ZVVZ USK Praha – Galatasaray 63:78 (kon.)
63:78 (19:17, 27:30, 44:49)
Galatasaray Nef
Pátek 22.02.2013, 18:00 • Na Folimance, Praha • Euroliga - ženy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den u evropského basketbalu žen. Dnes je na programu druhý zápas osmifinálové série mezi ZVVZ USK Praha a Galatasaray Istanbul. V této sérii hrané na dva vítězné zápasy má lépe našlápnuto tým z Turecka, který v prvním měření sil vyhrál nejtěsnějším poměrem, 49:48. Pokud se chce tedy USK vrátit do Turecka, musí dnes bezpodmínečně vyhrát.

Pro oba celky to bude už letošní čtvrté měření sil. Týmy na sebe narazily v základní skupině C, a v obou případech to lépe skončilo pro Galatasaray. O prvním utkání osmifinále už byla řeč.

Dnešní zápas začíná Na Folimance od 18 hodin a vy jste k jeho sledování samozřejmě srdečně zváni.

ZVVZ USK Praha: M. Zrůstová, Škerovičová, R. Zrůstová, Dubljevićová, Burgrová, Vaughnová, Elhotová, Babkinová, De Forgeová, Lardyová, Vítečková, Brunsonová.

Galatasaray Istanbul: Murphyová, Yavasová, Saylarová, Albenová, Wautersová, Iveginová, Lyttleová, Torrensová, Kimyaciogluová, Fowlesová, Caglarová, Hardingová.

Rozhodčí: .

Základní pětky:

USK: Škerovičová, Vaughnová, Elhotová, Vítečková, Brunsonová.
    Istanbul: Albenová, Lyttleová, Torrensová, Fowlesová, Hardingová.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:18
    První střela zápasu, z jumpu minula hostující Fowlesová. (0:0) (0:0)

00:43
    Stále čekáme na první koš, netrefila se ani domácí Brunsonová, ani hostující Lyttleová s Torrensovou. (0:0) (0:0)

01:09
    Teď už ale byla Fowlesová přesná a otevírá skóre dnešního utkání. (0:2) (0:2)

01:45
    Je tu menší trhák hned ze startu, úspěšnou střelkyní je Lyttleová. (0:4) (0:4)

02:08
    Domácím se v úvodu nedaří střelba, minula Brunsonová a pod košem se prosadila Lyttleová a může tak založit další akci Istanbulu. (0:4) (0:4)

02:23
    No už to začíná být trochu vážné, Lyttleová dává na šestibodový rozdíl. (0:6) (0:6)

02:46
    Po faulu budou domácí, jmenovitě Vaughnová házet dva trestné hody. (0:6) (0:6)

02:46
    Dala oba a konečně dostala svůj tým na střeleckou listinu. (2:6) (2:6)

03:16
    Výborně, Vaughnová z výskoku dává další dva body! (4:6) (4:6)

03:25
    Trestné hody i na druhé straně, po faulu Brunsonové je bude házet Hardingová. (4:6) (4:6)

03:25
    I ona byla z čáry trestného hodu stoprocentní. (4:8) (4:8)

03:39
    Elhotová chtěla snížit, jenže se zatím hledá. Obranný doskok si připsala Albenová. (4:8) (4:8)

03:48
    Po přesné přihrávce do je Fowlesová, která svému týmu dává opět šestibodový náskok. (4:10) (4:10)

05:00
    Hromada nepřesností na obou stranách, kdo to protrhne jako první? (4:10) (4:10)

05:00
    Šestky pro Torrensovou. (4:10) (4:10)

05:00
    Proměnila pouze ten druhý. (4:11) (4:11)

05:16
    Výborně! Menší snížení zařizuje Vaughnová a zatím jako jediná z domácích byla úspěšná. (6:11) (6:11)

05:38
    K ní se konečně přidává i jiná hráčka, jmenovitě Škerovićová, která zakončila rychlý brejk USK. (8:11) (8:11)

06:11
    A už je to o pouhý bod! Burgrová byla dostatečně průrazná na to, aby prohnala míč obroučkou! (10:11) (10:11)

06:11
    A domácí mohou jít do vedení, neboť Fowlesová vyfasovala technickou chybu! Takže nejprve Burgrová si hodí šestku po faulu a pak budou následovat další dvě šestky. (10:11) (10:11)

06:11
    Jak Burgrová, tak poté i Vítečková uspěly a už je to hned veselejší. (13:11) (13:11)

07:02
    Skvělé, Škerovičová donesla míč do koše a USK už vede o čtyři body. (15:11) (15:11)

07:18
    Torrensová faulovala a dává tak příležitost Vítečkové navýšit šestkami náskok. (15:11) (15:11)

07:18
    Jsou tam oba dva! Vítečková v klidu navýšila na šestibodový rozdíl. (17:11) (17:11)

07:48
    Hostujícím hráčkám nestačil časový limit pro střelbu a dopředu tak míří opět domácí tým. (17:11) (17:11)

08:08
    Domácím se začalo střelecky dařit, doufejme, že to vydrží i do dalších minut. Další bodíky přidala De Forgeová. (19:11) (19:11)

08:48
    Po dlouhé době poznávají radost z koše i hostující hráčky, po přihrávce od Torrensové se trefuje Wautersová. (19:13) (19:13)

09:02
    Škoda, Burgrová minula a dává tak příležitost Galatasarayi snížit. (19:13) (19:13)

09:07
    A to se i daří, z brejku dala koš Torrensová. (19:15) (19:15)

09:07
    Navíc je to s faulem, takže bude následovat ještě jedna šestka. (19:15) (19:15)

09:07
    Nejprve ovšem proběhne oddechový čas USK. (19:15) (19:15)

09:07
    Torrensová ale trestný hod minula. (19:15) (19:15)

09:28
    Ajaj, Škerovičová minula a tohle může domácí hráčky mrzet. (19:15) (19:15)

09:49
    A je to tu, Albenová ukázala dobrou mušku a jak to tak vypadá, tak první čtvrtina skončí velice těsným rozdílem. (19:17) (19:17)

10:00
    První čtvrtina skončila. (19:17)

Je to tak, po první čtvrtině vedou domácí hráčky o pouhé dva body, 19:17, když se jim podařilo obrátit nepříznivý stav a dostat se k zajímavému náskoku. Závěr čtvrtiny však patřil tureckému týmu.

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (19:17)

10:10
    Skvělý začátek USK, Škerovičová napravila zaváhání ze závěru první čtvrtiny a tentokrát trefuje. (21:17) (21:17)

10:28
    Skvělý blok Brunsonové na Torrensovou, domácí jdou do protiútoku! (21:17) (21:17)

11:12
    První trojka utkání, kterou má na svědomí hostující Albenová. Rázem je to jen o jeden bod. (21:20) (21:20)

11:36
    O něco podobného se pokusily Škerovičová i Elhotová, obě však se svou střelou neuspěly. (21:20) (21:20)

12:22
    Istanbul opět vede a to díky koši Wautersové. (21:22) (21:22)

12:45
    To však mělo pouze krátké trvání, neboť hned z dalšího útoku se prosadila De Forgeová. (23:22) (23:22)

13:36
    Festival nepřesných střel pokračuje a to na obou stranách. Vyjmenovávat všechny neúspěšné střelkyně by vydalo na dlouhý seznam... (23:22) (23:22)

13:41
    Po dvou trestných hodech Wautersové vede opět Galatasaray. (23:24) (23:24)

14:06
    Pozor na nápor hostů! Hardingová si sama doskočila neúspěšnou střelu a napodruhé se už nemýlila. (23:26) (23:26)

14:59
    Hardingová na čáře trestných hodů. (23:26) (23:26)

14:59
    Oba minula! (23:26) (23:26)

15:12
    To trestá Vítečková po úspěšném průniku. (25:26) (25:26)

15:32
    Najednou padají koše na obou stranách a ten další dává bohužel hostující Murphyová. (25:28) (25:28)

16:20
    A už je to o pět, z jumpu byla naprosto přesná Lyttleová. Domácí budou muset zareagovat, aby zastavily tento úprk Istanbulu. (25:30) (25:30)

16:43
    Snížit bude moci Burgrová a to díky dvěma šestkám. (25:30) (25:30)

16:43
    Obě propadly košem - výborně. (27:30) (27:30)

17:08
    Hostující tým si bere oddechový čas. (27:30) (27:30)

17:14
    Wautersová minula a po doskoku Škerovičové mohou zaútočit hráčky USK. (27:30) (27:30)

18:08
    Vyrovnání měla na ruce Elhotová, to by ale její trojkový pokus musel proletět košem. Škoda. (27:30) (27:30)

18:48
    Střelba není zrovna silnou stránkou hráček obou týmů... (27:30) (27:30)

19:02
    Zbytečná ztráta domácích po technickém prohřešku. (27:30) (27:30)

19:29
    Burgrová má už třetí osobní chybu, to jsou nepříjemné potíže do druhé půle. (27:30) (27:30)

19:38
    Lyttleovou zablokovala Vaughnová, tahle činnost zatím domácím hráčkám jde. (27:30) (27:30)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (27:30)

Je za námi na body velice chudá druhá čtvrtina a tím pádem je odehrán první poločas. Po něm vedou hostující hráčky o tři body a jsou tak blíže k druhému vítězství a ukončení této série.

Nejlepšími střelkyněmi utkání jsou prozatím domácí Škerovičová, Vaughnová a Vítečková s hostujícími Wautersovou a Lyttleovou, všechny zaznamenaly po šesti bodech. V doskocích vládne Lyttleová, má šest reboundů.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (27:30)

20:30
    Výborně! Po ztrátě Hardingové střílela Vaughnová, netrefila, ale po doskoku dorazila míč do koše Brunsonová. (29:30) (29:30)

21:00
    A domácí jdou dokonce do vedení, když rychlý brejk využila Vítečková. (31:30) (31:30)

21:15
    Vedení ovšem nemělo dlouhého trvání, hned z dalšího útoku strhává náskok na stranu "Gala" Lyttleová. (31:32) (31:32)

21:38
    Přestřelka pokračuje, po přihrávce Vítečkové skóruje Brunsonová. (33:32) (33:32)

22:04
    Přichází silnější kalibr - trojka Torrensové! (33:35) (33:35)

22:27
    Stejnou mincí odpovídá Vítečková a je to vůbec první trojka USK v této sérii! (36:35) (36:35)

22:46
    Vítečková si připisuje svou druhou osobní chybu. (36:35) (36:35)

22:58
    Z výskoku prohnala míč obroučkou Lyttleová a hosté opět vedou. (36:37) (36:37)

23:38
    A z dorážky se trefuje i Wautersová, hráčky Istanbulu opět mírně utíkají. (36:39) (36:39)

23:48
    Na to ovšem okamžitě odpovídá Vaughnová. (38:39) (38:39)

24:04
    Lyttleová chytla střeleckou slinu a táhne střelbu svého týmu. (38:41) (38:41)

24:37
    Svůj devátý a desátý bod si připisuje domácí Vaughnová. (40:41) (40:41)

24:53
    Teď je to co útok, to koš a stejnou linku drží i Torrensová. (40:43) (40:43)

25:13
    Neporušila to ani Vaughnová a najednou je z toho atraktivní střelecký koncert. (42:43) (42:43)

25:49
    Rychlý brek Galatasaraye a Fowlesová donesla míč až do koše. (42:45) (42:45)

26:22
    POzor na zbytečné ztráty, hostující hráčky dokázaly "ukrást" během chvilky dva míče! (42:45) (42:45)

26:22
    A znamená to také střelecké vyjádření. Lyttleová si doskočila a sama také skórovala. (42:47) (42:47)

26:22
    Jak se dalo čekat, domácí tým si bere oddechový čas. (42:47) (42:47)

27:24
    Domácím teď odešla střelba, postupně minuly Brunsonová i Burgrová. Tyhle střely by mohly v závěrečném sumáři hodně chybět. (42:47) (42:47)

27:58
    Další nepřesný pokus Burgrové, Lardyová doskočila a snaží se uklidnit situaci. (42:47) (42:47)

28:13
    Jestliže jsme před chvílí viděli spousty košů, teď na ně zase čekáme... (42:47) (42:47)

29:07
    Konečně! A je to na straně USK, úspěšnou se stala Burgrová, když pod košem dostala druhou šanci. (44:47) (44:47)

29:47
    Těsně před koncem třetí čtvrtiny dostala Torrensová šanci na brejk a dokázala ho využít. (44:49) (44:49)

29:59
    Ještě pokus o dalekonosnou střelu, ale Vítečková ji neproměnila. (44:49) (44:49)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (44:49)

Deset minut schází hráčkám Galatasaraye Istanbul k postupu do dalšího kola Euroligy a stejný časový úsek má domácí USK na to, aby zvrátilo výsledek a vybojovalo si třetí zápas v Turecku. Podaří se to?

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (44:49)

30:36
    Čtvrtá čtvrtina nezačíná nejlépe, Iveginová dostala přihrávku za čáru tříbodové střely a byla přesná. (44:52) (44:52)

31:03
    Tohle začíná být kritické, neboť Torrensová po úniku navyšuje na desetibodový rozdíl. (44:54) (44:54)

31:15
    Vaughnová však okamžitě reaguje a snižuje. (46:54) (46:54)

31:45
    Fowlesová dostala pod košem druhou příležitost a využívá ji. (46:56) (46:56)

32:01
    Dubljevićová o desku opět snižuje. Teď to chce dobrou práci v obraně. (48:56) (48:56)

32:01
    Koš Dubljevićové byl s faulem, takže ještě prémiový bod z čáry trestného hodu. (49:56) (49:56)

32:33
    Hostující Fowlesová má čtvrtou osobní chybu! (49:56) (49:56)

33:06
    Albenová chtěla navýšit náskok Istanbulu na deset bodů, nicméně její střela za tři nebyla přesná. (49:56) (49:56)

33:20
    Zato Vaughnová se trefila alespoň za dva body a dává svému týmu naději. (51:56) (51:56)

33:38
    Jenže přišel protiútok Galatasaraye, přihrávka Torrensové a Caglarová si už věděla rady. (51:58) (51:58)

34:05
    Ztráta Vaughnové a Torrensová z rychlého kontru zvyšuje na rozdíl devíti bodů. (51:60) (51:60)

34:21
    Lardyová skvěle! (53:60) (53:60)

34:39
    Oj, Torrensová je v laufu a dává trojku. Do konce utkání zbývá necelých pět a půl minuty. (53:63) (53:63)

35:00
    Vítečková ztratila díky Torrensové míč a ta tak mohla využít další brejk. (53:65) (53:65)

35:00
    Je tu time out pro USK. (53:65) (53:65)

35:32
    Střelba se teď nedaří a přitom by to chtělo, aby se teď dařilo... Neuspěly Dubljevićová, ani Vaughnová. (53:65) (53:65)

35:41
    A teď ani De Forgeová... (53:65) (53:65)

36:25
    Konečně koš, autorkou je Brunsonová. (55:65) (55:65)

36:36
    Galatasaray si drží bezpečný náskok a nic nenasvědčuje nějakému dramatu. Koš dala Hardingová. (55:67) (55:67)

36:47
    Brunsonová házela dvě šestky a obě proměnila! (57:67) (57:67)

37:06
    Jenže i na druhé straně se třepetá síťka a to po přesné střele Wautersové. (57:69) (57:69)

37:15
    Další šestky USK, tentokrát pro Vaughnovou. (57:69) (57:69)

37:15
    Obě proměnila. (59:69) (59:69)

37:35
    Každý útok Istanbulu teď končí košem a nejinak je tomu i po střele Hardingové. (59:71) (59:71)

37:55
    Trestné hody pro domácí tým, na čáru se staví De Forgeová. (59:71) (59:71)

37:55
    A bohužel nedala ani jednu. Doskok si připsala hostující Hardingová. (59:71) (59:71)

38:19
    Faul Vítečkové, k šestkám se staví Torrensová. (59:71) (59:71)

38:19
    Proměnila pouze první. (59:72) (59:72)

38:48
    Je definitivně rozhodnuto, na rozdíl patnácti bodů navýšila Wautersová. (59:74) (59:74)

38:52
    USK to ještě zkouší taktickými fauly, šestky bude házet Albenová. (59:74) (59:74)

38:52
    Albenová trefila oba pokusy. (59:76) (59:76)

39:07
    Ještě malá korekce skóre z ruky Vaughnové, která se tak dostala na 20 nastřílených bodů. (61:76) (61:76)

39:16
    Dva trestné hody pro Hardingovou. (61:76) (61:76)

39:16
    I tentokrát proletěly oba obroučkou. (61:78) (61:78)

39:43
    Hardingová mohla ještě zvýšit, ale Brunsonová byla proti svým povedeným blokem. (61:78) (61:78)

39:52
    Možná poslední koš zápasu, dává ho Vítečková. (63:78) (63:78)

40:00
    Konec zápasu. (63:78)

Je konec, hráčky Galatasaraye Istanbul vyhrály o 15 bodů, 63:78, připsaly si druhé vítězství a postupují tak mezi osm nejlepších týmů letošní Euroligy. Hráčky USK držely krok v první půli, v té druhé se začaly projevovat zkušenosti hostujících hráček a ty si postupně vypracovávaly čím dál vyšší náskok. Jejich výhra je zcela zasloužená.

Nejlepšími střelkyněmi se staly domácí Vaughnová a hostující Torensová, obě daly po dvaceti bodech. Na doskoku vládla Lyttleová, nasbírala celkem 10 doskočených míčů. Na poli asistencí to byla zase Albenová, ta se svými příhrami postarala o sedm zakončených akcí.

To je pro dnešní den z basketbalu vše, vy si užijte začínající víkend a u dalších onlajn přenosů se těším na shledanou. (19:39:33)

Aleš Pur

Galatasaray Nef: Murphyová, Yavasová, Saylarová, Albenová, Wautersová, Iveginová, Lyttleová, Torrensová, Kimyaciogluová, Fowlesová, Caglarová, Hardingová.