Toronto – Montreal 5:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 0:1 (po pr.) | Carolina – Boston 4:2 (kon.)
Washington – Tampa 6:5 (po pr.) | Florida – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Minnesota – Columbus 2:3 (0:2 po s.n.)
Dallas – San Jose 2:1 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:4 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 2:1 (kon.)
St. Louis – Chicago 0:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 3:1 (kon.)
Edmonton Oilers
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Calgary Flames
Neděle 14.04.2013, 04:05 • Rexall Place, Edmonton, Alberta (kapacita 16839 míst) • NHL

To je pro mě v tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších onlajn přenosů na počtenou!

Nejvíce času na ledě: Jeff Petry 22:16 – T. J. Brodie 22:22

Branky a nahrávky: 2. Petrell (Jones, Horcoff) – 1. Backlund (Bärtschi, Brodie), 22. Wideman (Jackman, Brodie), 26. Bärtschi, 51. Reinhart (Jackman, Hudler). Rozhodčí: Pochmara, Rehman – Barton, Grandt. Diváci: 16839 (vyprodáno).

Dnešní bitvu o Albertu zvládli lépe hokejisté Calgary, kteří si z Edmontonu odváží dva body za výhru 4:1. Utkání začalo hodně divoce, již po 26 vteřinách hry se radoval z branky Mikael Backlund, minutu po něm ale srovnal Lennart Petrell. Na začátku druhé třetiny se Plameny dostaly do rozhodujícího trháku, na který Olejáři nedokázali zareagovat, zásluhou branek Dennise Widemana a Svena Bärtschiho vedli po dvou třetinách 3:1. V třetí třetině si ještě svou premiérovou trefu v NHL připsal Maxwell Reinhart, Calgary tak zvítězilo 4:1 a alespoň tak trochu spravuje svým fanouškům chuť za nepovedenou sezónu, Oilers už nejspíše rovněž ztratili šanci na postup do play off.

60:00

59:45
    V závěrečném tlaku neuspěli se svými střelami ani Taylor Hall, ani Jordan Eberle.

57:55
    Chris Butler třikrát vypálil během jednoho střídání, Chabibulin ale drží už velmi malé naděje svého týmu na bodový zisk.

56:29
    Petry je na ledě, Oilers jsou v plném počtu.

55:30
    Obrovský tlak Flames v přesilové hře nakonec nekončí brankou, v síti neskončily všechny pokusy Jackmana, ani střely Giordana a Reinharta.

54:29
    Jeff Petry je vyloučen za nedovolené bránění.

53:48
    Zakázané uvolnění domácích.

53:07
    Chabibulin likviduje střelecké pokusy Cammalleriho a Giordana.

52:05
    Dnes hodně aktivní Taylor Hall vyslal směrem k MacDonaldovi další střelu, hostující brankář je dnes ale skvělý.

51:21
    Backlundova střela zápěstím se nesešla s úspěchem.

50:18
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do tříbrankového vedení, v polovině třetí třetiny se prosazuje MAX REINHART, který využívá dobré přihrávky Tima Jackmana! Asistence: Tim Jackman a Jiří Hudler.

49:27
    MacDonald kryje střelu Pottera.

48:43
    Dnes překvapivě hodně aktivní Tim Jackman vyslal další ránu, Chabibulin jeho pokus likviduje.

47:00
    Domácí hokejisté mají velký problém s přechodem přes střední pásmo, Calgary si hlídá dvougólový náskok.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6.00.

40:00

39:59
    Za podražení vyloučen Maxwell Reinhart, přesilovka pro Oilers.

34:40
    Hall se procpal k dalšímu zakončení, tentokrát dorážel z bezprostřední blízkosti, faul to byl jasný.

33:53
    Tylor Hall vypálil z mezikruží, netrefil ale vůbec branku.

32:47
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude před Chabibulinem.

32:27
    Jackman se neprosadil, hosté ale zůstanou na kotouči.

31:35
    Hosté opět kombinují v útočném pásmu.

30:00
    Máme polovinu utkání, Calgary drží dvoubrankový náskok a určitě má více ze hry než domácí Edmonton.

29:24
    Street byl tak důrazný, že při svém průniku narazil do Chabibulina, čímž se posunula celá branka.

28:25
    Nejmladší letka domácích v čele s Hallem opět motá hlavy svých soupeřů, po slušné kombinace vypálil Šmíd mimo branku.

27:46
    Eberle se vrací na led, Olejáři hrají v plném počtu.

27:15
    Domácí se dobře brání.

26:36
    Wideman působí v početních výhodách Flames jako hlavních odstřelovač od modré čáry.

25:46
    A další komplikace pro domácí, za hákování je vyloučen Jordan Eberle.

25:13
    Hosté zařezávají další zásah, po další nenápadné akci se prosazuje z mezikruží švýcarský nováček SVEN BÄRTSCHI! Bez asistence.

24:05
    Domácím se ve druhé třetině nedaří nic dopředu.

23:10
    Girodano uklidňuje hru za svou brankou, Flames nemají kam spěchat.

21:55
    Hosté nakonec v posledních vteřinách přesilovky početní výhodu využívají, Jackman navezl puk do brankoviště, kde ho za záda bezmocného Chabibulina doklepl DENNIS WIDEMAN! Asistence: Tim Jackman a T. J. Brodie.

20:57
    Další rána od modrá čáry byla sražena do ochranné sítě.

20:26
    Mike Cammalleri nastřelil tyč!

20:01
    Na konci první třetiny byl vyloučen za hákování Paajarvi, hosté tak začínají v početní výhodě.

Nejvíce času na ledě: Jeff Petry 8:32 –T. J. Brodie 7:49

Souboj o Albertu začal jak se sluší a patří pořádnému derby. Už po 26 vteřinách hry se radovali z branky hosté, když se po pohledné kombinaci prosadil Mikael Backlund. Za minutu už ale bylo srovnáno, když se trefil Lennart Petrell, který využil skvělé práce Jonese za brankou. Herně je to zcela vyrovnané utkání, hosté mají trochu více střel na svém kontě (11:15), jde o to ty vytvořené šance proměňovat. Do třetí třetiny budou Plameny vstupovat v početní výhodě, na trestné lavici totiž pyká Magnus Paajarvi. Po úvodní dvacetiminutovce svítí na ukazateli skóre dvě jedničky.

20:00

19:31
    Ryan Smyth ještě vybojoval vhazování před MacDonaldem.

19:24
    Stempniak střílel mimo tři tyče.

19:05
    Hudler skvěle sáhl do přihrávky Whitneyho na Nugenta-Hopkinse, Brodie poté vyvezl kotouč do bezpečí.

18:20
    Eberle se se svými kumpány z útoku neprosadili, dopředu tak mohou postupovat hosté.

17:34
    Šmíd je na ledě, Olejáři hrají v plném počtu.

17:06
    Chabibulinovi dnes hodně padají puky z výstroje, mezi střelce se v krátkém sledu po sobě mohli zapsat Aliu a následně Horák, ani jeden ale neuspěl.

16:38
    Stempniak z bezprostřední blízkosti nepochopitelně minul.

16:25
    Hudler se snaží něco vymyslet za brankou.

15:46
    Schultz skáče na led, domácí jsou ve čtyřech.

15:34
    A domácí jdou do třech! Za krosček je vyloučen Ladislav Šmíd.

15:30
    Horák měl gól na hokejce! Z mezikruží vypálil tak dobře, že Chabibulinovi málem propadl puk za záda!

15:07
    Flames v ofsajdu.

14:55
    Hostům se vůbec tato přesilovka nedaří, Olejáři se opět osvobozují.

14:15
    Hráči Flames se sami vyhnali z útočné třetiny.

13:46
    Přesilovku si zahrají také hosté, Nick Schultz je potrestán za hákování.

13:38
    Backlund vystřelil štiplavou střelu, kterou Chabibulin vyrazil pouze před sebe, aktivní útočník Plamenů se dostal i k dorážce, kterou ale rovněž nasměroval do ruského veterána hájící branku Oilers.

12:38
    Cammalleri na ledě, hosté jsou kompletní.

12:11
    V obrovské šanci Gagner, kterému předložil skvělou přihrávku Magnus Paajarvi, MacDonald ale předvedl skvělý zákrok!

11:54
    Hosté opět vyhazují.

11:20
    Calgary vyhazuje až k brance Chabibulina.

11:03
    Eberle se snažil překvapit MacDonalda střelou z úhlu, na gólmana Flames si ale nepřišel.

10:38
    Cammalleri si pomohl nedovoleným bráněním v souboji s Jeffem Petrym, domácí si tak zahrají první přesilovku v dnešním utkání.

09:40
    V tlaku zase domácí, Flames se osvobozují pouze za cenu icingu.

09:00
    Bärtschi se dostal k bekhendovému zakončení, přestřelil ale branku, chvilku po něm se v podobné šanci jako v úvodu zápasu při gólu ocitl Mikael Backlund, tentokrát ale nebyl úspěšný.

08:02
    MacDonald si moc nepomohl, když slabý pokus od pravého mantinelu vyrazil před sebe, kde stál číhající Jones, který ale z dorážky netrefil zařízení!

07:28
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

07:11
    Do další šance se cpal Eberle, včas byl ale odzbrojen.

06:35
    Utkání má obrovské tempo, Jackmanův pokus vykopl Chabibulin přesně k Hudlerovi, český útočník ale netrefil z dorážky branku.

05:46
    Branka nakonec není uznána, pokračuje se tak za stavu 1:1!

05:46
    Edmonton vstřelil branku! Branková situace se ale ještě řeší u videa, branky totiž bylo dosaženo nohou.

05:37
    MacDonald likviduje ránu Paajarviho.

04:25
    Petrell pokoušel štěstí z úhlu, svou druhou branku v zápase ale nepřidal.

03:49
    Velká šance mladé letky domácích, Eberle předal puk Hallovi, jenž vystřelil na dlouhou hůl, MacDonald měl co dělat, aby jeho pokus vykopl betonem do bezpečí.

03:36
    Calgary kombinuje v útočném pásmu.

03:01
    Chabibulin drží puk ve své lapačce, vhazovat se bude po jeho levici.

02:30
    Po šíleném začátku utkání se nyní hraje ve středním pásmu.

01:44
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Přichází velmi rychlý odpověď, Jones vybruslil s kotoučem na hokejce zpoza branky, předložil ho volnému LENNARTU PETRELLOVI, který se nemýlil! Asistence: Ryan Jones a Shawn Horcoff.

01:05
    Girodna chtěl ihned navýšit skóre, Chabibulin byl proti, na druhé straně neuspěl ani Taylor Hall.

00:26
    Domácí hráči se ještě nerozkoukali a Calgary už jde do vedení! Brodie skvěle získal puk na modré čáře, předložil ho Bärtschimu, který našel MIKAELA BACKLUNDA, jenž s odrazem o tyč prostřelil Chabibulina! Asistence: Sven Bärtschi a T. J. Brodie.

00:10
    Zápas začíná zakázaným uvolněním Olejářů.

00:01

Stále se nehraje, řeší se nějaký problém s dvířkami na střídačce Calgary.

Edmonton Oilers: Chabibulin (Dubnyk) – Šmíd, Petry, J. Schultz, N. Schultz, Potter, Whitney – Paajarvi, Gagner, Jakupov – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Jones, Horcoff, Petrell – Brown, Smithson, Smyth

Calgary Flames: MacDonald (Kiprusoff) – Giordano, Sarich, Wideman, Brodie, Carson, Butler – Cammalleri, Aliu, Horák – Stempniak, Backlund, Bärtschi – Jackman, Street, Hudler – Reinhart, Červenka, Begin

Rozhodčí: Pochmara, Rehman – Barton, Grandt.

3. Alex Tanguay – 27 (11+16)

Jiří Hudler – 35 odehraných utkání, 23 bodů (8+15), 20 trestných minut, v účasti na ledě -12
    Roman Červenka – 33 odehraných utkání, 13 bodů (6+7), 14 trestných minut, v účasti na ledě -13
    Roman Horák – 12 odehraných utkání, 4 body (1+3), 2 trestné minuty, v účasti na ledě -4

3. Jordan Eberle – 28 (12+16)

Aleš Hemský – 38 odehraných utkání, 20 bodů (9+11), 16 trestných minut, v účasti na ledě -6
    Ladislav Šmíd – 40 odehraných utkání, 3 body (1+2), 47 trestných minut, v účasti na ledě 0

Oba týmy už mají velmi malé šance na postup do play off, Calgary dokonce už mizivé. Edmonton je s 39 body na 12. místě Západní konference, Plameny nasbíraly ještě o 5 bodů méně a patří jim předposlední příčka.

Edmonton přitom začal letošní zkrácený ročník celkem slušně, chvíli se i držel na místech zaručující play off. Když už se Oilers na postupovou osmičku minulý týden dotáhlo, tak Olejáři prohráli 4 zápasy v řadě, které je v podstatě vyřadily ze hry o postup. V současné chvíli ztrácí Edmonton propastných 6 bodů na osmý Detroit.

Calgary patří už od začátku ročníku na samý chvost tabulky, vůbec nejhorší obrana v celé lize (140 obdržených branek) určitě není dobrou vizitkou týmu z Alberty. Flames čekalo dnes cestování na derby s Edmontonem po včerejším vítězném utkání s Phoenixem, které Plameny dovedly do vítězného konce v prodloužení. Na postup už ovšem Calgary ani nepomýšlí, ztráta 11 bodů je v podstatě nedostižitelná.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL pokračuje svým strhujícím tempem, na dnes si nejslavnější hokejová soutěž světa přichystala celkem 11 zápasů, v jednom z nich se utká Edmonton Oilers a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:05.