Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Ufa 1:4 (kon.)
Čerepovec – Novokuzněck 2:1 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 2:3 (po s.n.) | Minsk – Novosibirsk 1:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 17.01.2013, 14:00KHL

Zápas je minulostí, hosté vítězí díky skvěle aplikované taktice v utkání a také lepší produktivitě. Rozhodla branka Svitova ze tři a půl minuty před koncem třetí části. Pro dnešek vše a příště na shledanou. (16:25:54)

60:00

59:16
    Ufa právě vstřelila branku!

SERGEJ ZINOVJEV domácím přidává ještě branku v konci utkání. Domácí jsou naprosto pokořeni. Asistence: Denis Chlystov.

59:08

Do prázdné branky rozhoduje ALEXEJ GLUCHOV! Asistence: Alexandr Svitov.

58:48
    Oddechový čas pro domácí.

58:45
    Domácí odvolávají brankáře!

58:23
    Domácí se snaží o finální nápor, Ufa ale celý zápas výborně brání a nevypadá to na nějakou změnu.

56:20

Důležitá branka před koncem třetiny posílá domácí do kolen! Pěkná individuelní akce ALEXANDRA SVITOVA, který překonává Ahonena! Bez asistence.

54:27
    Hosté teď domácí tým pořádně přitlačili do obranné třetiny, k lepší střele se ale Ufa nedostala.

51:37
    Přesilovka se absolutně nezdařila, hraje se v pěti.

49:37
    Koltsov vyloučen za úder kolenem.

48:41
    Hosté jsou kompletní, dnes jim oslabení fungují dobře. Co bude následovat v rozhodujících chvílích utkání?

47:00
    Přesilovka zatím žádná sláva...

46:41
    Gurkin si jde odsedět svůj trest na trestnou lavici, domácí hrají v přesile.

43:42
    Metallurg právě vstřelil branku!

Domácí ale vyrovnávají stav! Hosté drželi nejhubenější vedení dlouho, teď je ale účet utkání znovu srovnán. Platonov našel DIMITRIJE KAZIJONOVA v dobré střelecké pozici, domácí střelec se poté nemýlí! Asistence: Denis Platonov, Sergej Mozjakin.

41:37
    Domácí kombinují a snaží se prokousávat do větších šancí

40:39
    Birjukov se teatrálně potácí k ledu po střetu s Chlystovem, sudí Bulanov ale prokazuje svou zkušenost a podobné zákroky správně nepíská.

40:01

Hraje se hodně takticky, oba gólmani dnes předvádí skvělý výkon, především hostující Tarkki. Především jeho zákrok proti ráně Tverdovského od modré v rámci druhé třetiny byl exkluzivní. Oba celky čeká ještě tuhá práce, třetí třetina začne cca v 15:49.

40:00

39:39
    Konec třetiny je blízko, hosté nikam nespěchají.

38:50
    Domácí se snaží, hosté ale útoky Metallurgu umě odráží.

37:38
    Tverdovský od modré míjí branku hostů.

36:49
    Mozjakin si nebezpečně najížděl k brance hostů, do zakončení se nedostal.

34:50
    Tarkki fantasticky vyráží Tverdovského ránu od modré!

34:44
    Dalším vyloučeným je Aťušov za držení, přesilovku si nyní zahrají i domácí.

32:47
    Koněv teď dobře pomohl Tarkkimu ke snazšímu zákroku.

31:23
    Kazijonov vyloučen za držení, bude se hrát chvíli ve čtyřech.

30:37
    Stěpanov vyloučen za držení.

28:58
    Bondarev to zkusil od modré, Tarkki vyráží.

27:36
    Oba vyloučení se vrací na led.

26:25
    Mozjakin v obrovské šanci trefuje jen Tarkkiho!

25:36
    Po souboji Saprykina se Zuccarelem jsou oba kohouti vyloučeni za hrubost.

25:00
    Paršin vybojoval puk v útočné třetině, nabil Saprykinovi na modrou čáru, ten ale v nadějné pozici ztrácí puk.

21:50
    Baranka to zkusil od modré, branku netrefil.

20:00
    37 vteřina se bude hrát 4 na 4.

20:00
    Hodgman vyloučen za úmyslné posunutí vlastní branky.

20:01

První třetina je pryč, hosté vedou po brance Koltsova 1:0. Domácí sice vstoupili do třetiny lépe a aktivněji, tempo ale nedokázali udržet. Hosté se pomalu probrali a nakonec třetinu i vyhráli. Druhá třetina začne cca v 14:53.

20:00

18:00
    Hosté v přesilovce ale příliš nepředvedli své schopnosti a třetina se blíží svému konci.

15:30
    Jakubov vyloučen za podražení.

15:15
    Domácím se nedaří založit útok.

13:40
    Hosty vstřelená branka nakopla, Ufa je nyní daleko aktivnější a hokejovější.

11:38

Hosté jdou do vedení! Pihlstrom se obtočil kolem branky a vystřelil z otočky. Před brankou Ahonena vznikl zmatek, kterého využil KIRIL KOLTSOV, jenž trefuje přesně do odkryté branky! Asistence: Antti Pihlstrom.

10:52
    Hosté kompletní.

11:10
    Zinovjev vyloučen za podražení, přesilovka pro domácí.

08:00
    Hosté se dostali k nebezpečné střele ze středu útočného pásma, ta jde těsně vedle levé tyče domácí branky!

06:59
    Hosté pokračují v nastoleném tlaku.

05:50
    Metallurg zakládá útočnou akci z obranné třetiny.

04:31
    Tarkki poprvé musí zasahovat proti nebezpečné akci hostů! Chlystov se Slepyševem unikli do úniku dvou proti jednomu, střela druhého jmenovaného ale míří jen do připraveného gólmana hostů!

03:46

03:20
    Přesilovka se nadále nedaří, Ufa se brání hodně snadno.

02:31
    Hosté ale opakovaně vyhazují puky ze třetiny.

01:46
    Zubarev za hosty vyloučen za sekání.

00:39
    Domácí hned v úvodu tlačí, Ufa se brání v obranné třetině.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen - Birjukov, Antipin, Mišarin, Chabarov, Bernatský, Bondarev, Tverdovský, Grigorenko - Platonov, Kazijonov, Mozjakin - Zuccarelo, Hodgman, Lisin - Kosov, Potěhin, Shenfeld - Jakubov, Michajlov.

Salavat Julajev Ufa: Tarkki - Proškin, Koněv, Gurkin, Baranka, Zubarev, Koltsov, Aťušov, Isangulov - Chlystov, Zinovjev, Slepyšev - Saprykin, Svitov, Paršin - Kajgorodov, Pihlstrom, Mirnov - Stěpanov, Gluchov, Musatov.

Rozhodčí: Bulanov, Karabanov - Zacharenkov, Čubykin.

Kdo získá další body v dnešní důležité bitvě? To sledujte zde na onlajnech...

Na ledě Magnitogorsku se oba soupeři naposledy setkali 26. února 2012, tehdy vyhrál domácí celek v poměru 4:3. Celková bilance z posledních šestnácti vzájemných zápasů hraných v Magnitogorsku hovoří pro domácí tým, který zvítězil devětkrát, hosté sedmkrát.

To Ufa má pozici složitější. Tým je sedmý s čtyřiašedesáti body při skóre 112:117. Tým dosud z dvaceti venkovních utkání vytěžil bodů jednadvacet.

Domácí Magnitogorsk je zatím druhý ve východní konferenci KHL s šestaosmdesáti body a tím pádem s pouze tříbodovou ztrátou na vedoucí Omsk. To při skóre 154:96. Z jednadvaceti domácích zápasů tým vytěžil čtyřicet osm bodů!

Příjemné odpoledne s KHL, dnes nás čeká souboj Magnitogorsku proti Ufě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 44. Kazijonov (Platonov, Mozjakin) - 12. Koltsov (Pihlstrom), 57. Svitov, 60. Gluchov (Svitov), 60. Zinovjev (Chlystov)

Rozhodčí: Bulanov, Karabanov - Zacharenkov, Čubykin