Skalica – Žilina 2:4 (kon.) | Košice – Martin 4:1 (kon.) | Zvolen – Nitra 3:1 (kon.)
Poprad – Banská Bystrica 6:5 (po pr.) | Piešťany – Trenčín 1:3 (kon.)
HK Skalica
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
MsHK Žilina
sk Neděle 27.01.2013, 17:00 • Hant Aréna • Tipos Extraliga (SR)

Zápas sa skončil víťazstvom hostí ktorý v tretej tretine zvýšili svoj náskok ešte jedným gólom ktorý vsietil Krajči. (19:12:53)

60:00

59:57
    Posledná strela zo strany Skalice.

58:57
    Johanes leží na zemi a domáci nemôžu dať gól. Hostia ľahko vyhadzujú puk k Lipovskéhmu.

59:40
    Kozák rozohráva útok na útočnej modrej, po prieniku do pásma skúšajú pozornosť Johanesa no ten puk drží v svojej moci.

58:15
    Hostia v plnom počte.

57:58
    Väčšia šanca domácich, pred Johanesom bol sám Palffy.

57:49
    Ďalšie vyhodenie puku Žiliny.

57:01
    Domáci v útočnom snažení. Puk vyhadzujú hostia až k Lipovskému, ktorý rozohráva na Kutálka.

56:15
    MsHK DOXXbet Žilina na 2 minúty si pôjde sadnúť Krajčí za sekanie.

55:59
    Hostia nahodili puk do pásma domácich a išli striedať.

55:27
    Lipovský pomáhal rozohrať útok domácich.

54:46
    Pekná šanca hostí, dvaja Skaličania clonili vlastnému brankárovi a hostia len strieľali.

54:01
    Domáci získavajú v svojom pásme puk, a zakladajú útok za Lipovským.

53:12
    Žilinčania sa usadili v pásme Skalice, ta im puk berie a zbiera sekundy v svojom pásme kde ich nik nenapadá.

52:49
    HK 36 Skalica na 2 minúty si pôjde sadnúť Miroslav Lažo za podrazenie. Zbytočný faul v útočnom pásme.

52:34
    Domáci sa udržali v pásme hostí.

52:00
    Buly vyhrali domáci a ťahajú puk z poza bráni až do útočného pásma.

51:50
    Vhadzuje sa po jeho ľavici.

51:30
    Útočné snaženie hostí, usadili sa v pásme a nahadzujú puk na Lipovského. Puk je v jeho lapačke.

50:50
    Domáci založili útok za vlastnou bránou a idú dopredu kde sa usadili v pásme. Skúšali prekvapiť Johanesa , no ten sa prekvapiť nedal. Vhadzuje sa po jeho ľavici.

50:23
    Domáci v plnom počte.

49:34
    Buly vyhrali hostia a usadili sa v pásme domácich. Hraje sa po rohoch klziska. Domáci sa dokázali oslobodiť, vyhadzujú puk až k Johanesovi.

49:23
    Nahodená strela zo strany hostí, puk vyrazil Lipovský do ochrannej siete. Vhadzuje sa po jeho pravici.

49:16

48:23
    HK36 Skalica na 2 minúty si pôjde sadnúť Školiak za držanie hokejky, + 10 minút osobný trest za nešportové správanie.

48:16
    Domáci uzavreli hostí v pásme.

47:45
    Palffy ťahá sám puk od Lipovského a z pásma ich vysťahovali za postavenie útočiaceho hráča v brankovisku.

47:16
    MsHK DOXXbet Žilina na 2 minúty si pôjde oddýchnuť Drábek za hákovanie.

47:03
    Domáci sa na chvíľku usadili v pásme kde puk preberajú puk hostia a idú dopredu.

46:30
    Domáci vyhrali buly, zakladajú útok dopredu.

46:03
    kozák nahadzuje puk dopredu, nik ho nespracoval a je tam zakázané uvoľnenie na strane Skalice.

45:45
    Domáci založili protiútok a strelou skúša pozornosť Tibor Kútálek. Vhadzuje sa pred Johanesom.

45:29

45:06
    Hostia dneska dali už druhý gól v oslabení.

44:32
    Žilina dala gól!
    ďalšia veľká chyba Lipovského ktorý išiel rýchlo rozohrať a prihral priamo na hokejku RÓBERT KRAJČIMU a ten len do prázdne brány dáva gól. Bez asistencie.

43:46
    Hostia vyhrávajú buly a vyhadzujú puk až k Lipovskému, kde zakladajú noví útok.

43:41
    Domáci vyhrali buly a tlačia sa pred bránu, Školiak dotlačil puk pred Johanesa a ten do podržal.

43:29
    MsHK DOXXbet Žilina na 2 minúty si pôjde sadnúť Kopecký za podrazenie.

43:06
    Domáci vyhadzujú puk z vlastného pásma a snažia sa ho zatiahnuť do pásma hostí.

42:51
    Domáci rozohrávajú útok pred vlastnou bránou no hostia pekne napadajú.

41:50
    Po vhadzovaním pred Lipovským hostia získavajú puk. Skaličania im ho berú a idú dopredu.

41:13
    Domáci vyhrávajú buly, uzavreli Žilinu v pásme no ta opäť vyhadzuje puk.

40:20
    Po vyhranom buly sa domáci tlačia dopredu, hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary a je z toho zakázané uvoľnenie.

40:01
    Začala tretia tretina.

Oba tímy nastupujú na ľadovú plochu, o pár minút nám začne tretia tretina stretnutia. Uvidíme či Skaličiania dokážu niečo urobiť zo stavom stretnutia.

V druhej tretine sa dostali do vedenia hostia po góloch : Valešeka a Dreveňaka. Uvidíme čo nám prinesie druha tretina a či sa domácim podarí ešte niečo spraviť z vývojom stretnutia.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:45
    Po nedorozumení sa Žilinčania dostávajú k puku a vyvádzajú ho z pásma.

39:25
    Domáci sa usadili po dlhej dobe v pásme, Johanes ma hneď plno roboty.

38:40
    Buly vyhrávajú domáci, no ale puk im zobrali hostia. Skaličania si berú puk späť a zakladajú útok. Veľká šanca domácich!!! Strelou od modrej čiary triafajú tyč.

38:34
    Ďalšia strela hostí. Vhadzovať sa bude pred Lipovským.

37:54
    Veľká šanca hostí. Po chybnej rozohrávke sa ocitol úplne osamostatnený Žilinčan pred Lipovským, a ten ho triafa len do pravého betónu.

37:24
    Domáci založili útok za bránou a tlačia sa dopredu. Hostia len vyhadzujú puk a domáci sa musia preň vrátiť až k Lipovskému.

Dnešné stretnutie sleduje 1606 divákov.

36:48
    Po vyhratom buly sa Žilina opäť tlačí do popredia. V prvej tretine bol pomer striel 12:5 pre Skalicu v druhej to je úplne naopak. Lipovský ma plno práce v druhej tretine zápasu.

36:10
    Vhadzuje sa pred Lipovským, hostia vyhrávajú buly. Kým vystrelili vytlačili sa z pásma. Offside Žilina.

35:12
    Hostia vyhrali buly, po rýchlej prihrávke skúšajú hostia pozornosť Lipovského. Strela nemierila na bránu, domáci sa zmocňujú puku, a zakladajú útok.

34:45
    Domáci sa ale teraz musia brániť náporu hostí. Strela za strelou, Lipovský teraz sám nevedel kde ma puk.

34:01
    Skalica dala gól!
    pekná akcia domácich, Kútálek nahrával na IGORA BOBČEKA a ten roztiahol Johanesa a dáva gól. Asistencia : Michal Klejna, Tibor Kutálek.

33:22
    po vyhranom buly z modrej čiary prepálil Lipovského MILAN DREVENÁK. Asistencia : Tomáš Brčko

33:04
    Domáci vyhrali buly no hostia im puk berú v stredom pásme a nahadzujú puk do pásma. Domáci sa oslobodzujú za cenu zakázaného uvoľnenia.

32:47

32:34
    Ďalšia nevydarená presilovka hostí. Aj keď v posledných sekundách boli v útočnom pásme, no nič extra nevymysleli.

31:45
    Domáci aj vo vlastnom oslabení napadajú Johanesa.

30:47
    Hk 36 Skalica Martin Sloboda si pôjde oddýchnuť na 2 minúty za nedovolene bránenie v hre.

30:36
    Obe mužstvá striedajú, nahadzujú puk z poza brány a dostavajú sa do pásme po teče.

30:06
    Zápas sa nám prelína do druhej polovice a vhadzuje sa pred Lipovským. Hostia sa udržali v pásme a vytvárajú si šance.

29:41
    Domáci vyhrali buly a zakladajú útok. Cez prihrávku cez stredne pásmo sa dostávajú do pásma hosti ale tam im puk odobrali z hokejok.

29:16
    Ďalšia strela na strane Žiliny.

29:08
    Hostia vyhrali buly a opäť skúšajú pozornosť Lipovského, ktorý puk podrža. Vhadzuje sa po jeho pravici.

28:50
    Hostia založili útok za vlastnou bránou a dostali sa do pásma domácich. Po strele puk letel na plexisklo, vhadzovať sa bude v stredom pásme.

28:22

27:54
    Po dlhej dobe sa Žilinčania usadili v pásme domácich, a Lipovský puk podržal. Po vyhranom buly Skaličanou zakladajú útok a nahadzujú ho na Johanesa a ten račej puk podržal pred Skaličanami.

27:21
    Hostia sa nevedia usadiť v útočnom pásme, len puk nahadzujú, a to Skaličania len vyhodia puk k Johanesovi. Pekná útočná hra domácich.

26:45
    Skaličania po vyhranom buly založili útok a skúšajú pozornosť Johanesa a ten puk drží. Vhadzuje sa po jeho pravici.

26:22
    HK 36 Skalica na 2 minúty si pôjde sadnúť Jurík za hákovanie.

24:37
    po veľkej chybe Lipovského, keď vykorčuľoval za braná. Puk sa odrazil a MATEJ VALAŠEK vsietil puk do prázdnej brány. Asistencia : Oliver Duriš.

24:16
    Následovne zakázané uvoľnenie domácich.

23:13
    Domáci zakladajú útok v rohu klziska. Školiak bol tvrdo atakovaní cez priechod cez stredne pásma. Domáci sa nevedeli udržať v pásme.

22:29
    Hostia vyhrali buly a následovne rozohrali útok za vlastnou bránou, a idú dopredu.

22:10
    Vhadzuje sa pre Johanesom keď podržal puk po akcii Skalice.

22:00
    Ospravedlňujem sa za technické problémy, už by malo všetko fungovať ako má.

20:01
    Začala druhá tretina.

Skončila prvá tretina zápasu. Po góloch Jankoviča a Dreváka je stav vyrovnaný 1:1. Uvidíme čo nám prinesie druha tretina zápasu. Vidíme sa po prestávke.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:57
    Po vyhratom buly hostia hneď založili útok, a ťahajú puk až pred Lipovského. To bude posledné čo uvidíme v tejto tretine.

19:49
    Vhadzovať sa bude pred Johanesom.

19:24
    Hostia sa ešte nestihli ani usadiť do pásma a Skaličania už vyhadzujú puk k Johanesovi.

18:35
    HK 36 Skalica na 2 minúty si pôjde sadnúť Lažo za podrazenie. Práva presilovka hostí.

17:49
    Hostia zakladajú útok pred Johanesom kde ich napadajú domáci. Žilinčania sa nemôžu dostať cez modrú čiare Skalice. Offside na strane hostí.

17:16
    Po strele hostí ma Lipovský puk pod sebou a vhadzovať sa bude po jeho ľavici.

17:03
    Hostia vyhrali útok, za bránou rýchlo rozohrali hru a tlačia sa dopredu.

16:40
    Po vyhranom buly domácich nasledovala strela, Johanes na strelu videl a drží puk vo svojej moci.

16:03
    Žilinčania po dlhej dobre zakladajú útok a tlačia sa dopredu pred Lipovského. Dobra defensiva Skalice hneď ťahá puk z pásma. Vhadzovať sa bude pred Johanesom.

15:02
    Domáci vyhrali buly a ťahajú puk hneď dopredu, uzavreli hosti v pásme a hra sa presťahovala do rohu klziska za Johanesa.

14:37
    Skaličania zakladajú útok ale ich útočne snaženie končí na útočnej modrej čare. Offisede.

13:53
    Tlak domácich stále pokračuje. Po dlhšej dobe sa dostali hostia k puku, no po zlej prihrávke ho máju v moci opäť domáci.

13:37

13:08
    Po založenom útoku domáci za vlastnou bránou sa dostali do pásma hosti, no ty hneď vyhadzujú puk cez všetky čiary.

11:57
    Skaličania dostali druhú možnosť hrať presilovú hru. Uzavreli hostí v pásme no Johanes ma celú hru pod kontrolou. Hostia sa oslobodzujú, a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

11:37
    MsHK DOXXbet Žilina na 2 minúty si pôjde sadnúť Kovavec za nedovolené bránenie v hre.

11:32
    Strela Žilinčanou skončila až v ochrannej sieti, vhadzovať sa bude v stredom pásme.

11:00
    Skaličania zovreli hostí do dlhého tlaku, no žiadnu väčšiu šancu z toho nevyťažili.

08:44

07:52
    MILAN DREVÁK využil chybu Laža a vyrovnáva v oslabení. Asistencia : Staňo.

06:44
    MsHK DOXXbet Žilina Shane Heffernan si pôjde sadnúť na 2 minúty za hákovanie.

05:14
    Domáci vyhrávajú buly a zakladajú hneď útok, v pásme sa udržať dokázali ale nie na dlho. Žilina sa oslobodzuje.

04:34
    Hostia založili útok od vlastnej modrej čary a skúšajú pozornosť Lipovského ktorý ale puk drží vo svojej moci.

04:16
    po tečovanej prihrávke od Palffy sa ocitol sám medzi kruhmi IGOR JANKOVIČ a ten strelou zápästím vsietil gól do pravého horného rohu. Asistenica : Žigmund Palffy, Michal Šátek

03:57
    Domáci vystriedali a hneď zakladajú útok a usádzajú sa v pásme Žiliny.

03:08
    Skaličania založili útok z poza brány a usadili sa na chvíľku v pásme Žiliny. Hostia sa oslobodzujú a obe mužstva striedajú.

02:21
    Po založenom útoku Skaličanou, puk končí opäť na hokejkách hostí.

01:28
    Skaličania vyhrali buly a hneď za bránou zakladajú útok a tlačia sa pred Johanesa ktorý už kľačí na kolenách. Žilina sa oslobodzuje a vyhadzuje puk až pred Lipovského.

00:48
    Skaličania zakladajú útok po rozohrávke pred Lipovským. Útok skončil na útočnej modrej a hneď toho využila Žilina skúša strelu od modrej čiary ktorú Lipovský chytá do lapačky.

00:10
    Hodilo sa úvodné buly, domáci sa zmocnili puku ale po založenom útoku si hostia zobrali puk a založili útok.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Pred začiatkom zápasu sme tu ešte privítali Ivana Jakeša(Rely Dakar za Slovensko), ktorý ešte k tomu hodí symbolický úvodné buly.

Úvodné zostavy:

HK 36 Skalica: Lipovský - Barák, Bobček - Gula, Jaborník - Jankovič, Kozák - Srnec, Trška - Vyrúbalík - Jurík, Kazinota, Klejna - Kutálek, Lažo, Pálffy Sloboda, Stieler, Šátek - Šille, Školiak

MsHK DOXXbet Žilina: Johanes - Brcko, Dlouhý - Leško, Niník - Sekáč, Staňo - Drábek, Drevenák, Ďuriš - Heffernan, Kokavec, Kopecký - Krajči, Sýkora, Valášek - Varga

Rozhodca: Jablukov.

Oba tímy nastupujú na ľad, o pár minút začne zápas.

V 43. kole tipsport extraligy medzi domácou Skalicou a hostiami z Nitry. V zápase uvidíme štyroch rozhodcov a tým štvrtým bude Rus Jablukov. Dúfa sa, že sa zvýši kvalita tohoto zápasu.

HK 36 Skalica v posledných piatich zápasoch sa Skaličanom moc nedarilo, v Pieštanoch po vylúčení a následovne po dištanci Palffyho a Laža, Skalica prehrala ďalšie dva zápasy s Trenčínom a následovne v Banskej Bystrici. Palffy po polovici trestu požiadal a predčasné prerušenie trestu a nastúpil proti Nitre v domácom zápase, kde už mal Miroslav Lažo ukončený trest. Zápas dotiahli do víťazného konca, ale až po predĺžení. Nasledovný zápas odohrali v Martine, ktorý sa nachádza na posledom mieste tabuľky. Mužstvo by už malo byť v plnej sile.

MsHK DOXXbet Žilna forma je viac ako zlá. Nedalo by sa povedať že majú zlé mužstvo, určite majú na lepšie výsledky. Ak by sme si rozobrali posledných päť zápasov je to katastrofálne. Strelili neskutočné 4 góly, čo je menej ako jeden gól na zápas a s tým sa určite zápasy nevyhrávajú. V dvoch zápasoch sa im podarilo uhrať dva body, keď prvý bod uhrali v Martine a druhý doma s lídrom ligy Zvolenom.

Uvidíme čo nám prinesie zajtra tento zápas o 17:00 v Skalici. Tešíme sa na Vás.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Patrik Javorský

Branky a nahrávky: 5. Jankovič (Palffy, Šátek), 35. Bobček (Kutálek, Klejna) - 8. Drevák (Staňo), 25. Valašek (Ďuriš), 34. Drevenak (Brčko), 45. Krajči

HK Skalica: Lipovský - Barák, Bobček - Gula, Jaborník - Jankovič, Kozák - Srnec, Trška - Vyrúbalík - Jurík, Kazinota, Klejna - Kutálek, Lažo, Pálffy Sloboda, Stieler, Šátek - Šille, Školiak
    MsHK Žilina: Johanes - Brcko, Dlouhý - Leško, Niník - Sekáč, Staňo - Drábek, Drevenák, Ďuriš - Heffernan, Kokavec, Kopecký - Krajči, Sýkora, Valášek - Varga

Rozhodčí: Jablukov,