Německo – Severní Makedonie 28:23 (kon.) | Brazílie – Rusko 26:27 (kon.) | Dánsko – Tunisko 30:23 (kon.)
Island – Francie 28:30 (kon.)
Brazílie
26:27 (14:14)
Rusko
Neděle 20.01.2013, 17:30 • Pabellón Príncipe Felipe, Zaragoza (Španělsko) • Mistrovství světa

Sledovali jsme hodně dramatickou koncovku utkání, která nakonec přinesla vítězství ruským barvám. Ty tak potvrdily papírové předpoklady a v tomto duelu vyhrály. Brazilci bojovali do posledních sekund, ale vyrovnat už bohužel nedokázali.

To je ode mě vše. Přeji příjemný zbytek nedělního večera a zase někdy u kvalitní házené napočtenou. (19:09:24)

60
    Konec zápasu. (26:27) (26:27)

60
    Osm sekund mají Brazilci na to, aby dokázali vsítit branku. (26:27) (26:27)

60
    Oddechový čas pro Rusko. (26:27) (26:27)

60
    Necelá minut do konce duelu a rozdíl ve skóre je už pouze jednobrankový. (26:27) (26:27)

59
    Levšin ale v důležité situaci chytá a tohle bude zřejmě klíčový moment celého utkání. (25:27) (25:27)

58
    Brazílie to zkusí bez gólmana. Navíc si vykoledovala sedmičku. (25:27) (25:27)

58
    Brazílie bude moci svoji ztrátu alespoň ztenčit. Rusko nedokázalo úspěšně svoji akci zakončit. (25:27) (25:27)

57
    Rozdíl ve skóre zůstává stejný i necelé tři minuty před koncem utkání. (25:27) (25:27)

56
    Brazilští reprezentanti mohli snížit na rozdíl jediné branky. Avšak nepřesně zakombinovali. (24:26) (24:26)

56
    Patrianova ale ještě živý naděje Jihoameričanů. (24:26) (24:26)

55
    Gorbok má opravdu formu a zdá se, že bude dnes klíčovým mužem ruského výběru. (23:26) (23:26)

54
    Rastvorcev fauloval a bude si muset odpykat dvě minuty. (23:25) (23:25)

54
    Šest minut před koncem získávají Rusové možná rozhodující náskok. Na dvoubodový rozdíl upravil Gorbok. (23:25) (23:25)

52
    Brazilským házenkářům time-out pomohl. Jenže zapomněli na obranu a vyrovnaný stav tak nevydržel příliš dlouho. (23:24) (23:24)

51
    Oddechový čas pro Brazílii. (22:23) (22:23)

51
    Teixeira byl povalen na hranici vápna. Jihoameričané u balonu zůstanou. (22:23) (22:23)

50
    Brazílie nedokázala úspěšně zaútočit a o míč přišla. Deset minut před koncem utkání tak Rusová stále vedou pouze o branku. (22:23) (22:23)