Sturm Graz – Admira 1:2 (kon.) | Salzburg – Wiener 3:1 (kon.) | Austria – Wacker 4:0 (kon.)
Mattersburg – Ried 1:0 (kon.)
FC Red Bull Salzburg
3:1 (1:1)
SC Wiener Neustadt
Sobota 02.03.2013, 18:30 • Red Bull Arena Kapacita: 31 100 • Rakouská Bundesliga

Děkuji Vám za pozornost. Na přečtenou (20:24:31)

Zápas je u konce. Favorit dnešního utkání Salzburk zvítězil 3:1. Neustadt se ale za svůj výkon vůbec nemusí stydět. Skóre otevřel v 19. minutě Terzic, pár minut na to už to mohlo být 0:2,ale domácí zachránila tyč. Zbytek zápasu byl v podání domácích. Po krásné individuální akci Maneho skóroval Soriano. Druhý gól zapracovala stejná dvojice, MANE-SORIANO. Salzburk uklidnil 3. gólem Alan.

90+2
    Centr do pokutového území Salzburku nedokázal nikdo využít. Míč mají na kopačkách domácí.

90
    Střídání v týmu SC Wiener Neustadt: ze hřiště odchází Terzic, přichází Radulovic.

88
    Rauter měl možnost dotáhnutí skóre na kopačce, ale přestřelil branku. Následuje odkop od Walkeho svatyně.

86
    Nedorozumění mezi domácí obranou vyústilo ve ztrátu míče.

85
    Zápas už se spíše symbolicky dohrává, žádný z týmů se dopředu moc nehrne.

81
    Ze hřiště dnes odchází dle mého názoru nejlepší hráč utkání MANE . Nahradil ho Nielsen.

80
    Rakowitz měl šanci na vstřelení branky, ale jeho střela byla zblokovaná pouze na rohový kop. Ten ale domácí ubránili.

78
    Žlutou kartu uviděl Hofbauer.

78
    Hinteregger krásnou dalekonosnou střelou o centimetry netrefil branku. Stav mohl být 4:1!

77
    Hosté se nedokáží dostat ke střele.

75
    Walkeho brána nebyla ohrožena, Klein odkopem zažehnal nebezpečí.

74
    Bozkurt se provinil faulem.

74
    Rohový kop pro Weiner Neustadt

Držení míče 63%-37%

71
    Salzburk kontroluje hru. Nechce za žádnou cenu připustit zdramatizování závěru zápasu.

69
    Dobře semknutá obrana znovu odkopává do bezpečí.

68
    Obrana standartku ubránila, ale hned na to přišel další faul v podání Pollhammera. Další příležitost pro domácí.

68
    Hofbaurem si nedovoleně počínal na Teigla. Standartní situace pro domácí ze slibné pozice.

64
    Roh pro Neustadt. Ten ale bezpečně odvrací Mane.

64
    Na hře Salzburku je jasně vidět, že vstřelení 3. gólu jim přineslo klid a pohodu na kopačky.

61
    Rohový kop pro hostující Wiener Neustadt

58
    V ofsajdu se ocitl Soriano.

55
    Obrovskou příležitost nyní měl hostující Rauter. Obdržel přihrávku na malé vápno, ale o centimetry netrefuje branku!

54
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Tvrdou střelu vyrazil Siebenhandl pouze před sebe, kde už byl nachystaný Alan a pohotově dorazil.

53
    Střídání v týmu SC Wiener Neustadt: ze hřiště odchází Froschl, přichází Bozkurt.
    Střídání v týmu SC Wiener Neustadt: ze hřiště odchází Tadic, přichází Besenlehner.

50
    Žlutou kartu obdržel Schiemer po tvrdém zákroku.

49
    Salzburk otáčí zápas! Mane vymyslel i druhý gól domácích. Zbavil se obránce a vyslal krásnou kolmici, kterou Soriano bezomylně proměnil a poslal svůj tým do vedení 2:1.

48
    Míč na polovině hřiště, žádný z týmů se nemůže propracovat k brance soupeře.

46

Vše je připraveno na začátek 2. půle

Držení míče 66%-34%
    Střely celkem 5-3
    Rohové kopy 6-1

První půle nám mnoho šancí a 2 góly. V 19. minutě Walkeho prostřelil Terzic. Vyrovnávací branka přišla minutu před koncem prvního poločasu.

44
    Skvělou individuální akci předvedl domácí Mane, když prokličkoval mezi čtyřmi hráči, poté naservíroval balón Sorianovi, který ze 25 metrů propálil Siebenhandla.

40
    Mohlo být srovnáno, nebýt skvělého obranného zákroku Mimma, který vykopl míč na brankové čáře.

39
    Ve stejné minutě obdrželi žlutou Rauter a Mimm.

36
    Salzburk si nedokáže vytvořit příležitost k ohrožení branky Siebenhandla.

34
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Dibon, přichází Alan.

34
    Po centru z levé strany následuje rohový kop pro Salzburk.

31
    Dibon pouze přestřelil hlavičkou.

31
    Vybojovaný rohový kop pro domácí.

30
    Na stadioně se ozývá pískot na domácí hráče, kteří mohli prohrávat již 0:2, ale Rakowitz trefil pouze tyč!

Držení míče 70%-30%

26
    Rohový kop pro Salzburg. Domácí jej zahráli na krátko, ale nedokázali z toho nic vytěžit. Odkop od branky.

25
    Útočným faulem ve vápně se provinil Mane.

23
    Froschl vyfasoval žlutou kartu za ostrý skluz.

21
    Domácí jsou mírně zaskočení. po úvodní brance.

19
    Neustadt právě vstřelil branku!
    Po centru z levé strany se k míči nejrychleji dostal TERZIC a posílá Neustadt do vedení 0:1.

16
    Závar před brankou Siebenhandla gólem nekončí. Do protiútoku míří hosté.

15
    Z rohového kopu Neustadtu se nevyvinula žádná šance.

14
    Lechner byl ve velmi nadějné pozici, ale byl odpískaný milimetrový ofsajd.

13
    Obrovskou šanci spálil Teigl. Naprosto osamocený na hranici malého vápna nedokázal prostřelit Siebenhandla! Bude z toho pouze rohový kop. To by mohl domácí mrzet.

12
    Hráči Salzburku kombinují na vlastní polovině, ale nemohou si vypracovat dobrou pozici pro založení útoku.

10
    Nejvyšší v hlavičkovém souboji byl Rottensteiner, který míč odklízí do bezpečí.

9
    Mimm se provinil faulem na Berishu a nabízí Salzburku standartní situaci z dobré pozice.

7
    Hosté se stále nedostali s míčem na polovinu soupeře. Salzburk hraje skvělou poziční hru.

6
    Obrana bez problému ubránila první standartní situaci zápasu.

6
    Rohový kop pro Salzburg.

5
    Salzburg kombinační hrou nepouští Neustadt k míči.

1

FC Red Bull Salzburg: Walke - Klein, Dibon, Vorsah, Ulmer - Hierlander, Schiemer, Berisha - Teigl, Mane - Soriano
    4-3-2-1

SC Wiener Neustadt: Siebenhandl - Pollhammer, Mimm, Rottensteiner, Hofbauer - Hlinka - Rakowitz, Rauter, Tadic, Terzic - Froschl
    4-1-4-1

Rozhodčí: .

To hostům se příliš nedaří. V tabulce jsou na osmé pizici. Dosud tým posbíral jen dvacet bodů, na poslední Admiru Mödling má náskok jen tří bodů. Průběžné skóre týmu je 17:40. Na rozdíl od Salzburgu stihli SC odehrát v únoru již tři ligová utkání. V nich jednou vyhráli, remizovali a naposledy prohráli. Zvednou svou formu právě v Salzburgu? Zápas začíná 18:30

Red Bull je v tabulce "až" druhý, tabulce vládne jednoznačně první Austria Vídeň. Ta má o patnáct bodů více než druhý Salzburg, odehrála také ale o dvě utkání navíc. Red Bullu se ale daří, vypovídá o tom i průběžné skóre 50:23. Salzburg odehrál ligové utkání po zimní pauze až 24. února, doma remizoval s Rapidem Vídeň 3:3. Předtím to byly přátelské přípravné zápasy. V nich má bilanci čtyř výher a jediné prohry - 1:2 s Hajdukem Split. Dnes se od domácích však čeká plný bodový zisk.

Příjemný dobrý podvečer s Rakouskou Bundesligou. Dnes nás čeká střetnutí jasného favorita, domácího Red Bull Salzburg proti SC Wiener Neustadt.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.