Kazachstán – J. Korea 4:2 (kon.) | Japonsko 2 – Velká Británie 4:1 (kon.) | Maďarsko – Itálie 1:2 (kon.)
Japonsko 2
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Velká Británie
Pátek 19.04.2013, 16:00 • Papp Laszlo Budapest Sportarena • Mistrovství světa - I. A Divize

59:46
    Ještě uvidíme jedno vyloučení. Davies dostává dvě minuty za hákování.

54:08
    Myers byl sám před brankou, ale bekhendem nezamířil mezi tři tyče.

50:37
    Ryo Tanaka chtěl tak moc dorážet Jamašitovu střelu, že si k puku pomohl podražením a jde za to pykat.

49:45
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Japonci si několikrát vyměnili kotouč, ale rozhodující bylo Suzukiho přistrčení SHUEI KUDŽIMU, který z první zamířil přímo do šibenice! Asistence: Takahito Suzuki a Josuke Haga.

47:39
    Japonci jeli tři na dva a Jamašita trefuje tyč!

45:55
    Dvě minuty za vysokou hůl pro Mizuučiho.

44:37
    Velká Británie právě vstřelila branku!
    Ještě není rozhodnuto! Richardson vypálil od modré a ROBERT FARMER změnil dráhu kotouče mimo Fukufudžiho dosah! Asistence: Mark Richardson, Robert Dowd.

43:29
    Ryo Tanaka se prokličkoval před branku, ale na Murphyho tváří v tvář nedokázal najít recept!

41:15
    S Velkou Británií to dnes nevypadá růžově. Haga před brankou našel JUTO OSAWU, který bekhendem poslal puk do protipohybu brankáře Murphyho! Asistence: Josuke Haga, Kohei Mitamura.

39:30
    Kudži před odkrytou brankou! Kdyby pálil z první, tak Murphy neměl šanci! Japonský útočník však puk ještě zpracovával a dal brankáři čas se přesunout!

37:23
    Go Tanaka minul branku, ale s Británií bude ještě hůř! Lee hákoval.

36:14
    Na ledě zůstal ležet David Phillips, který si při pádu nepříjemně zasedl vlastní nohu a odchází do šaten.Způsobil si to však sám za nedovolené bránění, při kterém se zranil dostává dvě minuty a odsedí je za něj Clarke.

36:08
    Po drobné roztržce je zde vyloučení na obou stranách Weaver a Kawašima. Weaver sekání a Kawašima krosček.

36:04
    Kuji ujel po levém křídle a tvrdým příklepem provětral Murphymu vyrážečku!

32:22
    Japonci jel dva na jednoho, ale Jamašitovi při zakončení sjel kotouč z čepele!

31:41
    Kawašima dostává dvě minuty za podražení.

30:42
    Japonsko se prosazuje v oslabení! HIROKI UENO na modré vypíchl Weaverovi puk a byl více rozjetý, takže mu unikl a sám před Murphym poslal puk mezi betony! Bez asistence.

29:34
    Britové mají šanci vyrovnat. Peacock se hnal do útoku a Sasaki si pomohl drobným háčkem. Dvě minuty pro japonského hráče.

06:25
    Johnatan Phillips v oslabení zachytil japonskou rozehrávku a byl před Fukufudžim úplně sám! Japonský brankář souboj vyhrál!

05:58
    Weaver si odsedí dvě minuty za hákování, kterého se za brankou dopustil na Kudžim.

02:33
    Přesilovka pro Velkou Británii. Kenta Takagi dostává 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku.

18:05
    Ryo Tanaka se protáhl po pravém křídle a na pomoc mu přispěchal ještě Jamašita! Ten špatně zpracoval, ale k nebezpečné střele z pravého kruhu se dostal o chvíli poději! Murphy hrdinou okamžiku.

17:48
    Dlouho nám hra pět na pět nevydržela. Mitamura podrážel.

14:38
    Jenže Suzuki se po krátké době na trestnou lavici vrací. Tentokrát dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

12:50
    Více místa na kluzišti během hry pět na pět prospělo více Japoncům! RYO HAŠIMOTO napřáhl na modré a propálil Murphyho, který měl zakrytý výhled. Asistence: Naoto Mizuuči.

12:10
    Přesilovka neměla dlouhého trvání. Shields si odpyká dvě minuty za podražení.

12:07
    Je zde první vyloučení zápasu. Přesilovku si zahraje Velká Británie poté, co si Suzuki drobným háčkem přitáhl Dowda, který se tlačil na branku.

10:29
    Japonci jeli dva na jednoho! Takahaši to vzal na sebe, ale Murphyho nepropálil.

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 13. Hašimoto (Mizuuči), 31. Ueno, 42. Osawa (Haga, Mitamura), 50. Kudži (Suzuki, Haga) – 45. Farmer (Richardson, Dowd)

Japonsko 2: Fukufudži (Hata) – Keller, Hašimoto – Kawai, Tanaka G., Kudži – Janadori, Haga – Suzuki, Tanaka R., Jamašita – Jamada, Kawašima – Osawa, Mizuuči, Takahaši – Sasaki, Sato – Takagi, Mitamura, Ueno