • Rod Laver Aréna, Melbourne, Austrálie • Australian Open - muži - Australian Open (tvrdý povrch)

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (05:07:01)

Do třetího kola tak postupuje český hráč Tomáš Berdych. V něm se utká buď s Rakušanem Melzerem, nebo Španělem Bautistou-AGutem, se kterým letos prohrál v Čennaí. Pokud se českému tenistovi bude dařit hra tak, jak se mu dařila v prvních dvou setech, není třeba se ani jednoho z případných soupeřů obávat.

Guillaume Rufin dnes marně hledal zbraň na skvěle hrajícího protivníka. Až ve třetím setu se zdálo, že razantní a přesné údery trochu "rozbily" strojově přesnou hru Tomáše Berdycha. Nicméně, Francouz v důležitých okamžicích chyboval a dával tak svému soupeři šanci na "návrat" do utkání. A tu český tenista využil beze zbytku.

Dnešní utkání je u konce a skončilo tak, jak všichni předpokládali, tedy vítězstvím a zaslouženým postupem světového hráče číslo šest a pátého nasazeného Tomáš BERDYCHA, který dnes svého soupeře přehrál po setech 6:2, 6:2 a 6:4 a postupil do třetího kola úvodního grandslamu sezóny.

Konec zápasu

4:6
    Eso! Tomáš Berdych končí mistrovsky tento zápas a dnes poráží svého soupeře hladce ve třech setech.

40-A
    Mečbol Tomáš Berdych! Soupeř trefuje pouze do sítě a přesně po dvou hodinách hry si český tenista vypracovává první mečbol!

40-40
    Guillaume Rufin netrefuje dobře return a posílá míček daleko do autu, to bylo uspěchané. Shoda.

40-30
    Dvojchyba Tomáš Berdych! Brejkbol Guillaume Rufin.

30-30
    No, další aut z rakety Tomáše Berdycha, další nevynucená chyba, tímto se český hráč připravuje o důležité míčky!

15-30
    Nepřesně trefený forhend, míček končí daleko v autu, Guillaume Rufin ještě dramatizuje tento gem.

0-30
    Ano, přesný křižný forhend, dva míčky dělí českého tenistu od vítězství v tomto utkání a postupu do dalšího kola!

0-15
    Eso Tomáš Berdych - 184 km/h.

4:5
    Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.

4:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:5
    Je to tady! Rufin kazí čopovaný stopvolej a Berdych jde do vedení na 5:4! Při dalším gemu bude podávat na vítězství v tomto utkání.

40-A
    Brejkbol pro Tomáše Berdycha, to nebyl jednoduchý forhend!

40-40
    Další nevynucená chyba francouzského tenisty, shoda.

40-30
    Eso Guillaume Rufin.

30-30
    Guillaume Rufin si ale pomohl skvělým servisem.

15-30
    To je ono, agresivně od prvního míčku, Guillaume Rufin kazí a Tomáš Berdych jde do vedení v tomto devátém gemu.

15-15
    Dvojchyba Guillaume Rufin.

15-0
    Těsný aut za základní čáru.

4:4
    Čistá hra, Tomáš Berdych srovnává stav ve třetím setu.

0-40
    Vzápětí další bod z podání, Berdych dominuje v tomto gemu při svém servisu.

4:3
    Špatně trefený bekhend, po němž míček letí hodně vedle kurtu, Guillaume Rufin si podržel svůj servis a drží krok se svým soupeřem v tomto setu.

A-40
    Eso Guillaume Rufin - 201 km/h, další gembol.

40-40
    Shoda, rámem rakety trefený míček Rufina končí mimo kurt.

A-40
    Dobře umístěný return, ale příliš dlouhý, Guillaume Rufin má gembol.

40-40
    Nicméně míček z rakety Berdycha vzpětí končí v síti, shoda.

40-A
    Senzační prohoz Tomáše Berdycha, Guillaume Rufin po náběhu na síť neměl šanci, brejkbol pro českého tenistu!

40-40
    Výborný return Tomáše Berdycha z druhého servisu soupeře, shoda.

40-30
    Bod z podání, Guillaume Rufin má gembol.

30-30

15-30
    Guillaume Rufin zlepšil i pohyb po kurtu, již několikrát během této výměny se zdálo, že míček z rakety Tomáše Berdycha je vítězný, ale soupeř ho vždy doběhl.

15-15
    Následně ale přesný return Berdycha, je srovnáno.

15-0
    Guillaume Rufin se po dobrém prvním servisu vydává na síť a trefuje přesně růžek kurtu.

3:3
    Bodem z podání končí český tenista tento gem a srovnává stav na 3:3.

15-40
    Eso Tomáš Berdych - 203km/h a dva gemboly.

15-30
    Dobrý náběh na síť a milimetrově přesný forhend, to by mohlo Tomáše Berdycha znovu "nastartovat"!

15-15

15-0
    Je to jasné, Tomáš Berdych vypadl z tempa, Guillaume Rufin získává další míček na svou stranu.

3:2

3:2

3:2
    Vzápětí další nevynucená chyba, soupeř potvrzuje brejk a Guillaume Rufin jde do vedení ve třetím setu na 3:2.

40-30
    Tomáš dal hlasitě najevo, jak se mu nelíbí úder, kterým poslal míček za základní čáru.

30-30
    Guillaume Rufin uspěchal útok a zahrává aut.

30-15
    Strojová hra Tomáše Berdycha se na okamžik zadrhla, míček v síti.

15-15
    Eso Guillaume Rufin - 193 km/h.

0-15
    Přesný forhend z rakety Tomáše Berdycha.

2:2
    Zkrácený míček sice Berdych dobíhá, ale u země trefený úder posílá míček pouze do sítě, první brejk francouzského tenisty v utkání!

40-30
    Bodem z podání odvrací český tenista první brejkbol soupeře, tomu však zbývá ještě jeden.

40-15
    Nevynucená chyba Berdycha, Guillaume Rufin má dva brejkboly!

30-15
    Bod z druhého podání, český tenista snižuje stav v tomto gemu při svém podání.

30-0
    První dvojchyba Tomáš Berdycha.

15-0
    Těžký volej v záklonu posílá Tomáš Berdych do sítě, škoda.

1:2

1:2

1:2
    Skvělý return, Tomáš Berdych si opět tento úder pečlivě naplánoval, Guillaume Rufin se po míčku ani nenatahoval a opět přichází o svůj servis.

30-40
    Esem odvrací Guillaume Rufin první z nich.

15-40
    Dvojchyba, Berdych má dva brejbkoly!

15-30
    Aut, Rufin nezvládá úder zahraný pod nohy.

15-15
    Dobře připravený úder, Rufin však kazí, míček končí v síti.

15-0
    Rufin dává eso ze svého druhého servisu, výborně trefený míček!

1:1
    Eso, Tomáš Berdych vyrovnává stav ve třetím setu.

0-40
    Bodem z podání získává nasazená "pětka" tři gemboly.

0-30
    Přesné údery českého hráče donutily soupeře k chybě.

0-15
    Esem vstupuje Tomáš Berdych do druhého gemu třetího setu.

1:0
    Čistá hra Rufin.

40-0
    Bod z podání, Rufin má tři gemboly.

30-0
    Špatně trefený bekhend, Berdych posílá míček daleko do autu.

15-0
    Esem vstupuje Rufin do třetího setu.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Guillaume Rufin.

0:0
    Následuje přestávka.

2:6
    Bodem z podání a čistou hrou končí po devětatřiceti minutách (první set trval také třicetdevět minut) Tomáš Berdych druhý set a ujímá se vedení 2:0 na sety.

0-40
    Těžký volej ze vzduchu Berdych zvládl, jsou z toho tři setboly!

0-30
    Přesně trefený nabíhaný forhend, Rufin posílá míček daleko do autu.

0-15
    Dva výtečné bekhendy Berdycha za sebou donutily soupeře k chybě, ten zahrává pouze do sítě.

2:5
    Konec přestávky, na vítězství v tomto setu bude podávat Tomáš Berdych.

2:5

2:5
    Berdych posílá míček těsně za základní čáru, což potvrzuje i jestřábí oko, tento gem končí.

A-40
    Rufin riskuje, zatím mu to vychází, gembol pro Francouze.

40-40
    Milimetrový prohoz přesně na základní čáru z rakety českého tenisty, shoda.

A-40
    Dobře připravený míček po dobrém prvním servisu pro Rufina, ten zahrává do levého rohu, gembol.

40-40
    Přesné údery Tomáše Berdycha donutily soupeře k chybě, další shoda.

A-40
    Rufin se trochu zlepšil na servisu, bodem z podání vybojoval další gembol.

40-40
    Skvělým returnem vybojoval Berdych shodu.

A-40
    Do třetice bod z podání, Tomáš Berdych "přeběhl" míček a "plážově" zahraný míček končí v síti, gembol Rufin.

40-40
    I druhý setbol odvrácen bodem z podání, Tomáš Berdych zřejmě trefil míček rámem rakety. Shoda.

30-40
    První setbol Rufin odvrací bodem z podání.

15-40
    A jsou tu dva setboly pro Tomáše Berdycha při soupeřovo podání!

15-30
    Další štěstí pro českého tenistu, páska mění směr míčku, ten dopadá těsně za síť, Berdych se gestem omlouvá.

15-15
    To již nešlo, Berdych ještě vystihl směr smeče svého soupeře, ale nebyla síla na přehození míčku na druhou stranu.

0-15
    Dvojchybou vstupuje Rufin do sedmého gemu.

1:5
    Jaj, to bylo něco! Berdych v tězké obraně posílá míček na lajnu, soupeř trefuje pouze síť, ač měl odkrytý skoro celý dvorec!

40-A
    Výtečný servis ven z kurtu, následně pokažený obranný bekhend Rufina znamená, že soupeř má gembol.

40-40
    Hodně přiriskovaný druhý servis do středu kurtu, to Rufin nečekal! Shoda.

40-30
    No vida, Rufin si vypracoval první brejkbol v utkání!

30-30
    Dalším bodem z podání Berdych vyrovnává.

30-15
    Bod z podání, Tomáš Berdych snižuje.

30-0
    Po dlouhé době si vítězný míček připravil i Rufin, výtečně zvládnutá výměna ze strany Francouze.

15-0
    Aut z rakety českého tenisty, který se domníval, že již míček z rakety Rufina skončil za základní čárou, ale nebylo tomu tak.

1:4

1:4

1:4
    Bod z podání, první bod pro Guillaume Rufina, který snižuje ve druhém setu na 1:4.

40-15
    Aut z rakety českého tenisty, dva gemboly Rufin.

30-15
    Bod z podání, míček letěl rychlostí 201 km/h!

15-15
    Dvojchyba, Berdych srovnává stav v tomto gemu.

15-0
    Těsný aut českého tenisty.

0:4
    Perfektní výměna po servisu ven z kurtu, Berdych jde do vedení na 4:0!

30-40
    Bod z podání, výborně, český tenista si nyní hodně pomohl svým skvělým servisem a je z toho gembol.

30-30
    Eso - 183 km/h, je srovnáno.

30-15

30-0
    Další chyba Tomáše Berdycha, který byl od úvodního míčku v defenzivě.

15-0
    Berdych nyní na síti netrefil prohoz soupeře.

0:3

0:3

0:3
    Výtečně, podruhé v tomto setu bere Berdych servis Rufinovi, ten je v útlumu, Tomáš naopak předvádí přesnou, doslova strojovou hru, na kterou soupeř nestačí.

15-40
    Fantastický křižný prohoz Berdycha, Rufin snad poprvé na síti neúspěšný! Dva brejkboly!

15-30
    Pod nohy returnuje Tomáš Berdych, soupeř vrací jen do autu.

15-15
    Dvojchyba Rufin.

15-0
    Rámem rakety trefený míček končí daleko v autu, první fiftýn pro Francouze.

0:2
    Z podřepu trefuje Berdych další skvělý míček a jde do vedení na 2:0 ve druhém setu!

15-40
    Tomáš Berdych úspěšný na síti, přesný forhend, Rufin začíná mít s hrou světové šestky potíže.

15-30
    Míček získává Rufin.

0-30

0-15
    Skvělý první seris ven z kurtu.

0:1
    Exelentní! Berdych bere svému soupeři v úvodu druhého setu jeho servis a jde do vedení! Výměna stran.

30-40
    Do stejného místa posílá Berdych svůj return z drhého servisu soupeře. Brejkbol!

30-30
    Výborný křižný forhend Tomáš Berdycha přesně na lajnu, což ještě potvrzuje jestřábí oko, které si "bere" Rufin.

30-15
    Pátá nevynucená chyba českého tenisty, který trefuje síť.

15-15
    Devatenáctá nevynucená chyba Rufina v utkání. Berdych zatím takto chyboval pouze čtyřikrát!

15-0
    Výtečný forhend Rufina po čáře.

0:0

0:0

2:6
    Esem končí Tomáš Berdych první set, který získává ve svůj prospěch v poměru 6:2! Výborná hra českého tenisty.

0-40
    Tři setboly, Rufin trefuje pouze do autu!

0-30
    Bod z podání, Tomáš Berdych směřuje k vítězství v prvním setu.

0-15
    Výborný první servis ven z kurtu, ještě lepší těžký míček ze sítě.

2:5

2:5

2:5
    Ano, agresivita na soupeře platí, skvělý forhend, náběh na síť a Rufin trefuje pouze do sítě, podruhé ztrácí Francouz svůj servis!

30-40
    Brejkbol, Rufin zahrává pouze do sítě.

30-30
    Dlouho připravovaný forhend Berdycha končí v autu, je srovnáno.

15-30
    Bod z podání, první fiftýn pro Rufina.

0-30
    Páska hodně pomohla Berdychovi, úplně změnila směr míčku, který dopadá do pravé strany, těsně za síť.

0-15
    Vysoký forhend netrefuje Rufin tak, jak by bylo zapotřebí.

2:4
    Tomáš Berdych po náběhu na síť přinutil soupeře k chybě, ten zahrává pouze do sítě, čtvrtý bod pro českého tenistu v prvním setu.

15-40
    Rufin trefuje těsný aut, Berdych vybojoval dva gemboly.

15-30
    První chyba Rufina po náběhu na síť, bekhendová smeč končí v síti.

15-15

15-0
    Na síti Berdych zatím není úspěšný, i nyní dává do autu.

2:3

2:3

2:3
    Na síti je Rufin zatím stoprocentní, využívá druhý gembol a snižuje na 2:3.

40-30
    Dvojchyba, Rufin servíruje ve stylu "buď - anebo".

40-15
    Bod z podání, dva gemboly pro francouzského tenistu.

30-15
    Eso Rufin - 179 km/h.

15-15
    Bod z podání, Rufin srovnává "krok".

0-15
    Rufin trefuje míček za základní čáru, první fiftýn v pátém gemu pro Berdycha.

1:3
    Rufin kazí, třetí bod pro Tomáše Berdycha.

30-40

15-40
    Do třetice, Tomáš Berdych si skvělým servisem vypracoval dva gemboly.

15-30
    Totéž i nyní, výborný první servis českého tenisty.

15-15
    Bod z prvního servisu.

15-0
    Berdych chybuje na síti, křižný volej končí těsně v autu.

1:2

1:2

1:2
    Jasná výměna, Rufin je výborný na servisu, získává první bod v tomto utkání a snižuje na 1:2.

40-15
    Opět výtečný servis Francouze, dva gemboly.

30-15
    Přesný forhend českého tenisty k lajně, Guillaume Rufin v defenzivě zahrává mimo kurt.

30-0
    Další bod z podání Rufina.

15-0

0:2
    Tomáš Berdych přiriskoval svůj druhý servis a boduje, získává druhý bod, potvrzuje brejk z prvního gemu a vede 2:0!

40-A
    Berdych si opět pomáhá výborným servisem, bod z podání, gembol číslo dvě.

40-40
    Výborným tlakem na síti získává Rufin míček ve svůj prospěch a je z toho shoda.

30-40
    Bodem z podání si český tenista vypracoval gembol.

30-30
    Jako by se Berdych zalekl soupeře, který naběhl na síť a kazí úder ze základní čáry.

15-30
    Rufin ale opět trefuje síťku.

15-15
    Teď nevzládl čopovaný bekhend soupeře na síti Tomáš Berdych.

0-15
    Nevynucená chyba Rufin, míček končí v síťce.

0:1
    Nyní se na servisu můře soupeři představit český hráč.

0:1
    Excelentní return z druhého servisu soupeře, Tomáš si počkal a obouručným bekhendem posílá míček přesně po lajně!

40-A
    Bude to dnes o dlouhých výměnách, Rufin chybuje, brejkbol číslo sedm.

40-40
    Dvojchyba Rufin, shoda.

A-40
    Bod z podání, gembol Rufin.

40-40
    Ale soupeř si pomáhá svým servisem, po kterém dostává svého protivníka pod tlak.

40-A
    Výtečný tenis českého hráče, jeden skvělý úder za druhým, Rufin chybuje a je z toho brejkbol číslo šest.

40-40
    Hodně mimo kurt nyní zahrává Rufin, který "do toho" neskutečně řeže. Shoda.

A-40
    Další bod z podání, gembol Rufin.

40-40
    Bod z podání, Rufin se začal trefovat do servisu, shoda.

40-A
    Výborná poziční hra Tomáše Berdycha s přesnými údery, brejkbol číslo pět.

40-40
    Shoda, bod z podání.

40-A
    Berdych si pomohl čopovaným forhendem a následným přesným forhendem do levého rohu, brejkbol č. 4.

40-40
    Podruhé v řadě zahrává český tenista pouze do sítě, shoda. Tři brejkboly zůstaly nevyužity.

30-40
    I druhý brejkbol Rufin odvrací, trpělivou hrou od základní čáry donutil soupeře k chybě.

15-40
    Poprvé se Rufin trefuje do prvního servisu a hned je z toho těžký return soupeře a následná smeč ze sítě.

0-40
    Výborně Berdych, přesný forhend do pravého rohu, tři brejkboly.

0-30
    Vzápětí dvojchyba, to není dobrý vstup Rufina.

0-15
    První fiftýn pro Berdycha, soupeř zahrává pouze do sítě.

0:0
    Guillaume Rufin vstupuje do dnešního utkání na servisu.

0:0

Vítejte u on-line přenosu tenisového utkání 2. kola Australian Open, prvního grandslamu sezóny, v němž se v rámci dvouhry mužů utká šestý nejlepší světový hráč Tomáš Berdych s Guillaume Rufinem z Francie, kterému v pořadí ATP patří 92. příčka.

Česká tenisová jednička v prvním kole Australian Open přehrála Američana Michaela Russella. Jak uvádí server tenisportal.cz, sedmadvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí měl dlouho problém dostat se do rytmu, který mu bortil především silný nárazový vítr, ale i dobrá soupeřova obrana. První set Berdych po dvou brejcích vyhrál 6-3, ve druhém ale musel vývoj otáčet. Nepříznivý stav 2-4 se mu podařilo otočit na 7-5, a i když ve třetím dějství ztratil vedení 3-0, drama nepřipustil. V posledním gamu odvrátil čtyři brejkboly a nakonec vyhrál 6-3 7-5 6-3.

"Větrno tu bývá často a ten vítr byl dost nárazový, to na ten můj nadhoz není příjemný. S tím jsem se možná trošku pral," připustil Berdych, který srovnal vydařený vstup do turnaje s loňským ročníkem, kdy vyřadil Španěla Alberta Ramose ve čtyřech setech.

"Ne že bych se tehdy trápil, ale byly to čtyři sety. Letos to byly tři, možná víc vyrovnanější, ale měl jsem to pořád ve vlastních rukách a pod kontrolou. Škoda ztracenýho podání ve třetím setu, bylo by to, myslím, jinak úplně bez problémů," řekl Berdych, který v novém roce nastupuje zatím v oblečení bez značky. V Melbourne by měl představit nového sponzora, kterým by podle specializovaných serverů měla být společnost H&M.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.