Jo-Wilfried Tsonga
2
3 7 6
Neděle 24.02.2013, 14:33ATP Marseille - Open 13 Provence (krytý tvrdý povrch)

Tomáš Berdych vstoupil do utkání výborně, vyhrál první set a ve druhém měl také herně navrch. Ve zkrácené hře však nevyužil mečbol a o celý set přišel. Ve třetím setu Tsonga prolomil za stavu 1:1 servis českého hráče a poté už zápas dokázal dopodávat.

Jo-Wilfried Tsonga se tak stává vítězem turnaje ATP v Marseille a po právu se nyní raduje společně s diváky.

Já se s Vámi prozatím loučím a opět se budu těšit u dalších onlajn přenosů. (16:39:52)

Konec zápasu

4:6
    Berdychův return končí v síti a Jo-Wilfried Tsonga tak vítězí v tomto finále a stává se vítězem i celého turnaje v Marseille.

15-40
    Jsou tu dva mečboly a toto si už zřejmě Tsonga nenechá protéct mezi prsty.

15-30
    Další přímý bod z podání a Tsongovi chybí pouze dva míče od vítězství.

15-15
    Tsonga však vypálil neskutečně rychlý projektil.

15-0
    Těžký return Berdycha, ale dopadl přesně do kurtu a Tomáš tak komplikuje situaci svému soupeři.

4:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:5
    Tomáš snižuje na 4:5, ale po přestávce půjde jeho soupeř podávat na vítězství v celém turnaji.

40-30
    Nechytatelné první podání, jeho přesnost ještě potvrdilo jestřábí oko.

30-30
    Tsonga předvedl výbornou obranu, ze které přešel do protiútoku a dostává se na stav 30:30.

30-15
    Berdych si došel na síť pro vítězný míč.

15-15
    Nevynucená chyba z bekhendu Tomáše.

15-0
    Berdych se roztáhl na síti jako orel a nepůstil přes sebe prohoz Francouze.

3:5
    Tsonga však má slova naprosto vyvrací a trefuje se neskutečně z forhendu a vede již 3:5 a je velmi blízko triumfu na turnaji v Marseille.