Španělsko – Slovinsko 26:22 (kon.) | Dánsko – Chorvatsko 30:24 (kon.)
26:22 (13:12)
Slovinsko
Pátek 25.01.2013, 19:15Mistrovství světa

To je z mé strany vše a přeji krásný zbytek dne. (26:22) (20:44:52)

Španělsko po právu postupuje ke spokojenosti většiny osazenstva v hledišti do finále. Slovinsko propadlo v útočné činnosti a nedokázali si pohlídat rychlé španělské brejky. Vypracovali si až osmibrankový náskok, který sice Slovinci na konci mírně umazali, ale přesto již neměli šanci.

Španělsko se tedy utká ve finále s jedním z dvojice Dánsko - Chorvatsko, kteří svůj zápas odehrajou přibližně tři čtvrtě hodiny po skončení tohoto. (26:22)

60
    Konec zápasu. (26:22) (26:22)

60
    Slovinci stihli ještě jeden brejk a výsledek nakonec není tak hrozivý, jak ještě před několika minutami vypadal. (26:22) (26:22)

60
    Na závěr se ještě trefuje Uroš Bundalo. (26:21) (26:21)

59
    Další branka Španělů, velmi rychlá a náhlá akce. (26:20) (26:20)

59
    Gasper Marguč dal z pravé strany další slovinskou branku. (25:20) (25:20)

28
    Méně počtu hráčů v poli svědčí více domácímu celku. (25:19) (25:19)

58
    Vyloučení dva hráči. Nejprve jeden ze Španělů, po dvacet sekund později za držení a přistrčení protihráče i jeden ze Slovinců. (24:19) (24:19)

57
    Slovinci jsou při chuti a stále útočí. Sterbik si však s další ranou poradil. (24:19) (24:19)

57
    Slovinci využívají sedmičku a je to už jen o pět gólů. (24:19) (24:19)

56
    Hra je v posledních pěti minutách oproti předchízejícímu průběhu hodně rozkouskovaná. Píšťalka sudího je slyšet každých deset sekund. (24:18) (24:18)

56
    Slovinci využívají brejk a nepozornost španělské obrany. Střelcem byl Uroš Bundalo. (24:18) (24:18)

55
    Ale nepohlídali si únik jednoho ze slovinských hráčů. (24:17) (24:17)

55
    Ale Španělé si berou bleskurychle osmigólové vedení zpět! (24:16) (24:16)

54
    Slovinci snižují. (23:16) (23:16)

53
    Valero Rivera Folch víceméně rozhoduje tento zápas. Využil parádní protiútok dvou na jednoho. (23:15) (23:15)

52
    Další vyloučení a stav hráčů na hrací ploše se vyrovná. Vyloučeným je Jorge Maqueda Peña. (22:15) (22:15)

52
    Záhy tedy Španělé navyšují. Střelcem je Daniel Sarmiento Melián. (22:15) (22:15)

51
    Vyloučen na dvě minuty byl Uroš Zorman, který tak oslabuje zbytečně za faul loktem slovinský tým. (21:15) (21:15)

51
    Dolenec nedokázal propoasírovat balón a sebe přes jednoho řízného obránce. (21:15) (21:15)

51
    První pokus Slovinců po oddechovém času se nepovedl. (21:15) (21:15)

50
    Oddechový čas pro Španělsko, aby se mohla pořádně vysušit hrací plocha. (21:15) (21:15)

50
    Slovincům se nyní povedlo snížit, ale zdá se, že jim utkání už uniká. Přesto to mohou ještě zkusit. (21:15) (21:15)

49
    Slovinci vystřídali brankáře a do brány jde Primož Prošt. (19:14) (19:14)

48
    Arpád Sterbik teď předvedl důležitý zákrok a zabránil tomu, aby Slovinci snížili. Možná jsme byli svědky klíčové události zápasu! (19:14) (19:14)

47
    Rychlý protiútok Španělů. (19:14) (19:14)

47
    Hra Slovinců přerušena rozhodčím. Ti se snaží útočit, ale narážejí na španělskou zeď. (18:14) (18:14)

46
    Španělé mají míč, ale nevystřelili. Slovinci se stěhují na druhou stranu. (18:14) (18:14)

45
    Přihrávka Bezjaka skončila bez smysluplného využití jeho spoluhráčů. (18:14) (18:14)

Oddechový čas pro Slovinsko. (18:14) (18:14)

45
    Další španělský útok, vedený Morrosem, končí ve slovinské síti! (18:14) (18:14)

44
    Cañellas si poradil s touto penaltou parádně k tyči k zemi. (17:14) (17:14)

44
    Po průniku Maquedy další sedmička pro Španěly. (16:14) (16:14)

43
    Faul Gabera na Cañellase. (16:14) (16:14)

42
    Mačkovšekova rána ze vzduchu šla mírně mimo. (16:14) (16:14)

42
    V pádu, ale přece, dokázal José Manuel Sierra Méndez svou šanci proměnit! (16:14) (16:14)

41
    Dolanec pěkně nahrál na Boruta Mačkovšeka, jenž pak ze vzduchu propálil brankáře spodkem. (15:14) (15:14)

40
    Na druhé straně nauspěl Maqueda, jenž byl malinko přidržen. (15:13) (15:13)

39
    Hodně dlouho už jsme neviděli gól. Šance Slovinsců skončila na perfektní španělské obraně. (15:13) (15:13)

38
    Ovšem byl tam faul a byla odpískaná sedmička. Albert Rocas Comas však tuto penaltu přestřelil. (15:13) (15:13)

38
    Střela Maquedy šla poté na druhé straně mimo. (15:13) (15:13)

37
    Slovinci drželi míč a museli střílet přes čtyřčlennou zeď. Gólman Sterbik střelu zlikvidoval. (15:13) (15:13)

36
    Boris Denič, slovinský trenér, dostal za protesty žlutou kartu. (15:13) (15:13)

36
    Zazněla tyč Sterbikovy brány. (15:13) (15:13)

35
    ..který byl úspěšný. (15:13) (15:13)

35
    Sterbik si počkal na to, až Borut Mačkovšek vystřelí a zavelel k protiútoku. (14:13) (14:13)

34
    Výtečně Škof, který se přesunul k pravému růžku a zlikvidoval španělskou šanci! (14:13) (14:13)

34
    Odpískán faul Slovinců za tahání za dres. (14:13) (14:13)

33
    Slovinci nyní obléhali španělskou branku, ale Sterbik si s jejich pokusem poradil. (14:13) (14:13)

32
    Jure Dolenec odpovídá parádní střelou. (14:13) (14:13)

32
    Slovinsko v plném počtu. (14:12) (14:12)

31
    Španělé se pak dostali do brejku a Morros toho využil! (14:12) (14:12)

31
    Slovinci dohrávají oslabení, přesto útočili. (13:12) (13:12)

31
    Začal druhý poločas. (13:12) (13:12)

Španělé byli zatím lepší technicky i takticky, a hlavně mají v zádech ohromnou podporu z hlediště. Proto také zaslouženě vedou, ale pouze o jednu branku. V jeden moment už to vypadalo se Slovinskem špatně, avšak ti se díky bojovnosti a zejména vynikajícímu výkonu brankáře dostali zpět do hry a umazali pětigólovou ztrátu. Utkání je stále otevřené. (13:12)

30
    První poločas skončil. (13:12) (13:12)

30
    Další dobrý zákrok Škofa! (13:12) (13:12)

30
    Trest pro Slovinsko na dvě minuty, na trestnou míří Gasper Marguč. (13:12) (13:12)

29
    Chyba obrany Španělů a špatné střídání zapřičinila další branku Slovinska! (13:12) (13:12)

29
    Škof nadvakrát likviduje šanci Španělů. (13:11) (13:11)

29
    Konec oddechového času. Španělé na míči. (13:11) (13:11)

Oddechový čas pro Španělsko. (13:11) (13:11)

28
    Znovu Uroš Zorman, jenž do toho šel dravě! (13:11) (13:11)

27
    SLovinci však odpověděli stejnou mincí. Střelcem je Uroš Zorman. (13:10) (13:10)

27
    Ángel Montoro Cabello dokázal najít mezeru mezi valem těl a navýšil. (13:9) (13:9)

26
    Z protiútoku však skóroval opět Gasper Marguč! (12:9) (12:9)

26
    Škof nadvakrát výtečný zákrok! (12:8) (12:8)

25
    Gasper Marguč však nyní z pravé strany uspěl. (12:8) (12:8)

25
    Další nedůrazný pokus Slovinců skončil na Sterbikovi. (12:7) (12:7)

24
    Španělé začali kontrolovat hru, Slovinci moc dlouho taktiku, na které se domlouvali, nedodržovali. (12:7) (12:7)

24
    Gedeón Guardiola Villaplana unikl do brejku po nepovedené střele soupeře a vypracoval pro svůj tým už pětibrankový náskok! (12:7) (12:7)

23
    Konec oddechového času. Slovinci na míči, ale nedaří se jim překonat agresivní španělskou obranu. (11:7) (11:7)

23
    Oddechový čas pro Slovince. (11:7) (11:7)

23
    Albert Rocas Comas z protiútoku navyšuje na rozdíl čtyř branek! (11:7) (11:7)

22
    Španělé nyní zdržují hru. (10:7) (10:7)

22
    Viran Morros de Argila dostal žluttou kartu. (10:7) (10:7)

21
    Navíc nechali Slovince uniknout. Při obraně své sedmičky pak faulovali. (10:7) (10:7)

21
    Španělé dlouho přehazovali balón před slovinskou sedmičkou, ani nevystřelili. (10:7) (10:7)

19
    Aitor Ariño Bengoechea následnou rozehrávku bleskurychle proměnil! (10:7) (10:7)

19
    Miha Zvizej držel dres protihráče. (9:7) (9:7)

18
    Gedeón Guardiola Villaplana se dopustil obranného faulu, ale Španělé následnou rozehrávku dokázali překazit. Hra se stěhuje před Slovince. (9:7) (9:7)

18
    Jorge Maqueda Peña se rozběhl a proklestil si cestu až k výhodné pozici pro dělovou ránu do sítě. (9:7) (9:7)

17
    Další ránu však španělský brankář chytil. (8:7) (8:7)

17
    Slovinci toho využili a Luka Zvizej snižuje- (8:7) (8:7)

16
    Dvakrát byl odpískán drobný prohřešek Slovinců, Španělé rozehráli, ale přišli o pásmo. (8:6) (8:6)

15
    Přes pravé křídlo nevyšel Slovincům průnik okolo sedmičky. Výborně Sterbik. (8:6) (8:6)

15
    Ale Španělé také! (8:6) (8:6)

14
    Slovinci bleskově odpověděli. (7:6) (7:6)

14
    Španělé získávají zpět dvoubrankové vedení! Gedeón Guardiola Villaplana opět propálil brankáře po chybách v obraně. (7:5) (7:5)

13
    Španělé opět zvyšují. Nový brankář si zatím vede na straně Španělů dobře. (6:5) (6:5)

13
    Španělé vystřídali brankáře. (5:5) (5:5)

12
    Jure Dobelsek opět skóruje! Už potřetí v krátkém časovém sledu. (5:5) (5:5)

12
    nyní výborně Škof! Dobře si vyběhl proti ráně Španělů. (5:4) (5:4)

11
    Slovinci ihned odpovídají a zase snižují na rozdíl jedné branky. Střelcem byl Jure Dobelsek. (5:4) (5:4)

10
    Daniel Sarmiento Melián vzápětí navyšuje. (5:3) (5:3)

10
    Slovinci snižují zásluhou Jure Dolence, který prostřelil vše v cestě. (4:3) (4:3)

9
    Víctor Tomás González však sedmmetrový hod neproměnil! (4:2) (4:2)

9
    Slovinci se dopustili v následující šanci faulu. (4:2) (4:2)

8
    Další přesná rána Víctora Tomáse Gonzáleze! Pěkná pumelenice z ostrého úhlu našla cestu kolem gólmana. (4:2) (4:2)

7
    Slovinci nastřelili břevno! (3:2) (3:2)

7
    Joan Cañellas Reixac prudkou ranou k tyči otáčí skóre. (3:2) (3:2)

6
    Španělé srovnávají zásluhou Víctora Tomáse Gonzáleze. (2:2) (2:2)

5
    Faul Luky Zvizeje, Španělé rozehrávají. (1:2) (1:2)

5
    Nenad Bilbija navyšuje na 2:1 pro svůj tým. (1:2) (1:2)

4
    Následující sedmimetrový hod byl Slovinci proměněn. (1:1) (1:1)

4
    Žlutá karta pro jednoho ze španělů. (1:0) (1:0)

3
    Až nyní Valero Rivera Folch proměňuje (1:0) (1:0)

3
    Máme už třetí minutu a stále bez branek. (0:0) (0:0)

2
    Škof nyní zachránil svůj tým před náporem Španělů. (0:0) (0:0)

1
    Faul Slovinců. Rozehrávka Španělů a střela pak šla mimo. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

Hrají se národní hymny obou zemí. (0:0)

Španělsko: Sierra (Sterbik) – Entrerríos, Morros, Tomás, Cañellas, Rocas, Aguinagalde, Sarmiento, Ruesga, Maqueda, Guardiola, García, Montoro, Rivera, Ariño.

Slovinsko: Škof (Prošt) - Bilbija, Dobelšek, Kavtičnik, Bezjak, Dolenec, Skube, Bundalo, M. Žvižej, L. Žvižej, Gaber, Zorman, Marguč, Mačkovšek

Slovinsko se do semifinále dostalo na úkor Ruska, které porazilo 28:27, tedy velmi těsně. Při tom průběh vyzníval v prvním poločase nejprve jednoznačně pro Rusy, kteří vedli 10:5. Do konce poločasu však Slovinci praktikovali ofenzívu, jež vedla k otočení v jejich prospěch. Druhý poločas se pak už přeléval ze strany na stranu, ale vítězně z toho vyšli Slovinci, kteří před tím suverénně ovládli svou základní skupinu. (0:0)

Španělsko má za sebou celkem náročný čtvrtfinálový zápas proti Německu, který se před jejich domácím publikem nevyvíjel příliš dobře. Po poločase prohrávali, ale postupně se propracovali k otočení a od zhruba 50. minuty vedli. Pak už zápas dovedli do vítězného konce. Ještě před tímto střetnutím prošli velmi hladce celou svou základní skupinu. (0:0)

Přeji všem příznivcům házené hezký páteční večer. Před námi je nyní první semifinálový duel mezi týmy Španělska a Slovinska, které se porvou o to, zda se budou rvát v příštím zápase o medaile zlaté, nebo bronzové. (0:0)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.