J. Korea – Švédsko 5:0 (kon.) | Norsko – Itálie 2:1 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Norsko
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Itálie
Pátek 19.04.2013, 11:30 • Goyang Sport Complex & Park Ice Rink • MS sledge hokej

Z mé strany je to tedy pro dnešek vše, děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších sportovních přenosů. (13:43:17)

Dnes jsme se tedy dozvěděli přesné umístění na 5. – 8. místě. Vrchol šampionátu je na pořadu zítra, kdy se už od 6:00 SEČ utká v zápase o bronz Česká republika s Ruskem a celý šampionát zakončí v 9:30 souboj o zlato mezi Kanadou a USA.

Pořadí na 5. – 8. místě:
    5. místo: Norsko
    6. místo: Itálie
    7. místo: Jižní Korea
    8. místo: Švédsko

Norsko tak poráží ve velmi vyrovnaném zápase Itálii 2:1 po samostatných nájezdech a končí celkově na pátém místě na letošním Mistrovství světa ve sledge hokeji. Na Itálii zbylo místo šesté. Oba celky si však zajistili účast na paralympíjských hrách v Soči.

Nejlepším hráčem Itálie je vyhlášen Florian Planker, na straně Norska si pro cenu jede Morten Vaernes, autor rozhodujícího nájezdu.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Norsko

Rozhodující nájezd proměnil MORTEN VAERNES, který se stal jediným úspěšným střelcem samostatných nájezdů.

Buen si s přímou střelou poradil a Norsko tak vítězí v samostatných nájezdech. (1:0)

Morten Vaernes (NOR) to udělal velmi chytře a rychlou střelou nedal Stillitanovi šanci. (1:0)

Leperdi již měl norského brankáře rozhýbaného, ale ten přesto nepouští kotouč za svá záda. (0:0)

Magnus Bogle (NOR) nedokázal zasunout kotouč do odkryté branky. (0:0)

Na druhé straně se snažil italský hráč zavěsit puk pod horní tyčku, ale nepřekonal ležícího Buena. (0:0)

Norsko jelo jako první, ale Rolf Einar Pederson nenašel recept na italského brankáře Stillitana. (0:0)

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení byly k vidění šance na obou stranách, nyní přichází na řadu samostatné nájezdy, které nám určí vítěze.

55:00
    Prodloužení skončilo.

54:04
    Italové si málem sami zavařili nepřesnou rozehrávkou, ale své zaváhání rychle napravili.

53:46
    Vše již nasvědčuje tomu, že souboj o páté místo rozhodnou samostatné nájezdy.

53:00
    Do konce prodloužení zbývají poslední dvě minuty.

52:44
    Norové dotlačili kotouč po mantinelu až do středního pásma.

51:38
    Italové začínají střílet z každé pozice a to je naprosto pochopitelné, nyní zkoušel norského brankáře překvapil Planker, ale to se mu z velkého úhlu nepovedlo.

50:09
    Obrovskou příležitost na ukončení zápasu měli i Italové, ale Buen předvedl neskutečný zákrok, když puk letící do branky dokázal zázračně vyrazit.

49:25
    Opět v akci Buen, který hru přerušuje a nechává vhazovat po své levé ruce.

48:22
    Na opačné straně musel střelu od modré čáry likvidovat Buen, ale ani nórský brankář puk za svá záda nepustil.

47:55
    Italský brankář nyní absolutně nevěděl kde má puk, ale střelu Pedersona přesto dokázal zneškodnit.

47:47
    Stillitano raději schoval kotouč před dotírajícím norským hráčem pod lapačku.

46:47
    Buen na kotouč moc neviděl, ale Florian Planker nedokázal puk tečovat.

45:22
    Prodloužení ve sledge hokeji se hraje na deset minut a v jeho úvodu se Itálie provinila zakázaným uvolněním.

45:01

Ve třetí třetině přebralo Norsko iniciativu a zásluhou Pedersona se v 34. minutě dočkalo i vyrovnání. Nás tak čeká desetiminutové prodloužení a poté případně samostatné nájezdy, které rozhodnou o pátém místě na letošním MIstrovství světa.

45:00

44:59
    V poslední vteřině se mohlo Norsko radovat ale střelecký pokus Pedersona letěl těsně nad.

44:42
    Norsko je v plném počtu a přesně v tuto dobu se Italové provinili zakázaným uvolněním.

44:36
    Všechno nasvědčuje tomu, že dnes uvidíme prodloužení.

44:03
    Rosa (ITA) měl na hokejce rozhodnutí, ale jeho střela letěla pouze do blokujících obránců.

43:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

42:42
    Jeden z norských hráčů je vyloučen na dvě minuty a Italové tak právě proto volili oddechový čas.

42:44
    Itálie si bere oddechový čas!

42:13
    Italové hezky přešli do útočného pásma, ale jejich následná kombinace měla trhliny.

40:28
    Audun Bakke zavezl kotouč šikovně do útočné třetiny, ale jednoho z Italů kličkou neoklamal a tak o kotouč přišel.

39:19
    Stillitano asi ani sám neví jak dokázal zachytit kotouč, takovým prapodivným zákrokem však kotouč vyrazil mimo tři tyče.

38:11
    Norsko hraje v plném počtu.

37:50
    Jenže stačila jedna nepřesná přihrávka a puk opět letí přes celé kluziště až k italskému brankáři.

37:35
    Italové se usadili v útočném pásmu a snaží se využít svou přesilovku.

36:58
    Lapačka Buena vylétla krásně nahoru a zachytila kotouč.

36:11
    Naprosto zbytečné dvě minuty pro Eskila Hagena (NOR), který projížděl přes brankoviště a poslal Stillitana k zemi.

35:35
    Krásnou přihrávkou přes celé střední pásmo se dostal do šance Werner Winkler, ale jeho střela z prostoru kruhu pro vhazování skončila na připraveném Buenovi.

34:57
    Podle rozhodčích byl kotouč tečován a tak musí Norové hrát, zakázané uvolnění se nekoná.

33:15
    Norsko právě vstřelilo branku!

Norsko je za svou aktivitu ve třetí třetině odměněno vyrovnávací brankou, o kterou se postaral ROLF EINAR PEDERSON. Ten se dostal za italskou obranu a vychutnal si bezmocného Stillitana. Asistence: Eskil Hagen, Jan Roger Klakegg

32:49
    Audun Bakke vystihl rozehrávku soupeře, předložil kotouč spoluhráči, ale ten v obrovské šanci netrefuje bránu Italů.

32:22
    Norsko je ve třetí třetině zatím mnohem aktivnější než soupeř, ale chybí tomu více střeleckých pokusů.

31:29
    Italské rozehrávce chyběla hlavně přesnost a puk tak projel přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

30:39
    Svee vyhrál čistě buly a okamžitě poté přiletěla na italskou branku prudká střela. Stillitano si s ní však poradil.

30:01

Obraz hry se nám příliš ve druhé třetině nezměnil a opět to dlouho vypadalo, že se úvodní branky nedočkáme. Pak si však skvěle sjel k pravé tyčce Ital Planker a ve 27. minutě tak poslal Itálii do vedení.

Třetí třetina začne přibližně ve 12:45

30:00

29:36
    Norové mají puk na svých hokejkách a vyváží ho z obranného pásma.

29:09
    Knut Andre Nordstoga vybojoval kotouč u mantinelu, ale následně o puk přišel a může být rád, že Italové jeho zaváhání nevyužili.

28:28
    Hraje se za bránou Norů, kteří si neví rady s rozehrávkou.

27:05
    Z rychlého protiútoku mohlo Norsko vyrovnat, ale po nedorozumění v kombinaci nemusel Stillitano ani zasahovat.

26:09
    Itálie právě vstřelila branku!

Úvodní branka zápasu je zde a v souboji o konečné páté místo jdou do vedení Italové, za které se prosazuje PLANKER, který byl úplně zapomentu u pravé tyče a přesně tam přišla zpětná přihrávka.

25:14
    Bylo k vidění několik nepřesností na obou stranách.

23:38
    Italové své oslabení přežili, ale neměli to vůbec jednoduché. Norsko bylo dvakrát velmi blízko úvodního gólu.

23:32
    Stillitano se neuvěřitelným způsobem položil do střely Pedersena a nadále drží čisté konto.

22:42
    Norsko se již radovalo z úvodní branky zápasu, ale dorážka Royne Kjell Vidara přišla až po odpískání. Italská branka byla posunutá.

21:38
    Italský hráč je vyloučen na dvě minuty a Norsko tak bude hrát dvě minuty přesilovku.

21:28
    Při signalizovaném vyloučení italského hráče musel předvést Stillitano důležitý zákrok.

20:52
    Norové raději vyhazují kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

20:12
    Winkler se dostal ke kotouči a z mezikruží vyzkoušel pozornost Buena. Ten puk sice nadvakrát, ale zkrotil.

19:34
    Eskil Hagen se snažil prodrat individuálně přes dvojici soupeřů, ale jeho akce skončila nezdarem.

18:27
    Knut Andre Nordstoga nedokázal zachytit přihrávku v útočném pásmu a tak musí Norsko vyklidit útočnou třetinu.

17:38
    Stillitano kryje střelecký pokus ještě ze středního pásma.

16:41
    Buen se raději vrhl po kotouči a schoval ho pod lapačkou. Italové totiž nepříjemně dotírali právě na brankáře Norska.

15:46
    V úvodu druhé třetiny se do šance hnali Norové, ale puk po střele jednoho z nich letěl vysoko nad.

15:01

Máme za sebou první třetinu souboje o páté místo na Mistrovství světa ve sledge hokeji. Sledujeme zatím velmi vyrovnané utkání a o tom svědčí i výsledek na světelné tabuli. Ten po prvních patnácti minutách hry ukazuje 0:0.

Druhá třetina začne přibližně v 12:07.

15:00

14:51
    Závěr třetiny se dohraje ve středním pásmu.

14:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

12:47
    Už to vypadalo, že se Italové dostanou do situace tři na jednoho, ale nepřesnou přihrávkou se o šanci připravili.

12:00
    Nahozený puk Buen v klidu kryje.

11:22
    Opět zakázané uvolnění, puk nepřesné rozehrál Ole Bjarte Austevoll.

10:47
    Přesilová hra Italů právě končí.

10:05
    Buen jak je dlouhý se roztáhl v brankovišti, ale naštěstí pro něj italský hráč ve finální chvíli puk netrefil.

09:31
    Tahle přihrávka byla na Winklera příliš dlouhá a hra se tak musí nuceně přestěhovat před italskou branku po zakázaném uvolnění.

08:47
    Eskil Hagen (NOR) si však pomohl v jednom souboji hákováním a je vyloučen na dvě minuty.

08:34
    Hezká akce Italů zakončená střelou z mezikruží. Kotouč po střele Corvina však letí těsně vedle norské branky.

07:21
    Bogle musel hodně máknout, aby dokázal dojet osamocený kotouč u norské branky. Chviličku to vypadalo, že si pro něj dojede brankář Buen, ale ten si tento riskantní tah rozmyslel.

06:29
    Po vyhraném buly přichází další vyhození přes všechny čáry a celá situace se tak bude opakovat.

06:21
    Na opačné straně se po nepřesné rozehrávce píská zakázané uvolnění Norů.

06:07
    Útočnou modrou Italové překonávají nahozením kotouče na zadní mantinel.

04:56
    Zřejmě prozatím největší šance, ve které byl Winkler (ITA), ten se dostal k dorážce střely, ale Buen ho neskutečným zákrokem vychytal.

03:41
    Srážka dvou italských hráčů na útočné modré připravila italský celek o rodící se šanci.

02:52
    Tor Rivera byl tvrdě atakován ve vlastním obranném pásmu a byl rád, že dokázal kotouč alespoň odpálit do rohu. Italové by se jinak mohli dostat do velmi nebezpečné pozice.

02:02
    Morten Vaernes se dostal k puku ve středním pásmu, ale pouze ho nahodil na zadní mantinel.

01:33
    Italský brankář raději přerušuje hru a nechá vhazovat po své pravé ruce.

00:59
    Eskil Hagen odebral volný kotouč u norské branky a vyváží ho spolu se spoluhráči do středního pásma.

00:33
    Vhazování v útočné třetině Norů, kteří vstoupil do zápasu aktivněji.

00:01

Norsko: Buen, Hamar – Pedersen, Hagen, Vaernes, Nordstoga, Austevoll, Svee – Bakke, Bogle, Royne, Sorheim, Kirstistuen, Hamre, Klakegg

Itálie: Araudo, Stillitano – Cavaliere, Balossetti, Rosa, Radice, Condello – Planker, Winkler, Chiarotti, Macri, Corvino, Leperdi

Souboj o konečné páté místo začíná v 11:30 SEČ a já jen připomenu, že utkání ve sledge hokeji se hraje na tři třetiny po 15 minutách.

Oba celky mají splněno. Konečná šestá pozice totiž zaručuje účast na paralympíjských hrách v Soči a tak se dnes bude jednat pouze o lepší konečné umístění.

Norsko v základní skupině A dokázalo vyhrát až závěrečný zápas se Švédy a poté však zvládlo důležitou bitvu o postup do Soči s domácí Jižní Koreou, kterou porazilo 2:1 po prodloužení.

Italové také ve své základní skupině B vyhráli jedno utkání s Jižní Koreou, ale do posledních minut se s Ruskem prali o postup mezi nejlepší čtyřku. Tento zápas však prohráli těsně 0:1. V souboji o postup do Soči si však poradili se Švédskem díky obratu ve třetí třetině.

Program Mistrovství světa ve sledge hokeji se již blíží ke svému finále. Dnes se však budeme muset spokojit s jinými souboji o konečné umístění a těmi bude souboj o sedmé a páté místo. Do boje o pátou příčku se pustí Norsko a Itálie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 34. Pederson (Hagen, Klakegg), rozh. náj. Vaernes – 27. Planker

Norsko: Buen (Hamar) – Pedersen, Hagen, Vaernes, Nordstoga, Austevoll, Svee – Bakke, Bogle, Royne, Sorheim, Kirstistuen, Hamre, Klakegg
    Itálie: Stillitano (Araudo) – Cavaliere, Balossetti, Rosa, Radice, Condello – Planker, Winkler, Chiarotti, Macri, Corvino, Leperdi