Nicolas Renavand
1
6 4 4
Pátek 05.04.2013, 13:10Challenger Saint Brieuc (krytý tvrdý povrch)

Po necelých dvou hodinách utkání dospělo do svého konce. Jak již bylo řečeno, od druhého setu byl Jan Mertl lepší a jeho soupeř dělal obrovské množství chyb. Rozhodlo také podání, který si český tenista držel prakticky celý zápas. Po třech setech a konkrétně vítězství 2:1, postupuje Jan Mertl do semifinále. To je z tenisu pro dnešek vše, přeji hezký páteční den. (15:03:25)

Konec zápasu

6:4
    Je dobojováno. Český tenista potvrdil papírové předpoklady a tento zápas vyhrál ve třech setech. Především v tom prvním se trápil, ale od druhého působil jistým dojmem a soupeře přehrával. Francouz může litovat především velkého množství nevynucených chyb.

40-30
    První Nicolas Renavand odvrací po slabeném podání Mertla. Šanci na prohoz měl a také ji využil.

40-15
    A poté bod z podání, jelikož Renavand nevynucenou chybou poslal míček do autu. Máme zde dva mečboly pro českého tenistu.

30-15
    Eso Jana Mertla.

15-15
    Registrujeme snad nejdelší výměnu zápasu a v hodně důležitý okamžik. Mertl zatlačil svého soka do těžké defenzivy, ten se sice zuby nehdy bránil úderům na síti, ale Mertl si přeci jen na třetí pokus zajistil tento fiftýn ráznou smečí.

0-15
    Jenže dvojchybou nezačíná vůbec dobře.

5:4
    Francouz do této hry vlétl jako uragán a ještě vykřesal naději. Mertl neměl mnoho šancí, ani tentokrát to nebyla snadná pozice a pouze odpálil míček do autu. S tím se nedalo mnoho dělat. Každopádně teď jde český hráč podávat na vítězství.

0-40
    Mertl zatím nemůže najít protizbraň, soupeř ho hodně zatlačil k základní čáře, znovu se nedokázal ubránit tlaku.

0-30
    Další razantní úder z jeho rakety končí v pravém růžku dvorce.

0-15
    Nicolas Renavand tak musí nyní bojovat a také hodně riskovat. Náběh na síť se mu povedl.

5:3
    Výborně, znovu bod přímo z podání. A Jan Mertl vede 5:3.

40-0
    Není co řešit, i tentokrát to byla snadná záležitost a Mertl má míček k zisku pátého bodu.

30-0
    Vzápětí mu český hráč nedal šanci po tvrdém podání.

15-0
    Tak nejprve prasátko a potom velké štěstí stálo při našem hráči. Renavand odražený míček od pásky stihl a měl velké množství prostoru, kam jej umístit, ale zvolil špatný úder za lajnu. Míček je tak bohužel pro něj v autu.

4:3
    Což se také děje, po čisté hře. Forhend do pravé strany dvorce byl uklizen naprosto přesně. Ač Mertl bojoval jako lev, neměl šanci.

0-40
    A když se k tomu přidá ještě bod z podání, Francouz má nakročeno ke snížení.

0-30
    Dvakrát v řadě se mu povedlo dostat Mertla pod tlak a zahnout ho lidově řečeno do kouta. Z něj se velice těžko český hráč dostával, míčky nedokázal vybrat zpět do dvorce.

0-15
    Výborný výsledek pro našeho tenistu, ale ještě stále nemá vyhráno. Renavand teď zcela jistě vynaloží veškeré snahy, aby uzmul tento gem.

4:2
    Nic se neděje, protože ihned poté Mertl jistou hrou na síti zvyšuje své vedení na 4:2.

40-15
    Soupeř ale zbraně ještě nesložil, protože po slabem druhém podání returnoval Mertla. Ten se na sebe zlobí, že měl ten úder zahrát daleko lépe.

40-0
    ...jenž potvrzuje dalším esem.

30-0
    Dobrá práce i tentokrát. Svižným úderem umístěným na základní čáru si připisuje Mertl další fiftýn...

15-0
    Český tenista tentokrát zabojoval na síti a zkrátil hru tak dostatečně, aby protivník nemohl doběhnout.

3:2
    Také se mu tak zadařilo. Mertl zahrál forhendový úder pouze do sítě a je z toho čistá hra pro Renavanda.

0-40
    Mertl bohužel kazí a Francouz je hodně blízko k zisku druhého bodu.

0-30
    Posléze eso. Stále se hraje velice rychle a bez nějakých dlouhých výměn.

0-15
    Další pokus na snížení má Renavand. Opět to bylo velice rychlé. Mertl neměl šanci reagovat na první podání.

3:1
    To bylo velice rychlé, bod z podání. Francouz sice na úder soupeře reagoval, ale pouze hrou do sítě. Je to jasná, český hráč vede 3:1.

40-0
    Esem se přibližuje k zisku třetího bodu.

30-0
    Dvě nevynucené chyby z jeho pohledu nejsou pro něj vůbec dobré. Mertl je zatím velice klidný a přesný.

15-0
    Začátek čtvrté hry je z pohledu našeho hráče velice dobrý. Hraje trpělivě a čeká na chybu soupeře. Ten to bude mít nyní hodně složité.

2:1
    Vůbec ten první dokázal využít. Po servisu vrátil míček do dvorce. Renavand chtěl zariskovat náběhem na síť, jenže ji smolně trefuje a připravuje se o šanci na vyrovnání tohoto gemu. Mertl bere soupeři servis a jde ho nyní potvrdit. Dobrá práce českého hráče.

40-15
    A teď mu už nevyšlo podání vůbec, rovnou je z toho dvojchyba a velká šance pro Mertla, jenž má dva brejkboly.

30-15
    Vzápětí je tu další dobrá pozice pro Mertla, protože opět Renavand neměl dostatečně tvrdý úder.

15-15
    Jenže teď měl problémy i druhým podáním. Sice jej odehrál, ale bylo slabé a Mertl si doběhl na síť a soupeře nadvakrát překonal smečí.

0-15
    Že umí slušně podávat i Francouz, o tom jsme se mohli dnes již několikrát přesvědčit. Nyní napodobuje Mertla.

1:1
    Je vyrovnáno, Jan Mertl se s ničím dlouho nepáral a zahrál perfektní eso.

40-15
    Výborně, teď zatlačil soupeře k základní čáře a ten nebyl schopen vráti míček do dvorce, pouze do sítě jej uklidil.

30-15
    Mertl však chybuje, pokus o prohoz se mu nepodařil.

30-0
    Mertl si připisuje další fiftýn po špatném odskoku, na který Renavand neměl šanci reagovat. Míček měl hodně na těle.

15-0
    Nehrají se nikterak závratně dlouhé výměny, dva až tři údery a máme jasno. Jako nyní po forhendu k zakladní lajně.

0:1
    Ten velice rychle otevírá účet třetího setu, jde do vedení. Jan Mertl půjde na podání.

30-40
    Další jasná záležitost v podání Francouze.

30-30
    Teď už nemusí, protože si poradil přesným úderem.

30-15
    Velká škoda. Renavand měl hodně odkrytého prostoru, jenže Mertl zahrál míček do autu a hodně se na sebe zlobí.

30-0
    Ani tentokrát mu nedal český borec šanci. Byla z jeho strany zahrán přesný bekhendový úder po lajně.

15-0
    Třetí set začal podáním Renavanda a velice slušná výměna byla k vidění. Mertl nakonec zkrátil hru a soupeř nestačil doběhnout.

6:4
    Skvěle. Čistou hrou získává tuto hru Jan Mertl a vyrovnává set na 1:1. Český tenista byl v tomto průběhu utkání lepším hráčem a hodně mu pomohlo velice rychlé prolomení podání soupeře.

40-0
    A ještě si pomohl esem, což znamená, že Mertl je velice blízko, aby získal druhý set a vyrovnal.

30-0
    Náběh na síť se vyplatil. Krátkou smečí poslal míček k pravé straně dvorce.

15-0
    Mertl začíná opět velice dobře. Daří se mu servis a soupeře nepouští do hry.

5:4
    Je sníženo, Mertl půjde podávat na vítězství ve druhém setu za stavu 5:4.

0-40
    A další, tak to je rychlá hra.

0-30
    Eso.

0-15
    Výborný vstup do deváté hry pro Francouze.

5:3
    Teď už je ale jasno, nebylo příliš co řešit. Na udržení ve druhém setu jde podávat Nicolas Renavand.

40-15
    Kraťas Renavanda ještě krátí radost Mertla.

40-0
    Vypadá to velice dobře, jen jeden fiftýn chybí českému hráči k zisku pátého bodu.

30-0
    Bezpečně kontroluje tuto hru, tedy zatím.

15-0
    Dobrý servis, respektive ten druhý. Mertl ho má velice dobrý.

4:3
    Po přesném podání a špatném úderu Mertla se tak děje a je sníženo na 4:3. Na podání jde český hráč.

15-40
    Míček chybí Renavandovi ke snížení.

15-30
    Respektive tento druhý set. Mertl také neříká poslední slovo a rád by se dostal do výraznějšího vedení již nyní.

0-30
    Francouz ještě chce utkání samozřejmě zvrátit.

0-15
    Ještě však není konec.

4:2
    To byla rychlost. Čistou hrou získává Jan Mertl čtvrtý bod a rázně má nakročeno k zisku druhého setu.

40-0
    A poté dalším přesným úderem do levé strany kurtu.

30-0
    Což potvrzuje esem.

15-0
    Co na to Jan Mertl, který se může cítit pod tlakem. Přesto zatím jde za svým cílem.

3:2
    Má slova se potvrdila, Nicolas Renavand je znovu na dostřel svému soupeři.

15-40
    Ihned poté eso a může to být opět o jeden bod.

15-30
    Ale jen chvíli, protože Francouz uviděl prostor k zakončení.

15-15
    Vzápětí chybuje a Mertl je ve hře.

0-15
    Esem zahajuje další hru Nicolas Renavand.

3:1
    A také se tak děje. Výborný výkon našeho tenisty ve druhém setu, který bude chtít dostat utkání do třetího rozhodujícího setu.

40-30
    Jan Mertl je bliž k zisku třetího bodu.

30-30
    Mertlův úder zapadl do sítě, je to po třiceti.

30-15
    Teď se ale Nicolas nenechal překvapit a do rozhozeného Mertla umístil míček, tam kde český hráč nestihl být.

30-0
    Tvrdý servis nadělal Renavandovi velké problémy, neměl vůbec šanci odvracet jeho ránu.

15-0
    Jan Mertl zahajuje čtvrtou hru druhého setu na výbornou.

2:1
    Opět se štěstí přiklonilo na jeho stranu a ve druhém setu snižuje na 2:1. Stále však má Mertl výhodu jeho získaného servisu.

40-A
    Výhoda pro francouzského tenistu.

40-40
    Zatím se to odkládá, jdeme do shody.

40-30
    Jenže brejkbol pro Jana Mertla, který může jít již do výrazného vedení.

30-30
    Tu však vzápětí napravuje esem.

30-15
    Dvojchyba pro Nicolase Renavanda.

15-15
    Nyní však trochu přepálil a jeho rána končí za čárou.

15-0
    Francouz se vůbec nemůže dostat do hry, Mertl zvolil hodně nátlakovou hru.

2:0
    To je hodně ostrý vstup do druhého setu v podání českého borce. Skvěle, vede již 2:0 a potvrzuje předešlou hru.

40-0
    Další bod přímo z podání.

30-0
    I tentokrát to byla dobrá práce českého tenisty.

15-0
    Začíná dobře, i když boduje až z druhého servisu, na to jsem už však poměrně v tomto zápase zvyklí.

1:0
    ...což se také děje. Vítěz prvního setu přichází velice snadno o svůj servis a Mertl teď půjde podávat. Vůbec bychom se nezlobili, kdyby zvýšil na 2:0.

40-15
    Mertl má na začátku druhého setu velkou možnost jít do vedení...

30-15
    Esem si ale pomáhá a je zpět ve hře.

30-0
    Francouz sice podává, ale dvakrát v řadě ztratil míček.

15-0
    Druhý set začal lépe český tenista.

4:6
    První set je u konce. Trval čtyřicet minut a Jan Mertl jej prohrává poměrem 4:6. Set to byl poměrně vyrovnáný, český tenista dokázal zvrátit stav 1:3 na 3:3 a mnoho mu nechybělo, aby i vedl. Ale neměl potřebné štěstí a Renavand si první set pohlídal a dovedl ho k výhře.

30-40
    Bod z podání, ještě jeden setbol je potřeba odvrátit.

15-40
    Ještě není hotovo. Mertl vystihl soupeřův kraťas a poté vrátil míček do jeho protipohybu.

0-40
    Francouz má tři setboly, to je hodně špatné pro českého tenistu.

0-30
    Značné komplikace pro Mertla právě přichází. Soupeř je dva body k výhře v prvním setu.

0-15
    Začátek však nepodařený, jelikož bodík získává Renavand.

4:5
    Kterou opět dokázal zužitkovat i podruhé je tak v této zkrácené formě gemu úspěšný. Mertl nyní půjde podávat na záchranu prvního setu.

40-A
    Francouz má výhodu.

40-40
    Honza skvěle na síti a máme tu opět shodu.

30-40
    Mertl ještě nehodil flintu do žita.

15-40
    A bezchybnou hrou kráčí k zisku pátého bodu.

4:4
    Skutečně je to tak, čistou hrou získává čtvrtý bod český tenista Jan Mertl.

40-0
    Vypadá to na čistou hru a jasnou touhu Mertla srovnat stav.

30-0
    Tentokrát to byl z podání, protože Renavand zahrál pouze do autu.

15-0
    Mertl zahrává eso z prvního podání.

3:4
    ...který ji nakonec zhodnotil ve svůj prospěch a vede v prvním setu 4:3. Mnoho nechybělo a Mertl si tento gem mohl připsat na své konto. Nezužitkoval několik brejkbolů.

40-40
    Znovu se to nepodařilo, velká škoda. Těch šancí bylo už hodně.

A-40
    Další výhoda pro Mertla.

40-40
    Jenže se to nepodařilo a znovu zde máme shodu.

A-40
    Mertl má výhodu, tedy už čtvrtý brejk v této hře.

40-40
    Bohužel se nezadařilo a Renavand vybojoval alespoň shodu.

40-30
    Ještě jeden pokus.

40-15
    Ještě dva míčky má Mertl stále k dispozici.

40-0
    Výborně, hned tři brejky má český hráč a může zcela otočit průběh utkání.

30-0
    0:30 při jeho podání, to je velice slibné.

15-0
    Rázem je český tenista v obrovské pohodě a soupeře přehrává.

3:3
    Je to tady. To byla velká rychlost, když čistou hrou Mertl vyrovnává. Přitom prohrával již 1:3, ale vrací se do hry ve velkém stylu.

40-0
    A vypadá to dokonce na čistou hru, vůbec poprvé v zápase.

30-0
    Znovu míček v autu po ráně z rakety Francouze. Mertl teď hraje velice dobře.

15-0
    Bod z podání, Renavand odpálil míček pouze do autu.

2:3
    Výborně, Mertl bere protivníkovi servis a snižuje na 2:3, přičemž jde podávat.

40-15
    Šanci na zisk svého ztraceného servisu právě přichází. Mertl může jít zpět do zápasu.

30-15
    Výborně Mertl, který nepustil Renavanda do útoku a pak ho prohodil, když čekal na síti.

15-15
    Pak ale vytasil eso a je srovnáno.

15-0
    Mertl se velice těžce dostává do hry, body získává prakticky po chybách soupeře. Jednu teď udělal.

1:3
    Shoda se nekoná, Francouz přečetl záměr Mertla, dostal se na síť a jednoduše zasmečoval.

30-40
    První brejk je odvrácen, ale stále ještě nemá Mertl vyhráno. Musí bojovat o shodu.

15-40
    A problémy pokračují. Renavand má dva brejkboly a může svému sokovi odskočit.

15-30
    První větší komplikace pro našeho tenistu. Poprvé v zápase podává při vlastním servisu.

15-15
    Málem se tak stalo i podruhé, to by však Mertl nesměl zahrát míček do sítě. Přičemž měl úder velice dobře připraven i prostoru bylo na dvorci mnoho.

15-0
    Mertlovi moc nejde první podání, až ze druhého se mu podařilo překvapit soupeře.

1:2
    Bez větších problémů se tak také děje. Jednoznačná záležitost i při svém druhém podání. Nicolas Renavand vede 2:1.

15-40
    Francouz neponechal nic náhodě a už potřebuje pouze míček k zisku druhého bodu.

15-30
    Vzápět je vše napraveno.

15-15
    Tak až teď, leč zásluhou špatného kraťasu Renavanda. Ten si sice chytal zkrácení hry, ale míček je v síti.

0-15
    Mertl si u soupeřova podání zatím nepřipsal jediný bodík, ani tentokrát se to nepodařilo.

1:1
    Přeci jen je ale vyrovnáno, protože Renavand se dopustil další nevynucené chyby. Na podání tam jde právě tento francouzský borec.

40-30
    Zatím se tak neděje, protože Francouz zahrál na síti skvěle. Zaútočil a svůj tlak zúročil ve fiftýn.

40-15
    Renavand přepálil hodně svůj úder a míček poslal hluboko za základní čáru. Mertl má možnost vyrovnat.

30-15
    Soupeř je však zpátky ve hře, returnoval po druhém podání Mertla do jeho protipohybu.

30-0
    Výborně, v obou případech se tak zadařilo. Nyní to bylo dokonce eso z druhého podání.

15-0
    Teď jde na podání Jan Mertl a bude chtít určitě ukázat své kvality.

0:1
    Jasná záležitost. Hned v první hře si bere Renavand první bod. Získal ho čistou hrou.

0-40
    Následně Mertl vyrobil nevynucenou chybu a zahrál míček daleko do autu.

0-30
    I druhý míček byl z jeho pohledu přesný. Soupeře si rozházel po dvorci a udeřil.

0-15
    Domácí tenista začíná před poloprázdnými tribunami lépe.

0:0

Jako první bude podávat Renevand.

Oba hráči nastupují na hrací plochu, kde proběhne tradiční rozehrání a příprava na zápas a poté se už pustíme do toho čtvrtfinálového utkání.

Jan Mertl se nyní nachází na 221. místě světového žebříčku ATP, jeho soupeř je na tom ještě o něco hůř, konkrétně se nachází na 244. pozici. Z tohoto pohledu je mírně favorizovaným hráčem právě Mertl, ale jsou to jen papírové předpoklady. Až realita na hřišti ukáže, jakou má kdo aktuální formu.

Hezké odpoledne, vítejte u sledování čtvrfinálového turnaje v rámci Challengereru v Saint Brieucu. Dnes na sebe narazí český tenista Jan Mertl a o postup do semifinále se s ním popere Nicolas Renavand.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.