Innsbruck – Znojmo 2:5 (kon.)
HC TWK Innsbruck
2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 22.02.2013, 19:15 • Tiroler Wasserkraft Arena • bet-at-home ICE Hockey League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Pěkný páteční večer. Dnes odehrají týmy Erste Bank Eishockey ligy poslední kolo nadstavbové části a již v neděli nastoupí osm nejlepších do vyřazovacích bojů. Pro čtyři celky to dnes bude závěrečný zápas sezóny 2012/2013. Jedním z nich je právě páteční soupeř znojemských hokejistů - HC TWK Innsbruck. Ten ve své premiérovém ročníku skončí na posledním místě. Ani v případě výhry by totiž nedosáhl takového bodového zisku, aby přeskočil jedenáctý Fehérvár.

Ani Orli si dnes nepolepší ani nepohorší. Za jakéhokoliv výsledku se umístí na sedmém místě, respektive prvním v nadstavbové skupině.

„Znojmo jsme již dvakrát porazili, chceme zvítězit i potřetí. Hráči jsou namotivovaní. Chceme, aby naši fanoušci viděli na konci sezóny výhru,“ prohlásil ve čtvrtek kouč Žraloků Daniel Naud.

Do sestavy Znojma se po delší odmlce zapříčiněné zraněním vrátí dvojice útočníků Jan Šeda a Martin Podešva. V brance by se měl představit Ondřej Kacetl.

8. Salzburg - 15

A kdo bude soupeřem Orlů ve čtvrtfinále play-off? To se rozhodne až po 22. hodině. Vůbec poprvé si totiž první čtyři týmy tabulky svého protivníka do vyřazovacích bojů sami zvolí.

Zástupce prvního celku tabulky oznámí ve studiu ServusTV v Salzburgu svojí volbu čtvrtfinálového protivníka mezi celky, které se umístily na 5. – 8. místě. Následovat bude druhý tým, následně třetí. Na čtvrtého v pořadí zbude poslední nevybraný klub.

Výběr soupeřů budete moci sledovat od 22:00 hodin zde.

HC TWK Innsbruck: Machreich (Tragust) – Pittl, Insana, Switzer, Manavian, Stern, Pedevilla – Schennach B., Bartlett, Höller – Hörtnagl, Fox, McGregor – Schennach V., Lemieux, Mössmer – Echtler, Steiner.

Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) – Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Sova, Kulmala, Tichý, Bořuta – Strömberg, Fiala, Jarůšek – Lattner, Bartoš, Beránek – Podešva, Šeda, Havlík – Beroun, Pucher, Uram.

Rozhodčí: Berneker, Kellner - Hofer, Piragic.

00:01

01:43
    Orli právě vstřelili branku!
    Neuvěřitelné! První střídání MARTINA PODEŠVY po několika týdnech, kdy léčil zranění kolene, a už posílá Orly do vedení. Asistence: Adam Havlík, Vesa Kulmala.

02:50
    Další minuty se odehrávají v klidném tempu. Zápas zatím nabízí málo střel.

05:11
    A je tu další gól. PETR BERÁNEK zachytil dlouhou přihrávku od Lubomíra Štacha a střílí do levého rohu rakouské branky. Asistence: Lubomír Štach, David Bartoš.

05:30
    První trest dnešního večera. Kulmala (ZNO) - 2 minuty za držení.

06:28
    Po minutě plynoucí přesilovky odchází na trestnou lavici i Bartlett (INS) - 2 minuty za hákování. Síly na ledě se tak vyrovnají.

07:30
    Hosté jsou v plném počtu a dvě minuty si zahrají proti čtyřem.

08:21
    Pohádkový start znojemských hokejistů! V přesilové hře přidává svoji druhou trefu PETR BERÁNEK. Hostující útočník měl před Machreichem hodně místa a poslal kotouč pod horní tyčku. Asistence: Burke Henry, Lubomír Štach.

09:50
    Poprvé zaútočil Innsbruck. Echtlerova střela byla však pro Kacetla příliš viditelná.

12:40
    Znojmo je opět u kotouče. Bartoš dobruslil s pukem až do útočného pásma, kde našel dobře postaveného Lattnera, avšak křižnou přihrávku zastavil na poslední chvíli Insana.

13:35
    Před Kacetlem znovu zahrozil Echtler, ale ani z pohotové dorážky neuspěl. Následně střílí od modré Switzer. Znojemský gólman opět na svém místě.

15:45
    Ondřej Fiala sice střílel ze středního pásma, ale jeho dělovka trefuje tyčku klece Innsbrucku!

20:00

První třetina sice nenabídla pohledný hokej, ovšem Znojmo po ní vede rozdílem tří branek. Již ve druhé minutě se prosadil navrátilec Podešva a poté přidal své dva góly Beránek. Innsbruck toho moc nepředvedl. Nejlepším jeho hráčem je zatím Echtler, jenž se dostal k dvěma dobrým střelám, avšak gólman Kacetl se nenechal zastrašit.

22:55
    Tři minuty druhé třetiny jsou za námi a na ledové ploše se nic zajímavého neudálo. Hraje se převážně ve středním pásmu, týmy ztrácejí puky.

23:20
    Až nyní se dostal do dobré střelecké pozice Höller, avšak šance ztroskotala na Kacetlovi.

24:43
    Na druhé straně měl hodně času před Machreichem Fiala, ale ani on nebyl úspěšný. Kotouč poslal vedle branky.

26:32
    Domácí dnes napadají ve čtyřech, ovšem není jim to nic platné. Znojmo je lepším celkem.

28:49
    Do další šance se dostal Jarůšek. Znojemský útočník měl před brankou hodně času, ale trefuje pouze Machreicha, který se vyznamenal učebnicovým zákrokem. Podobně se postaral i o dorážku.

Dnešní utkání sleduje 1500 diváků.

30:30
    Kotouč nyní poskakoval po střele Podešvy v brankovišti Rakušanů, ale obraně se podařilo situaci včas uklidnit.

31:11
    Oba týmy střídají gólmany. Hostujícího Ondřeje Kacetla nahrazuje Filip Landsman a místo domácího Patricka Machreicha míří mezi tyče Thomas Tragust.

32:38
    Landsman zastavuje první střelu soupeře. Pedevillovu dělovku tečoval Bartlett.

36:52
    Nenápadná kombinace slovenského dua vyústila ve čtvrtou branku Jihomoravanů. PETER PUCHER tečuje střelu Marka Urama do vzdálenějšího rohu rakouské klece. Asistence: Marek Uram.

40:00

Ani ve druhé třetině jsme nebyli svědky učebnicového hokeje. Důležité však je, že Znojmo stále vede. Po gólu Puchera navýšilo tři minuty před sirénou na 4:0. Hráči se vyhýbají osobním soubojů. Jsou si vědomi, že by je případné zranění mohlo oslabit v play-off.

44:20
    Na ledě se toho moc neděje. Innsbruck hraje své poslední minuty sezóny.

44:28
    Znojmo se dostalo do protiútoku. Richard Jarůšek poslal kotouč dobře najíždějícímu ONDŘEJI FIALOVI před branku a ten se nemýlil. Asistence: Richard Jarůšek, Kim Strömberg.

46:57
    Innsbruck právě vstřelil branku!
    Ale také domácí se přeci jen dočkali gólu. Rychlou střelou švihem snižuje BRYAN MCGREGOR. Asistence: Aaron Fox.

47:38
    Lattner (ZNO) si odpyká dvě minuty za podražení.

49:38
    Hosté se ubránili. Innsbruck znojemskou branku vážněji neohrozil.

49:43
    Další vyloučení Orlů. Beroun (ZNO) - 2 minuty za hákování.

51:43
    Také druhé oslabení Znojmo bez větších obtíží ubránilo.

54:58
    A nyní přesilovka pro hosty. Innsbruck hrál v šesti. Trest odpyká Schennach (INS).

56:58
    Také Žraloci se zvládli ubránit. Schennach je na ledě.

58:01
    Běží poslední dvě minuty zápasu. O vítězi je rozhodnuto.

58:22
    Ale domácí to ještě nezabalili. Na rozdíl tří branek snižuje CHRISTOPH HÖRTNAGL. Asistence: Aaron Fox.

60:00

Znojmo vítězí v Innsbrucku jednoznačným rozdílem. To nejdůležitější však svěřence trenéra Martina Stloukala ještě čeká. Zhruba od 22:00 hodin si budou první čtyři týmy tabulky volit své soupeře pro play-off. S kým se střetnou Orli? Sledujte onlajn pod tímto odkazem. (21:29:57)

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 47. McGregor (Fox), 59. Hörtnagl (Fox) - 2. Podešva (Havlík, Kulmala), 6. Beránek (Bartoš, Štach), 9. Beránek (Henry, Štach), 37. Pucher (Uram), 45. Fiala (Jarůšek, Strömberg)

HC TWK Innsbruck: Machreich (32. Tragust) – Pittl, Insana, Switzer, Manavian, Stern, Pedevilla – Schennach B., Bartlett, Höller – Hörtnagl, Fox, McGregor – Schennach V., Lemieux, Mössmer – Echtler, Steiner.
    HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (32. Landsman) – Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Sova, Kulmala, Tichý, Bořuta – Strömberg, Fiala, Jarůšek – Lattner, Bartoš, Beránek – Podešva, Šeda, Havlík – Beroun, Pucher, Uram.

Rozhodčí: Berneker, Kellner - Hofer, Piragic