Toronto – Montreal 5:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 0:1 (po pr.) | Carolina – Boston 4:2 (kon.)
Washington – Tampa 6:5 (po pr.) | Florida – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Minnesota – Columbus 2:3 (0:2 po s.n.)
Dallas – San Jose 2:1 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:4 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 2:1 (kon.)
St. Louis – Chicago 0:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 3:1 (kon.)
Edmonton Oilers
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Calgary Flames
Neděle 14.04.2013, 04:05 • Rexall Place, Edmonton, Alberta (kapacita 16839 míst) • NHL

To je pro mě v tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších onlajn přenosů na počtenou!

Nejvíce času na ledě: Jeff Petry 22:16 – T. J. Brodie 22:22

Branky a nahrávky: 2. Petrell (Jones, Horcoff) – 1. Backlund (Bärtschi, Brodie), 22. Wideman (Jackman, Brodie), 26. Bärtschi, 51. Reinhart (Jackman, Hudler). Rozhodčí: Pochmara, Rehman – Barton, Grandt. Diváci: 16839 (vyprodáno).

Dnešní bitvu o Albertu zvládli lépe hokejisté Calgary, kteří si z Edmontonu odváží dva body za výhru 4:1. Utkání začalo hodně divoce, již po 26 vteřinách hry se radoval z branky Mikael Backlund, minutu po něm ale srovnal Lennart Petrell. Na začátku druhé třetiny se Plameny dostaly do rozhodujícího trháku, na který Olejáři nedokázali zareagovat, zásluhou branek Dennise Widemana a Svena Bärtschiho vedli po dvou třetinách 3:1. V třetí třetině si ještě svou premiérovou trefu v NHL připsal Maxwell Reinhart, Calgary tak zvítězilo 4:1 a alespoň tak trochu spravuje svým fanouškům chuť za nepovedenou sezónu, Oilers už nejspíše rovněž ztratili šanci na postup do play off.

60:00

59:45
    V závěrečném tlaku neuspěli se svými střelami ani Taylor Hall, ani Jordan Eberle.

57:55
    Chris Butler třikrát vypálil během jednoho střídání, Chabibulin ale drží už velmi malé naděje svého týmu na bodový zisk.

56:29
    Petry je na ledě, Oilers jsou v plném počtu.

55:30
    Obrovský tlak Flames v přesilové hře nakonec nekončí brankou, v síti neskončily všechny pokusy Jackmana, ani střely Giordana a Reinharta.

54:29
    Jeff Petry je vyloučen za nedovolené bránění.

53:48
    Zakázané uvolnění domácích.

53:07
    Chabibulin likviduje střelecké pokusy Cammalleriho a Giordana.

52:05
    Dnes hodně aktivní Taylor Hall vyslal směrem k MacDonaldovi další střelu, hostující brankář je dnes ale skvělý.

51:21
    Backlundova střela zápěstím se nesešla s úspěchem.

50:18
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do tříbrankového vedení, v polovině třetí třetiny se prosazuje MAX REINHART, který využívá dobré přihrávky Tima Jackmana! Asistence: Tim Jackman a Jiří Hudler.

49:27
    MacDonald kryje střelu Pottera.

48:43
    Dnes překvapivě hodně aktivní Tim Jackman vyslal další ránu, Chabibulin jeho pokus likviduje.

47:00
    Domácí hokejisté mají velký problém s přechodem přes střední pásmo, Calgary si hlídá dvougólový náskok.

Adam Lacek

Edmonton Oilers: Chabibulin (Dubnyk) – Šmíd, Petry, J. Schultz, N. Schultz, Potter, Whitney – Paajarvi, Gagner, Jakupov – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Jones, Horcoff, Petrell – Brown, Smithson, Smyth
    Calgary Flames: MacDonald (Kiprusoff) – Giordano, Sarich, Wideman, Brodie, Carson, Butler – Cammalleri, Aliu, Horák – Stempniak, Backlund, Bärtschi – Jackman, Street, Hudler – Reinhart, Červenka, Begin

Rozhodčí: Pochmara, Rehman – Barton, Grandt

Diváci: 16839 (vyprodáno)