Ottawa – Winnipeg 4:1 (kon.) | Washington – Buffalo 5:3 (kon.) | Edmonton – Nashville 3:2 (kon.)

3. Mike Ribeiro (WAS) (02:57:07)

Washington poráží Buffalo 5:3 a v tabulce Východní konference se posouvá na třinácté místo o bod před svého dnešního soupeře. V polovině zápasu se již zdálo, že je rozhodnuto, když se během třičtvrtě minuty trefili Chimera a Johansson a Caps vedli už 4:1. Šavle se ovšem nevzdaly a ve 46. minutě snižoval Hodgson na 4:3. Domácí uklidnil až pět minut před koncem krásnou individuální akcí Perreault.

Střely na branku ve 3. třetině - 10:8

Střely celkem - 25:30

60:00

59:55
    Prázdnou branku zkusil trefit domácí gólman Holtby, ale jeho pokus byl hostujícími hráči zastaven ještě ve středním pásmu.

59:49
    Hosté se ale nemohou dostat do útočného pásma.

59:15
    Buffalo to i v oslabení zkouší bez gólmana.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny a zřejmě i zápasu.

58:40
    Ott je vyloučen za nesportovní chování. Buffalo se asi připravilo o poslední zbytky naděje na zvrat.

58:40
    Holtby si pohlídal střelu z úhlu a podržel puk.

58:20
    Tečovaná přihrávka skončila někde v hledišti.

57:58
    Buffalo už hraje bez brankáře. Prázdnou branku teď minul od červené čáry Ovečkin.

57:48
    Holtby raději schoval puk do lapačky. Vhazovat se bude před ním.

57:22
    Buly před Millerem, to domácím vyhovuje.

56:50
    Další obrovská šance domácích! Ovečkin s Bäckströmem krásně zakombinovali a druhý jmenovaný připravil tutovku pro Carlsona, který si stáhl kotouč na bekhend, ale nedokázal přehodit položený Millerův beton.

55:01
    Washington právě vstřelil branku!
    Krásná akce MATHIEUA PERREAULTA. Domácí útočník vybojoval ve středním pásmu kotouč, projel až do útočné třetiny, kde si s pukem vybruslil do středu, přičemž si vytáhl Millera z branky, a pak zasouval do odkryté klece. Caps jsou blízko vítězství.

54:53
    Domácí už byli v plném počtu, ale Holtby si přesto musel připsat výborný zákrok. Staffordovu střelu z mezikruží lapil efektním semaforem.

53:50
    Johansson se dokonce dostal ke střele, kterou musel vytěsnit Miller.

53:29
    Domácí se zatím dobře brání, Buffalo se ještě nedostalo do pásma.

53:00
    Caps hned na úvod oslabení vyhazují.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Ovečkin (Johansson, Bäckström), 26. Brouwer (Ribeiro, Bäckström), 30. Chimera (Brouwer, Ribeiro), 31. Johansson (Perreault, Oleksy), 56. Perreault – 21. Hodgson (Vanek, Pominville), 34. Flynn (Foligno, Ennis), 46. Hodgson (Ennis, Pominville)

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) - Alzner, Carlson, Schultz, Poti, Hillen, Oleksy - Johansson, Bäckström, Ovečkin - Fehr, Ribeiro, Brouwer - Chimera, Perreault, Ward - Hendricks, Beagle, Crabb.
    Buffalo Sabres: Miller (Enroth) - Ehrhoff, Myers, Leopold, Regehr, Pysyk, Weber - Vanek, Hodgson, Pominville - Ott, Ennis, Leino - Foligno, Porter, Flynn - Gerbe, Hecht, Stafford.

Rozhodčí: LaRue, Martell - Nelson, Nansen