Thiemo de Bakker (2)
2
7 6
Pondělí 04.03.2013, 21:12Challenger Santiago (antuka)

Ivo Minář dokázal držet se svým soupeřem krok pouze do doby, kdy mu fungovalo první podání. S odchodem servisu odešla i hra Mináře a ten tedy dnes po zásluze odchází z utkání poražen.

Thiemo de Bakker byl v průběhu výměn jistější a dokázal si počas celého zápasu pomoci vlastním servisem, o který ani jednou nepřišel.

Já se s Vámi pro dnešek loučím a budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (22:31:17)

Konec zápasu

2:6
    Hned ten první je okamžitě využit a Thiemo de Bakker tak vítězí v tomto utkání 0:2 na sety.

15-40
    Jsou tu dva mečboly pro Thiema de Bakkera!

15-30
    Opět si Bakker pomohl přímým bodem z podání.

15-15
    Výborný první servis.

15-0
    Start do osmého gemu měl však lepší český tenista.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:5
    Ten je využit a vypadá to, že s odchodem prvního servisu odešla i hra Iva Mináře.

40-A
    Dokonce přichází brejkbol na 2:5!

40-40
    Bakker by rád zápas ukončil co nejdříve a na českém hráči je vydět rozčarování.

40-30
    Gembol dává dobrou šanci na snížení na 3:4.

15-0
    Stále však není důvod házet flindu do žita, rozdíl je v pouhém jednom brejku.

2:4
    Pouze rámem rakety returnoval nyní Minář a to znamená, že se soupeř dostává už do vedení 2:4.

30-40
    Bakker opět zkrátil hru a českému hráči při pokusu o rozběh podklouzla noha.

30-30
    Třicet oba.

30-15
    Hodně špatný kraťas, který Minář trestá a rýsuje se mu zajímavá příležitost.

15-15
    V tomto gemu zatím Bakker na podání nedominuje a musí si fiftýny vydobýt ve výměnách a to se tentokrát nepodařilo.

0-15
    Minář se pokusil náběhem na síť překvapit soupeře, ale ten se nenechal zahanbit a nekompromisně Iva prohodil.

2:3
    Forhendem do sítě ukončuje Minář tento gem a my jsme tak byli svědky prvního prolomeného podání v zápase. Thiemo de Bakker půjde po krátké pauze servisem potvrzovat brejk.

30-40
    Stejně jako ve třetím gemu tohoto setu, tak i nyní bude čelit Ivo Minář brejkbolu. První servis mu zatím v této hře moc radosti nepřinesl.

30-30
    Po slabším druhém podání přichází laciná chyba a tu si může Thiemo vyčítat.

15-30
    I v tomto gemu bude Minář čelit stavu 15:30!

15-15
    Českého hráče drží ve hře hlavně jeho první servis.

0-15
    Stále častěji přichází chyby z rakety Mináře.

2:2
    Jistý je pouze fakt, že Bakker esem ukončuje tento gem.

0-40
    Utkání trvá přesně hodinu a zatím stále není jasné, který z obou tenistů postoupí do druhého kola.

0-30
    Ani tentokrát se nepovedlo podání zreturnovat.

0-15
    Servis Thiema je dnes je velká zbraň, na kterou zatím Minář nenašel recept.

2:1

2:1
    Sice musel Ivo odvracet jeden brejkbol, ale nakonec se dokázal vlastní servis udržet a opět tak ve druhém setu vede.

A-40
    Rázem je tu výhoda pro českého tenistu.

40-40
    Bakker předvedl fantastický kraťas, který však dokázal Minář vrátit na druhou stranu dvorce a následně přišla naštěstí pro něj chyba z rakety druhého nasazeného.

30-40
    Celkově druhý brejkbol v zápase bude muset Ivo Minář odvracet, ten první ještě v úvodním setu smazat dokázal.

30-30
    Minář však brejkbol nepřipouští a opět mu k tomu pomohlo výborné podání.

15-30
    Minářův bekhend končí v autu a nám se zde rýsuje zajímavá možnost pro Bakkera.

15-15
    Vše je napraveno servisem.

0-15
    Zkrácení hry sice Bakkerovi nevyšlo, ale to co předvedl Minář na síti bylo až ostudné. Neuvěřitelná chyba českého tenisty.

1:1
    Závěr výměny už Minář vypustil a pouze se podíval, kam že to letí forhend soupeře.

0-40
    Další laciná chyba z rakety pražského rodáka.

0-30
    Servis otevřel celou pravou polovinu kurtu a přesně do těchto míst se Bakker trefil.

0-15
    Minář se ihned po returnu vydal na síť, na té se však dnes necítí úplně nejlépe a potvrdit to zkaženým volejem.

1:0
    Pokus o ukončení výměny forhendem po čáře končí nevynucenou chybou.

40-15
    Čopovaný bekhend Holanďana zastavuje síť.

30-15
    Ivo se po dvojchybě z úvodu zřejmě otřepal a rázem vyslal na druhou stranu famózní první servis.

15-15
    Bakker se dostal do výměny a měl slušnou šanci na vypracování náskoku 0:30, jenže v důležitém momentu vyrobil velkou chybu.

0-15
    Druhou sadu zahájil Ivo Minář dvojchybou.

0:0
    První set byl hlavně o podání, oba hráči si ho dokázali držet až do stavu 6:6 a o vítězi úvodního setu musela rozhodnout zkrácená hra. V té byl lepší Bakker a je třeba sportovně dodat, že ten měl navrch i v průběhu celého setu.

6:7
    Hned ten první Thiemo de Bakker využívá a získává tak první set ve zkrácené hře poměrem 2:7.

2-6
    Dokonce tu jsou čtyři setboly a to již zřejmě bude stačit.

2-5
    Nakonec byl Bakkerův míč ohlášen jako dobrý a tak zůstává Holanďan ve vedení o tři body.

2-4
    Od pásky míček spadl na polovinu Bakkera! Nyní měl Minář obrovskou dávku štěstí. Před námi je výměna stran.

1-4
    Minář se dostal do výměny, ale v té vyrobil další ze zbytečných chyb a pouští soupeře do vedení 1:4.

1-3
    Jeden minibrejk však nizozemský tenista má a sám je při svém podání zatím stoprocentní.

1-2
    Bakker měl obrovskou šanci získat i druhý minibrejk, jenže v dobré pozici posílá forhend jen do pásky.

0-2
    Minář si naběhl na síť, ale tam kazí laciný volej.

0-1
    Výborným podání otevírá Bakker zkrácenou hru.

6:6
    Za pomoci servisu se Minář z problému dostal a je zde zkrácená hra.

40-30
    Minář si však pomáhá prvním servisem, na který soupeř nezareagoval dobře.

30-30
    Tak pozor! Třicet oba a před námi veledůležitý fiftýn.

30-15
    Snad se Minář dostane na stav 6:6, zatím to na to vypadá.

15-15

15-0
    Náš tenista vstoupil lépe do důležitého gemu.

5:6
    Bakker má jistotu minimálně zkrácené hry.

0-15
    Servisy Holanďana mají dobrou rychlost i směr.

5:5
    První set po výtečných výkonech při podání obou hráčů dochází až do stavu 5:5. Zatím jsme viděli pouze jedinou možnost na prolomení servisu, kterou však Bakker ve čtvrtém gemu nevyužil.

40-15
    Přesto tu jsou dva gemboly a vypadá to, že nás čeká dramatická koncovka první sady.

30-15
    Těsný aut českého tenisty.

30-0
    Vedení 30:0 by mohlo dodat na raketu Mináře potřebný klid.

15-0
    Začal však bez větších problémů.

4:5
    Opravdu se tak i děje a Ivo Minář tak půjde po krátké pauze podávat na udržení se v prvním setu.

0-40
    Vypadá to na čistou hru pro Bakkera.

0-30
    Potvrzuje to i tímto esem.

0-15
    De Bakker si zatím dokáže v každém gemu pomoci servisem.

4:4
    Minář sice musel hrát gem přes shodu, ale i tak svůj servis udržel a srovnal na 4:4.

A-40
    Minář odhodlaně naběhl na síť, ale je třeba řici, že měl velké štěstí. Míček z rakety soupeře totiž letěl velmi rychle, ale zastavil se o síť.

40-40
    Přece jenom je tu shoda a Bakker se tak přibližuje zajímavé možnosti.

40-30
    Snad tato mini komplikace nenadělá našemu hráči větší problémy.

40-15
    Následně přichází povedený útok, český hráč už čekal připraven na síti ke smeči, ale míček nakonec na druhou stranu ani nedolétl.

30-15
    Minář měl problémy se zahráním míče a výsledkem tak byla chybička.

30-0
    Bakker pouze vracel míče na opačnou stranu a jeho obrana nebyla dostatečná. Minář sice pomalu, ale jistě dovedl výměnu do vítězného konce.

15-0
    Nechytatelný servis na kříž končí jako eso.

3:4

3:4
    Špatný return na slabší druhý servis.

15-40
    Ať dělal Minář co mohl, tak na toto zkrácení hry jednoduše neměl.

15-30
    Oba tenisté zatím výborní při podání a to udává ráz celému utkání.

15-15
    Minář si připravil pozici a následně celou výměnu agresivním forhendem i ukončil a zasloužil si za to potlesk z tribuny.

0-15
    S esy se nám roztrhl pytel.

3:3
    Stejně jako na druhé straně, tak i nyní Minář ukončuje gem při svém podání esem.

40-30
    Minář si prohlížel základní čáru, ale return soupeře byl opravdu dobrý.

40-15
    Opět končí return Nizozemce v autu.

30-15
    Přechod na síť českému hráči absolutně nevyšel.

30-0
    Už to vypadalo na nepříjemný return po čáře, ale Bakkera zastavila síť.

15-0
    Povedený servis Mináře na úvod gemu.

2:3

2:3
    Esem ukončuje Thiemo de Bakker pátý gem a ujímá se vedení 2:3.

15-40
    Precizní zkrácení hry, za kterým se Minář ani nerozběhl.

15-30
    Nekompromisním forhendem po čáře si Bakker spravil chuť.

15-15
    Servis otevřel Bakkerovi celou levou polovinu kurtu, jenže Holanďan posílá míček z forhendu do autu.

0-15
    Výborné první podání.

2:2
    Minář zkrátil hru a stejnou mincí chtěl následně odpovědět i soupeř. Jenže český tenista byl u míčku včas a nekompromisně ho uklidil do dvorce.

A-40
    Bakkerův return končí v síti.

40-40
    Ten však dokázal rodák z Prahy odvrátit.

40-A
    Další nevynucená chyba Mináře nabízí soupeři první brejkbol zápasu!

40-40
    Bakker poslal forhend přesně na čáru a dotahuje se na shodu.

40-30
    Ani druhá šance na ukončení gemu není proměněná, Mináře tentokrát zastavila páska.

40-15
    Thiemo se opřel do returnu a nechytatelnou přímkou po čáře nedal našemu hráči šanci.

40-0
    Vypadá to, že si český tenista dojde v pohodě i pro své druhé podání.

30-0
    Zatím sledujeme tenis, který rozhoduje první podání nebo chyby jednoho či druhého hráče.

15-0
    Po druhém podání Mináře přiše hodně nepovedený return.

1:2

1:2
    Poprvé v akci i zkrácení hry, za kterým Minář upaloval co mu nohy stačily. Míček sice doběhl, ale poslal ho jen do autu.

15-40
    Výborný první servis přesně na kříž, který Minář nedokázal zreturnovat.

15-30
    Minář poprvé dnes zkusil přechod na síť, jenže přišel nekompromisní prohoz po čáře a bylo vymalováno.

15-15
    Return atakoval základní čáru a nizozemský tenista nestačil dostatečně poodstoupit.

0-15
    Prozatím je zápas hlavně o podání.

1:1
    Bakker přemazal stopu a tím dal jasně najevo, že servis Mináře byl v pořádku.

40-15
    Dobrý druhý servis s vysokým odskokem přináší přímý bod a s ním i dva gemboly.

30-15
    Nevynucená chyba z forhendové strany českého hráče.

30-0
    Následně posílá Bakker míček pouze do sítě.

15-0
    Ani Minář se nenechal zahanbit a zahajuje také přímým bodem ze servisu.

0:1
    Minářův return končí v zámezí a tím je ukončen i první gem zápasu.

15-40
    Servisem si Holanďan otevřel celou pravou stranu kurtu a do té poté umístil forhend.

15-30
    Opět krátká výměna, Minář konečně zareturnoval a soupeř poté míček napálil daleko do autu.

0-30
    Ani napodruhé nedokázal Minář zareagovat na rychlé první podání.

0-15
    Na úvod zápasu velmi dobrý servis de Bakkera.

0:0

Zápas otevře servisem Thiemo de Bakker.

Hráči se již začali rozcvičovat, začátek utkání se však opět malinko posune.

Oba tenisté právě přichází na centrální dvorec, diváků na tribunách zatím moc není.

Ani jeden z tenistů neprožívá zrovna vydařené období a bude tedy velmi zajímavé sledovat, kdo se dostane do dalšího kola tohoto turnaje.

Dokáže Ivo Minář porazit druhého nasazeného hráče nebo se z vítězství bude radovat favorit utkání? To je otázka, na kterou budeme znát odpověď po skončení zápasu.

DALŠÍ INFORMACE:

Utkání se odehraje na centrálním dvorci od 17:00 místního času. V tu dobu bude v České republice 21:00. Před tímto duelem bude na centr kurtu odehrán čistě brazilský zápas mezi Guilherme Clezarem a Ricardo Hocevarem.

VZÁJEMNÁ BILANCE:

Jediné vzájemné utkání se datuje do roku 2009, téhdy na antuce v italské Barlettě vyhrál Ivo Minář ve dvou setech 6:4 a 6:3 a následně celý challenger ovládl.

THIEMO DE BAKKER:

Tenista z Nizozemí je 111. hráčem světa a letos také nemá nijak oslnivé výsledky. Startoval pouze na čtyřech turnajích. V Brisbane i na Australian open vypadl už v kvalifikaci. Lépe se mu vedlo alespoň na turnaji doma v Rotterdamu, kde si zahrál hlavní část turnaje a prohrál až ve druhém kole s Rogerem Federem.

Thiemo de Bakker se stejně jako Minář představil minulý týden na challengeru v Ekvádoru a přestože svému soupeři dokázal ve druhém setu nadělit kanára, i tak odešel ze zápasu poražen po výsledku 2:6, 6:0, 1:6.

Na tomto turnaji je Holanďan druhým nasazeným hráčem.

IVO MINÁŘ:

Pražký rodák je momentálně 241. tenistou světa, který zatím neprožívá nijak úspěšnou sezónu. Celý rok 2013 odstartoval v Austrálii, kde v Brisbane vypadl ve třetím kole kvalifikace. Ještě o něco hůře se mu dařilo na prvním grandslamovém turnaji, kde nezvládl už první kolo kvalifikační fáze.

Poté se Minář vydal na dráhu evropských challengerů. V německém Heilbronnu vypadl už v první kole kvalifikace s Lobkovem, lépe se mu dařilo v italském Bergamu, kde byl nasazen do hlavního pavouku a v prvním kole udolal ve třech setech jiného českého tenistu Dušana Lojda. Stopku mu však vystavil v dalším kole Polák Michal Przysiezny.

Následoval přelet do Jižní Ameriky a první představení na antuce v Ekvádoru. V prvním kole místního turnaje však Mináře vyřadil Čilan Podlipnik-Castillo.

S novým týdnem je tu i nová dávka tenisových turnajů a jedním z nich je i challenger v chilském Santiagu. Na zdejší antuce změří v prvním kole síly český tenista Ivo Minář s druhým nasazeným tenistou celého turnaje Thiemo de Bakkerem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.