Předvýběr.CZ Florbal MB
10:8 (4:1, 3:5, 3:2)
FBC Liberec
Čtvrtek 17.01.2013, 20:00 • MSH Mladá Boleslav • Livesport Superliga

Již se nic nestalo a toto regionální derby tak končí vítězstvím favorizované Mladé Boleslavi, která zvítězila nad Libercem 10:8. V krásném zápase, ve kterém padlo osmnáct branek se tak radují domácí a připisují si další tři body do tabulky.

Z mé strany je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (22:09:09)

60:00

59:46
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Jenže hra bez brankáře se Liberci tentokrát nepovedla a ONDŘEJ FOJTA vstřelil svou desátou branku a zřejmě rozhodl toto utkání. Bez asistence

59:25
    Liberec právě vstřelil branku!

Je tady snížení na rozdíl jediného gólu, když se z dálky trefil naprosto přesně VOJTĚCH KRUPIČKA. Asistence: Jaroslav Král

59:05
    Koráb se vrhl po míčku a schoval ho, jenže jeho spoluhráči o míček rychle přišli a Liberec tak ještě má šanci.

58:31
    Krupička nedokázal vypálit z první a Koráb se tak stihl přemístit. Hosté hrají přesilovku a navíc i bez brankáře.

58:21
    Hosté rychle odevzdali míček a to z prostého důvodu. Petr Salát seknul soupeře a uvidí za to zbytečné dvě minuty. Toto je ještě jedna jiskřička naděje pro Liberec!

57:40
    Ježek dostal těžkou přihrávku a moc nechybělo a Boleslav by toho využila k zakončení do prázdné brány.

56:42
    Ekl netrefil odkrytou bránku, Prokeš už naskakoval zpět, ale míček naštěstí pro něj skončil mimo jeho brány. Hostující brankář se okamžitě vrací na střídačku.

56:21
    Liberec to zkouší bez brankáře!

56:12
    FBC Liberec si bere oddechový čas.

55:31
    Liberec hodně vytáhl obranu a hned v zárodku napadá hráče Mladé Boleslavi, kteří však zatím závěr utkání kontrolují.

54:17

Nedůrazné bránění Liberce a to dovolilo JOSEFU PLUHAŘOVI ohnat se po neposedném míčku, který trefil bravúrně a poslal ho za záda Prokeše. Asistence: Petr Novotný

53:45
    Kupka velmi nebezpečně vystřelil téměř z poloviny hřiště a míček jen tak prosvištěl kolem spojnice tyče. Skvělou práci odvedl před brankou clonící Vážný.

52:24
    Dnešní utkání sleduje 530 diváků.

51:20
    Bouška vystřelil, ale Prokeš se velmi dobře postavil do rány a míček ho trefil.

50:21

A utkání se nám opět velmi zajimavě dramatizuje. Dvě rychlé přihrávky a následná střela, která Korábovi vypadla a ZDENĚK VÁŽNÝ míček doklepl do sítě. Asistence: Martin Blažek

49:55
    Krupička v dobré pozici trefuje svého spoluhráče Ferdana.

49:22
    Novotný se zmocnil míčku a dobře si ho potáhl směrem do středu hřiště, jenže místo zakončení volil přihrávku a ta byla zablokována.

48:44
    Prokeš se stihl přesunout a vyrazit míček, sice chvilku nevěděl kde ho má, ale svou práci si splnil.

47:48
    Koráb nemusel zasahovat proti střele z levého křídla.

47:12
    Pluhař se ocitl osamocen před bránou Liberce, ale míček za záda Prokeše nedostal.

46:06
    Boleslav ve třetí části vychází z dobře zabezpečené obrany.

45:10

Domácí celou třetí třetinu hráli pozorě z obrany, ale přišla rychlá přihrávka vzduchem od Petra Novotného přesně na florbalku JAROMÍRA EKLA, který posílá Boleslav do dvoubrankového vedení. Asistence: Petr Novotný

44:27
    Martin Blažek hledal spoluhráče, který by mohl zakončovat do prázdé brány, jenže obrana Boleslavi si dala pozor a přihrávku nepovolila.

43:45
    Jaroslav Král byl zastaven nedovoleně a Liberec tak zůstane u míčku.

42:11
    Třetí třetina začala opatrně z obou stran.

40:01

Druhá třetina přinesla až osm branek! Liberec tuto třetinu vyhrál o dva góly a velmi šikovně zamotal vývoj tohoto duelu, rozdíl jediného gólu slibuje zajímavý závěr zápasu. Je potřeba dodat, že si Liberečtí toto snížení jistě zasloužili, protože svou hru velmi zlepšili.

Před třetí třetinou se nám tak toto pohledné utkání velmi dramatizuje a o bodech tak není ani zdaleka rozhodnuto.

40:00

39:54

JAROSLAV KRÁL se šest vteřin před koncem druhé části trefuje od pravého mantinelu přesně k přední tyči. Asistence: David Ježek

19:48
    Blažek vystřelil nepřesně.

38:59
    Každopádně za předchozí faul dostal Lukáš Studený dvouminutový trest a Liberec tak bude hrát přesilovou hru.

38:59
    Radek Valeš dlouho čekal se zakončením, ale na Korába nevyzrál!

38:59
    Koráb vychytal Marka v samostatném úniku, ale byl faulován a hosté dostávají k dispozici trestné střílení!

38:44
    Liberec se okamžitě pokusil o odpověď, ale neúspěšně.

38:14

Jenže domácí opět odskakují a my máme dalšího dvougólového střelce. Dlouhá přihrávku přes celé hřiště na volného ONDŘEJE FOJTU, který výtečně zpracoval míček a překonává Prokeše. Asitence: Petr Salát

37:25

Tak pozor, máme to již pouze o jedinou branku! TOMÁŠ MAREK na nic nečekal a rychlým rozehraním volného úderu potrestal nepozornost Mladé Boleslavi. Bez asistence

37:07
    Marek vypálil, ale jeho střelu přizvedl Studený a ta tak letěla vysoko nad.

35:29
    Domácí dostali možnost volného úderu a všech pět hráčů Liberce zakleklo před bránu a pomáhalo Prokešovi. Nikdo z hráčů BILLY BOY nenašel skulinku v postavení soupeřů a tak tato standartní situace vyšuměla do ztracena.

34:39
    Vážný dobře vystřelil a jeho pokus nebyl vůbec špatný, protože Korábovi clonilo několik hráčů.

32:50
    Hodně se nám přiostřuje, ale rozhodčí zatím nechávají hru pokračovat bez přerušení.

31:39
    Dobrá střela Marka od mantinelu. Koráb i přes zakrytý výhled chytá.

31:31
    Liberec hodně ožil a nyní jsou to právě Liberečtí, kteří diktují tempo hry.

30:12

Liberec se přece jenom dočkal a nyní prohrává pouze o dvě branky. Rychlým příklepem se z velké dálky přesně trefil DAVID JEŽEK. Asistence: Vojtěch Krupička

29:44
    Blažek se šikovně prodral kolem Saláta a trefil již třetí tyčku Liberce v této třetině.

27:05
    Ve druhé třetině jsme viděli za sedm minut již čtyři branky a týmy stále hrají velmi aktivně.

26:17

S brankami se nám roztrhl pytel. U mantinelu se s míčkem otočil MARTIN BLAŽEK a jediné co mohl bylo zkusit vystřelit. Jeho střelecký pokus překvapil Korába natolik, že ho domácí brankář musel lovit ze sítě. Asistence: David Derka

25:19

Tak toto musí Liberec mrzet, hosté se dostávali do tempa, ale na druhé straně přišel trest. Několik rychlých přihrávek zajistilo rychlý přechod do útočné třetiny a ONDŘEJ FOJTA měl i trochu štěstí, když se k němu odrazila jeho první nepovedá střela. Asistence: Petr Salát

24:27
    Dvakrát zazvonila horní tyčka za Korábem, který si nyní hodně oddechl!

23:05

VOJTĚCH KRUPIČKA zůstal naprosto osamocený ve středu hřiště a poté co dostal rychlou přihrávku od Radka Valeše rychlou střelou snižuje. Asistence: Radek Valeš

22:17
    Blažek byl hodně důrazný, ale nedokázal ani napotřetí poslat míček za záda Korába.

21:35
    Na druhé straně Blažek rychle vyvezl míček a poslal ho do břevna domácí brány!

20:40

Přece jenom domácí využívají přesilovku, ale tato branka byla hodně kuriózní. RADIM KŘENEK vystřelil míček a ten se od hloučku hráčů odrazil obloučkem za záda Prokeše. Asistence: Petr Salát

20:22
    Jaroslav Král dobře zabojoval a přerušil rozehrávku Boleslavi.

20:01

Skončila první třetina tohoto zápasu a tu jednoznačně lépe zvládli hráči Mladé Boleslavi, kteří vedou o tři branky a mají zápas zatím výborně rozehraný. Druhou třetinu navíc budou dohrávat v početní výhodě a mohou tak své vedení ještě navýšit.

20:00

19:34
    Hosté se dostávají k míčku a mohou rozehrávat volný úder.

19:20
    Poprvé se dnes bude vylučovat, faulovaný byl Bouška, kterému bránil ve hře Jiří Pospíšil.

18:30

Boleslav opět odskakuje na rozdíl tří branek! Po laciné chybě se dostal k míči Ekl a ten našel RADKA GWUZDŽE, který pouze zasunul míček do prázdné brány. Pro Gwuzdže je to dnes již druhý zásah. Asistence: Jaromír Ekl

17:35
    Petr Vážný je nyní vyvoláván hostujícími fanoušky, kteří na utkání také dorazili.

17:12

Hosté se dostávají ke snížení! ZDENĚK VÁŽNÝ prolétl hřištěm po pravém křídle a zkusil vystřelit - hostující hráč se trefil náramně, s touto střelou nemohl Koráb moc dělat.

17:05
    Novotný šikovně hledal Boušku a ten nebezpečně vystřelil.

16:33
    Na Jana Prokeše spadla brána a tak se hra přerušuje.

15:10
    Boleslavští napadají liberecké zakládaní útoku a hosté jsou si s tím zatím nevědí příliš rady a nejčastěji pouze odevzdávají míčky nahozením na zadní mantinel - z tohoto prostoru je však sbírají domácí hráči.

13:55

Naopak na druhé straně přichází laciné potrestání a na této brance má svůj podíl i brankář Prokeš, který nemůže mít čisté svědomí. TOMÁŠ NOVÁK se jako první dostal k míčku, který se odrazil od zadního mantinelu a chytrým odrazem od zad Prokeše posílá domácí do tříbrankového vedení. Asistence: Jan Hněvkovský

13:39
    Böhm dobře forčekoval a vybojoval míček, jenže nedokázal lépe zakončit a Korába nepřekonal.

12:44

Jak je to jednoduché, když se to umí. RADEK GWUZDŽ dostal přihrávku, poslal si ji směrem na střed hřiště a střelou příklepem překonává Prokeše. Asistence: Jiří Bouška

11:25
    Přesně do míst, kde byl připraven Koráb letěl míček a tak tato střela nemohla domácího brankáře ohrozit.

10:46
    Křenek vypomohl obraně a míček je zpět na florbalkách BILLY BOY.

10:23
    Nepřesná přihrávka na Jaromíra Ekla a LIberečtí tak mohou zkusit založit útočnou akci.

09:31
    Hněvkovský vypálil z otočky, ale pouze do Prokeše.

08:04
    Pavel Bouška dostal dobrou přihrávku, ale z blízka netrefil bránu Liberce.

07:39
    Prokeš se prolétl vzduchem a neuvěřitelným zákrokem vyrazil míček letící do brány! Ekl nemůže uvěřit tomu, že jeho střela neskončila gólem.

07:15
    Dnes se hraje na velmi zúženém hřišti a tak je velmi pravděpodobné, že uvidíme mnoho střeleckých pokusů a krásný florbal nahorů - dolů.

05:44
    Křenek se dostal do nebezpečné akce, ale jeho střela prosvištěla kolem hostující brány.

05:32
    Koráb v poklidu chytá střelu z dálky a rozehrává okamžitě na své spoluhráče.

04:43

Nádherná akce domácích, Petr Novotný našel milimetrovou přihrávkou JIŘÍHO BOUŠKU a ten neměl problém zakončit do odkryté brány. Asistence: Petr Novotný

03:54
    Zápas zatím nabízí krásný florbal plný střel, poslední šanci Boleslavi likvidoval Prokeš.

02:54
    Novotný žabičkou na Pluhaře, který pouze přestřelil.

01:50
    Hněvkovský zpoza brány přihrával na Rožnovjáka, který trefil pouze boční síť.

00:41
    Boleslav začala aktivně, míček končí na tyči hostující klece!

00:01

Hráči již jsou na hřišti a zápas tak za malý okamžik začne. V bráně Boleslavi začne Koráb, na druhé straně bude bránu Liberce bránit Prokeš.

BILLY BOY Mladá Boleslav: Koráb (Bauer) - Kroupa, Uglanov, Novák, Bouška, Novotný, Ekl, Salát, Štěpánek, Bouška, Rožnovják, Gwuzdž, Kadlec, Pluhař, Hněvkovský, Křenek, Kotrbatý, Fojta, Studený

FBC Liberec: Prokeš (Jelínek) - Ježek, Krupička, Valeš, Blažek, Pospíšil, Kubek, Marek, Kovářk, Ferdan, Böhm, Derka, Krupička, Král Jaroslav, Král Jan, Vážný

Rozhodčí: Petr Černý a Jiří Janoušek.

Další informace:

Utkání v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi začíná ve 20:00 a řídit ho bude rozhodcovská dvojice Petr Černý a Jiří Janoušek.

Vzájemný zápas:

Oba celky se v letošním ročníku extraligy již střetly a téhdy domácí Liberec prohrál vysoko 4:10 a má tak dnešnímu soupeři co vracet.

Poslední zápasy:

Boleslav se ve svém posledním vystoupení představila na hřišti Brna a prohrála těsně 6:5 a to hlavně díky nepovedené 1. třetině, kterou prohrála 3:1.

Liberec se v minulém kole představil doma s Otrokovicemi a s momentálně pátým týmem soutěže prohrál 9:11, když diváci viděli hned dvacet branek.

Postavení v tabulce:

Oba města mezi sebou dělí pouhých 50 kilometrů na mapě, ale v tabulce florbalové extraligy je rozdíl mnohem větší. Zatímco Mladá Boleslav okupuje 4. příčku se ziskem 33 bodů, tak Liberec se krčí na samém dně tabulky s deseti body. A to má ještě Boleslav k dispozici jedno utkání navíc s pražskými Bohemians.

Hezký den, vítám Vás při sledování onlajn přenosu z dnešní předehrávky 16. kola florbalové AutoCont extraligy. Dnes nás čeká pikantní derby mezi týmy BILLY BOY Mladá Boleslav a FBC Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 5. Bouška, 13. Gwuzdž (Bouška), 14. Novák (Hněvkovský), 19. Gwuzdž (Ekl), 21. Křenek (Salát), 26. Fojta (Salát), 39. Fojta (Salát), 46. Ekl (Novotný), 55. Pluhař (Novotný), 60. Fojta - 18. Vážný (Ferdan), 24. Krupička (Valeš), 27. Blažek (Derka), 31. Ježek (Krupička), 38. Marek, 40. Jaroslav Král (Ježek), 51. Vážný (Blažek), 60. Krupička (Jaroslav Král)

Předvýběr.CZ Florbal MB: Koráb (Bauer) - Kroupa, Uglanov, Novák, Bouška, Novotný, Ekl, Salát, Štěpánek, Bouška, Rožnovják, Gwuzdž, Kadlec, Pluhař, Hněvkovský, Křenek, Kotrbatý, Fojta, Studený

Rozhodčí: Petr Černý a Jiří Janoušek