Veselý – Dustov 2:0 (kon.) | Robert – Mertl 2:0 (kon.)
0
3 4
Středa 10.04.2013, 12:49Challenger Mersin (antuka)

To je ode mě vše, děkuji za pozornost. (15:15:33)

Ve druhém setu, jenž byl na hodinu přerušen kvůli dešti, pak už Robert zápas spíše kontroloval. Mertl měl hodně šancí na zvrat, avšak na svého soupeře dneska vyzrát nedokázal. Tudíž se s turnajem v tureckém Mersinu loučí už ve druhém kole.

Jan Mertl tedy prohrává svůj zápas s francouzským tenistou Stephanem Robertem 0:2 na sety (6:3, 6:4). Mertl doplatil hlavně na neudržení získaného soupeřova podání v úvodu zápasu. Tím, že nechal Roberta vzít si podání zpět, ho posadil na koně a francouzský tenista si dokráčel pro hladké vítězství v prvním setu, které mu Čech svými chybami hodně usnadnil

Konec zápasu

6:4
    Return z dalšího podání dává Jan Mertl opět do sítě!

40-30
    Dlouhá výměna, v níž hrál Mertl hodně namotivovaně, končí na síti.

30-30
    Výborně! Takhle se bojuje.

30-15
    Jan Mertl sice vystihl dobře prudké podání soupeře, ale returnoval zase do sítě.

15-15
    Teď však returnoval do sítě.

0-15
    První výměnu v této hře získává Mertl.

5:4
    Mertl svou výhodu hned z kraje proměňuje. Nyní mu půjde o všechno.

40-A
    Francouzský tenista šel blízko na síť, kde dal soupeři kraťase. Mertl však soupeře prohodil, ten sice balónek dohnal, ale z otočky už nedokázal přehodit síť.