Barys – HC Slovan 2:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Lev 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 1:2 (kon.)
Mytišči – Spartak Moskva 5:2 (kon.) | Riga – Jaroslavl 1:2 (po s.n.)
po s.n.
Dinamo Riga
1:2 (0:0, 0:0, 1:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Úterý 22.01.2013, 18:30 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Češi na ledě
    V dnešním utkání se nepředstaví žádný český hráč.

Hosté vstupují do dnešního utkání ze čtvrté pozice v Západní konferenci, když v dosud odehraných šestačtyřiceti zápasech jedenatřicetkrát vyhráli, patnáctkrát prohráli a nasbírali zatím čtyřiaosmdesát bodů. Jaroslavl tak "trápí" zcela jiné problémy, než jeho dnešního soupeře. Spíše než o postup do play off, bojuje Lokomotiv o místo druhé v rámci konference, které mu zajišťuje přímý postup do dalšího kola.

Dinamo Riga
    Domácí tým je po pětačtyřiceti odehraných zápasech s pětačtyřiceti body na třináctém místě v Západní konferenci, když v zatím odehraných utkáních patnáctkrát vyhrál a třicetkrát prohrál. Riga, která v součané době ztrácí na osmé místo patnáct bodů, stále ještě může teoreticky pomýšlet na postup do play off, ale spíše to vypadá, že Dinamo zůstane mimo play off, neboť by i ostaní týmy museli body ztrácet a to je více než nepravděpodobné. V dnešním utkání se budou domácí snažit přerušit nepříznivou sérii, během které v posledních třech zápasech pokaždé prohráli a z posledních dvanácti utkání vyhráli jen pětkrát.

Vítejte u on-line přenosu utkání KHL, v němž Dinamo Riga přivítá na svém ledě Lokomotiv Jaroslavl.

Dinamo Riga: Jucers (Telqvist) - J. Redlihs, K. Redlihs, Karsums, Szczechura, Indrasis - Lavinš, Cibulskis, Johnson, Dzerinš, Giroux - Sotnieks, Galvinš, Pavlovs, Skvorcovs, Meija - Porejs, Bicevskis, Biezais, Ivanans

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) - Flood, Kronwall, M. Redlihs, Černikov, Petrov - Pašnin, Jakovlev, Kaljužnyj, Apalkov, Hagman - Višněvskij, Amirov, Plotnikov, Averin, Kručinin - Soloduchin, Truňjov, Malcev, Kartajev

Rozhodčí: Rogačjov, Čerenkov - Medvěděv, Sivov.

Obě mužstva jsou již na ledové ploše, hrají hymny.

00:01

00:32
    Alexander Černikov se natahuje po puku, ten ale končí pod levým betonem Jucerse.

01:27
    Znovu hosté před Jucersem, ale domácím se podařilo puk vyvézt ze třetiny.

02:56
    Kartajev střílí z pravé strany, Juncers chytá. Hosté zatím aktivnější.

03:36
    Další protiútok Jaroslavle, které patří úvod utkání.

04:36
    Riga se urputně brání, domácí se zatím k ohrožení Sanforda nedostali.

05:42
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Jucerse.

06:09
    Bude se vylučovat, hosté hrají v šesti.

06:21
    Na trestnou lavici odchází domácí hráč Krisjanis Redlihs.

07:12
    Jaroslavl od úvodních vteřin před Jucersem, domácí ale dobře brání.

07:50
    Střelu od modré blokuje jeden z bránících hráčů, který zároveň vyhrazuje puk a unavená bránící čtveřice může jít vystřídat.

08:12
    Jaroslavl "točí" domácí před Jucersem, ale nedaří se jim překonat zhuštěnou obranu.

08:21

09:47
    Jaroslavl pokračuje v tlaku, domácí se zatím nedostali do větší příležitosti!

10:21
    Další neúspěšná kombinace domácích, puk získává Jaroslavl.

10:41

11:16
    Další jednoduchý přechod hostů do útočného pásma.

12:49
    Domácí začínají kombinaci za vlastní brankou.

13:32
    Karsums se dostává do úniku z pravé strany, cestu mu ale skřížil bránící hráč hostů, Sanford nemusí zasahovat.

14:47
    Až v závěru třetiny se zdá, že domácí vyrovnávají hru.

15:05
    Zakázané uvolnění hostů, Pašnin nezachytil přihrávku, vhazování po levici Sanforda.

15:50
    Závar před Sanfordem, Ivanans se tam vrhl po puku na brankovišti, Sanford ho však skryl pod svou lapačku a bude se vylučovat!

15:50
    Bicevskis je vyloučen, přesilovou hru si zahrají hosté.

16:26
    Jaroslavl v útočné třetině.

16:46
    Střela M. Redlihse z levé strany, Jucers chytá.

17:05
    Opět se vylučuje, Hagman hákuje a poměr sil na ledě se vyrovná.

17:47
    Puk mají ve své moci zejména hosté.

17:50

18:00
    Začínají poslední dvě minuty první třetiny.

18:45
    Szczechura střílí z pravé strany, ještě K. Redlihs se dostává k dorážce, ale Sanford chytá.

19:05

19:43
    Kaljužnyj si nabruslil z levé strany do útočného pásma, střílí zápěstím, Jucers vyráží lapačkou nad branku.

20:00

Skončila první třetina, která patřila po hokejové stránce hostům, nicméně zatím jsme zde branku nezaznamenali a tak oba týmy odchází do kabin za bezbrankového stavu.

Hostům patřila úvodní dvacetiminutovka, což dokladuje i poměr střel, který je výrazně ve prospěch Lokomotivu - 10:4.

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začne přibližně v 19:15 hodin.

20:01

20:35
    J. Redlihs se prosazuje po pravé straně, střílí zpoza obránce, ale Sanford chytá.

21:49
    Jaroslavl kontruje, z mezikruží střílí Averin, Jucers chytá!

21:51
    Skvorcovs fauluje a hosté si zahrají přesilovou hru.

22:40
    Domácí se brání zatím bez problémů, Jaroslav se nemůže usadit v útočném pásmu.

23:51

24:16
    Tvrdý faul hostujícího Soloduchina, který ja za tento faul vyloučen.

25:03
    Dinamo v přesilovkovém rozestavení.

25:16
    Střela J. Redlihse z levé strany, Sanford chytá.

26:03
    Další rychlý kombinace domácích, ale bez střeleckého efektu.

26:16

26:22
    Alexandre Giroux je dalším vyloučeným hráčem, přesilovou hru si zahrají hosté.

27:00
    Host od úvodních minut před Jucersem, domácím se nedaří vyhodit puk.

27:12
    Jakovlev nahazuje puk od modré, ale Jucers ho vyráží mimo branku.

27:34
    Nyní již Jucers přerušuje hru, bránící čtveřice potřebuje vystřídat.

28:22

28:27
    Hagman je dalším vyloučeným hráčem, přesilovou hru si zahrají domácí.

28:54
    Domácí v útočném pásmu.

29:08
    Ale ani jeden z týmů si při přesilové hře nedokáže vytvořit gólovou příležitost, zpravidla je to všechno o střelách ze strany či od modré, ale nikdo se netlačí do brankoviště.

30:27

31:39
    Karsums ztrácí puk v útočné třetině v souboji s Kaljužnym.

32:26
    Skvorcovs na pravé straně, ale ke střele se nedostal, obrana Jaroslavle zasáhla!

33:54
    Jaroslavl nyní pod tlakem domácího týmu.

34:13
    Zakázané uvolnění Dinama, hra se stěhuje před Jucerse.

35:09
    Na ledě druhé pětky, Jaroslavl ve své obranné třetině.

35:49
    Hosté se pouze osvobozují za cenu vyhození puku ze třetiny, domácí doslova létají po ledě!

36:29
    Ale obrana Jaroslavle pracuje výborně!

37:06
    Karsums je rychlejší než puk při přechodu do útočného pásma. Vhazování ve středním pásmu.

37:31
    Indrasis je vyloučen, přesilovou hru budou hrát hosté.

38:02
    Jaroslavl v přesilovkovém rozestavení.

38:57
    Jaroslavl si nedokáže vytvořit gólové příležitosti a puk ztrácí.

39:31

40:00

I právě skončená druhá třetina nenabídla žádnou branku. I přesto sledujeme pěkný hokej z obou stran. Narozdíl od první třetiny, v té druhé se domácí tým zlepšil a hraje s favorizovaný soupeřem více než vyrovnanou partii.

Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne přibližně ve 20:06 hodin.

Hráči obou týmů již nastupují na ledovou plochu, třetí třetina za malý okamžik začíná!

40:01

40:10
    Hosté nepřesně rozehrávají, zakázané uvolnění, vhazování před Sandorfem.

40:42
    Kručinin překvapil Jucerse svou střelou z pravé strany, ten ale chytá.

41:52
    Domácí vyhazují puk ven ze třetiny.

43:09
    J. Redlihs byl Plotnikovem sražen před svou brankou a vypadá to na vyražený dech.

43:23
    Domácí opět pouze vyhazují puk ze své třetiny, nyní to je již odpískané zakázané uvolnění.

44:35
    Pašnin střílí z pravé strany od modré, Jucers chytá.

45:46
    Další vyhození Dinama, Jaroslavl zvýšila obrátky!

46:37
    Komerční přestávka.

46:52
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Aktivita se hostům vyplácí! ALEXEJ KRUČININ je prvním, kdo překonává Jucerse po pohotové doráže z levé strany. Asistence: Sergej Plotnikov, Jegor Averin.

47:49
    Bude zajímavé sledovat, jak na vedoucí branku zareagují domácí.

48:37
    Szczechura střílí z levé strany, ale Sanford vyráží.

49:21
    Jaroslavl skvěle bruslí, třetí třetina jí patří!

50:00
    Startuje poslední desetiminutovka třetí třetiny.

50:54
    Jaroslavl opět v útočném pásmu.

51:27
    Plotnikov si připravoval pozici na střelu z pravé strany, ale Jucers vyráží.

52:47
    Dinamo před Sanfordem, elitní lajna domácích si dokáže vytvořit dobré příležitosti.

53:51
    Zakázané uvolnění domácích, vhazování před Jucersem.

54:36
    Hosté se nyní nikam neženou, nespěchají s rozehrávkou.

55:00
    Domácím se čas povážlivě krátí!

55:46
    Riga právě vstřelila branku!
    Neskutečnou lišárnu nyní předvedl MIKS INDRASIS, který procpal zpoza branky puk kolem pravé tyčky tak, že ho nahodil "lopatou" zezadu do masky Sanforda a odtud se puk odráží do sítě! Skvělý hokejový moment. Asistence: bez asistence.

56:34
    Domácím se povedlo vyrovnat a utkání spěje do prodloužení.

58:00
    Začíná poslední dvouminutovka třetí třetiny.

58:35
    Dinamo se nyní dostává do šancí, že by ještě domácí strhli vedení na svou stranu v posledních desítkách vteřin?

59:10
    Ale gól mohl padnout do domácí branky, Jucers nevěděl, kde má puk, Černikov měl na holi rozhodující branku!

60:00

Je tu konec, ani třetí dvacetiminutovka nerozhodla o vítězi dnešního utkání, i přes branky Indrasise a Kručinina.

Po krátké přestávce následuje pětiminutové prodloužení, pokud se v něm nerozhodne, přijdou na řadu samostatné nájezdy.

60:01

60:36
    Připomínám, že se hraje pouze ve čtyřech na obou stranách.

61:32
    Zatím jsme nezaznamenali žádnou střelu na branku.