Ottawa – Winnipeg 4:1 (kon.) | Washington – Buffalo 5:3 (kon.) | Edmonton – Nashville 3:2 (kon.)

3. Mike Ribeiro (WAS) (02:57:07)

Washington poráží Buffalo 5:3 a v tabulce Východní konference se posouvá na třinácté místo o bod před svého dnešního soupeře. V polovině zápasu se již zdálo, že je rozhodnuto, když se během třičtvrtě minuty trefili Chimera a Johansson a Caps vedli už 4:1. Šavle se ovšem nevzdaly a ve 46. minutě snižoval Hodgson na 4:3. Domácí uklidnil až pět minut před koncem krásnou individuální akcí Perreault.

Střely na branku ve 3. třetině - 10:8

Střely celkem - 25:30

60:00

59:55
    Prázdnou branku zkusil trefit domácí gólman Holtby, ale jeho pokus byl hostujícími hráči zastaven ještě ve středním pásmu.

59:49
    Hosté se ale nemohou dostat do útočného pásma.

59:15
    Buffalo to i v oslabení zkouší bez gólmana.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny a zřejmě i zápasu.

58:40
    Ott je vyloučen za nesportovní chování. Buffalo se asi připravilo o poslední zbytky naděje na zvrat.

58:40
    Holtby si pohlídal střelu z úhlu a podržel puk.

58:20
    Tečovaná přihrávka skončila někde v hledišti.

57:58
    Buffalo už hraje bez brankáře. Prázdnou branku teď minul od červené čáry Ovečkin.

57:48
    Holtby raději schoval puk do lapačky. Vhazovat se bude před ním.

57:22
    Buly před Millerem, to domácím vyhovuje.

56:50
    Další obrovská šance domácích! Ovečkin s Bäckströmem krásně zakombinovali a druhý jmenovaný připravil tutovku pro Carlsona, který si stáhl kotouč na bekhend, ale nedokázal přehodit položený Millerův beton.

55:01
    Washington právě vstřelil branku!
    Krásná akce MATHIEUA PERREAULTA. Domácí útočník vybojoval ve středním pásmu kotouč, projel až do útočné třetiny, kde si s pukem vybruslil do středu, přičemž si vytáhl Millera z branky, a pak zasouval do odkryté klece. Caps jsou blízko vítězství.

54:53
    Domácí už byli v plném počtu, ale Holtby si přesto musel připsat výborný zákrok. Staffordovu střelu z mezikruží lapil efektním semaforem.

53:50
    Johansson se dokonce dostal ke střele, kterou musel vytěsnit Miller.

53:29
    Domácí se zatím dobře brání, Buffalo se ještě nedostalo do pásma.

53:00
    Caps hned na úvod oslabení vyhazují.

52:48
    Přesilovka pro hosty! Oleksy jde ven za hrubost vůči Ottovi.

52:22
    Hosté zvyšují tlak. Holtby musel pokrýt skrytou bekhendovou střelu z úhlu a poté jen přihlížel, jak Leopold od modré přestřelil.

51:06
    Rychlá kombinace hostí. Vanek přenesl hru na Pominvilla, který chtěl předložit Hodgsonovi, jenž najížděl před branku. Holtby přihrávku srazil svou holí.

50:25
    Hra přerušena poté, co kotouč vypadl z hrací plochy v obranném pásmu Šavlí.

48:56
    Nepříjemná střela Ovečkina z levého kruhu, ale Miller ji dokázal vyrazit.

48:18
    Weber vyhodil přes všechny čáry.

47:53
    Přesilovou hru si zahrají i domácí. Na trestnou lavici jde hostující Leino.

45:30
    Sabres právě vstřelili branku!
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky! Byla to netypická situace pro přesilovou hru, protože Sabres se dostali do rychlého kontru. Kotouč se přes Pominvilla a Ennise dostal až na hůl CODYHO HODGSONA, který se trefil pod HOLTBYHO natažený beton a zaznamenal svůj druhý gól večera. Asistence: Tyler Ennis, Jason Pominville.

44:55
    Vyloučen Chimera. Hosté si zahrají přesilovku.

44:55
    Staffordovu bekhendovou dorážku z bezprostřední blízkosti stačil spacifikovat Holtby!

44:11
    Už se hraje 5 na 5.

44:02
    Hosté krouží v útočném pásmu, ale chybí střelba.

42:27
    Nahrávka Brouwera směřovala na Fehra, tomu na poslední chvíli přizvedl hůl Pominville.

42:11
    Před brankou domácích se strhla mela, kterou odnesli vyloučením na dvě minuty Ott (BUF) a Alex Ovečkin (WAS).

41:59
    Domácí pokračují v náporu i při hře 5 na 5. Pokusy Crabba nebo Hendrickse ale schytal Miller.

41:03

40:36
    Miller přerušil hru po Carlsonově ráně od modré.

40:01

U časomíry ještě probíhá nějaká porada mezi rozhodčími a časoměřiči, takže se úvod třetí třetiny trochu opozdil.

Další třetina začne přibližně ve 2:00.

Střely na branku ve 2. třetině - 10:17

Střely celkem - 15:22

40:00

Druhá třetina přinesla velmi zajímavou podívanou. Šavle v ní sice byly střelecky aktivnější, ale prohrávají o dvě branky. Přitom po 12ti vteřinách druhé periody vyrovnal na 1:1 Hodgson, ovšem Brouwer v přesilovce vrátil Caps vedení, a v polovině zápasu pak domácí dvěma slepenými góly odskočili dokonce na 4:1. Za Buffalo pak korigoval na rozdíl dvou branek Flynn.

39:58
    Hodgson se v samém závěru třetiny málem dostal do samostatného úniku. Na kotouč jen těsně nedosáhl!

39:27
    Hosté si teď vynutili buly před Holtbym.

39:16
    Miller teď hosty podržel proti šanci Ovečkina i následné dorážce Johanssona. Výborné zákroky.

39:02
    Ehrhoff v mele před domácí brankou trochu nešťastně podrazil soupeře a je vyloučen.

38:49
    Caps se snaží dohrát třetinu především bez obdrženého gólu.

38:33
    Vanek to zkoušel z otočky, ale Holtby neměl těžkou práci. Přerušil hru.

37:25
    Kotouč na domácí střídačce. Vhazovat se bude před Holtbym.

36:40
    Střela Chimery byla zblokována hostující obranou.

36:16
    Komerční přestávka.

35:43
    Zápěstím to zkoušel Ovečkin, ale Miller vyráží.

33:27
    Ale teď už byl i Holtby bezmocný. Foligno poslal od mantinelu puk na druhou tyč a BRIAN FLYNN ho uklidil do poloodkryté branky. Asistence: Marcus Foligno, Tyler Ennis.

33:05
    Dobré střídání Buffala, ale Holtby svůj celek podržel proti všem střelám.

30:28
    Caps rychle odskakují už na třígólový rozdíl! Oleksyho střelu z mezikruží Miller vyrazil jen před sebe a po vzniklém závaru doklepl kotouč z úhlu do odkryté klece MARCUS JOHANSSON. Asistence: Mathieu Perreault, Steven Oleksy.

29:45
    3:1 pro domácí! Troy Brouwer přebral za brankou kotouč a nacentroval ho před brankoviště, kde ho poslal za záda Millera JASON CHIMERA. Asistence: Troy Brouwer, Mike Ribeiro.

29:03
    Miller jen pohledem kontroloval střelu od modré, kterou na něj vyslal jeden z obránců domácích.

28:28
    Ofsajd Capitals.

27:39
    Hendricks posílal bekhendem kotouč šikovně mezi kruhy, ale jeho úmysl hostující obrana přečetla.

27:03
    Holtby pokryl lehkou střelu Vaneka a přerušil hru.

26:03
    A teď za Millerem zazvonila tyčka po střele Brouwera. Domácí nebyli daleko od zvýšení náskoku.

25:06
    Caps soupeře v přesilovce zmáčkli a nakonec se dočkali gólu! Domácí hráči si rychle vyměnili kotouč a Ribeiro nahrál od brankové čáry mezi kruhy TROYI BROUWEROVI, proti jehož střele se Miller nestihl správně postavit. Asistence: Mike Ribeiro, Nicklas Bäckström.

24:40
    Ovečkinovi se teď nepovedla střela podle představ.

24:12
    Šavle vyhazují.

23:52
    Ott poslal proti mantinelu Potiho a je vyloučen.

23:27
    Před Millerem se objevil Ward, ale pozorného brankáře Buffala nepřekonal.

20:12
    Bleskový úder Buffala! Vanek nahrál CODYMU HODGSONOVI, který se natlačil přes obránce a zápěstím překonal Holtbyho. Asistence: Thomas Vanek, Jason Pominville.

20:01

První třetina vyzněla pro Washington, který zaslouženě vede 1:0. O branku se postaral již v 19. sekundě zápasu Alexander Ovečkin. Ruský kanonýr byl i nadále velmi aktivní a nastřelil i brankovou konstrukci. Druhá třetina by měla začít v 1:01.

Střely na branku v 1. třetině - 5:5

20:00

18:59
    Za Carlsonovou ranou od modré se Miller jen ohlédl. Naštěstí pro něho kotouč minul jeho klec.

18:00
    Ovečkinovi přejel spoluhráč do útočného pásma předčasně - další ofsajd.

17:17
    Další postavení mimo hru v podání domácích.

16:52
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

15:14
    Hosty zachránila spojnice břevna a tyče po ráně Ovečkina!

14:21
    Tečované vyhození Myerse skončilo někde na střídačce Washingtonu.

13:26
    Po rychlém protiútoku hostí dostal kotouč do druhé vlny Myers. Jeho bombu vykopl Holtby do ochranné sítě.

12:55
    Alznerovo nahození od modré Millerovi větší problémy nezpůsobilo.

12:33
    Icing domácího celku.

12:18
    Flynn od mantinelu jen nahazoval před branku a kotouč skončil pod lapačkou Holtbyho.

11:54
    Domácí jsou v plném počtu.

11:22
    Myersova rána zablokována, Buffalo ale stále v pásmu.

10:59
    Domácí opět vyhazují.

10:33
    Vanek pálil od modré tvrdě, ale nepřesně.

10:16
    Caps vyhazují.

09:53
    Hillen vyloučen za držení, přesilovka pro hosty.

09:14
    Perreault přistrčil Wardovi, jehož ránu z úhlu vyrážel Miller.

08:08
    Buffalo chvíli vydrželo v útočném pásmu. Střela Leopolda ale nebyla těžkou prací pro Holtbyho.

07:29
    Holtby si připsal vůbec první zákrok v utkání po střele, kterou na něho od modré vyslal Ott.

06:58
    Další střela aktivního Ovieho, ale Miller tentokrát chytil puk a přerušil hru.

06:29
    Ovečkin se natlačil až před Millera, ale jeho bekhend skončil jen na betonech brankáře Buffala.

05:37
    Staffordův pokus zaduněl jen o zadní mantinel.

04:57
    Střelu Brouwera zápěstím vyráží ramenem Miller.

04:19
    Hosté mají velké problémy dostat kotouč alespoň z obranného pásma. Caps velice dobře forčekují.

03:18
    Tentokrát to Ovečkin zkoušel z první z levého kruhu, ale gólový pokus to v tomto případě nebyl.

03:02
    Hráči Buffala se dopouští zakázaného uvolnění.

01:22
    Hosté jsou hodně zaskočeni, teď musel Miller odrážet pokus Warda.

00:19
    Neuvěřitelné! Bäckström vyhrál buly na ALEXANDERA OVEČKINA a ten z mezikruží bekhendem překvapil Millera v brance Sabres. Asistence: Marcus Johansson, Nicklas Bäckström.

00:17
    Hned na úvod tu máme icing Buffala.

00:01

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) - Alzner, Carlson, Schultz, Poti, Hillen, Oleksy - Johansson, Bäckström, Ovečkin - Fehr, Ribeiro, Brouwer - Chimera, Perreault, Ward - Hendricks, Beagle, Crabb.

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) - Ehrhoff, Myers, Leopold, Regehr, Pysyk, Weber - Vanek, Hodgson, Pominville - Ott, Ennis, Leino - Foligno, Porter, Flynn - Gerbe, Hecht, Stafford.

Rozhodčí: LaRue, Martell - Nelson, Nansen.

Pohled do statistik:

Washington Capitals:
    Nejproduktivnější hráč: Mike Ribeiro - 29b (10+19)
    Nejlepší střelec: Mike Ribeiro a Alexander Ovečkin - 10g
    Nejlepší nahrávač: Mike Ribeiro a Nicklas Bäckström - 19a
    Nejproduktivnější obránce: John Carlson - 12b (4+8)
    +/-: Eric Fehr - +7
    Brankářská jednička: Braden Holtby - 18z, 2.97, 90.89%
    Nejtrestanější hráč: Matt Hendricks - 58tm

Buffalo Sabres:
    Nejproduktivnější hráč: Thomas Vanek - 30b (14+16)
    Nejlepší střelec: Thomas Vanek - 14g
    Nejlepší nahrávač: Thomas Vanek - 16a
    Nejproduktivnější obránce: Christian Ehrhoff - 12b (2+10)
    +/-: Christian Ehrhoff - +6
    Brankářská jednička: Ryan Miller - 25z, 2.87, 91.25%
    Nejtrestanější hráč: Steve Ott - 49tm

Aktuální forma ani jednoho z týmů není příliš povzbudivá. Capitals vyhráli z posledních pěti duelů jediný. Podobně je na tom i Buffalo, které si připsalo jediné vítězství dokonce z šesti utkání. Na druhou stranu ale v dalších třech z nich bralo alespoň bod.

Vítám zde všechny příznivce nejlepší hokejové soutěže na světě. Krátce po půlnoci proti sobě nastoupí týmy Washingtonu Capitals a Buffala Sabres. Ani jedno z mužstev neprožívá sezónu podle představ, o čemž svědčí to, že půjde o souboj druhého a třetího nejhoršího celku celé soutěže. Washingtonu utekl především začátek, a když už se zdálo, že se začíná zvedat, přišel opět pokles formy. Aktuálně tak ztrácí na postup do vyřazovacích bojů osm bodů. Šavle z Buffala jsou na tom o pouhý bodík lépe. Je tedy jasné, že pokud tyto týmy ještě chtějí zaútočit na postup do play-off, potřebují už bodovat pravidelně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Ovečkin (Johansson, Bäckström), 26. Brouwer (Ribeiro, Bäckström), 30. Chimera (Brouwer, Ribeiro), 31. Johansson (Perreault, Oleksy), 56. Perreault – 21. Hodgson (Vanek, Pominville), 34. Flynn (Foligno, Ennis), 46. Hodgson (Ennis, Pominville)

Rozhodčí: LaRue, Martell - Nelson, Nansen