Washington – Toronto 5:1 (kon.) | NY Islanders – Florida 5:2 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 4:2 (kon.)
Ottawa – Carolina 3:2 (kon.) | Winnipeg – Tampa 4:3 (2:0 po s.n.) | St. Louis – Vancouver 2:1 (2:0 po s.n.)
Edmonton – Minnesota 3:5 (kon.) | San Jose – Los Angeles 3:2 (1:0 po s.n.)
New York Islanders
5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Florida Panthers
Středa 17.04.2013, 01:00 • Nassau Veterans Memorial Coliseum (New York) • NHL

Z mé strany je to pro dnešek již vše, děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů z NHL. (03:53:50)

3. Evgeni Nabokov (ISL) 26 zák., 2 góly, 92,9%

New York Islanders si ve třetí třetině již pouze hlídal své vypracované vedení a raduje se tak z výhry 5:2 nad Floridou. Vítězství to bylo zcela zasloužené a tak ani napotřetí v této sezóně nezískali Panthers s tímto soupeřem ani bod.

60:00

59:44
    Závěr třetiny sice hosté odehrají v útočné třetině, ale posílají si puk výhradně po mantinelu.

58:57
    Nabokov kryje ránu Kulikova od modré čáry.

58:31
    Přesilová hra se Floridě nedaří, naopak se do útočné třetiny vydali na výlet domácí a vybojovali vhazování po levé ruce Clemmensena.

58:09
    Máme zde další vyloučení. Na dvě minuty odchází Joenssu a tak si hosté zahrají v závěru třetí třetiny další přesilovou hru.

56:52
    Skille uháněl sám na Nabokova, ale ten se položil na brankové čáře a puk zázračně vyrazil. To se již stalo při plném počtu hráčů.

56:13
    Další závar před Nabokovem také brankou nekončí, obrovské šance Floridy na snížení tak nejsou využity.

55:41
    Florida se konečně usadila v útočném pásmu a nechybělo mnoho a došlo by i na snížení, ale puk nedokázali hosté zamést do branky.

54:46
    Nechybělo mnoho a Grabner by zasáhl do rozehrávky Floridy, naštěstí pro hosty Grabner puk nezpracoval ideálně a následně tak byl odzbrojen.

54:22
    Bude se vylučovat a přesilovou hru si zahrají opět hosté. Na dvě minuty je vyloučen Hamonic za podražení.

54:03
    Streit byl tvrdě naražen na mantinel, ale domácí kapitán se rychle oklepal a již sedí na střídačc s úsměvem na tváři.

53:06
    Opět několik nepřesností na obou stranách, u kotouče tak jsou domácí hokejisté, kteří mohou rozehrávat svou útočnou akci.

51:37
    Střelu Hamonica vyráží Clemmensen do ochranné sítě.

51:01
    Hra je ve třetí třetině hodně neurovnaná. Ani jeden z týmů nedokáže na delší dobu převzít iniciativu a tak to místy vypadá, jako by se oba celky smířily s výsledkem tohoto zápasu.

50:37
    Zakázané uvolnění Islanders. Ti si s rozehrávkou příliš hlavu nedělají, řídí se pravidlem hlavně nechybovat.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 9. Moulson (Hickey, Višňovský), 14. Streit (Okposo, Nielsen), 17. Grabner (MacDonald, Nabokov), 24. Martínek (Joensuu, Streit), 24. Grabner – 19. Kulikov (Fleischmann, Goc), 28. Goc (Kopecký, Fleischmann)

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – Višňovský, Hickey, MacDonald, Hamonic, Martínek, Streit – Boyes, Tavares, Moulson – Okposo, Nielsen, Bailey – McDonald, Aucoin, Grabner – Martin, Cizikas, Joensuu
    Florida Panthers: Markstrom (24. Clemmensen) – Campbell, Weaver, Kulikov, Gudbranson, Brennan, Strachan – Huberdeau, Matthias Mueller – Fleischmann, Goc, Kopecký – Upshall, Bjugstad, Skille – Howden, Shore, Parros

Rozhodčí: Dwyer, Hasenfratz – Cormier, Murchison