Li Na – Radwańská 2:0 (kon.) | Makarovová – Šarapovová 0:2 (kon.)
Agnieszka Radwańská (4)
0
5 3
Úterý 22.01.2013, 01:11Australian Open - ženy - Australian Open (tvrdý povrch)

Do druhého setu vstoupila Radwaňská velmi dobře a vedla 0:2, jenže pak přišla chvíle Li Na, která pěti gemy otočila vývoj druhého setu a přes problémy v 9. hře nakonec utkání i dopodávala.

V semifinále se Li Na utká s vítězkou utkání Jekatěrina Makarovová - Maria Šarapovová, které budeme společně dnes také sledovat.

Nyní Vás pozívám ke sledování prvního mužského čtvrfinále, ve kterém se utká David Ferrer s Nicolasem Almagrem, utkání začne za několik málo minut. (02:58:01)

Konec zápasu

6:3
    Hned první mečbol je využit a Li Na tak oplácí své soupeřce porážku z turnaje v Sydney.

A-40
    Máme zde první mečbol dnešního hracího dne a ten má Li Na!

40-40
    Neuvěřitelné jak za takové stavu dokáže Na Li posílat míče k základní čáře a tím v podstatě vybojovala shodu.

30-40
    Ten první dokázala Li odvrátit, zbývá však ještě jeden!

15-40
    Jenže následuje dlouhý forhend a jsou tu dva brejkboly pro Radwaňskou

15-30
    Nyní si pro fiftýn došla Li všemi prostředky a při své agresivní hře se hlavně vyvarovala chyby.

0-30
    To byl dlouhý míč od Li a ta se tak dostává při svém podání pod tlak.

0-15
    Li trefila pouze pásku a zápas se nám tak trošičku dramatizuje.

5:3
    Varianta servis - síť zafungovala a Radwaňská tak snižuje na 5:3.

40-A
    Vše napraveno přímým bodem ze servisu.

40-40
    Celkově druhá dvojchyba Radwaňské v utkání.

30-40
    Return nebyl nijak agresivní, přesto poslala Agnieszka míček do půlky sítě.

15-40
    Dobrý přechod na síť zakončen smečí.

15-30
    Radwaňská ještě bojuje a přece jenom ztrácí stále pouze jeden brejk.

15-15
    Míček narazil na pásku a dlouho přemýšlel, na jakou strana spadne - nakonec však zůstal u Číňanky a Radwaňská si tak hlasitě oddechla.

15-0
    Li Na začala dobře i tento gem.

5:2
    Po krátké pauze půjde Radwaňská podávat na udržení se v utkání.

5:2
    Li opět agresivní hrou získává fiftýn a tím i celý gem. Vedení 5:2 jí dává velké šance a Radwaňská působí hodně skleslým dojmem.

40-15
    Nyní ji trošičku zastavila síť, která nepustila její bekhend na druhou stranu.

40-0
    Nádherně vystříhla Li bekhend a Polka se opět pouze ohlédla, na kurtu nyní Na Li jasně dominuje.

30-0
    Dokonce eso vystřihla Li Na - ono když to jde, tak to jde.

15-0
    Return Agnieszky je příliš dlouhý.

4:2
    Vítězný míč přímo z returnu znamená zisk servisu soupeřky čistou hrou.

40-0
    Opět forhend přesně na čáru a s tímto nemůže Radwaňská téměř nic dělat.

30-0
    Li pálí jeden vítězný míč za druhým a my máme před sebou možná klíčový gem utkání.

15-0
    Return Li dopadl přesně na základní čáru, ale ten nejhezčí úder vypálila Číňanka o chvilku později.

3:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

3:2
    Li otáčí vývoj druhého setu a z 0:2 máme rázem 3:2, na servis však půjde polská hráčka.

40-30
    Chybička polské hráčky jistě zamrzí, Li dokázala z těžké pozice dostat míček na druhou stranu přesně ve chvíli, kdy stála Radwaňská na takzvané hluché noze.

30-30
    Poprvé trefila Li čáru, podruhé už se do stejného místa nedokázala trefit.

30-15
    I Polka umí poslat na druhou stranu vítězný míč a nyní to ukázala na svém bekhendu po čáře.

30-0
    První servis Li skončil někde na tribuně, ale i přes ten druhý dokázala Číňanka získat převahu a volej na síti vše vyřešil.

15-0
    Return Radwaňské končí až v autu.

2:2
    Hned první brejkbol Li Na využívá a srovnává na 2:2.

40-15
    Nyní naopak zahrála Radwaňská hodně pomalé druhé podání a okamžitě přišel trest v podobě dobrého returnu a následně i vítězného bekhendu.

30-15
    Velmi dobrý první servis Radwaňské.

30-0
    Li opět zatlačila Polku do defenzívy a ta chybuje.

15-0
    Těsný aut Radwaňské.

1:2

1:2
    Pohodlný gem pro Li na servisu.

40-15
    Radwaňská už vůbec nehrála, ale Li Na přesto zahrála poslední halfvolej na maximální riziko a moc nechybělo a míček by skončil v autu.

30-15
    Kratší return Radwaňské soupeřka doběhla a navíc zahrála velmi slušně. Radwaňská se pokusila o prohoz, ale ten skončil v autu.

15-15
    Radwaňská se dostala do výměny a po jednom slabším úderu trestala.

15-0
    Li se dočkala prvního vyhraného míče ve druhém setu a je třeba říci, že to teď zahrála hodně v pohodě.

0:2
    Opět vyhozený return a Radwaňská si tak udržuje v pohodě svůj servis a poprvé v zápase vede o dva gemy.

0-40
    Radwaňská z těžké pozice vystřihla vítězný kraťas.

0-30
    Return končí v autu a Li Na stále čeká na první vítězný fiftýn ve druhé sadě.

0-15
    Špatně se postavila Li Na k bekhendu a ten podle toho i letěl do zámezí.

0:1
    Hodně nepovedený start do druhého setu předvedla Li Na, před Radwaňskou je výzva v podobě potvrzení brejku.

0-40
    Hned v prvním gemu druhého setu má Radwaňská tři brejkboly!

0-30
    Nádherným forhendem nedala Radwaňská soupeřce šanci.

0-15
    Li začala druhý set nevynucenou chybou.

0:0
    Máme za sebou první set této nádherné bitvy a ten získala po velkém boji Li Na poměrem 7:5. V prvním setu jsme viděli několik prolomených servisů a Radwaňská dokonce vedla 4:5 a šla na servis, ale přesto nedokázala set dopodávat a má tak před sebou náročnou výzvu otočit tento zápas.

7:5
    Radwaňská dokázala doběhnout nemožné, ale nakonec Li Na smečí ukončuje první set, který získala poměrem 7:5.

A-40
    Opět přechod na síť, ale tentokrát volej Agnieszky končí v autu.

40-40
    Ten Radwaňská odvrátila agresivním náběhem na síť a volejem, který dopadl těsně před základní čáru.

40-30
    Tak toto musí Polku mrzet, dokázala soupeřku rozběhat, ale ve špatný čas se zalekla a poslala na druhou stranu slabší úder, který Li Na doběhla a potrestala, odměnou jí za to je setbol.

30-30
    Na slabší smeč Radwaňské, kterou hrála Polka zády k síti, nedokázala Li Na zahrát přesný prohoz.

30-15
    Dlouhý míč Radwaňské musela ohlásit rozhodčí na empiru, ale tohle byl opravdu dlouhý míč.

15-15
    Už to vypadalo, že Li padne do kurtu úplně všechno, ale poslední forhend byl přece jenom o něco delší.

15-0
    Radwaňskou zastavila v rozletu páska.

6:5

6:5
    Následný dobrý servis ukončuje tento gem a Radwaňská tak je najednou v úplně jiné pozici, po pauze půjde podávat na udržení se v první sadě.

A-40
    Radwaňská se nakonec pro jestřábí oko nerozhodla a potvrdila tím, že míček z rakety soupeřky dopadl přesně na základní čáru.

40-40
    Boj o jedenáctou hru nekončí, dobrý bekhend Radwaňské přináší shodu.

40-30
    Nádherný křižný bekhend, který ještě škrtl o pásku a dopadl přesně na čáru.

30-30
    Tentokrát Radwaňské lob nevyšel a z nahozeného míčku ji tak soupeřka potrestala smečí.

15-30
    Nyní to už Číňance vyšlo na jedničku.

0-30
    Opět na maximální riziko zahrála Li Na, ale její forhend byl delší než by bylo zdrávo.

0-15
    Páska nyní hodně pomohla polské tenistce, Li nedokázala tak rychle zareagovat na pomalejší míček a její odpověď tak skončila v autu.

5:5
    Dvě čisté hry a obě pro hráčky na příjmu, zápletka prvního setu pokračuje.

40-0
    Radwaňská na síti nepokryla celý prostor a tak přišel křižný prohoz, na který Polka nedosáhla.

30-0
    Naprosto z místa vypálila Li nechytatelný forhend k postranní čáře.

15-0
    Číńanka se evidentně nevzdává a přesnými míči na čáru získala úvodní fiftýn desáté hry. Vše potvrdilo i jestřábí oko, které bylo dnes v akci poprvé.

4:5
    Dlouhou výměnu ukončuje chyba Li a tím se dostává Radwaňská do pozice, kdy po krátké pauze půjde podávat na vítězství v 1. setu.

0-40
    Druhá dvojchyba Li v utkání přichází v opravdu nevhodnou chvíli - tři brejkboly pro Radwaňskou!

0-30
    Li Na se rozhodla zkusit přechod na síť, ale rázem se dostala do pozice s těžkým volejem a ten nezvládla.

0-15
    Pouze do pásky zahrála Li Na.

4:4
    První eso zápasu, kterým Radwaňská srovnala na 4:4.

15-40
    Forhendovou výměnu ukončila chyba Li.

15-30
    Úžasné! Radwaňská si vytáhla soupeřku kraťasem na síť a poté ji naprosto dokonale přelobovala.

15-15
    Agresivní styl Číňanky sebou samozřejmě nese rizika chyb, toto byla jedna z nich.

15-0
    Bylo až neuvěřitelné, co všechno dokázala Radwaňská vrátit, ale na poslední úder soupeřky prostě mít nemohla.

4:3

4:3
    Dalším přímým bodem z podání ukončuje Li Na sérii prohraných servisů.

40-30
    Naprosto přesně do růžku dvorce se trefila Li Na se svým forhendem - úžasný úder.

30-30
    Další super servis vytáhla ze svého repertoáru Číňanka.

15-30
    Kvalitní druhé podání přineslo chybu Radwaňské na returnu.

0-30
    Li si připravila pozici, měla otevřenou celou polovinu kurtu, ale míček netrefila dobře a ten vylétl až do autu.

0-15
    První dvojchyba Li Na v utkání - na dvojchyby 1:1.

3:3
    Kvalitní return byl základem úspěšného proměnění brejkbolu v gem. Opět nedokázala Radwaňská potvrdit brejk a je tak srovnáno na 3:3.

40-30
    Moc hezky vedený útok od světové hráčky číslo 6. Ta si nyní povodila svou soupeřku a přesným forhendem na závěr vybojovala brejkbol.

30-30
    Jenže chybuje i Polka.

15-30
    Moc hezky si dokázala Radwaňská rozběhat soupeřku a ta v pohybu chybovala.

15-15
    Return Li Na skončil až za základní čarou.

15-0
    Radwaňská byla ta, která v dlouhé výměně od základní čáry vyrobila chybu jako první.

2:3
    Těsný aut Li Na, která si nenechá míček překontrolovat jestřábím okem a tak již potřetí v řadě přichází ztráta servisu. Uvidíme, zda se po krátké pauze podaří udržet servis Radwaňské.

40-A
    Krásný forhend Radwaňské, po kterém míček sotva prolezl síť, ale o to méně času zbylo soupeřce na jeho odehrání.

40-40
    Jenže ten je smazán dobrým servisem a následným vítězným forhendem.

30-40
    Klidná výměna, spíše taková výměna o čekání na chybu a více dnes chybuje Li Na a tak má Radwaňská brejkbol i v tomto gemu!

30-30
    Nádhera! Přesný bekhend Li Na dopadl těsně k čáře a soupeřka neměla nárok.

15-30
    Obě hráčky škrtly míčkem o pásku a výhodu tímto zdržení získala Polka, která toho i využila.

15-15
    Toto byl o poznání lepší přechod na síť z pohledu Radwaňské, jenže soupeřka opět vystřihla moc dobrý prohoz křížem a těžký volej Polka nezvládla.

0-15
    Bekhend Li tentokrát zaplaval až mimo kurt.

2:2
    A bere si ho zpět dokonce čistou hrou, hezká výměna plná přesných úderů končí v moci Číňanky.

40-0
    První dvojchyba zápasu a Li Na má k dispozici tři brejkboly a může si tak vzít ztracený servis ihned zpátky.

30-0
    Nepřipravený přechod na síť byl po zásluze potrestán.

15-0
    Tuto výměnu si Li rozehrávala velmi dobře a rozběhanou soupeřku utlačila.

1:2

1:2
    Máme zde první prolomené podání, poté co Li Na nedostala míček přes síť.

40-A
    Radwaňská si vybojovala přesným míčem po čáře další brejkbol!

40-40
    Li nerozhodilo ani ohlášení chyby nohou při prvním servise, resp. to možná více rozhodilo její soupeřku, která následně zahodila brejkbol do sítě.

30-40
    Opět do podobného místa to ulétlo a je zde opět brejkbol při servise Li Na.

30-30
    Tak jsem behkend Li Na trošičku přechválil, nyní to po čáře vůbec nevyšlo a míček doplachtil daleko za základní čáru.

30-15
    Nyní to Číňance malinko ulétlo, celkově je mnohem jistější z bekhendu než z forhendu, tedy alespoň prozatím.

30-0
    Radwaňská zůstala ve špatném postavení uprostřed dvorce a dostala míček do druhé strany než čekala.

15-0
    Výborný bekhend přesně na čáru a závěrečná smeč již byla pouhou lahůdkou.

1:1
    Hodně špatný kraťas postala na druhou stranu Radwaňská, ale Li Na si s ním vůbec neporadila a tak je srovnáno.

40-A
    Páska zastavila bekhend Li.

40-40
    Jenže i ona bude bojovat o svůj servis přes shodu, Li Na dobře přitlačila a svou aktivní pozici zúročila.

30-40
    Servis ven z kurtu a poté bekhend do druhého rohu, to je jednoduchý recept jak získat fiftýn. Ještě je však třeba dohrát výměnu na síti, ale i to Radwaňská zvládla.

30-30
    I v tomto gemu to vypadá na boj o každý centrimetr kurtu.

15-30
    Další aut, tentokrát míček atakoval základní čáru, ale neúspěšně.

15-15
    Radwaňská měla velkou porci štěstí, byla naprosto bez pohybu a pouze stála na místě, ale Li Na poslala svůj kraťas do autu.

15-0
    Nádhera! Li Na se dostala z problémů přesným lobem na základní čáru a v následné dlouhé přetahované nahonec vytáhla bravúrní forhend, který zaplachtit do růžku.

1:0
    Li zvládla i volej na síti a po velkém boji získává své první podání a vede 1:0. První gem trval třináct minut a Li Na musela odvracet dva brejkboly.

A-40
    Li se po delší odmlce dostává k výhodě, pomohla si servisem a soupeřku následně rozběhala.

40-40
    Nyní byla Polka hodně blízko, skvěle rozběhala soupeřku, ale rozhodla se pro zkrácení hry a to bylo hodně nepovedené.

40-A
    Jenže bekhend čínské hráčce ulétl do zámezí a to sebou nese druhou hrozbu ztráty servisu.

40-40
    Li Na si připravila pozici výtečným forhendem a následnou smečí sice neukončila výměnu úplně, ale Polka míček přes síť nedostala.

40-A
    Radwaňská se nakonec dočkává a má první šanci na brejk! Trpělivou hrou počkala na chybu a ta přišla.

40-40
    Ani tentokrát není výhoda využitá a boj o první gem tak pokračuje.

A-40
    Radwaňské se zřejmě nelíbila délka jednoho z úderu soupeřky, ale výměnu nepřerušila a výhodu tak vybojovala Li Na.

40-40
    Tentokrát už odpověď na return skončila v síti - shoda.

A-40
    Pořádnou dávku štěstí měla Číňanka. Jen tak tak dokázala reagovat na return soupeřky a navíc se jí míček odrazil přímo do růžku dvorce.

40-40
    Na Li se rozhodla opět o agresivní zakončení výměny, ale forhend jí vylétl do koridoru určeného pro čtyřhru.

A-40
    Výhoda pro čínskou tenistku.

40-40
    Dlouhá a pro ČÍňanku už asi moc dlouhá výměna názorů z bekhendové strany. Míček hned dvacetkrát přelétl síť než ho Li Na přiriskovala a poslala do sítě.

40-30
    Jenže hodně pomohlo první podání, které Polka nedokázala zreturnovat.

30-30
    Opět trošičku delší míč z rakety Li Na a rázem se boj o první gem přiostřuje.

30-15
    Opět se dostala Radwaňská do defenzívy, ale tentokrát se dokázala ubránit a počkat si na chybu.

30-0
    Dobrý servis připravil pozici a následný bekhend obouruč neměl chybu.

15-0
    Zápas nám začal a první fiftýn získává Číňanku, která využila chyby Radwaňské z bekhendu.

0:0

Utkání otevře svým servisem Li Na.

Hráčky právě přichází z útrob stadionu přímo na dvorec a za malý okamžit začne předzápasová rozcvička.

Prozatím prvním grandslamem sezóny obě prochází jako nůž máslem, ani jedna z nich neztratila set a je tedy jasné, že nás dnes čeká pravá tenisová bitva o místenku v semifinále.

Připomenu ještě vzájemnou bilanci, která je také hodně vyrovnaná a mluví lépe pro Číňanku, která vyhrála pět z devíti zápasů.

Hráčky budou mít v hlavách hlavně poslední zápas, který se odehrál letos v Sydney a v tom Radwaňská vyhrála celkem hladce 6:3 a 6:4.

Li Na jako šestá hráčka světa dokázala vyhrát domácí turnaj v Šen-čenu a poté vypadla až v semifinále v Sydney právě se svou dnešní soupeřkou.

Na druhé straně Radwaňská zatím ve třinácti duelech nenašla přemožitelku a ta má již v roce 2013 na svém kontě dva tituly z Aucklandu i Sydney.

Nepůjde o ledajaký zápas, budeme mít možnost v akci sledovat čtvrtou a šestou hráčku světa a dokonce tenistky, které do letošní tenisové sezóny vstoupily přímo fantasticky.

Ženská i mužská část singlového pavouka se dostala na Australian open už do čtvrtfinále a úplně prvním zápasem na dvorci Roda Lavera bude zápas mezi Číňankou Li Na a Polkou Agnieszkou Radwaňskou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:10.