Třebíč – Havlíčkův Brod 5:6 (po pr.) | Jihlava – Most 5:1 (kon.) | Benátky n/J – Šumperk 1:2 (po pr.)
Beroun – Ústí n/L 1:2 (po pr.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 3:4 (po s.n.) | Olomouc – Písek 6:1 (kon.)
Kadaň – Litoměřice 1:3 (kon.)
HC Olomouc
6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
IHC Králové Písek
Středa 06.02.2013, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

To je z duelu vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou. (20:20:39)

V závěrečné třetině Olomouc třemi brankami definitivně rozhodla o svém jasném vítězství. Navýšila tak svůj náskok před třetím Ústím nad Labem, které triumfovalo v Berouně až po prodloužení. Navíc by mohla v případě ztráty Mladé Boleslavi v Hradci Králové poskočit na první pozici. Naopak Písek ztrácí na předposlední Beroun už o bod více, což mu samozřejmě k jeho úniku z poslední příčky příliš nevyhovuje.

60:00

59:36
    Ondřej Kříž po své střele fauloval jednoho z Jihočechů, po ponechané výhodě byl nakonec na dvě minuty za sekání odeslán na trestnou.

59:11
    Hampl v obranné třetině Písku z levé strany nasměroval přihrávku na najíždějícího Ondřeje Kříže, jenž si obhodil jednoho z protihráčů, a poté na dlouhou hůl nahodil puk na Mazucha. Ten kotouč zkrotil hrudí.

58:15
    Mora je kompletní.

57:26
    Jihočeši se pokouší najít skulinky, jimiž by mohli proniknout do útočného pásma. Zatím ale žádnou takovou nenašli.

56:15
    Dvě minuty za držení protihráče a osobní desetiminutový trest za nesportovní chování si do statistik nechal zapsat Richard Diviš (OLO). Menší trest odpyká Lukáš Králík.

55:32
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Janáčkova tvrdá střela od modré byla JIŘÍM ŘÍPOU stojícím před Mazuchem usměrněna do hostující svatyně! Asistence: Martin Janáček, Zbyněk Hampl.

55:16
    Švaňhal z pravého kruhu vyslal nepříjemný projektil na Mazucha, písecký brankář ho však zachytil do výstroje.

54:24
    Kohouti v plném počtu.

53:12
    Písek v domácím obranném pásmu dlouho po vhazovaní nepobyl a nyní se jen marně snaží do něj zpátky dostat.

Utkání sleduje 852 diváků.

52:24
    Za vysokou hůl si menší trest odsedí Richard Diviš (OLO).

51:12
    Nádherná kombinace Mory! Řípa našel z rohu hřiště před hostující klecí MATĚJE PEKRA, který nejprve odmítl hattrick, když ještě předložil puk Hamplovi. Kotouč se však po Hamplově zakončení odrazil k Pekrovi, jenž zametl touš za Mazucha! Asistence: Zbyněk Hampl.

50:23
    Jihočeské mužstvo si v klidu nahrává v obranné třetině, Hanáci jeho rozehrávku příliš nenapadají.

49:24
    Josef Slavík (PIS) putuje na dvě minuty na trestnou za sekání.

49:07
    Z rohu kluziště domácího útočného pásma namazal Rác na modrou Ondřeji Křížovi, jenž z první vyslal na Mazucha bombu. Hostující gólman ji však dokázal skvěle zneškodnit.

48:04
    Písek v posledních desítkách sekund zatlačil svého soka do jeho obranné třetiny, vážněji se mu ale Halásze ohrozit nepovedlo.

47:17
    Strnad na pravém kruhu zkoušel Halásze překvapit střelou z otočky, olomoucký gólman však byl na jeho zakončení připravený.

46:18
    Jihočeši jsou kompletní.

46:05
    Hosté jsou ve čtyřech.

45:26
    Tentokrát se Olomouci ve dvojnásobné početní výhodě tolik nedaří, Jihočeši se poměrně často osvobozují.

44:42
    Z píseckou brankou získal kotouč Makovský. Ten na nic nečekal a vyhodil puk přes všechny čáry.

44:18
    A znovu jdou hosté do tří! Pavel Sedláček odjel na dvě minuty na trestnou za sevření puku.

44:05
    Dlouho si však Jihočeši hru v pěti neužili, za hákování byl dvěma minutami potrestán Frank Kučera.

43:27
    Písek je kompletní.

43:16
    Jakmile mají Kohouti nabito, snaží se ihned vypálit. Výjimku netvořil ani Staněk, jeho rána však byla odražena do ochranné sítě.

41:28
    Po několika neúspěšných pokusem napřáhl od modré ONDŘEJ KŘÍŽ, jehož ránu sice Mazuch zpomalil, ale úplně nezastavil! Puk tak doklouzal až do písecké klece! Asistence: Oldrich Kotvan, Roman Rác.

40:40
    Hosté hráli při oslabení v pěti, obdrželi tak menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Ten odpyká Marcel Dvořák.

40:31
    Řípova bomba z mezikruží narazil do levého betonu Mazucha.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:42.

I v prostředním dějství padly dva góly, ale tentokrát pouze do písecké sítě. Zápas však postrádá kvalitu, až na čtyři trefy toho moc k vidění nebylo. Snad alespoň poslední dvacetiminutovka nabídne lepší podívanou.

40:00

38:27
    V útočném pásmu Dominik Boháč (PIS) zezadu sestřelil Králíka, jenž se poté svíjel na zemi. Hlavní sudí napařil Boháčovi pět minut plus trest do konce utkání za naražení zezadu. Menší z trestů odsedí David Homolka.

37:45
    Nejprve hosté vybruslili do přečíslení dvou proti jednomu, které však bylo přerušeno po první přihrávce. Bartoň poté vzal kotouč a vyhodil ho z pásma tak šikovně, že nalezl na útočné modré MATĚJE PEKRA, jenž v úniku propálil Mazucha mezi nohama! Asistence: Jakub Bartoň.

35:56
    Snad druhá trefa Mory nastartuje obě mužstva k aktivnějšímu hokeji, zatím to tak nevypadá.

35:00
    Křížovo nahození od modré neudržel Mazuch v lapačce, kotouč tak seskočil do brankoviště, odkud ho po velkém důrazu doklepl mezi tři tyče LUKÁŠ KRÁLÍK! Asistence: Ondřej Kříž, Ondřej Švaňhal.

34:02
    Na ledě je nyní vidět hokej jako z rybníku, plácaná ze strany na stranu.

33:04
    Zaváhání písecké obrany připravilo pro Moru přečíslení dva na jednoho. Rác předložil puk Kolouchovi, jenž ho z první vyslal na Mazucha. Do rány ale vložil hůl Ruprecht, a touš tak odletěl do ochranné sítě.

32:38
    Olomouc je také v pěti.

32:02

31:23
    Ospalou prostřední dvacetiminutovku trochu oživila Švaňhalova šance, olomoucký útočník však z mezikruží zakončil mimo.

30:38
    Jiří Řípa (OLO) vyfasoval menší trest za sekání.

30:02
    Za nedovolené bránění si to na dvě minuty na trestnou namířil David Homolka (PIS).

29:28
    Hodně dlouho oba celky bojovaly o puk na obranné modré čáře Mory. Výsledkem nakonec byl ofsajd hostů.

28:05
    I Písek už je kompletní.

27:10
    Kohouti jsou v pěti, Jihočeši ve čtyřech.

27:06
    Staňkova střela byla zblokována, ale odrazila se zpět směrem k olomouckému bekovi. K němu však puk nedorazil, protože si ho do jízdy píchl Drtil, který tak vyrazil sám vstříc Halászovi. Drtil se snažil soupeřova gólmana překonat střelou mezi nohy, jenže tento prostor si Halász pohlídal! Pak sice málem s kotoučem zajel do brány, avšak dokázal se zastavit o tyčku!

26:05
    Zajímavá příležitost se rýsuje pro domácí hráče, dvě minuty za podražení obdržel Dominik Boháč.

25:10
    Za hrubost jsou současně na dvě minuty vyloučeni Lukáš Kříž (PIS) a Zbyněk Hampl (OLO). Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

24:42
    Mora je v pěti.

24:17
    Petráček od modré jen nechal vyniknout olomouckého brankáře.

23:35
    Jihočeši sice tráví poměrně dost času v obranné třetině Hanáků, ale chybí z jejich strany nějaké nebezpečné zakončení. Většinu jejich pokusů Halász bez problémů pochytal.

22:49
    Kubeš vystřelil od modré, jeho rána si to nasměrovala do Halászovy lapačky.

22:19
    Písek se zatím nedokáže usadit v útočném pásmu, Olomouc si dobře plní své defenzivní povinnosti.

21:27
    Vaniš z mezikruží vyzkoušel Halásze, ten jeho pokus vytěsnil za svou branku.

20:42
    Jakub Bartoň (OLO) odjel na čtyři minuty na trestnou za vysokou hůl.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:49.

Písek v úvodní části povedeně zaskočil papírového favorita duelu, když se po necelé minutě hry trefil z téměř nulového úhlu lehkou střelou Vlček. Hanáci ale brzy našli správnou odpověď, a poté se stali týmem, jenž diktoval tempo hry. Další gól však nepřidali. V závěru dějství si Jihočeši zahráli v početní výhodě pěti pro třem, v níž ale i přes ostřelování soupeřovy svatyni žádné branky nedosáhli.

20:00

19:39
    Janáčkova bomba od modré jen provětrala Mazuchův levý beton.

18:32

18:24
    Kohouti jsou ve čtyřech.

17:37
    Písek si sice velmi povedeně zvyšuje celkový počet střel za utkání, jenže bez většího efektu. Jeho pokusy si to vždy namířily mimo bránu.

16:56
    Vaniš našel z levého kruhu v do mezikruží si najíždějícího Strnada, ten ale pálil mimo.

16:42
    Hosté jsou v pěti, startuje jim jejich početní výhoda pěti proti třem.

16:32
    Situace se pro domácí hodně komplikuje, menší trest za podražení se odpyká Lukáš Kucsera (OLO)!

16:24
    I Hanáci mají po přesilovce, Adam Rufer (OLO) odjel na dvě minuty na trestnou za krosček.

15:40
    Olomoučtí hokejisté sevřeli svého soupeře před jeho brankou. Řípa dostal přihrávku těsně před Mazucha, avšak rozhodl se ještě přihrát skrze brankoviště, kde stáli obsazeni dva jeho spoluhráči. Jeho nahrávka ale jen proletěla až k bočnímu mantinelu.

14:42
    Za podražení se odporoučel na dvě minuty na trestnou Jakub Ruprecht (PIS).

14:20
    Chvíle útlumu, ani jednomu týmu se nedaří propracovat se k zakončení. I když je pravdou, že Jihočeši s tím mají problém už delší dobu.

12:52
    Písek je v pěti.

12:37
    Mora se po začátku své krátké početní výhody nahrnula do soupeřova obranného pásma, kde vytvářela hostům dusno. Jihočeskému celku se ale nakonec povedlo vyhodit.

12:06
    Hanáci jsou kompletní.

10:52
    Jihočeši toho v přesilovce mnoho nepředvedli, navíc se dopustili nedovoleného zákroku. Pavel Sedláček obdržel menší trest za hákování.

10:06
    Chvilka oddechu pro Písek, Martin Janáček (OLO) byl poslán na dvě minuty na trestnou za nedovolené bránění.

09:49
    Kohouti však marně dobývají jihočeskou klec, hostující defenziva odolává náporu.

08:36
    Mírný tlak Olomouce se mění ve velký. Písek se již dlouho nenastěhoval před Halásze, zatímco Mora je ve svém útočném pásmu každou chvíli.

07:41

07:17
    Znovu pálil od modré Ondrušek, jeho pokus tentokrát Mazuch zachytil, a poté již nepustil.

06:49
    Ondruškova bomba od modré se odrazila pouze od zadního mantinelu, puk se však odrazil před Mazuchovu svatyni, kde se pokoušel dorážet Bartoň. V tom mu ale bylo píseckými hokejisty zabráněno.

06:07
    Pekrovu střelu z mezikruží Mazuch sice neudržel, naštěstí pro hosty se však kotouč odkutálel mimo bránu!

05:41
    David Homolka (PIS) vyfasoval menší trest za sekání.

05:14
    Hraje docela rychlý hokej, ve kterém má Mora zatím mírně navrch. Písek se ale nebojí a i on se místy snaží zaútočit.

03:40
    MATĚJ PEKR výtečně projel píseckou defenzivou, a i když ho Mazuch dobře vytlačil za brankovou čáru, povedlo se Pekrovi nahodit puk před hostující klec, kde si touš srazil do vlastní klece jeden z z jihočeských beků! Asistence: Jiří Řípa, Jakub Bartoň.

03:06
    Z pravého kruhu se pokoušel pálit Švaňhal, jeho pokus byl ale zblokován.

02:20
    Janáčkovu střelu od modré odrazil Mazuch bez potíží do rohu kluziště.

00:58
    Písek právě vstřelil branku!
    Docela překvapivý gól Jihočechů! FILIP VLČEK objel domácí svatyni, a poté podél čáry lehce po ledě nahodil puk na Halásze, jemuž proletěl kotouč mezi betony! Asistence: Marek Vaniš.

00:35
    Hosté se snažili rozjet útočnou akci, avšak olomoučtí hokejisté je zastavili na červené.

00:01

HC Olomouc: Halász (Kašík) – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž O., Staněk, Kadela, Kotvan, Janáček, Valenta – Pekr, Řípa, Hampl – Rufer, Diviš, Selingr – Rác, Kolouch, Kucsera – Švaňhal, Králík, Vodný.

IHC Písek: Mazuch (Halmoši) – Drtil, Sedláček, Kužel, Boháč, Kříž L., Ruprecht, Makovský, Petráček – Vlček, Slavík, Strnad, Kučera, Heřman, Vaniš, Dvořák, Kubeš (C), Ferebauer, Volf, Schwamberger, Homolka.

Rozhodčí: Úlehla – Adamec, Poruba.

V píseckém dresu se nejvíce kanadskými body, dvaadvaceti, může pochlubit forvard Zdeněk Šperger (7+15). Za ním je s pětibodovým odstupem druhý útočník Martin Heřman (5+12).

Na soupisce jihočeského celku je zapsána hned pětice brankářů. Tím hlavním, jenž nejčastěji chránil svatyni Písku, je Dominik Halmoši s úspěšností zákroků 89,19 %.

Statistikám kanadského bodování Mory vévodí útočník Matěj Pekr, který ve čtyřiačtyřiceti zápasech nasbíral devětačtyřicet bodů (28+21). S osmadvaceti brankami je Pekr zatím navíc nejlepším střelcem ligy. Druhý v pořadí olomouckého bodování je forvard Jiří Řípa, jenž se může pyšnit třiačtyřiceti body (16+27).

Bránu Kohoutů nejčastěji strážil Libor Kašík, jehož úspěšnost zákroků je 93,51 %. Olomoucká gólmanská dvojka Tomáš Halász má tuto úspěšnost o něco vyšší (93,68 %).

Pro olomoucké mužstvo dosud nebyli Jihočeši žádný snadným oříškem, přestože by to tak mohlo tabulkově vypadat. Hanáci sice Písek dvakrát přehráli 4:2, ale jednou na jeho kluzišti podlehli aktuálně poslednímu týmu ligy 0:2.

Písek si to naposledy o ligové body rozdal s Ústeckými Lvy. Žádné překvapení se ale nekonalo, favorit ze severu Čech si připsal tříbodovou výhru. Po první třetině sice Slovan vedl jen o jednu branku, ale po druhé už o tři. Na 2:0 navyšoval Lapšanský, o pár minut později však snížil Vaniš. Ústí si ale našlo rychlou odpověď, když se za necelých šedesát sekund trefil Ludvík. Po něm ještě na konci druhé části rozvlnil síť písecké brány Matai. V poslední třetině žádný gól už nepadl, takže Lvi tedy vyhráli 4:1.

Olomouc v posledním kole zvítězila na ledě lídra ligy. Mladá Boleslav se sice díky dvěma využitým přesilovkám ujala během devíti minut hry vedení o dva góly, jenže Mora ještě do přestávky dvěma brankami také z početních výhod srovnala. V prostředním dějství se Hanáci sami utrhli do dvougólového náskoku, který již nepustili. Nakonec si odvezli triumf 7:4. Kohouti tak jako jediní v sezóně porazili Bruslařský klub v obou duelech hraných v jeho aréně.

Ve 48. kole první hokejové ligy se utkají mužstva HC Olomouc a IHC Písek. Domácí jsou v tabulce se sto jedna body na 2. pozici, hosté jsou s pětatřiceti body 14., tj. poslední.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 4. Pekr (Řípa, Bartoň), 35. Králík (Kříž O., Švaňhal), 38. Pekr (Bartoň), 42. Kříž O. (Kotvan, Rác), 52. Pekr (Hampl), 56. Řípa (Janáček, Hampl) - 1. Vlček (Vaniš)

IHC Králové Písek: Mazuch (Halmoši) – Petráček, Drtil, Boháč, Ruprecht, Makovský, Kříž L., Sedláček, Kužel – Sedláček, Kubeš (C), Strnad – Ferebauer, Vlček, Vaniš – Slavík, Kučera, Heřman – Homolka, Volf, Schwamberger.

Rozhodčí: Úlehla – Adamec, Poruba