NY Rangers – Florida 6:1 (kon.) | Toronto – NY Islanders 3:5 (kon.) | Ottawa – Washington 3:1 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 0:3 (kon.) | Montreal – Tampa 3:2 (kon.) | Winnipeg – Carolina 4:3 (po pr.)
St. Louis – Arizona 2:1 (1:0 po s.n.) | Dallas – Vancouver 5:1 (kon.) | Los Angeles – Columbus 2:1 (kon.)
San Jose – Minnesota 6:1 (kon.)
Los Angeles Kings
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Columbus Blue Jackets
Pátek 19.04.2013, 04:30 • Staples Center • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (07:15:07)

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – celkem:

LA Kings: 23

Columbus: 21

3. třetina:

LA Kings: 3

Columbus: 9

Columbus teprve ve čtvrtém venkovním utkání prohrává, ovšem k dalšímu prodloužení neměli hosté daleko. I na ledě obhájců titulu odehráli výtečnou partii a rozhodně se za svůj výkon nemusí stydět. Dnes prostě byli Kings o něco lepší, hlavně v prvních dvou třetinách, kdy Blue Jackets přehrávali. Pro Columbus není nic ztracené, boj o poslední postupové míst v Západní konferenci zůstává i nadále otevření, a to i přes dnešní prohru Blue Jackets a výhru Dallasu proti Vancouveru.

60:00

59:37
    Domácí se ale obětavě vrhají do střel.

59:15
    Vojnov vyhazuje kotouč do středního pásma, Blue Jackets tlačí svého soupeře.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá jediná minuta.

58:46
    Až nyní odjíždí na střídačku, hosté jsou v šesti.

58:27
    Příliš času již hostům nezbývá, Bobrovsky stále ve své brance.

58:03
    Wisniewski nahazuje kotouč do třetiny Kings.

57:32
    Blue Jackets střídají v krátkých intervalech, elitní řada Prospala, Gáboríka a Letestu jde na led ob jedno střídání.

56:56
    S blížícím se koncem třetí třetiny se bude blížit okamžik, kdy to hosté zkusí v šesti, bez brankáře.

55:58
    Oba týmy mají na ledě své první pětky, Kopitar vyhazuje kotouč do třetiny soupeře.

55:45
    Blue Jackets ve třetině soupeře.

55:17
    Zakázané uvolnění Kings, vhazování před Quickem.

55:00
    Začíná poslední pětiminutovka třetí třetiny, povede se hostům vyrovnat a vynutit si prodloužení?

54:23
    Clifford zaváží puk po levém křídle, na středu je připravený Nolan, ale obrana Blue Jackets kazí kombinaci domácích.

53:08
    Umberger se nedostal do zakončení, byl dobře bráněn, hrát mohou domácí.

52:22
    Kopitar kombinuje s Williamsem v levém rohu útočného pásma, ale Columbusu se daří dostat puk ze třetiny.

50:46

50:39
    King vyhazují puk ze třetiny, tuto přesilovou hru soupeře zřejmě přečkají bez úhony.

50:27
    Blue Jackets v útočném pásmu v přesilovkovém rozestavení.

50:04
    Kombinaci hostů zastavuje odpískaný ofsajd, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

49:46
    První minuta oslabení nebyla ze strany Columbusu špatně odehraná, přesto se zatím hostům nedaří vstřelit vyrovnávací gól.

49:38
    První řada Blue Jackets zůstává na ledě, Gáborík proniká do útočné třetiny, střílí zpoza obránce Kings, Quick vyráží.

49:17
    Závar před Quickem po bekhendové střele Gáboríka, puk má domácí gólman kdesi ve své výstoji.

49:03
    Columbus od úvodních minut ve třetině Kings, po vyhraném vhazování.

48:46
    Rozhodčí vylučují, za faul na Prospala odchází na trestnou lavici Green, hosté si zahrají přesilovou hru.

48:41
    Prospal prošel s pukem po pravém křídle až do třetiny soupeře, ale byl faulován, přesto ještě v pádu vystřelil, Quick chytá.

48:00
    Richards přenechává Doughtymu na levé straně, ten se ale ke střele nedostává, dobře zapracovala obrana Columbusu.

47:35
    Blue Jackets v útočném pásmu, ale v souboji v rohu získávají puk domácí.

46:28
    Hraje se nyní velmi opatrně, téměř bez šancí na jedné či druhé straně.

45:12
    Blue Jackets vyhrávají vhazování a drží se ve třetině Kings.

45:06
    Vhazování před Quickem.

43:35
    Kings nahazují kotouč do třetiny soupeře, ale pouze na zakázané uvolnění.

42:28
    Puk za brankou Columbusu, hosté rozehrávají.

41:07
    Kopitarovo řada drží soupeře v jeho třetině, ale bez střeleckých pokusů.

40:17
    Vhazování před Quickem, úspěšnější domácí.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 6:27 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

LA Kings: 12

Columbus: 8

Ve druhé dvacetiminutovce se podařilo sice Columbusu vyrovnat a zdálo se, že budeme sledovat vyrovnanou partii, ovšem domácí po několika vteřinách dokázali podruhé překonat Bobrovskyho a vrátit vedení na svou stranu. Hosté ani v této části nedokázali překonat dobře bruslícího soupeře, i proto půjdou do třetí třetiny s jednobrankovou ztrátou.

40:00

39:22
    Závěr třetiny patří hostům, kteří se dostávají před Quicka, ten musel řešit další ošemetnou situaci, ale zvládl to.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá poslední minuta.

38:38
    Quick nyní musí zasahovat proti střele MacKenzieho z pravé strany, dobrý zákrok!

37:35
    Hosté se s vypětím všech sil dokázali ubránit a i nadále drží na ledě Kings nadějný výsledek.

36:59

36:39
    Po šanci Kopitara již měli domácí hráči zvednuté ruce na oslavu gólu, ale střela domácího "snajpra" z pravé strany končí na horní tyčce!

36:10
    Columbusu se podařilo vyhodit kotouč ze třetiny.

35:55
    Lewis střílí od modré, Bobrovsky chytá.

35:40
    Kings ve třetině soupeře v přesilovkovém rozestavení.

34:59
    Potrestán je pouze MacKenzie z týmu Columbusu, domácí si zahrají přesiloovu hru.

34:59
    Green střílí z pravé strany od modré, Bobrovsky chytá, ale je tu další potyčka u branky Blue Jackets.

34:40
    Kings opět ve třetině soupeře.

33:32
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Poradili si náramně, čtyři bránící hráči Blue Jackets se sjeli v těsné blízkosti před Bobrovskym a na levé straně zůstal zcela osamocený KYLE CLIFFORD, který po přihrávce Nolana zpoza branky a dobré práci Nolana v brankovišti, dává druhý gól domácích a Kings tak opět vedou! Asistence: Jordan Nolan, Brad Richardson.

33:03
    Bude zajímavé nyní sledovat, jak si s nastalou situací poradí domácí hokejisté, Blue Jackets mají na ledě elitní řadu s Prospalem a Gáboríkem.

32:07
    Columbus právě vstřelil branku!
    Jak důležité je vyhrát vhazování, předvedli nyní hosté, kteří se následně díky brance DALTONA PROUTA konečně prosazují, když Quickovi střela od modré propadla výstrojí do branky a je vyrovnáno! Asistence: Blake Comeau, Fjodor Ťjutin.

31:05
    Závěr přesilové hry Blue Jackets obstarala Prospalovo řada, která si vedla velice dobře, byly tam i nějaké šance, obrana Kings ale výtečně bruslí a nedává soupeři příliš prostoru v zakončení.

30:54

30:15
    Domácí vyhazují kotouč, hosté pokračují v nevýrazném výkonu.

29:48
    Lewis se dostává do středního pásma, ale na samostatný únik již nemá síly, alespoň získal čas.

29:15
    Blue Jackets od úvodních vteřin před Quickem.

28:53
    Stoll je za držení vyloučen, hosté si zahrají přesilovou hru.

28:32
    Blue Jackets před Quickem, ale nemíří na něho žádná střela, obrana Kings dokáže eliminovat útoky hostů naprosto výtečně.

27:39
    Pennerovu střelu z levé strany chytá Bobrovsky, vhazuje se po jeho pravici.

27:31
    Doughtyho střela z pravé strany míjí branku, ale přesto zůstávají domácí u puku v útočné třetině.

26:22
    Na druhé straně Atkinson se dostává stahovačkou na střed, střílí z mezikruží, ale přímo do povyjetého Quicka, který chytá.

25:46
    Carter postupuje na branku Blue Jackets z pravé strany, ale je dobře bráněn obráncem, nedostává se do zakončení.

25:08
    Nakonec je Stoll i Foligno vyloučeni na dvě minuty, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

25:08
    Stoll se dostává do zakončení z pravé strany, Bobrovsky chytá, ovšem pak je Stoll napaden Folignem, další potyčka, dnešní utkání je skutečně hodně nervózní, drobných rozmíšek a "zlých" pohledů je na ledě poměrně dost.

24:50
    Umberger se prodírá přes střední pásmo, obrana Kings mu bere puk.

23:12
    Kings napadají rozehrávku soupeře klidně ve třech hráčích, odměnou za tento risk jim je velice často získaný puk v útočném pásmu.

22:34
    Puk v ochranné síti po nahození Letestu, hosté se i v úvodu druhé dvacetiminutovky pouze brání.

22:05
    Blue Jackets vyhazují kotouče z vlastní třetiny, na víc to zatím není.

21:30
    Johnson má puk na své holi, může uklidnit hru, ovšem je z toho pouze nepřesná rozehrávka, ztracený puk.

21:02
    Foligno dostává puk ze třetiny, hosté mohou prostřídat.

20:38
    Vojnov se nedostal k puku, nemohl vystřelit z pravé strany, přesto hrají stále domácí.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:30 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

LA Kings: 8

Columbus: 4

První třetina je u konce, díky brance Doughtyho vedou domácí 1:0, což je zcela logické vyústění toho, co jsme sledovali. Kings byli jasně lepší v první dvacetiminutovce a svého soupeře přehrávali.

20:00

19:38
    Richards chybuje v rozehrávce, Gáborík postupuje z pravé strany na Quicka, ale dělá "stahovačku" přímo do obránce Kings, z toho nic nebude!

19:18
    Regehr střílí z levé strany, puk zblokován, hrají hosté.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:45
    Hosté kombinují ve středním pásmu.

18:14
    Jack Johnson střílí od modré, ale střela byla zblokována, Quick nemusí zasahovat.

17:35
    Letestu nahazuje puk do útočného pásma, ale puk mají na svých holích domácí.

17:10
    Kings v útočném pásmu, hosté se brání.

16:24
    Greene nakonec střílí, Bobrovsky chytá a opět je tu drobná rozmíška před brankou Blue Jackets.

16:12
    Williams zaváží puk z pravé strany, přenechává Kopitar, Kings v útočném pásmu soupeře.

15:45
    Dvě dobré střídání Blue Jackets, kdy se hosté dokázali "udržet" ve třetině soupeře.

15:10
    Stoll zblokoval střelecký pokus hostů, čímž dostává puk z vlastní třetiny.

14:50
    Přesto jsou hosté stále v útočném pásmu.

14:29
    Mark Letestu se dostává ke střele z pravého křídla, ale puk míří vedle branky.

14:02
    Až řada Prospala s Gáboríkem se dokázala probojovat do třetiny soupeře.

11:38
    Kings v klidu rozehrávají, hosté čekají na svého soupeře ve středním pásmu.

12:15
    I statistika počtu střel na branku jasně ve prospěch Kings – 8:2!

11:29
    Utkání má zatím podobný charakter, jako mělo to včerejší, které Blue Jackets odehráli na ledě Anaheimu, odkud si nakonec hosté odvezli vítězství, jak tomu bude dnes?

11:00
    I při hře pěti proti pěti se hraje velmi útočný hokej, více ze hry mají stále domácí.

10:25
    Domácí opět "ostřelují" branku Bobrovskyho.

09:40
    Puk mají hosté, kteří se snaží probojovat do útočného pásma, bezvýsledně.

09:17
    Stále se hraje ve čtyřech na obou stranách.

08:35
    A přišlo to, co se dalo čekat, DREW DOUGHTY doráží do branky odražený puk Richardse a dává první branku utkání. Využitá přesilová hra. Asistence: Michael Richards, Anze Kopitar.

08:20
    Kings od úvodních vteřin před Bobrovskym.

08:02
    Blue Jackets jsou nyní trochu méně disciplinovaní, než by bylo zdrávo, na trestnou lavici odchází Dalton Prout za hákování, domácí si zahrají velice výhodnou přesilovou hru čtyř proti třem.

07:40
    Potyčka přímo v brankovišti Columbusu. Domácí Williams a Wisniewski, do potyčky se dokonce zapojila i domácí hvězda Kopitar, ovšem vyloučeni za hrubost jsou prvně dva jmenovaní. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

07:30
    V útoku domácí, Kopitarova přihrávka na pravou stranu ale byla nepřesná.

07:08
    Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější hosté.

06:40
    Kings nyní drží soupeře v jeho třetině.

05:50
    Regerhora střela od modré nepřesná, puk míjí branku Columbusu.

04:37
    Prout mohl střílet z mezikruží, ale nakonec se dostává z dobré pozice a bekhendovou střelu vyráží Quick.

04:15
    Foligno zaváží puk do třetině Kings, ale hosté se nedostali ke střele.

03:45
    Ale Brown se nedostal do zakončení, hrát mohou hosté.

03:20
    Dlouhá rozehrávka hostů nepřesná, hrají domácí.

01:48
    Kings opět ve třetině Blue Jackets.

00:37
    Domácí začali skutečně "zostra", hned se tlačí do zakončení, Bobrovsky musí hned od úvodních minut být velmi pozorný.

00:01

Slavnostní úvodní buly provedla místní baseballová legenda, Tommy Lasorda.

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Regehr, Doughty, Scuderi, Vojnov, Muzzin, Ellerby – Williams, Kopitar, Brown – Penner, Richards, Carter – King, Stoll, Lewis – Nolan, Richardson, Clifford

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (Leighton) – Ťjutin, Johnson, Nikitin, Prout, Erixon, Wisniewski – Prospal, Letestu, Gáborík – Umberger, Johansen, Foligno – Calvert, Dubinsky, Atkinson – Comeau, MacKenzie, Boll

Rozhodčí: Lee, Martell – Lazarowich, Henderson.

Vítejte u on-line přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž Los Angeles Kings přivítá na svém ledě Columbus Blue Jackets. Blue Jackets "jedou" na vítězné vlně, neprohráli již páté utkání v řadě, přičemž tři poslední vítězství dokázali vybojovat na ledě soupeřů, mj. v posledním zápase zvítězili i na ledě silného Anaheimu! V této chvíli je Columbus na osmém místě, tedy na posledním postupovém, ale i tak ještě nemá vyhráno. Devátý Detroit sice ztrácí dva body, má však o zápas méně, stejně jako Desátý Dallas, který ztrácí čtyři body, ovšem ten má dva zápasy k dobru.

LOS ANGELES KINGS
    Nejproduktivnějším hráčem Kings je Anze KOPITAR, který nasbíral osmatřicet bodů za deset gólů a osmadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená pětadvacáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Kings je Justin WILLIAMS, který nasbíral třicet bodů s bilancí deset gólů a dvacet přihrávek, aktuálně mu patří šedesáté místo v bodování NHL.

5. San Jose 53
    6. Minnesota 51
    7. St. Louis 50
    8. Columbus 49

COLUMBUS BLUE JACKETS
    Nejproduktivnějším hráčem Blue Jackets je Čech Václav PROSPAL, který nasbíral sedmadvacet bodů za jedenáct gólů a šestnáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená třiaosmdesáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Blue Jackets je pro změnu Slovák Marián GÁBORÍK, který přestoupil v průběhu sezóny z NY Rangers a nasbíral šestadvacet bodů s bilancí dvanáct gólů a čtrnáct přihrávek, aktuálně mu patří devadesáté místo v bodování NHL.

Pořadí Centrální divize
    2. St. Louis 50
    3. Columbus 49
    4. Detorit 47
    5. Nashville 38

Češi na ledě
    Za Los Angeles Kings nenastupuje v této sezóně žádný český hráč.
    Za Blue Jackets nastupuje v této sezóně sedmatřicetiletý útočník Václav PROSPAL.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 9. Doughty (Richards, Kopitar), 34. Clifford (Nolan, Richardson) – 33. Prout (Comeau, Ťjutin)

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Scuderi, Vojnov, Regehr, Greene, Muzzin, Doughty – Williams, Kopitar, Brown – Penner, Richards, Carter – King, Stoll, Lewis – Nolan, Richardson, Clifford

Rozhodčí: Lee, Martell – Lazarowich, Henderson