Helas Brno – Zruč n/S 4:10 (kon.) | Balticflora Teplice – Tango Brno 0:3 (kon.)
Helas Brno
4:10 (2:2)
FC Benago Zruč nad Sázavou
Středa 10.04.2013, 19:30 • MSH Brno, Vodova • Play-off Futsal ligy

Tak i druhé čtvrtfinále v této sérii máme za sebou. Po vyrovnaném prvním poločasu se nám rozjely gólové hody. Helas zlomily nejspíše slepené góly v 28. – 29. minutě. Potom už se to utkání vyvíjelo všelijak, jen ne dobře pro Brno. Stav série je tedy 0:2 ve prospěch Benaga a ti už mohou doma rozhodnout o svém postupu do semifinále. Podaří se jim to?

Tímto se s Vámi pro dnešek loučím a budu se těšit u příští reportáže z brněnských sportů. Dobrou noc. (21:17:17)

40
    Helas Brno právě vstřelilo branku!

A tak nakonec ten gólový účet je ještě rozšířen, když se po přiťuknutí od Havlík raduje ze skluzu JAKUB LIDMILA.

40
    Utkání už se dohrává a hlavně hráči Helasu se asi hodně těší na konec.

39
    Zruč nad Sázavou právě vstřelila branku!

A je tu desátý gól v síti brněnských! MARCEL RODEK dává s přehledem.

39
    Lidmila fauluje a dostává žlutou kartu. Rodek bude zahrávat desítku.

38
    Ovčačík neměl komu přihrát, a tak míč končí pouze v zámezí.

Oddechový čas pro hosty.

37
    A mohlo být ještě hůř pro Zruč, když Vojta Cupák dorážel střelu Lidmily, moc opravdu nechybělo.

36
    A Helas zatápí pod kotlem! Další obrovskou šanci spálil Ovčačík s Šplíchalem, když se vlastně nedostali ani ke střele.

35

Tak teď se to povedlo i Brnu. Zničehonic se před bránou zjevil volný MILAN KLIMEŠ, který míč se štěstím poslal kolenem do brány.

35

A znovu! Výsledek už je nyní asi jedno. Lerchovi se nepovedla klička a míč posílá do brány ARMANI.

34

Znovu se nám potvrdila známá pravda nedáš – dostaneš. David Cupák dostal namazáno od Lacka, ale míč skončil na rukavicích Kudrny a z následného brejku se prosadil TOMÁŠ DRAHOVSKÝ, který tak završil svůj hattrick.

33
    Helas hraje stále silnější o jednoho muže v poli a snaží se prosadit a přece jet zápas nějak hezky ukončit.

32

Zruč se prakticky může radovat z druhého vítězství. Brnu se ani v pěti nedaří kombinace na polovině Zruči, a tak vše končí stejně jako před minutou. MARCEL RODEK se zmocnil míče a ihned ho poslal přes celé hřiště do prázdné brány Brna.

31

Tak tohle je i smůla na brněnských kopačkách, když si Sýkora poslal míč až do vlastní branky, která byla v tu chvíli naprosto opuštěná.

30
    David Cupák si nyní krásně obešel dva soupeře, ale jeho zakončení scházela lepší přesnost – trefil totiž pouze střed, kde byl připravený Kudrna.

30
    Brno vytahuje na začátku třicáté minuty power-play.

Trenér Brna reaguje oddechovým časem.

30

A tohle už je totální rozklad svěřenců Jana Loupa. Brahimi si udělal prostor a míč poslal přesně na nohu VIKTORU HOLEČKOVI, který už měl lehkou úlohu, když míč jen usměrnil do prázdné branky.

29

A Zruč dává další dva slepené góly. Nastává tedy téměř stejná situace jako v prvním poločasu, když během minuty Brno inkasuje hned dvakrát. Přesným střelcem se stává TOMÁŠ DRAHOVSKÝ, který dává už svůj druhý gól v zápasu. Co na to Brno?

28

Tak tohle je tvrdý oříšek pro Brno, který ale bude muset zkousnout a začít bojovat znovu. Po delší době se totiž ke slovu dostalo opět Benago a MARCEL RODEK se ze strany vynořil jakoby nic a lehce přehodil bezmocného Tuháčka.

28
    Hra se nyní přesunula opět na střed hřiště, kde oba týmy bojují o každý kousek hracího pole.

27
    Dnes se nám s těmi výtečnými zákroky roztrhl pytel, když další perfektní zákrok předvedl Kudrna!

27
    Klimeš poslal skvělou přihrávku před bránu, kde se jí ale chopili hosté, a tak Klimeš musel přejít na novou roli, kde zachraňoval branku.

26
    Klimešovu střelu nadvakrát chytá Kudrna.

25
    Sýkora se tlačil do útoku, ale tak dlouho s přihrávkou otálel až o míč přišel. Přesto zůstává Helas u balonu.

24
    Cupák dostal výbornou přihrávku přes celou délku hřiště, míč si zpracoval, ale zakončení bylo hodně zbrklé a nepřesné!

23
    Lerchovi se nepodařilo přejít přes dva protihráče, ale ani oni nebyli o moc úspěšnější.

22
    Neuvěřitelný Tuháček! Tentokrát vytáhl ze svého arzenálu zákrok z říše snů! Jen díky němu je stav, jaký je.

22
    Drahovský to vzal na sebe a vypálil, jeho projektil ale skončil na první noze před ním.

22
    Benago bude zahrávat velice slibný přímý kop.

21
    Lacko se dostal ke dvěma výborným střelám, druhá z nich skončila dokonce znovu na horní tyči – dnes již potřetí! Neuvěřitelná smůla na brněnských kopačkách.

21

Máme za sebou dvacet minut, ve kterých jsme viděli po dvou gólech na obou stranách. Brno vedlo zásluhou Davida Cupáka, ale poté během minuty dvakrát inkasovali. Tři vteřiny před poločasem se ale podařilo vyrovnat Sýkorovi. Uvidíme, jestli o dnešním vítězi rozhodne druhá polovina.

20

A nakonec se to opravdu podařilo! Tři vteřiny před koncem se po rohovém kopu prosazuje RADEK SÝKORA, který se v předbrankovém prostoru zorientoval nejlépe. Po dvaceti minutách tedy bude pravděpodobně vyrovnáno!

Oddechový čas pro domácí.

20
    Brňané kombinují na polovině Benaga. Podaří se jim z toho něco vytěžit?

19
    Amrani postupoval sám na bránu, ale ve skórování mu zabránil dobře chytající Tuháček.

19
    Benago má v tuto chvíli pátý akumul. faul.

18
    Lerch se dostal do dobré šance, když si obešel i hodně vyběhnutého Kudrnu, nicméně byl už v takovém úhlu, že bránu nedokázal trefit.

17
    Helas drží míč na svých nohách, ale nedaří se jim přejít přes soupeře k bráně.

16
    Výborný Tuháček teď zachránil Brno před inkasováním další branky! Holečkovu střelu totiž někdo z jeho spoluhráčů tečoval přesně do jeho protipohybu, on ale i přesto dokázal míč vykopnout svou levou zázračnou nohou.

16
    David Cupák si udělal prostor na středu, ale i jeho pokus končí mimo tři tyče Kudrna nemusel zasahovat.

15
    Altoumi se dostával do brejku, ale nakonec byl sám pro sebe největším soupeřem, když si na několikrát podkopl nohy a přišel o balon.

14
    Klimeš nejprve zaváhal na středu, ale Tuháček si s šancí Benaga poradil. Chvíli nato ale Klimeš proběhl celým hřištěm a vyslal dobrou střelu, která ale skončila opět na horní tyči Kudrnovy brány.

13
    Helas se po delší době dostal také do útoku, avšak střela Lacka končí vysoko nad bránou.

12

A netrvalo dlouho a Benago jde do vedení! Po 30 vteřinách se míče zmocnil TOMÁŠ DRAHOVSKÝ a poslal perfektní střelu přesně do šibenice, Tuháček se mohl jen ohlédnout. Tohle je teda hodně studená sprcha pro Brno.

11

A máme vyrovnáno! Přesně jak jsme čekali, zlepšená hra hostů přináší ovoce. Dobrý pas od Holeček se štěstím propasíroval do brány BRAHIMI.

11
    Tuháček vykopl míč, který se dostal až k Havlíkovi, který na něj už ale nedosáhl a nemohl tak ideálně zakončit.

10
    Pro Helas už je nyní mnohem těžší přechod přes střed hřiště, Benago začíná presovat a tíhne po srovnání.

10
    Pěkná akce dvojice Lištván – Rodek, v gól ji ovšem nepřetavili.

9
    Nepodařilo, před dobře postavené hráče Benaga míč neprošel. Zruč tak má další možnost pro vyrovnání.

9
    Helas má teď sérii rohových kopů, využije nějaký z nich?

8
    Helas je dál aktivní a snaží se přidat další branku. Teď se jim ale kombinace nepovedla.

7
    Ani ne minutu po vstřelené brance mohlo být vyrovnáno. Domácí obrana si ale na poslední chvíli s akcí Zruči poradila.

6

A Brno jde do vedení! Tak tohle je začátek, jaký Brno potřebovalo! Lerch přihrál před bránu, kde se jako nejlepší bojovník ukázal DAVID CUPÁK, který otevírá dnešní gólový účet.

5
    Další střela z řad domácích, Kudrna si ale pohlídal pokus Sýkory.

5
    Tak nyní zničehonic mohl padnout první gól zápasu! Vlachova střela končí na břevnu!

4
    Ani jednomu týmu se nedaří připravit si nějakou pěknou akci, ba dokonce ani střelu, a tak se hraje tvrdý futsal hlavně na půlce.

3
    Lištvan s Rodkem kombinují na polovině, ale neví kudy by se před hráče Helasu dostali.

2
    První střelu zápasu poslal Sýkora, nicméně Kudrna s ní neměl nejmenší problémy.

2
    Helas se snaží připravit si nějakou gólovou akci, ale oba mančafty se zakládají na obraně.

1
    Jako první se míče zmocnila Zruč, která se snaží něco vymyslet, ale Brno se dobře brání.

1

V prvním zápasu hraném v pátek na palubovce Benaga domácí deklasovali Helas 7:3. Roli favorita tedy bezezbytku potvrdili a do série na tři vítězná utkání si připsali první výhru. Benago, hrající ve velké pohodě, bude chtít svou formu zužitkovat i dnes a připravit si pro další domácí duel nejvýhodnější možnou pozici. Co na to Helas?

Helas, jakožto navrátilec do první ligy, se v průběhu sezony pevně ukotvil v nejlepší osmičce a play-off měl dlouho dopředu zajištěný. Nicméně jako sedmý tým narazil na silnou Zruč, se kterou se jen těžko pere o vítězství, natož v play-off. Dnes ale Brno může sérii vyrovnat a zajisti si ještě jednou navrácení celé série do Brna, v případě dnešního neúspěchu je dost možné, že se před svými diváky dnes představí naposledy. A jak že to dopadne, tak o tom Vás už budu informovat v průběhu zápasu.

Hezký den, dobrý podvečer, vítám Vás u druhého duelu čtvrtfinálové série mezi brněnským Helasem a Benagem Zručí nad Sázavou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Adam Havel

Branky: 6. Cupák (Lerch), 20. Sýkora (Lacko), 35. Klimeš (Havlík), 40. Lidmila (Havlík) – 11. Brahimi (Holeček), 12. Drahovský (Amrani), 28. Rodek (Váňa), 29. Drahovský (Amrani), 30. Holeček (Brahimi), 31. Sýkora (vla.), 32. Rodek, 34. Drahovský (Rodek), 35. Amrani, 39. Rodek

Karty:   39. Lidmila (HEL)

Helas Brno: Tuháček (Večeřa) – David Cupák "C", Vojtěch Cupák, Havlík, Lerch, Ovčačík, Lidmila, Vlach, Švihálek, Klimeš, Lacko, Sýkora, Šplíchal
    FC Benago Zruč nad Sázavou: Kudrna (Mareš) – Ago "C", Amrani, Altoumi, Drahovský, Brahimi, Rodek, Lištvan, Holeček, Váňa, Veselý

Rozhodčí: Libor Kaštánek, Radek Venc, Jan Bělovský, D: Jiří Stix