Barys – HC Slovan 2:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Lev 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 1:2 (kon.)
Mytišči – Spartak Moskva 5:2 (kon.) | Riga – Jaroslavl 1:2 (po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk
4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Lev Praha
Úterý 22.01.2013, 14:00 • Arena Jugra • KHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (16:21:02)

Naopak, pro Lev Praha si připisuje další nepříjemnou porážku a boj o play off si tak řádně komplikuje. A to navzdory tomu, že pražský celek vstoupil dobře do utkání, v němž vedl již 2:0! Obrat domácích jen dokumentuje, jak na to hokejisté pražského Lva momentálně jsou.

Je konec! Z vítězství 4:2 se raduje Jugra Chanty-Mansijsk, která ve třetí třetině dokonala obrat a zaslouženě, zejména díky své aktivitě ve druhé části utkání, si připisuje tři body.

60:00

59:37
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Sotva Pöpperle opustil branku, chybují hosté v rozehrávce při nepovedeném střídání a KIRILL SAFRONOV dává rozhodující branku dnešního utkání. Asistence: Anton Krysanov.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, možná celého utkání.

58:40
    Hosté se zatím nedostali k power-play, domácí kontrolují hru.

58:00
    Začíná posledních stodvacet vteřin třetí třetiny.

57:32
    To je kritická situace pro Lev Praha, který je krůček od další porážky!

57:08
    Obrat dokonán! Jugra Chanty-Mansijsk otáčí skóre s 0.2 na 3:2! Domácí nyní dokonale rozebrali obranu hostů, Trončinský viděl dobře postaveného IGORA SKOROCHODOVA u levé tyče, kterému adresoval přihrávku a Skorochodov dává třetí branku Jugry. Asistence: Konstantin Glazačev, Marek Trončinský.

56:12
    Krysanov ztrácí puk při přechodu do útočného pásma, ale domácí jsou u puku.

55:23
    Hra ve čtyřech hostům svědčí, také při ní dali svou první branku v utkání.

54:56
    Opět se bude vylučovat, tentokrát půjde na trestnou lavici hráč Lva Praha, konkrétně Sami Lepistö, který podrazil Skorochodova. Ale pozor, na tresné lavici je i Skorochodov!

54:26
    Nakládal vyhazuje puk ze třetiny.

53:45

53:45
    S koncem přesilové hry ještě střílí Vrána z levé strany z ostrého úhlu, ale Masalskis chytá.

53:23
    Sami Lepistö pálí od modré, Masalskis vyráží. Hosté stále u puku.

53:00
    Již to neplatí, domácí vyhazují puk.

52:45
    Hostům se zatím přesilová hra daří, drží se v útočné třetině.

52:28
    Tomáš Surový již slavil branku, ale puk měl Masalskis ve své lapačce, dobrá příležitost Lva Praha!

51:45
    Před Vánou musí odehrát Skorochodov, ale ještě předtím fauluje Ibragimov, to jsou dvě minuty!

50:50
    Čtvrá pětka Lva Praha se snaží o přečíslení, ale musí se rychle vracet.

50:33
    Vylučovat se nebude, Ondrej Němec odjíždí v předklonu na střídačku.

50:32
    Němec byl tvrdě zasažen za vlastní brankou do hlavy, již je u něho lékař týmu, Demagin měl ruce příliš vysoko.

50:02
    Masalskis dostal zásah pukem zřejmě do choulostivých míst, ale bude pokračovat v utkání.

49:48
    Per Vrána se nebál a pronikl po pravém křídle až před Masalskise, střílí, brankář Jugry chytá.

49:08
    Až nyní, zároveň domácí nepřesně rozehrávají, zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Masalskise.

48:54
    Hostům se nedaří vyvézt puk ze třetiny.

48:35
    Jugra opět před Pöpperlem.

47:50
    V následujících minutách můžeme očekávat drtivý tlak domácích.

47:29
    RIANT IBRAGIMOV střílí z pravé strany a puk prochází Pöpperlemu mezi výstrojí do branky, je vyrovnáno! Asistence: Kirill Safronov, Sergej Demagin.

47:00
    Střídání, Lev Praha vyhazuje puk.

46:29
    Narozdíl od hostů, domácí jsou od úvodních vteřin nastěhováni před Pöpperlem.

45:47

45:46
    Marcel Hossa sáhl Ibragimovi do obličeje a je za to vyloučen na dvě minuty.

45:09
    Opět puk opouští pásmo domácích.

44:42
    Domácí výborně brání, Lev Praha se nedostává do třetiny.

44:09
    Jugra se osvobozuje, vyhazuje puk ze třetiny.

43:47
    Rozhodčí přerušují hru, na trestnou lavici odchází Buljanskij, Lev Praha si zarhaje přesilovou hru.

43:05
    Další nebezpečný brejk hostů, Jakub Klepiš po levé straně najíždí před Masalskike, střílí, ale ten chytá.

42:42
    Cipulis se dostává do úniku, je tísněn dvěma obránci, ale ještě bekhendem zakoknčuje, Masalskis chytá.

42:18
    Puk opět ve třetině Lva Praha.

41:52
    Hosté vyváží puk, ale ten vzápětí ztrácí.

41:21
    Jugra vlétla od úvodních vteřin na svého soupeře!

41:10
    A další útok se valí na Pöpperleho.

40:51
    Bocharov zavezl puk do třetiny Lva Praha.

40:16
    Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před Pöpperleho.

40:01

Oba týmy jsou již na ledě, třetí třetina může začít!

Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne přibližně v 15:38 hodin.

Domácí tak mají pro třetí třetinu jasný cíl - vyrovnat a případně i strhnout vedení na svou stranu.

Pražský klub dostal ve druhé třetině do vedení 2:0 v 32. minutě Krejčík, který prostřelil Masalskise od modré čáry. Domácí se poprvé v utkání prosadili ve 37. minutě, kdy puk doslova "došťouchal" za záda Pöpperleho Glazačev.

Druhá třetina je za námi a ač skončila nerozhodně, do kabin jdou opět s jednobrankovým vedením hráči Lva Praha, tentokrát v poměru 2:1.

40:00

39:27
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Lev si za první gól ve vlastní síti může v podstatě sám, po druhé brance začal být velice pasivní a první gól domácích budiž výstrahou!

38:12
    Jugra je nyní "na koni", na Pöpperleho se valí jeden útok za druhým, to je tlak! Buljanov pálí z pravé strany, gólman chytá.

36:22
    Domácí snižují, závar před Pöpperlem po střele Pepeljajeva využívá ke vstřelení KONSTANTIN GLAZAČEV, který dotlačil puk za bezmocného gólmana. Asistence: Alexej Pepeljajev, Igor Skorochodov

34:01
    V této fázi utkání se hosté nikam příliš nehrnou, nechávají hrát domácí a zřejmě se budou spoléhat na rychlé protiútoky. Ale Jugra začíná být nebezpečná!

33:25
    Domácí jsou druhým gólem ve vlastní brance dokonale zaskočeni, Lev hraje dobře a nepouští domácí do větších šancí.

33:00
    Týmy jsou již v plném počtu.

32:55
    Oba vyloučení hráči se již připravují na návrat do hry.

31:03
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Michal Birner vyhrává vhazování po levé ruce Masalskise, puk směřuje na modrou čáru na JAKUBA KREJČÍKA, ten si ještě nabruslil více na střed a prudkou střelou po zemi překonává domácího gólmana! Asistence: Michal Birner.

31:00
    Kirill Safronov hákuje a je vyloučen! Hosté si ale nezahrají přesilovou hru, vyloučen je také Gynge.

30:25
    Nyní i Lev musí pouze vyhazovat puk ze třetiny, zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpět před Pöpperleho.

30:00
    Je za námi polovina utkání, hosté stále drží jednobrankový náskok na ledě Jugry Chanty-Mansijsk!

29:13
    Jugra nyní pouze vyhazuje, Lev Praha hraje mnohem útočněji, než v prvním poločase a na domácí tým to platí!

28:48
    Novotný se dostává ke střele z pravé strany z otočky, ale Masalskis pozorný.

28:12
    Rachůnek neuspěl v souboji s Ibragimovem, puk opouští útočné pásmo hostů.

27:51
    Lev Praha nasazuje svou elitní formaci.

27:22
    Glazačev střílí z levé strany, ale puk letí do ochranné sítě.

26:53
    Bocharov objel branku s pukem na holi a vybruslil si před Pöperleho, střílí, ten ale chytá.

26:05
    Hosté nahazují puk, Masalskis raději chytá do své lapačky, vhazovat se bude v obranném pásmu Jugry.

25:18
    Magogin se prohráčkoval až mezi kruhy pro vhazování, střela mu ale příliš nesedla, Pöpperle chytá.

24:28
    Klepiš se snažil protlačit až před Masalskise po levé straně, ale obrana Jugry mu odebrala puk.

24:02
    Domácí tým má problémy s rozehrávkou, hosté výborně napadají.

23:20
    Konečně se Lev osvobodil, třetí pětka domácích velice "zatápěla" obraně Lva Praha.

23:03
    Třetí pětka domácích se vymanila a sama se drží v útočném pásmu.

22:13
    Znovu jsou ale hosté v útočné třetině.

21:45
    Krajíček bojoval za Masalskisem o puk, ale ten nakonec získávají domácí hokejisté.

21:08

20:55
    Blíží se závěr přesilové hry, Jugra zřejmě ani tuto početní výhodu nevyužije.

20:40
    Hosté vyhazují puk ze třetiny.

20:22
    Jugra již nastěhována před Pöpperlem.

20:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše, druhá třetina, do které domácí vstoupí s výhodou přesilové hry, začne za malý okamžik.

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začíná přibližně v 14:49 hodin.

Hosty dostal do vedení ve 12. minutě Jakub Klepiš, který se parádně trefil z levé strany při přesilové hře a od té doby hosté vedou. Domácí zatím na svůj první gól čekají.

Skončila první třetina dnešního utkání. Šťastnější jdou do kabin hosté, kteří hrají hodně dobrou taktickou partii na ledě Chanty-Mansijsk a i přesto, že domácí přestříleli svého soupeře, prohrávají 0:1!

20:00

19:32
    Jugra se ale zatím nedostává do útočného pásma, hosté se brání dobře.

19:08
    Vylučuje se, za sekání odchází na trestnou lavici Krejčík, domácí budou mít výhodu přesilové hry.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:39
    Klepiš byl příliš rychlý při přechodu do útočné třetiny, ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

18:16
    Puk ve třetině Lva, ale hosté vyváží puk do středního pásma.

17:20
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

16:08
    Pöpperle zasahuje proti nahozenému puku, Jugra v útočném pásmu.

15:39
    Nepřesná rozehrávka, Karamnov nezachycuje puk, zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Pöpperleho.

15:13
    Oba týmy si nyní nevytváří gólové příležitosti.

14:32
    Dobrá kombinace hostů před Masalskisem, ale obrana nakonec bere puk a domácí jdou do protiútoku.

13:58
    Nahozený puk domácích získavá soupeř.

13:31
    Kuzmin bojuje v rohu útočné třetiny, ale puk nakonec opouští pásmo.

12:53
    Komerční přestávka.

12:08
    Domácí tak inkasovali z páté střely hostů, sami již ohrozili branku devětkrát.

11:18
    V závěru přesilové hry se přece jenom hráči Lva Praha prosazují! Petr Vrána přihrává na levou stranu, kde je na kruhu pro vhazování úplně osamocen JAKUB KLEPIŠ a ten střelou z voleje nedává Masalskisovi žádnou šanci! Asistence: Petr Vrána, Ondřej Němec.

10:12
    Ale obrana Jugry se brání zatím spolehlivě, Lev se, kromě střely Hunkese v úvodu přesilové hry, zatím nedostal ke střele.

09:42
    Hunkes pálí z levé strany od modré, Masalskis chytá.

09:26
    Opět se vylučuje, tentokrát jde na trestnou lavici hráč domácích Bocharov.

09:08
    Puk však opouští třetinu, hosté nevystřelili.

08:51
    Klepiš posouvá puk do útočného pásma.

07:50
    Třetí střela hráčů Lva Praha, Masalskis vyráží, puk je na hokejkách domácích hráčů.

07:16
    Opět puk před Pöpperlem, hosté "šlapou vodu"! Poměr střel jen dokazuje převahu domácích - 7 : 2!

06:21
    Kdyby nic jiného, tak díky přesilové hře získal domácí tým ještě větší převahu, než měl na začátku utkání.

05:44
    Bocharov se tlačí do zakončení, ale obrana Lva puk vyhazuje.

05:14

04:55
    Ale domácí opět ve třetině Lva Praha. Pöpperele likviduje další nebezpečnou střelu domácích.

04:24
    Závar před Pöpperlem, naštěstí se hostům podařilo puk vyhodit a mohou vystřídat.

03:44
    Hosté se brání zatím dobře, dokonce se Michal Birner dostává ke střele, Masalskis chytá a hosté získávají pásmo!

03:14
    Rozhodčí přerušuje hru, bude se poprvé vylučovat, na trestnou lavici za podražení odchází Tomáš Rachůnek.

02:14
    Jugra v úvodu utkání aktivnější, hosté pozorně brání.

01:40
    Hosté se zatím ke střele na Masalskise nedostali.

00:58
    Vzápětí další střela domácích z levé strany, pálil Krysanov, i tuto střelu Pöpperle chytá.

00:42
    První střela, Pöpperle chytá.

00:16
    Hosté nerozehráli dobře, zakázané uvolnění, hra se stěhuje před jejich branku.

00:14
    Úvodní buly vyhrává Lev Praha.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše, hrají hymny. Nejprve česká, poté ruská.

Jugra Chanty-Mansijsk: Masalskis (Galajša) - Pepeljajev, Grebeškov, Skorochodov, Sitnikov, Magogin - Safronov, Ibragimov, Krysanov, Glazačev, Demagin - Trončinský, Starosta, Buljanskij, Rybakov, Bocharov - Putilov, Jacenkov, Kuzmin, Beljajev

Lev Praha: Pöpperle (Štěpánek) - Němec, Lepistö, Vrána, Klepiš, Rachůnek - Hunkes, Krejčík, Novotný, Surový, Hossa - Porseland, Oystrick, Karamnov, Gynge, Sekáč - Nakládal, Cingel, Cipulis, Řepík, Birner

Rozhodčí: Anisimov, Bulanov - Koršak, Černyšev.

Vítejte u on-line přenosu utkání KHL, v němž Jugra Chanty-Mansijsk přivítá na svém ledě Lev Praha.

Domácí tým je po pětačtyřiceti odehraných zápasech s dvaašedesáti body na devátém místě ve Východní konferenci, když v zatím odehraných utkáních dvaadvacetkrát vyhrál a třiadvacetkrát prohrál. Jugra je tak na prvním nepostupovém místě, když na osmé místo ztrácí pouhý bod! V posledních zápasech Chatny-Mansijsk mocně finišuje a z posledních šesti utkání čtyřikrát zvítězil!

Lev Praha
    Hosté vstupují do dnešního utkání z osmé pozice v Západní konferenci, když v dosud odehraných čtyřiačtyřiceti zápasech devatenáctkrát vyhráli, pětadvacetkrát prohráli a nasbírali zatím šedesát bodů. Lev tak zatím zuby-nehty drží poslední místo, zajišťující postup do play off, nicméně náskok na devátý a deátý tým je pouze jednobodový. Navíc pražský klub musí bojovat s nepříznivou bilancí, kdy z posledních pěti utkáních vyhráli pouze jednou a čtyřikrát prohráli.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 37. Glazačev (Pepeljajev, Skorochodov), 48. Ibragimov (Safronov, Demagin), 58. Skorochodov (Glazačev, Trončinský), 60. Safronov (Krysanov) - 12. Klepiš (Vrána, Němec), 32. Krejčík (Birner)

Rozhodčí: Anisimov, Bulanov - Koršak, Černyšev