Schmiedlová – Cornetová 2:0 (kon.) | Camerinová – Čepelová 2:0 (kon.)
Jana Čepelová
0
62 3
sk Úterý 09.04.2013, 20:12WTA Katowice (krytý tvrdý povrch)

Janka Čepelová sa neprehupla cez prvé kolo a antukovú časť ročníka nezačal vôbec dobre. S konštatovaním, že Camerinová nastúpi v druhom kole proti Kláre Zakopalovej sa s vami lúči Michal Bakoš, ktorý Vás týmto zápasom sprevádzal. (22:05:32)

Koniec zápasu

6:3
    Dvanástym získaným fiftínom v rade ukončuje Camerinová celý zápas. Od Tildenovho gemu bola jednoducho nezastaviteľná.

40-0
    Šanca na tretiu čistú hru v rade. To nie je ani možné, v akej pohode hrá Talianka od siedmeho gemu zápasu. Tri mečbaly.

30-0
    Už len dve loptičky a je tu koniec zápasu. Janka je absolútne bezmocná.

15-0
    Už som tie získané fiftíny za sebou prestal počítať, no pomaly ale isto sa to bude šplhať na hranicu desiatich získaných fiftínov v rade.

5:3
    Camerinová získava druhý čistý gem, tentoraz na podaní Janky a je už len jeden krôčik od zisku celého zápasu.

40-0
    Tri brejkbaly. Šanca na druhú čistú hru v rade. Toto nevyzerá vôbec dobre.

30-0
    Na kurte momentálne panuje jednoznačne talianska kvalifikantka.

15-0
    Séria získaných fiftínov v podaní Camerinovej sa stále nechce skončiť.

4:3
    Camerinová získava tretí gem v rade, dostáva sa vedenia a získava dôležitý Tildenov gem. Netreba pripomínať, že tenista, ktorý tento gem získa väčšinou v danom sete víťazí.

40-0
    Šanca na jednoznačnú hru získanú na nulu.

30-0
    Dôležitý Tildenov gem zatiaľ jasne v réžii podávajúcej hráčky.

15-0
    Camerinová sa dostala do tempa. Zbiera fiftín za fiftínom.

3:3
    Druhý sa však našej tenistke už odvrátiť nepodarilo. Camerinová si tak berie stratené podanie späť a vyrovnáva stav setu. Druhý set bude asi podobne dramatický ako sada číslo jeden.

40-30
    Prvý brejkbal je odvrátený.

40-15
    Dva brejkbaly pre taliansku tenistku.

30-15
    Janka nepúšťa zatiaľ súperku k brejkbalom.

30-0
    Nebezpečný stav. Camerinová je blízko ku brejkbalom.

15-0
    Camerinová sa ujíma vedenia v geme na returne.

2:3
    Camerinová získava svoj servis a drží sa v spätnom závese za nášou hráčkou.

40-15
    Dva gembaly pre Mariu – Elenu. Camerinová chce ešte v tomto sete zabojovať. Prehrávala aj v prvom, no dokázala stav otočiť a set získať.

30-15
    Camerinová sa na svojom podaní dostáva do vedenia.

15-15
    Máme tu stav pätnásť obe.

0-15
    Janke je v druhom sete lepšou hráčkou.

1:3
    Janka dokázala svoj servis game vyhrať, potvrdiť brejk a dostáva sa tak do vedenia.

40-A
    Výhoda Čepelová. Janka tak na podaní svoju súperku k brejkbalom nepúšťa.

40-40
    Cameronová bojuje a doťahuje na zhodu.

30-40
    Chvalabohu nevidíme brejkbal, ale gembal na potvrdenie brejku slovenskej tenistky.

30-30
    Máme tu stav tridsať obe. Nasledovná loptička bude dôležitá.

15-30
    Janka otáča stav gemu a dostáva sa v ňom do vedenia.

15-15
    Po pätnásť.

15-0
    Do gemu na returne vkročila Camerinová úspešným krokom.

1:2
    Janke sa podarilo prelomiť podanie súperky a opraty tohto setu preberá do svojich rúk. treba len dúfať, že si to udrží.

15-40
    S prvým si dokázala Camerinová poradiť a odvrátila ho.

0-40
    Tri brejkbaly a šanca na čistú hru pre Janku.

0-30
    Mladá Slovenka navyšuje svoje vedenie v geme a je veľmi blízko k možnosti brejkbalu.

0-15
    Janka vstupuje do tohto gemu na returne úspešne.

1:1
    A aj sa podarilo. Janka získava s menšími problémami svoj servis. Dobrý vstup do druhej sady.

40-A
    Janka má gembal a stav druhej sady môže vyrovnať.

40-40
    Pri Čepelovej podaní tu máme opäť zhodu. Ospravedlňujeme sa Vám za menšie technické pronlémy.

1:0
    Svoje podanie si napokon Camerinová postrážiť dokázala.

40-40
    Brejkbal Čepelová. Stav je ako na hojdačke. Takýchto gemov sme však v prvom zažili niekoľko.

A-40
    Na začiatku druhého setu uvidíme pravdepodobne opäť jeden z dlhších gemov.

A-40
    Gembal č. 2 pre Talianku.

40-40
    Janka sa však len tak ľahko vzdať nechce.

A-40
    Camerinová skvele otáča a má výhodu.

40-40
    Ani druhý brejkbal nedokázala Janka využiť a máme tu zhodu.

30-40
    Prvý sa nepodarilo Janke využiť.

15-40
    V prvom geme druhého setu má Janka k dispozícii dva brejkbaly.

15-30
    Janka sa dostáva v tomto geme do vedenia.

15-15
    Vzápätí prvý aj pre Camerinovú.

0-15
    Prvý fiftín druhého setu pripisujeme na Jankyne konto.

7:6
    Tento setbal už dokázala Camerinová premeniť a získala tak prvý set. V tajbrejku bola absolútne dominantná a Janku, ktorá sa skvele vrátila do prvého setu, k ničomu nepustila.

6-2
    Štyri setbaly pre Camerinovú.

5-2
    Žeby sa Janka vrátila skvele aj v tomto tajbrejku ? Podobne ako tomu bolo v prvom sete.

5-1
    Prvý fiftín Janky v tomto tajbrejku.

5-0
    Maria – Elena Camerinová je v tomto tajbrejku absolútne skvelá.

4-0
    S týmto tajbrejkom to nevyzerá vôbec dobre.

6:6
    Camerinová získala svoj gem na podaní čistou hrou a my pôjdeme do tajbrejku.

40-0
    Pravdepodobne uvidíme tajbrejk.

30-0
    Camerinová potvrdzuje vedenie v geme.

15-0
    Dôležitý gem začína Camerinová ziskom fiftínu.

5:6
    Janka na servise žiadne komplikácie nepripustila, podanie si postrážila a donútila súperku podávať na udržanie sa v sete.

30-40
    Pozor, aby to opäť nebol nejaký zvrat. Tých bolo v tomto sete neúrekom.

15-40
    Čistá hra to nebude.

0-40
    Suverénny výkon na podaní.

0-30
    Janka je na koni po zvládnutí dlhého gemu.

0-15
    Svoj servis game začína dobre.

5:5
    Podarilo sa ! Janka Čepelová sa doťahuje z bez nádejného stavu 2:5 na 5:5. Odvrátila štyri setbaly súperky, dokázala, že je skvelá bojovníčka a na podaní sa môže dokonca dostať do vedenia.

40-A
    Ďalší brejkbal pre Janku Čepelovú.

40-40
    Camerinová nedovoľuje Janke vyrovnať. Napínavý gem pokračuje.

40-A
    Brejkbal Čepelová. Dovolím si tvrdiť, že tento gem môže byť kľúčovým celého zápasu. Kto ho získa bude totiž na koni.

40-40
    Janka skvele bojuje. Camerinovej odvrátila už štyri setbaly.

A-40
    Setbal č.4 je tu.

40-40
    Janka však skvele bojuje. Koniec setu ešte nechce pripustiť.

A-40
    A je tu setbal pre Camerinovú.

40-40
    Camerinová doťahuje na zhodu. Odvrátila dva brejkbaly a môže sa dostať ku setbalu.

30-40
    Prvý je odvrátený. stále má však naša hráčka k dispozícii jeden.

15-40
    Janka je však v týchto okamihoch jednoznačne lepšou hráčkou. Má dva brejkbaly.

15-30
    Camerinová sa určite diví, čo sa na kurte deje. Nechať to tak však rozhodne nenechá.

0-30
    Je radosť sledovať, ako teraz hrá naša hráčka. Je blízko k brejkbalom.

0-15
    Janka začína tento dôležitý gem získaným fiftínom.

5:4
    Janka Čepelová výborne doťahuje len na rozdiel jedného gemu. Camerinová musí byť určite troška zaskočená. Mala na rakete setbal a teraz sa musí strachovať o prvý set.

5:3
    Janka sa ešte vracia do tohto setu. Ak by sa jej už ani nepodarilo dotiahnuť tento set, tak by ju to posilnilo do toho druhého.

40-A
    Janka skvele odvrátila dva setbaly a teraz ma gamebal.

40-40
    Dokonca je odvrátený druhý. Výborne Janka, zabojuj ešte.

40-30
    Prvý je odvrátený.

40-15
    Camerinová má dva setbaly.

30-15
    Dve loptičky delia Camerinovú od zisku prvej sady.

15-15
    Fiftín pre Camerinovú.

0-15
    Čepelová sa ujíma vedenia v tomto geme.

5:2
    Camerinová svoju šancu využila, prelomila podanie Janky a pôjde podávať na víťazstvo v prvom dejstve.

A-40
    Je tu brejkbal pre Camerinovú.

40-40
    Camerinová sa nechce len tak vzdať. Cíti, že tento set už môže ukončiť oveľa skôr.

40-A
    Janka otáča stav gemu, má výhodu, čo v tomto prípade znamená gembal.

40-40
    Brejkbal je úspešne odvrátený. Pôjdeme cez zhodu.

40-30
    Teraz sa už však brejkbaly stávajú realitou.

30-30
    Janka súperky k brekbalom na teraz nepúšťa.

30-15
    Camerinová otáča stav gemu a je blízko ku brejkbalom.

15-15
    Camerinová vzápätí vyrovnáva.

0-15
    Janka začína svoje podanie výborne.

4:2
    Janka nedokázala v tomto geme využiť brejkbal a naštartovaná Camerinová sa dostáva do vedenia.

A-40
    Camerinová otáča a má gembal.

40-40
    Camerinová odvrátila.

30-40
    No výborne. Vyzerá to tak, že sa Janka nakopla. Získala tri fiftíny v rade a má brejkbal.

30-30
    Výborne. Máme tu stav po tridsať.

30-15
    Janka získava po dlhšej dobe fiftín.

30-0
    Camerinová momentálne vládne na kurte pevnou rukou. Janka sa nedostáva k ničomu.

15-0
    Camerinová je v laufe. Bolo by dobré ju zastaviť.

3:2
    Camerinová vyhráva tretí gem v rade. Zobrala Janke podanie, čo určite nie je dobré najmä po tom, čo Janka tento set výborne odštartovala.

40-15
    Prvý brejkbal je našťastie preč.

40-0
    Sú tu tri brejkbaly. Camerinová môže ukradnúť podanie našej tenistke čistou hrou.

30-0
    Je to už len fiftín od brejkbalu. Janka sa musí spamätať.

15-0
    Camerinová sa dostáva do vedenia na returne.

2:2
    Camerinová nedovolila Janke tentoraz žiadne brejkbaly a bez menších problémov vyrovnáva na 2:2.

40-30
    Camerinová má gembal. Môže tak vyrovnať stav prvého setu.

30-30
    Brejkbaly tú zatiaľ nie sú.

15-30
    Janka sa dostáva do vedenia v tomto geme. Bolo by dobré, keby sa dokázala opäť prepracovať k brejkbalom.

15-15
    Camerinová však náskok našej hráčke nedovoľuje.

0-15
    Janka prerušila súperkynu sériu troch získaných fiftínov v rade a tento gem začína dobre.

1:2
    Svoj prvý brejkbal dokázala využiť aj Camerinová. Začíname tak prakticky odznova.

40-15
    Škoda, no sú tu dve šance na ribrejk.

30-15
    Janka to však nechce dovoliť.

30-0
    Pozor, toto je už nebezpečný stav. Camerinová chce svoje podanie okamžite naspäť.

15-0
    Camerinová získava fiftín na podaní Jany.

0:2
    Janke sa podarilo využiť svoj prvý brejkbal v zápase a od začiatku setu tak dokazuje, kto je v tomto zápase favoritom. Hádam dodal získaný servis súperky Janke potrebné sebavedomie a dobre začatý set dotiahne do úspešného konca.

40-A
    Janka sa dostáva vôbec k prvému brejkbalu v zápase.

40-40
    Janka však cíti v tomto geme na returne šancu a doťahuje sa na zhodu.

40-30
    Otáča stav gemu a má gembal.

30-30
    Camerinová však žiadne komplikácie na servise nechce mať.

15-30
    Výborne Jani ! Naša tenistka vedie v geme na returne a je blízko k brejkbalom.

15-15
    Janka si pripisuje prvý fiftín na returne. Dúfajme, že čoskoro pridá druhý.

15-0
    Camerinová začína svoje podanie získaným fiftínom.

0:1
    Prvý gem na podaní bol zo strany našej hráčky úplne bez problémový. Dúfajme, že jej to psychologicki pomôže a nakopne do pokračovania zápasu.

15-40
    Dva gembaly. Janke sa zatiaľ darí.

15-30
    Janka odskakuje súperka na rozdiel fiftínu. Je potrebné, aby si Janka držala svoje podanie, ak chce pomýšľať na úspech.

15-15
    Vzápätí si prvý fiftín na svoje konto pripísala aj Camerinová.

0-15
    Prvý fiftín zápasu pripisujeme na konto Janky.

0:0
    Stretnutie práve začalo.

Na postupujúcu z tohto zápasu už čaká v 2 . kole tretia nasadená Češka Klára Zakopalová. My pevne, veríme, že v druhom kole ju vyzve Slovenka Janka Čepelová.

Srdečne vítam všetkých tenisových priaznivcov pri online komentovanom prenose z 1. kola turnaja v Katowiciach, kde sa bližšie pozrieme na súboj našej Janky Čepelovej. Tá sa mala v prvom kole stretnúť pôvodne s druhou slovenskou fedcupovou reprezentantkou Magdalénou Rybárikovou, no tá sa tesne pred začiatkom z turnaja odhlásila, kvôli zraneniu. Nahradila ju kvalifikantka Maria-Elena Camerinová, s ktorou si teda naša Janka zmeria sily.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:00.