Šumperk – Most 3:2 (1:0 po s.n.) | Litoměřice – Benátky n/J 4:1 (kon.) | Beroun – Písek 6:5 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Medvědi Beroun 1933
6:5 (2:1, 2:3, 1:1 - 0:0)
IHC Králové Písek
Sobota 09.03.2013, 17:30WSM Liga - O udržení

Zápas mezi Berounem a Pískem končí výhrou Medvědů po samostatných nájezdech. Výsledek dnešního klání však nezmění nic na tom, že právě oba dnešní soupeři budou hájit setrvání v první lize v baráži. S přáním poklidného sobotního večera se z berounského zimního stadionu loučí Petr Košatka. Na shledanou. (20:06:01)

65:00
    V samostatných nájezdech vítězí Beroun. Jediným úspěšným střelcem byl ve třech sérích pouze RADAN LENC, který ukázkově zamířil do pravého horního růžku.

Písecký obránce mířil mezi betony a berounský brankář puk chytá, je konec.

Videlka nedal a Kříž musí nájezd proměnit.

Heřman zkusil forhendovou kličku a trefil jen Mastíkovo beton.

Lenc si rozhejbal Halmošiho a zamířil přesně do pravého horního růžku - 1:0.

Kotrla zkoušel uspět bekhendem, ale rovněž nedává.

Za hosty jede Kotrla.

Loskot jel první a po sérii kliček nedává.

Samostatné nájezdy začínají.

65 minut vítěze utkání nenašlo, a tak o bonusovém bodu navíc rozhodnou samostatné nájezdy. Vzhledem k výsledku mosteckého týmu a dělbě bodů v Berouně už je jasné, že proti sobě zde dnes stojí týmy, které se potkají v baráži o udržení v první hokejové lize.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    V Berouně se pojedou nájezdy. Písečtí setrvávají s pukem za vlastní brankou a vyčkávají sirénu.

64:00
    Začíná poslední minuta prodloužení a v držení kotouče jsou hostující hráči, kteří si předávají černý kus gumy ve vlastním pásmu.

63:13
    Písečtí vybojovali vhazování před brankou Mastíka.

62:36
    Polovina prodloužení je minulostí a skoro to vypadá jako by se v utkání mezi celky, které již definitivně nemine baráž, čekalo na nájezdy.

61:00
    Písečtí dostali na konci úvodní minuty prodloužení soupeře pod tlak, rozhodnutí ale závar před brankou Medvědů nepřinesl.

60:01

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 4. Loskot (Jonáš), 12. Malý (Polák, Hošťálek), 24. Tuček (Šulc), 28. Lenc (Jonáš), 60. Krejčí (Lenc, Kaláb), 65. Lenc – 11. Polodna (Vlček), 21. Kříž (Kortla), 23. Vaniš (Slavík), 25. Heřman (Markulinec), 51. Kříž (Vaniš)

Medvědi Beroun 1933: Mastík - Krejčí, Přindiš, Jebavý, Beneš, Šulc, Kaláb, Malý - Kadlec, Mavrojanidis, Jonáš, Videlka, Fiedler, Loskot, Doležal, Hošťálek, Čurda, Lenc, Tuček, Polák.
    IHC Králové Písek: Halmoši - Dvořák, Pavlíček, Boháč, Kříž, Ruprecht, Semrád, Makovský - Polodna, Vlček, Slavík, Kučera, Heřman, Vaniš, Marek, Markulinec, Kubeš, Kotrla, Homolka.

Rozhodčí: Horák - Čížek, Lučan