Omsk – Čeljabinsk 0:3 (kon.) | Kazaň – Ufa 0:2 (kon.)
Avangard Omsk
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Traktor Čeljabinsk
Sobota 09.03.2013, 11:00Play-off KHL

Druhé čtvrtfinále mezi Omskem a Čeljabinskem ovládli hosté! Postaral se o to především muž s číslem 34 na zádech, Michael Garnett, který udržel oba dva zápasy čisté konto, dnes kryl 21 střel.

Skóre otevřel již ve 4. minutě Ničuškin, který přidal ještě jednu branku na 0:2 v 53. minutě. Petri Kontiola poté v 55. minutě proměnil únik na Rama na konečných 0:3.

Série se nyní stěhuje před fanoušky Čeljabinsku za stavu 0:2. To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost, na přečtenou. (13:08:53)

60:00

59:05
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

58:59
    Puk končí v ochranné síti, vhazovat se bude v obranném pásmu Čeljabinsku.

58:26
    Ani tentokrát nedokázali domácí vstřelit branku. Z kruhů střílel Pěrežogin, ale Garnetta nepřekonal.

58:00
    Poslední 2 minuty závěrečné třetí části.

57:00
    Domácí se mohou pokusit alespoň o ''čestný gól'', ale hra už se spíše dohrává. Čeljabinsk má zápas pod kontrolou.

56:53
    Zakázané uvolnění hostů.

55:27
    Vše nasvědčuje tomu, že hosté si odvezou i druhou výhru z Omsku.

54:16
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Netradiční zakončení úniku předvedl nejproduktivnější hráč play-off PETRI KONTIOLA! Ze vzdálenosti 2 metrů od brankáře napřáhl a puk poslal mezi betony Rama. Domácí brankář se ani nehnul.

52:54
    V hale je ticho jako v hrobě. VALERIJ NIČUŠKIN vstřílí svojí druhou branku! Ničuškin dostal krátkou přihrávku od Dugina, touš si popotáhl a nadvakrát překonal finského brankáře Rama.

51:21
    Pivcakin vyslal bombu od modré čáry, ale Garnett chytá! Ihned po vhazování sřílel Pivcakin znovu, ale hostující brankář se opět nemýlil a kotouč vyráží do bezpečí.

51:01
    Frolovovu střílenou přihrávku Garnett vyráží do rohu.

50:20
    Střelou od modré se prezentoval Salmela, Garnett však byl připravený.

50:00
    Posledních 10 minut utkání. Pokud chce Avangard vyrovnat, bude si muset vytvořit menší tlak, zatím se jim to vůbec nedaří. Za 10 minut vystřelili pouze jednou na branku.