Ottawa – Winnipeg 4:1 (kon.) | Washington – Buffalo 5:3 (kon.) | Edmonton – Nashville 3:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
AZ Havířov
Pondělí 18.03.2013, 18:00 • Zimní stadion Ostrava - Poruba. • Play-off 2. ligy, skupina Východ

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a někdy příště napočtenou. (20:29:51)

Je dobojováno, po velkém vyrovnaném boji postupuje do finále play - off druhé ligy Havířov, který vítězí nad Porubou poměrem 3:1 na zápasy. I když dnes hostujícímu týmu přálo hodně štěstí, nutno říct, že si postup zasloužil. Pro domácí je však i semifinále velkým úspěchem, po loňské sezóně by jej asi málokdo tipoval.

Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni za hosty Robin Pavlas a za domácí Marek Pavlačka.

60:00

59:26
    Havířov právě vstřelil branku!
    Nedáš - dostaneš. MICHAL SZTEFEK po neproměněné šanci soupeře vyrazil do protiútoku a sám před prázdnou bránou jednoduše skóroval.
    Bez asistence.

59:20
    Buček ve velké šanci promáchl před zcela odkrytou bránou. Už mohlo být srovnáno.

59:10
    Icing Havířova.

58:50
    Hruzík v dobré pozici netrefil puk, tohle mohla být dobrá šance.

58:36
    Poruba to zkouší v šesti hráčích v poli.

58:35
    Vzápětí zcela logicky přichází oddechový čas pro domácí.

58:35
    Zakázané uvolnění hostů.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:50
    A v plném počtu.

57:15
    Domácí ve čtyřech.

57:14
    Gleich má puk pod lapačkou a už jen vteřina zbývá do návratu vyloučeného Krayzela.

56:55
    Znovu Rimmel, tentokrát nemířil přesně.

56:28
    Rimmel z bezprostřední blízkosti trefil Gleichovu vyrážečku.

56:13
    Akce na jeden dotek, na jejíž konci pálil Maruna, ovšem jen do přesunuvšího gólmana.

55:55
    Domácím se po buly podařilo vyhodit.

55:47
    Těžké chvíle pro domácí. Za zdržování hry je na dvě minuty vyloučen Buček (POR).

55:41
    Daneček J. mohl rozhodnout, sám před Gleichem si položil domácího brankáře, poté bekhendem zakončoval, avšak trefil jen boční tyč branky.

55:15
    Oddech pro hosty, za sekání je na dvě minuty vyloučen Krayzel (POR).

54:15
    Piják se dostal k odraženému puku a měl před sebou odkrytou branku, kotouč měl ale na bekhendu a i když nakonec vystřelil, kotouč byl zblokován.

53:52
    A Gleich musel zasáhnout proti ráně od modré.

53:47
    Domácí jsou kompletní.

53:02
    Vaněk po pravé straně nabruslil až před branku, ale Danečka překonat nedokázal, ten své betony sklapl včas.

52:37
    Útočící hráč v brankovišti a hra se stěhuje do středního pásma.

52:15
    Odražený puk dobruslil Buček a ihned jej poslal na branku, Daneček kotouč vyrazil betony.

52:07
    Síly na ledě se srovnají. Za hákování je na dvě minuty vyloučen Zientek L. (HAV).

51:47
    Vyloučen Prokop L. (POR) na dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku plus deset minut OT za nesportovní chování.

50:56
    I hosté využívají přesilovou hru. PATRIK RIMMEL propálil z hranice kruhů vše, co mu stálo v cestě. Puk se zastavil až o síť za zády brankáře Gleicha.
    Asistence: Jan Daneček a Michal Sztefek.

50:15
    Domácí vyhazují.

49:51
    Ta může přijít vzápětí, za držení je na dvě minuty vyloučen Hruzík (POR).

49:40
    Útočí hosté, ale bez větší šance.

48:40
    Sedlář v podstatě samostatném nájezdu trefil jen vyjetého Danečka, ten mu velice dobře snížil střelecký úhel.

48:22
    Jeden z domácích zahrál vysokou holí a hra se stěhuje do útočného pásma hostí.

48:04
    Ofsajd domácích.

47:50
    Havířov je kompletní a Hegegy hned vyrazil do rychlého útokuk, hezkou ranou z pravé strany nechal vyniknout Gleicha, který puk se štěstím zkrotil.

47:20
    Prokop L. střílel mezi betony, ale neuspěl.

47:00
    Hosté se osvobozují.

46:17
    Domácí byli tři na jednoho, dlouho si však přihrávali, až se o střelu pokusil Vaněk, ale vyjetého Danečka nepřekonal. Už to mohlo být 2:1.

45:58
    Domácí se sami připravili o pásmo.

45:34
    Vyloučen Rimmel (HAV) dvě minuty za napadení.

45:20
    Znovu se bude vylučovat na straně hostů, domácí jsou ve výhodě.

43:58
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí přesilovku bleskurychle využívají. ROSTISLAV VANĚK propálil z bezprostřední blízkosti bezmocného Danečka a srovnává stav na 1:1.
    Asistence: Lukáš Vrána a Marek Sedlář.

43:48
    Vyloučen Vydra (HAV) na dvě minuty za faul kolenem.

43:35
    Buček pálil z levé strany, před brankou číhal ještě jeden ze spoluhráčů, ovšem nepodařilo se mu tečovat puk do odkryté svatyně.

43:10
    Havířov je kompletní.

42:35
    Wolf měl před sebou odkrytý prostor, se střelou ale moc otálel, nakonec sice vystřelil, ale už jen do připraveného Danečka.

42:08
    Hosté vyhazují.

41:34
    Nepříjemné nahození Gleich zlikvidoval, poté naznačil přerušení, ale rozehrál, čímž překvapil dojíždějícího protihráče.

41:15
    Postavení útočícího hráče v brankovišti a hra se stěhuje do středního pásma.

41:08
    Na ledě zůstal ležet jeden z hráčů Poruby a bude se vylučovat. Vyloučen Říčka (HAV) na dvě minuty za vysokou hůl.

41:05
    A znovu.

40:47
    Stejná situace, ovšem na druhé straně.

40:25
    Podobně jako v předchozí třetině, i nyní začínají domácí icingem.

40:01

Druhá dvacetiminutovka už byla o poznání lepší, než ta úvodní. Opět se dlouho nemohl ani jeden z týmů prosadit, ovšem poté udělali domácí velkou chybu na útočné modré a darovali soupeři vedoucí branku a jelikož sami nevyužili ani ty nejvyloženější šance, platí po 40 minutách stav 1:0 pro Havířov, který by v případě dnešního vítězství postoupil do finále.

Další třetina začne přibližně v 19:42.

40:00

39:24
    Nejprve Krayzel zpoza branky neprostřelil Danečka, poté pálil od modré Wolf, ale Daneček vyrazil puk vyrážečkou.

39:02
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Ve velké šanci trefil Pavlas Gleicha do masky, hra pokračovala a po pěkné přihrávce se v gólovce ocitl Kanko, zkusil najít mezírku mezi betony gólmana, ovšem to se mu nepodařilo.

38:10
    Na druhé straně ve velké šanci Říček, ovšem puk mu v rozhodující chvíli před skoro prázdnou bránou sjel z hole.

37:35
    Vaněk nabruslil až před branku, blafákem do bekhendu trefil levý beton brankáře.

37:22
    Znovu domácí zle dotírali na branku a hosté se osvobozují pouze za cenu icingu.

36:39

36:00
    Znovu kapitán domácích, tentokrát trefil břevno hostující svatyně. Opravdu teď při havířovských stojí všichni bohové a svatí.

35:52
    To je neuvěřitelné, co se dá nedat. Buček se dostal k odraženému puku, měl před sebou poloodkrytou bránu, ovšem při prvním puksu mu kotouč sjel z hole, napodruhé trefil ležícího brankáře. Poté zlostně bouchl hokejkou o led.

35:14
    Chaloupka pálil od modré a Vrána zkoušel ještě puk tečovat, ovšem Daneček jej schoval ve svých betonech.

34:51
    Vaněk střílel z otočky, ale trefil pouze stojícího Danečka.

34:24
    Na druhé straně musel zasáhovat Gleich, když vyrazil puk po střele z levé strany vyrážečkou.

34:00
    Kysučan v hezké šanci pálil do horního růžku, ale o kousek jej minul.

33:43
    Na druhé straně končí tečovaný puk v ochranné síti za brankou.

33:18
    Znovu v akci Kanko, tentokrát pálil sám bez přípravy, ale Gleich sklapl své betony k sobě včas.

33:11
    Pavlas se málem dostal do samostatného nájezdu, prudkou přihrávku však nezachytil.

32:18
    Po Krayzelově pokusu vypadl Danečkovi puk z lapačky, ale znovu při něm stálo štěstí, když se puku zmocnili jako první jeho spoluhráči.

31:16
    Kanko využil obrovské chyby domácích na útočné modré, jako uragán nabruslil do útočného pásma po pravé straně, nezastavilo jej ani hákování protihráče, poté přihrál na levou stranu, kde stál připravený a nehlídaný ROBIN PAVLAS, který poslal puk po betonem domácího brankáře.
    Asistence: Petr Kanko.

31:03
    Po delším dobývaní hostující branky vyhazují hosté znovu na icing.

30:34
    Hosté vyhazují na icing.

30:18
    Poruba je kompletní.

29:39
    Zientek L. pálil od modré, tečovaný puk dokázal Gleich vyrazit před sebe, kde vznikla velká skrumáž, ale domácím se podařilo vyhodit.

28:55
    A domácí následně vyhazují.

28:45
    Rimmelův pokus byl zblokován mimo.

28:39
    Pechanec pálil zblízka pouze do připraveného brankáře.

28:30
    Hraje se 5/4ve prospěch Havířova.

28:14
    Vyloučen Slavík (POR) na dvě minuty za nedovolené bránění.

28:05
    Velká šance domácích, Slavík ani nadvakrát nedokázal překonat Danečka, k dorážce se dostal ještě Piják, ale ten branku netrefil vůbec.

27:49
    Říčka místo přihrávky na zcela volného Bursíka volil kličku a puk přišel.

26:56
    Wolf tvrdě pálil od modré a Daneček vůbec nevěděl, kde puk je, naštěstí pro něj skončil v hradbě těl před ním.

26:24
    Přesilovka dlouho domácím nevydržela. Za sekání je na dvě minuty z ledu vykázán Chaloupka (POR).

26:20
    Vyloučen Pechanec (HAV) na dvě minuty za držení.

25:50
    Bursík mohl střílet sám z dobré pozice, místo toho ještě přihrál Říčkovi, ten trefil hráče před sebou.

24:58
    Znovu končí kotouč mimo hrací plochu.

24:20
    Buček si dojel do útoného pásma pro vyhozený puk, ovšem byl sám proti třem protihráčům.

23:38
    Daneček J. pálil z bezprostřední blízkosti a trefil Gleicha do ramene.

22:53
    Po buly se do zakončení dostal Kanko, poslal puk do horní části branky, ale Gleich švihl lapačkou a puk do ní chytil.

22:49
    Domácí vyhazují na icing.

22:41
    Dlouho hosté pobývali v útočném pásmu, ale branku soupeře neohrozili.

22:00
    I Havířov je kompletní.

21:46
    Ještě větší klid pro Havířov, domácí se provinili icingem.

21:37
    Krayzel to zkusil z levé strany, ale jeho přihrávka před branku byla zblokována a hosté vyhazují.

21:11
    Poruba je kompletní a začíná její zkrácená přesilovka.

20:58
    Těsný ofsajd Poruby.

Za pomoci spoluhráče a jednoho ze členů realizačního týmu hostů odjíždí na střídačku, nevypadá to moc dobře.

20:35
    Hra je přerušena, na ledě zůstal ležet Marek Zientek.

20:24
    Tečovaný puk končí v ochranné síti za havířovskou brankou. Vhazování ve středním pásmu.

20:01

Úvodní část branku nepřinesla, oba celky hodně vychází ze zodpovědné obrany, přesto si, především hosté, dokázali několik dobrých příležitostí vytvořit, avšak gólmani se činí. Bude se opakovat zápas z Havířova, kdy první a jediný gól zápasu přišel až v 57. minutě?

Další třetina začne přibližně v 18:51.

20:00

19:57
    Ještě se bude vylučovat, tentokrát na straně hostů. Za hákování je na dvě minuty vyloučen Zientek L. (HAV).

19:31
    Vhazování ve středním pásmu.

19:16
    Pechanec v dobré pozici mohl přihrát volnému spoluhráči před brankou, ale hostující hráč vzal zodpovědnost na sebe, mířil mezi betony, ale Gleicha nepřekonal.

19:09
    Krayzel (POR) nabruslil před branku, byl faulován a do zakončení se nedostal, poté si pomohl také faulem, avšak vyloučen je jen on. Dvě minuty z hákování.

18:16
    Zajímavá situace, jeden z domácích hráčů vyhodil puk mimo plochu, jeden z rozhodčích ukazoval teč, zatímco druhý chtěl vylučovat. Nakonec zůstalo u první varianty.

17:52

17:39
    Chaloupka nejprve vyjel zpoza branky a dokázal zakončit, ale jen do brankáře. Akce však pokračovala a stejný hráč tečoval střelu od modré, Daneček se štěstím vykopl puk špičkou levého betonu.

16:46
    Domácí čekali icing, ten se však nepískal a využít situace mohl Kanko, ale nestalo se.

16:16

16:10
    Kysučan využil špatné přihrávky, ihned střílel, ale jeho rána postrádala důraz a Daneček ji jednoduše zlikvidoval.

15:48
    Poruba vyhazuje a je kompletní.

15:03
    Nádherná akce hostů, Maruna přihrál na teč před branku Říčkovi, ten zblízka trefil jen Gleichovy betony.

14:50
    Nyní už tomu tak není.

14:33
    Teď se jim to ale dvakrát za sebou nepodařilo a hosté drží pásmo.

14:10

13:48
    Vyloučen Slavík (POR) na dvě minuty za podražení.

13:30
    Bude se vylučovat, hosté hrají ve výhodě.

13:00
    Tečovaný kotouč po ráně Axmana končí mimo branku.

12:45
    Chaloupka zblízka trefil jen boční síť branky, Havířov je kompletní.

12:15
    Hosté vyrazili do přečíslení dva na jednoho, ale až k brance se nakonec nedostali.

11:42
    Hruzík krásně střílel od modré, ale Daneček švihl lapačkou puk v ní našel.

11:33
    Nahození ze středního pásma končí v lapačce gólmana Havířova.

11:16
    Znovu.

11:00

10:45
    Vyloučen Říčka (HAV) na dvě minuty za podražení.

10:40
    V situaci dva na dva pálil Sztefek, ale branku netrefil.

10:12
    Ihned po buly pálil Vydra, ale také jen do brankáře Poruby.

10:07
    Hosté využili chybné rozehrávky, dostali se do útočného pásma, Rimmel dostal přihrávku na modrou a pálil bez přípravy, ovšem Gleich dobře viděl a puk chytil.

09:42
    Ihned po buly vyhazují domácí na další icing.

09:28
    Ostravský brankář nyní radši schoval nahozený puk pod svoji lapačku.

08:50
    Daneček J. zkusil Gleicha překvapit zpoza branky, ale puk mu v rozhodujícím momentu ujel.

08:34
    Znovu hráči Poruby špatně rozehráli a výsledkem je zakázané uvolnění.

07:51
    Kysučan po vyhraném buly střílel z otočky, ale přízemní střelou trefil jen betony brankáře hostů.

07:43
    Prokop L. pálil od modré, mířil mezi betony, ale ty k sobě Daneček dal včas.

06:53
    Domácí dlouho motali soupeře v jeho pásmu, k ohrožení branky se ale nedostali.

06:12
    Wolf nahazoval na branku a puk jen tak proletěl vedle levé tyčky.

06:04
    Daneček schoval puk pod lapačku a přerušil hru.

05:56

05:47
    Prokop P. nezachytil puk a je pískán icing.

05:32
    Říčka nahodil puk na branku, Gleich jej schoval do své lapačky.