Rufin – Berdych 0:3 (kon.) | Lopez – Štěpánek 0:3 (kon.)
3 4 6 6 5
Janko Tipsarević
3
6 6 3 4 7
sk Středa 16.01.2013, 08:44 • Court 2 • Australian Open - muži - Australian Open (tvrdý povrch)

Do zápasu lepšie naskočil Tipsarević, ktorý v prvom aj v druhom sete dokázal raz prelomiť podanie súpera a ujal sa tak vedenia 2:0. Aj do tretieho dejstva vstúpil lepšie Srb, ktorý hneď v úvode zobral Slovákovi servis. Lacko sa ale nevzdal a vzápätí sa postaral o re-break. Za stavu 3:2 na gemy sa rodák z Piešťan opäť dočkal a zobral súperovi servis, čo sa ukázalo ako rozhodujúce v treťom sete. Štvrté dejstvo bolo vyrovnané. Za stavu 2:2 na gemy však Srb stratil podanie a vďaka tomu Lacko vyrovnal stav na 2:2. O postupujúcom sa rozhodovalo v piatom sete. Tipsarević mal za stavu 2:5 k dispozícii dva mečbaly, ale nepremenil ani jeden. Lacko sa vrátil do zápasu, vyrovnal na 5:5 a bolo opäť všetko otvorené. V infarktovom závere Tipsarević zvládol svoj servis a zdalo sa, že podobne tak učiní aj Lacko. Ten viedol za nepriaznivého stavu 5:6 pri svojom podaní už 40:15, ale ôsmy nasadený hráč turnaja doviedol gem do zhody. Následne si vypracoval tretí mečbal v zápase a po 3 hodinách a 55 minútach ho aj premenil. Do tretieho kola tak postupuje Janko Tipsarević. Slovenský tenista odchádza z Austrálie so vztýčenou hlavou. (12:55:15)

Koniec zápasu

5:7
    Lacko znova riskol útok na sieť a znova ho Tipsarević dokázal prehodiť. Srbský tenista po obrovskej dráme postupuje do ďalšieho kola.

40-A
    Lacko zaútočil na sieť, ale Tipsarević skvelým krížnym forhendom prehadzuje Lukáša. Mečbal na strane Srba.

40-40
    Loptička z rakety slovenského hráča končí v aute. Zhoda.